Z Facebooku profituje nelegálne vysielanie?

Pirátstvo Facebooku iptv


Keď hnutie „šnúra“ narastá, aby uspokojilo rastúce požiadavky spotrebiteľov na lacný digitálny televízny tok, zdá sa, že ochrana zodpovednosti podľa zákona o správnosti komunikácie (CDA) a zákona DMCA, ako aj potenciálne laxné normy na Facebooku, umožnili Na platforme sociálnych médií prekvitajú nelegálne televízne vysielania známe ako „pirátska IPTV“. Možno viac znepokojujúce je, že dohľad Facebooku umožnil spoločnosti generovať príjmy z reklamy z tejto formy pirátstva.

Na Facebooku sú momentálne aktívne desiatky nelegálnych služieb IPTV prostredníctvom neoverených stránok produktov a spoločností. Niektorí dokonca kupujú reklamy na Facebooku, čo im umožňuje osloviť väčší počet potenciálnych zákazníkov. Ak sa však bude chváliť politika schvaľovania reklám Facebooku, ktorá výslovne zastáva postoj proti nelegálnym produktom a službám, pretrvávajúca existencia a smelosť pirátskych poskytovateľov IPTV na Facebooku vyvoláva legitímne otázky o tom, do akej miery by sa mala rozšíriť ochrana „bezpečného prístavu“ platformy..

Neschopnosť spoločnosti Facebook presadiť uvedené zásady kontroly reklám proti nelegálnym výrobkom a službám môže pre svojich používateľov predstavovať finančné riziká a riziká pre súkromie. Poskytovatelia pirátskej IPTV len zriedka ponúkajú vrátenie platby, aj keď sú nútení ukončiť činnosť. Niektorí predplatitelia boli tiež nútení platiť veľké právne vyrovnania za používanie nelegálnych služieb televízneho vysielania.

Našli sme:

 • Desiatky nelegálnych služieb IPTV otvorene používajú Facebook na prihlásenie nových zákazníkov a interakciu s používateľmi
 • Niektoré nelegálne služby IPTV používajú platené reklamy na Facebooku, spochybňujú proces kontroly a schvaľovania reklamy na Facebooku a do akej miery by sa mala rozšíriť ochrana zodpovednosti podľa CDA a „bezpečný prístav“ prostredníctvom DMCA.
 • Nelegálne služby IPTV sa často výrazne líšia, pokiaľ ide o náklady, funkciu a počet inzerovaných kanálov verzus legitímne služby streamovania televízneho vysielania na najvyššej úrovni.
 • Mnoho nelegálnych služieb IPTV zámerne zavádza potenciálnych a súčasných predplatiteľov, pokiaľ ide o legitimitu služby a jej ochranu súkromia
 • Niektorí používatelia prišli o tieto služby, aby zahrnuli právne vyrovnania za používanie a stratili poplatky za predplatné

Nelegálne služby IPTV bežiace na Facebooku

To urobiť:

 • Otvorte si účet na Facebooku (pokiaľ nie ste súčasťou Gen Z a ešte ste neprekopali Facebook)
 • Prejdite na panel vyhľadávania
 • Zadajte „IPTV“
 • Prepnite výsledky vyhľadávania na Pages

Uvidíte teraz dlhý, zdanlivo nekonečný zoznam stránok Facebooku s výrazom „IPTV“, z ktorých mnohé majú stovky rád. Niektorí v popise inzerujú svoje výrobky („tisíce televíznych kanálov!“), Hoci mnohé z nich ponúkajú v popisoch diskrétnosť, kým (a niekedy aj potom) prejdete na ich stránky..

facebook iptvZdroj: Facebook

Teraz kliknite na políčko „Overené“. Tento neuveriteľne dlhý zoznam okamžite klesne na iba tri služby, z ktorých žiadna ani nepoužíva pojem „IPTV“..

facebook iptvZdroj: Facebook

To poukazuje na ostrý problém pirátstva, ktorý v súčasnosti existuje na Facebooku. Platforma sociálnych médií je plná neoverených služieb „IPTV“ (nemohli sme nájsť žiadne, ktoré boli overené), ktoré zdieľajú jednu spoločnú funkciu: predávajú pirátske satelitné televízne vysielanie spotrebiteľom, z ktorých mnohí si neuvedomujú služby, ktoré predplatili zapojiť sa do porušovania autorských práv.

Čo je to pirátska IPTV?

Nelegálne alebo „pirátske“ internetové protokolové televízne služby (IPTV) ponúkajú živú televíziu cez internet, ale za opakovaný prenos neplatia prepravné. Tieto služby často fungujú tak, že ukradnú satelitné televízne vysielanie. Potom využívajú technológiu na vysielanie kanálov cez internetové pripojenie a ďalej predávajú tieto vysielania zákazníkom, ktorí sú ochotní platiť relatívne nízke poplatky za predplatné.

Facebook iptv TBC TVZdroj: Facebook

A náklady sú skutočne pomerne nízke. Priemerný mesačný účet za káblovú televíziu v USA bol v roku 2018 107 dolárov. Medzitým rastúca knižnica legitímnych možností „odrezávania káblov“ prostredníctvom služieb „over-the-top“ (OTT) ponúka ceny medzi 15 dolárov za mesiac (AT)&T WatchTV) na 50 dolárov mesačne (DirecTV Now) za úvodné balíčky televízneho vysielania. Medzi tradičnými službami káblovej televízie a OTT je však počet ponúkaných kanálov zvyčajne desiatky a zriedka viac ako 100..

Okrem toho legálne služby OTT, ktoré ponúkajú 100+ kanálov, to zvyčajne robia za cenu blížiacu sa k tradičnej káblovej televízii alebo ponúkajú najmä menej žiaduce siete na zvýšenie počtu kanálov.

Preto sú pirátske služby IPTV pre spotrebiteľov tak atraktívne. Dokonca aj s nižšími nákladmi na vstup, ktoré ponúkajú legálne služby OTT v porovnaní s tradičnými káblovými televízormi, mnoho spotrebiteľov je výrazne priťahovaných k najlepšej možnej ponuke televízie.

Najlepšie ponuky sú vždy ponúkané pirátskymi službami IPTV, ktoré môžu stáť menej ako 20 dolárov mesačne (a niekedy aj 5 dolárov mesačne), pričom stále ponúkajú stovky alebo dokonca tisíce kanálov, bezplatný prístup Pay-Per-View, prémiový film siete ako HBO a video na požiadanie.

Otázky sa dotýkajú zodpovednosti Facebooku

Nie je pochýb o tom, že pirátske služby IPTV porušujú americké a ďalšie medzinárodné autorské práva tým, že ďalej predávajú satelitné televízne vysielania. Niekoľko súdnych konaní v posledných rokoch preukázalo, že takéto služby nie sú len nezákonné, ale v tomto procese tiež dosahujú obrovské zisky.

V minulom roku SET TV, jeden z najväčších nelegálnych poskytovateľov IPTV v tej dobe, prehrala žalobu proti DISH Network a jej partnerovi NagraStar. Sudca nariadil SET TV zaplatiť DISH v pirátskej reštitúcii viac ako 90 miliónov dolárov. Cena odzrkadľuje platbu vo výške 500 USD pre každého zo 180 398 aktívnych používateľov SET TV. A v máji tohto roku sudca nariadil predajcovi A-Box TV SET TV predajcovi pirátstva zaplatiť v rámci tej istej sťažnosti 2 milióny dolárov za pirátstvo..

Na TV boli aktívne SET SET aj mnohí predajcovia (vrátane A-Box TV). Pirátske služby IPTV často priťahujú zákazníkov k svojim službám na Facebooku pomocou stránok a príspevkov, ktoré inzerujú nielen službu všeobecne, ale aj veľké športové udalosti, ktoré sú inak dostupné iba prostredníctvom Pay-Per-View. Takéto udalosti sa pravidelne vysielajú prostredníctvom pirátskych služieb IPTV bez dodatočných nákladov, čo je veľká príťažlivosť pre fanúšikov športu, ktorí sa chcú vyhnúť vysokým nákladom na PPV.

facebook iptvZdroj: Facebook

Existuje veľký otáznik týkajúci sa toho, či by Facebook mal mať akúkoľvek právnu zodpovednosť za povolenie predaja a reklamy nelegálnych operácií IPTV na svojej platforme. Vďaka ochrane „bezpečného prístavu“ zo zákona DMCA je Facebook chránený pred zodpovednosťou za autorské práva, ak zo svojej služby v primeranom čase odstráni materiál porušujúci autorské práva. Pirátske služby IPTV však zriedka, ak vôbec, uverejňujú akýkoľvek obsah chránený autorskými právami, čo znamená, že Facebook nemá žiadnu právnu motiváciu na odstránenie svojich stránok..

Okrem toho podľa článku 230 zákona o slušnosti v oblasti komunikácií môže mať platforma sociálnych médií určitý priestor na to, aby sa vyhla zodpovednosti za používanie svojej platformy pirátskymi poskytovateľmi IPTV..

Príslušný text v oddiele 230 uvádza,

„Žiadny poskytovateľ alebo užívateľ interaktívnej počítačovej služby sa nebude považovať za vydavateľa alebo hovorcu akýchkoľvek informácií poskytnutých iným poskytovateľom informačného obsahu.“

Doslovne to znamená, že Facebook nie je zodpovedný za vysielanie pirátskych poskytovateľov IPTV o ich služby, čo je najviac pirátskych operácií IPTV, ktoré využívajú platformu sociálnych médií. Z tohto dôvodu je dovolené, aby na Reddite existovali skôr fóra o digitálnom pirátstve, ako napríklad / r / Pirátstvo. Pokiaľ nezverejňujú žiaden obsah porušujúci autorské práva a uverejňujú iba príspevky týkajúce sa pirátstva ako koncepcie, platformy sociálnych médií nesú spoločnú zodpovednosť za obsah.. 

Žiadna pirátska operácia IPTV, ktorá chce prežiť, neuverejní príklady obsahu chráneného autorskými právami, ktorý ich služby poskytujú. Najčastejšie poskytujú odkazy na svoje webové stránky, na ktoré sa môže prihlásiť každý, kto má záujem, alebo môžu predplatiteľom povedať, aby im poslali správu priamo na Facebooku, aby získali viac informácií.

CDA 230 napriek tomu nie je všeobsiahly. Nadácia Electronic Frontier Foundation (EFF) na jednej zo svojich stránok týkajúcich sa CDA 230 poznamenáva, že právne predpisy „sa nevzťahujú na federálne trestné právo, zákon o duševnom vlastníctve, a zákona o ochrane osobných údajov v oblasti elektronických komunikácií. “To môže nakoniec viesť k tomu, že Facebook bude v sivej oblasti, pokiaľ ide o to, kde končí jeho ochrana zodpovednosti a začína sa zodpovednosť za aktívne odstraňovanie pirátskych stránok a skupín IPTV..

Pirátske služby IPTV predávané na tejto platforme by sa mohli považovať za porušenie komunitných štandardov Facebooku, ktoré ponúkajú silný jazyk proti krádeži duševného vlastníctva..

Facebook profituje z nelegálnej IPTV

Podľa súčasných zákonov nie je jasné, či by Facebook mal podniknúť viac krokov, aby zabránil pirátskym službám IPTV používať svoju platformu. Stále naliehavejšou otázkou však zostáva potenciálne zisky z týchto služieb.

Našli sme niekoľko prípadov, keď pirátske služby IPTV preukázateľne zakúpili a spustili reklamné kampane na Facebooku.

Z Facebooku profituje nelegálne vysielanie? Z Facebooku profituje nelegálne vysielanie? Z Facebooku profituje nelegálne vysielanie? Z Facebooku profituje nelegálne vysielanie?

Tieto snímky obrazovky predstavujú niekoľko príkladov, ktoré sme našli. Značka „Sponzorované“ pod názvami poskytovateľov IPTV naznačuje, že ide o platené reklamy. V dôsledku toho to znamená, že títo poskytovatelia IPTV vytvorili reklamné kampane, dostali súhlas od recenzentov reklám na Facebooku a potom zaplatili Facebooku, aby reklamu videli stovkami alebo tisíckami používateľov Facebooku.

V súlade s oddielom 4 reklamných pravidiel spoločnosti Facebook (zakázaný obsah) táto služba neumožňuje schvaľovanie alebo predaj „nelegálnych výrobkov alebo služieb“ prostredníctvom reklám na platforme..

"Reklamy nesmú predstavovať, uľahčovať ani propagovať nelegálne výrobky, služby alebo činnosti. Reklamy zacielené na neplnoleté osoby nesmú propagovať produkty, služby alebo obsah, ktoré sú nevhodné, nezákonné alebo nebezpečné alebo ktoré zneužívajú, zavádzajú alebo vyvíjajú neprimeraný tlak na cieľové vekové skupiny. “

Aj keď reklamné zásady Facebooku nepredstavujú právny dokument ani požiadavku z jeho strany, skutočnosť, že niekoľko nelegálnych služieb otvorene nakupovalo reklamy od Facebooku, naznačuje dve veci:

 • Po prvé, znamená to poruchu alebo minimálne ostrý dohľad nad procesom kontroly a schvaľovania reklamy na Facebooku, ktorý umožňuje nelegálnym službám získať reklamu schválenú.
 • Po druhé, Facebook aktívne zbieral príjmy z týchto služieb, a nielen pasívne zo svojho všeobecného zhromažďovania údajov o užívateľoch.

To tiež spochybňuje, kde by sa právna ochrana Facebooku mohla skončiť na základe CDA 230 a DMCA, a aké kroky môžu chcieť alebo potrebovať skupiny na ochranu práv Facebook a digitálne práva, aby sa zabránilo šíreniu týchto služieb na platforme sociálnych médií..

Problém reklám, ktoré podporujú porušenie autorských práv, tiež nie je nový. Organizácia CreativeFuture napríklad sleduje a bojuje proti používaniu legitímnych reklám na pirátskych webových stránkach. Pirátstvo podporované reklamou je témou hlbokého záujmu držiteľov autorských práv na celom svete.

Ako rozlíšiť medzi legálnou a nelegálnou IPTV

Spotrebitelia sa môžu vyhnúť finančným aj súkromným rizikám tým, že namiesto legitímnych služieb OTT pre živé televízne vysielanie (známe tiež ako distribútori virtuálnych viackanálových videoprogramov alebo vMVPD) používajú legitímne služby OTT namiesto toho, aby sa obrátili na pirátsku IPTV..

Keď sa pirátske služby IPTV vypnú, predplatitelia často nechávajú bitku o (a zriedka dostanú) vrátenie, čo môže mať za následok finančnú stratu pre tých, ktorí platili za mesiace služby vopred. Okrem toho, ak tieto služby zaistia svoje aktíva orgány, nemôžu vždy chrániť totožnosť svojich používateľov. Tieto informácie môžu skončiť v rukách orgánov činných v trestnom konaní, ktoré ich potom môžu zaslať držiteľom autorských práv.

facebook uptv redditZdroj: Reddit

Niektoré odevy proti pirátstvu sa aktívne zaoberajú súdnymi spormi proti pirátskym poskytovateľom IPTV. NagraStar, partner siete DISH, tiež získal pirátske satelitné televízie na vyrovnanie platieb desiatky tisíc dolárov. užívatelia v priebehu rokov väčšina z nich nevedela, že ich televízne predplatné je nezákonné. Spoločnosť prevádzkuje webovú stránku SatScams, na ktorej pravidelne uverejňuje informácie o pirátskych používateľoch IPTV, ktorí boli nútení platiť osady.

Facebook iptv nagrastarZdroj: NagraStar

(Poznámka: NagraStar má tiež sekciu na svojej webovej stránke SatScams, ktorá umožňuje každému, kto od nich dostal list o vyrovnaní, zaplatiť vyrovnanie online.)

Tu je niekoľko tipov, ktoré spotrebiteľom pomôžu určiť, či je služba živého televízneho vysielania legitímna alebo pirátska IPTV.

1. Legálne služby televízneho vysielania nikdy nepoužívajú „IPTV“ v názve produktu alebo spoločnosti

Toto je vaše prvé vodítko. Aj keď niektoré nelegálne služby IPTV v súčasnosti nie sú používané bez výrazu „IPTV“, žiadne právne služby, ktoré sme našli, nepoužívali slovo v názve produktu, názvu spoločnosti ani v marketingových materiáloch. Ak vidíte výraz „IPTV“ v názve produktu spoločnosti alebo sa na jeho webových stránkach zobrazuje zreteľne, pravdepodobne ide o nelegálne prevádzkovanú službu..

2. Služby legálneho televízneho vysielania majú užší pomer nákladov a kanálov

Pre výrobcov káblov je dôležité zvážiť, koľko stojí služba streamovania televízneho signálu, aby poskytovala kanály v rámci televízneho balíka a stále dosahovala udržateľný zisk. Samotný ESPN účtuje viac ako 7 dolárov za účastníka za svoj základný kanál. Medzitým niektoré nelegálne služby IPTV tvrdia, že ponúkajú udalosti ESPN, HBO, Pay-Per-View a stovky ďalších kanálov a videí na požiadanie za pouhých 5 až 35 dolárov mesačne.

Ak vidíte službu, ktorá ponúka stovky alebo tisíce kanálov za cenu, ktorá sa zdá byť príliš dobrá na to, aby to bola pravda, pravdepodobne to tak je.

3. Nelegálnym službám IPTV môže chýbať oficiálna webová stránka alebo môže mať zavedenú webovú stránku s nízkym úsilím

Televízni spotrebitelia, ktorí narazia na službu IPTV prostredníctvom reklám alebo stránok na Facebooku, by mali hľadať webovú stránku, na ktorej sa táto služba predáva. Ak neexistuje legitímna webová stránka, služba IPTV je pravdepodobne zapojená do pirátstva. Navyše, ak je webová stránka robí existuje, ale zdá sa, že ide o nekvalitný vývoj, pravdepodobne to bude aj nelegálna služba IPTV.

Všimli sme si však tiež rastúci počet služieb IPTV, ktoré investujú viac peňazí do tvorby profesionálnych webových stránok. V týchto prípadoch vyhľadajte stránku „O nás“ s oficiálnymi kontaktnými informáciami. Ak ju nenájdete, služba pravdepodobne funguje nelegálne.

4. Skontrolujte dostupné aplikácie

Každá legálna služba IPTV na trhu má špeciálne aplikácie dostupné prostredníctvom oficiálnych obchodov s aplikáciami z hlavných operačných systémov a zariadení. Napríklad si môžete stiahnuť aplikáciu YouTube TV priamo pre iOS, Android, Apple TV, Roku, Amazon Fire TV a niektoré inteligentné televízory..

Nelegálne služby IPTV však nikdy nebudú mať k dispozícii pomenovanú aplikáciu pre svoju službu v oficiálnych obchodoch s aplikáciami. Namiesto toho často dávajú účastníkom pokyn na stiahnutie aplikácie s názvom SOPlay alebo SOPlayer, ktorá sa spáruje s účtom služby IPTV.. 

Každá legitímna služba televízneho vysielania, ktorú sme preskúmali, navyše funguje s Roku a má aplikáciu Roku. Roku má zavedené veľmi prísne pravidlá proti pirátstvu, takže ak nie je k dispozícii žiadna aplikácia Roku a nie je uvedená žiadna funkčnosť s Roku, služba je pravdepodobne nezákonnou operáciou IPTV..

5. Nelegálne služby IPTV často akceptujú iba PayPal a kryptomeny

Niektoré pirátske služby IPTV sa snažia minimalizovať svoje stopy tým, že prijímajú platby iba od PayPal alebo kryptomeny, ako je bitcoín. Nie je to vždy pravda, pretože niektoré služby prijímajú hlavné kreditné karty. Žiadne legitímne služby televízneho vysielania však neakceptujú iba službu PayPal a žiadna, ktorú sme videli (v tejto chvíli) akceptujú kryptomeny.

Dajte si pozor na každého poskytovateľa IPTV, ktorý chce, aby ste uskutočňovali platby cez PayPal pomocou možnosti „Priatelia a rodina“ namiesto možnosti „Tovar a služby“. Toto nie je iba v rozpore so zásadami PayPal, ale aj s cieľom pomôcť poskytovateľovi IPTV vyhnúť sa poplatkom za služby PayPal a eliminovať vašu schopnosť získať vrátenie platby..

6. Dajte si pozor na služby, ktoré komunikujú prostredníctvom telegramu alebo iných šifrovaných správ

Telegram je služba bezpečných správ navrhnutá pre šifrované správy. Služba je navrhnutá tak, aby nezanechávala žiadne stopy komunikácie. Niektorí poskytovatelia IPTV používajú telegram na komunikáciu s predplatiteľmi konkrétne preto, lebo vedia, že ich operácie sú nezákonné a nechcú zanechať žiadny záznam, ak by úrady klepali.

7. Spýtajte sa poskytovateľa služieb, ako si môže dovoliť ponúknuť toľko kanálov za cenu

Ak sa zdá, že počet kanálov v porovnaní s nákladmi je podozrivý, opýtajte sa poskytovateľa IPTV, ako si môže dovoliť ponúknuť toľko kanálov a stále platiť prepravné. Zistili sme, že nelegálni poskytovatelia IPTV sa pri požiadaní o poskytnutie týchto informácií nezmestia, a dokonca sme boli blokovaní v komentovaní na stránke Facebooku jedného poskytovateľa pirátskej IPTV (TBC TV) po položení tejto otázky na jednom z jej príspevkov..

8. Skontrolujte, či je na Facebooku modrá značka „Overené“

Ak nájdete na Facebooku poskytovateľa IPTV alebo internetovej televízie, skontrolujte, či má jeho názov modrú značku „Overené“. Nepodarilo sa nám nájsť žiadne nelegitímne služby streamovania s overenými stránkami. Medzitým legitímne služby OTT, ako sú Philo, fuboTV, DirecTV Now a ďalšie, majú overenú začiarknutie.

facebook iptv fuboTVZdroj: Facebook

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

4 + = 6

map