1Channel Kodi addon: Nedir, güvenli mi, daha iyi eklentiler var mı?

Kablo aboneliği olmayan filmleri ve TV şovlarını izlemenin bir yolunu arıyorsanız, 1Channel Kodi eklentisini duymuş olabilirsiniz. Bu makale, yüklemenin ve kullanmanın güvenli olup olmadığı ve hangi alternatiflerin mevcut olduğu da dahil olmak üzere 1Cannel eklentisine göz atıyor..


1Kanal Kodi eklentisi

Kodi, Kodi Vakfı'nın ücretsiz, indirilebilir bir yazılımıdır. MP4, AVI, WMV ve diğerleri dahil olmak üzere çok sayıda video dosyası formatını oynatabilir. Buna ek olarak, Kodi eklentilerini yükleyerek Web'in herhangi bir yerinden video akışı yapmak için kullanabilirsiniz.

Kodi, Apple TV de dahil olmak üzere popüler TV cihazlarının çoğuna yüklenebilir. Bir Roku'nuz varsa, Android veya iOS telefonunuzu "yansıtarak" Kodi videolarını ona aktarabilirsiniz.

Önemli: Her zaman Kodi ile bir VPN kullanın

VPN'ler genellikle İnternet'ten resmi olmayan içerik akışı yapmak isteyen kişiler tarafından kullanılır. Ancak, bir VPN kullanmak video akışı yapan herkes için yararlıdır.

Bir VPN, sizi ISS hız azaltma, coğrafi içerik engelleme ve ortadaki adam saldırılarına karşı korur. Bilgisayar korsanlarından, ISS'nizden veya diğer davetsiz misafirlerden etkilenmeden istediğiniz siteden video akışı yapma özgürlüğü sağlar.

Tüm VPN'lerin bağlantı hızlarını bir miktar yavaşlatma eğilimi vardır. Ancak, bazı VPN'ler diğerlerinden daha yavaştır. Buna ek olarak, birçok VPN, kullanıcıların etkinlik kayıtlarını tutar ve bir gizlilik ve güvenlik risk kümesini diğeriyle değiştirir.

Bunlar, Kodi kullanıcıları için her zaman IPVanish'i önermemizin nedenleridir. IPVanish etkinliğinizin hiçbir kaydını tutmaz ve hızları yüksek tutmak için kendi fiziksel ağını kullanır. Bu, videonuzu gizli ve arabelleksiz tutar. Ayrıca Amazon Fire Stick ve Nvidia Shield için kendi yerel uygulaması vardır ve kurulumu kolaylaştırır.

OKUYUCU FIRSATI: Okuyucularımız IPVanish planlarında sadece% 60 tasarruf edebilir.

Uyarı: Kodi, yalnızca yasal erişim hakkına sahip olduğunuz içerik için kullanılmalıdır. Ne Kodi Vakfı ne de Compareitech, Kodi'nin gizlilik için kullanımını savunmuyor.

1Channel Kodi addon nedir?

1Channel, PrimeWire'dan bilgi kopyalayan üçüncü taraf Kodi eklentisidir. PrimeWire, dünyanın her yerinden video akışlarına bağlantılar taşıyan popüler bir film ve TV şovu veritabanıdır. PrimeWire'ın farklı içeriklere çok çeşitli bağlantıları olduğundan, 1Channel diğer Kodi eklentilerine kıyasla çok popüler hale geldi.

1 Kanalın güvenlik ve gizlilik riskleri

1Channel ile ilgili olarak kullanıcının yüklemesini riske atan birkaç şey vardır. İlk olarak, 1Channel tarafından sağlanan içeriğin neredeyse tamamı onaylanmamış, korsan malzemeden yapılmıştır. Örneğin, eklenti şu anda kullanıcıların tüm koleksiyonunu Game of Thrones bölümleri ödemeden. HBO Now aynı içeriği görüntülemek için ayda 10 ABD doları ücret aldığından, bunu kabul ettikleri şüphelidir.

Eklenti kullanılarak benzer başlıklar da mevcuttur. Grey'in Anatomisi, Vampir Günlükleri, ve Modern aile. Bu içeriğin hangi ülkeden yayınlandığına bağlı olarak, bunu sağlayan kaynaklar yasaları ihlal ediyor olabilir. Eğer öyleyse, akarsuların arızalanmasına yol açan yetkililer tarafından kapatılması muhtemeldir. Bu korsan akışlara bağlantılar gönderdiğinden, PrimeWire'ın kendisi de kapatılabilir ve 1Channel'i işe yaramaz hale getirir.

Ayrıca, bu içerik, Internet'te bulunan ve PrimeWire'ın basitçe bağlandığı rastgele web sitelerinde barındırılmaktadır. Bu, akışları kimin sağladığı ve sunucuları tarafından hangi düzeyde güvenlik sağlandığı bilinmediği için ciddi bir güvenlik riski oluşturur. Bilgisayarınız ve bu kaynaklar arasında iletilen tüm veriler, bilgisayar korsanının cihazınıza ve muhtemelen tüm ev ağınıza erişmesini sağlayarak müdahale riski altında olabilir.

Eklentinin kendisi resmi Kodi deposunun bir parçası değildir. Resmi eklentilerin genellikle yaşadığı aynı veterinerlik süreci yoktu. Bu, geliştirici veya bilgisayarınızdaki veya TV cihazınızda değişiklik yapmak için içindeki güvenlik açıklarından yararlanan bir saldırgan tarafından kullanılabileceğinden, kurulum için başka bir risktir..

bu nedenlerden dolayı, Karşılaştırmada biz 1Channel Kodi addon yüklemenizi önermiyoruz. Bunun yerine, aşağıda listelenen alternatifleri öneririz.

1Channel: Playon Kodi addon'a en iyi alternatif

Playon Kodi eklentisi

Kodi'nizi kullanarak en son TV şovlarını ve filmlerini izlemek istiyorsanız, bunu yasal ve güvenli bir şekilde yapmanın en iyi yolu PlayOn Kodi eklentisini kurmaktır. PlayOn, DirecTV Now, HBO Now, Hulu, Netflix ve diğerleri dahil olmak üzere birçok farklı akış hizmetinden yasal olarak film ve şov kaydetmenizi sağlayan bir DVR hizmetidir.

PlayOn'u kullanabilmek için, onunla uyumlu servislerden birine abone olmanız gerekir. Ayrıca PlayOn için bir aboneliğe ihtiyacınız vardır, bu da ömür boyu abonelik için yıllık 30 ABD doları veya 49,99 ABD dolarıdır. Ancak, akış hizmetini veya PlayOn'un kendisini iptal etseniz bile bu kayıtlar sonsuza kadar saklanabilir.

Sonuç olarak, PlayOn, sezon yayınlanıncaya kadar beklemek istediğiniz sürece, yalnızca bir aylık abonelik için ödeme yaparken HBO, Showtime veya diğer premium kanallarda bir şovun tüm sezonunu izlemenize olanak tanır. Aynı şekilde, PlayOn, HBO Now, MAX Now veya yalnızca bir aylık aboneliğe sahip diğer akış hizmetlerinde bulunan birden fazla filmin kaydını almak için kullanılabilir.

PLAYON'u ÜCRETSİZ DENEYİN: Tam hizmeti burada ücretsiz deneyebilirsiniz.

PlayOn ile sunulan hizmetlerin listesi

İçeriği şu anda Playon Kodi eklentisiyle görüntülenebilen tüm hizmetler şunlardır:

Netflix Hulu Yahoo Görüntüle Amazon Videosu
Vudu Xfinity spektrum Time Warner Cable
tüzük Bright House Ağları DirecTV Şimdi HBO GO
HBO ŞİMDİ Max Git Gösteri zamanı NBC
NBC Klasikleri ABC CBS TİLKİ
PBS CW CW Tohum Youtube
Pluto.TV Tubi.TV çatırtı SyfyNow
ABD Ağı Serbest çalışma TNT Dram TCM
AMC FxNow TBS National Geographic
PBS Çocuk ESPN filiz ESPN 3
ESPN ACC Ağ Ekstra NFL Oyun Kartı MLB.com NHL.com
NBA Lig Kartı WWE.com NBC Sports Live Ekstra Fox Haber
Fox İşi CNBC CBS Haberleri HBO GO Latino
Pandora

PlayOn Kodi eklentisi resmi Kodi deposunda bulunabilir.

AYRICA BAKINIZ: TV ve Filmler için 14 En İyi Kodi Eklentisi.

1Channel için diğer alternatifler

Programları kaydetmek istemiyorsanız ve PlayOn için fazladan 30 $ ödemek istemiyorsanız, 1Channel'e bu diğer alternatifler yararlıdır.

Youtube

1Channel Kodi addon: Nedir, güvenli mi, daha iyi eklentiler var mı?

YouTube çoğunlukla nasıl yapılır videoları, komedi skeçleri ve bağımsız yapımcıların diğer kısa videoları ile tanınır. Bununla birlikte, büyük bir kamu malı film kataloğu da içerir. Örneğin, Popcornflix ve Klasik Filmler YouTube kanallarının her birinde kataloglarında 100'den fazla film bulunur ve benzer içeriğe sahip diğer birçok YouTube kanalı vardır.

YouTube Kodi addon'u resmi Kodi addon deposunda bulabilirsiniz.

çatırtı

Crackle Kodi addon film menüsü

Hem TV şovları hem de filmler için Crackle Kodi addon'un sunabileceği çok şey var. Bir nedenden ötürü iptal edilen çok sayıda ağ TV Şovu taşır, örneğin kahramanlar ve Kalkan. Bu şovlar, ağları için para getiremese de, genellikle iyi hikayelere ve harika oyunculuklara sahiptir. Çok beğenilen filmler var başlangıç ve Zindan Adası ayrıca.

Bu seçimlere ek olarak Crackle, bazıları iyi eleştiriler alan kendi orijinal TV şovlarını ve filmlerini üretir..

Crackle Kodi eklentisi eracknaphobia’nın deposunda bulunabilir.

İlgili makale: Kodi için Crackle nasıl kurulur

PS Vue

1Channel Kodi addon: Nedir, güvenli mi, daha iyi eklentiler var mı?

Playstation Vue, Sony tarafından sunulan bir kablo değiştirme hizmetidir. AMC, TNT, Sci-Fi ve diğer film kanalları da dahil olmak üzere 39.99 dolara 49 popüler TV kanalı sunuyor. Buna ek olarak, en sevdiğiniz TV şovlarını bir listeye kaydetmenizi sağlar, böylece PS Vue yeni bölümler olduğunda sizi uyarabilir. PS Vue ayrıca "favori kanallar" listenize kanallar eklemenize olanak tanır, böylece kolayca erişilebilirler. Ve görmek istediğiniz bir şovu veya filmi kaçırırsanız, isteğe bağlı olarak programlamanın son günlerini tutar.

Genel olarak, PS Vue Kodi addon en son TV şovlarını ve filmlerini izlemek için mükemmel bir yoldur.

PS Vue Kodi addon resmi Kodi addon deposunda bulunur.

Sonuç

Kablo aboneliği olmadan TV şovlarını ve filmlerini izlemek istiyorsanız, popüler 1Channel Kodi eklentisini yüklemeyi düşünmüş olabilirsiniz. Ancak, 1Channel önemli gizlilik ve güvenlik risklerine sahiptir. Bu kusurları olmayan alternatifler de var, bu yüzden 1Channel'i kurmak muhtemelen iyi bir fikir değil.

Çok çeşitli eklentilerin 1Channel sınırlamaları yoktur. Kodi'nin ne kadar çeşitlilik sunabileceği hakkında daha iyi bir fikir edinmek için 2017'nin en iyi 105 Kodi eklentisindeki kılavuzumuza göz atmanızı öneririz..

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

+ 40 = 44

map