Ako nainštalovať VPN na Android TV alebo Kodi Box

Zostava Android od Rob Bulmahn, CC BY 2.0


Kodi je bezplatný softvér s otvoreným zdrojovým kódom, ktorý vám umožňuje rýchlo a ľahko nastaviť centrum domácich médií. Je neuveriteľne univerzálny a je schopný bežať na rôznych zariadeniach vrátane PC, USB flash disku, iPhone, Roku, Apple TV, Raspberry Pi, Amazon Fire TV a Firestick. Táto všestrannosť a jednoduchosť nastavenia viedla k predaju hardvéru s predkonfigurovanými inštaláciami Kodi (známymi ako Kodi boxy).

Aj keď sa tieto polia dajú jednoducho nastaviť, nezachovávajú vaše návyky prehliadania automaticky ako súkromné. Dnes vám ukážeme, ako nainštalovať virtuálnu súkromnú sieť (VPN) do svojho zariadenia Android TV alebo Kodi. To vám umožní prúdiť bez vonkajšieho rušenia.

Avšak s negatívnou pozornosťou tlače, ktorú spoločnosť Kodi, a v skutočnosti väčšina neortodoxných streamovacích zariadení, dostávala nedávno, veľa ľudí predpokladá, že používanie softvéru nie je legálne. Pravda je, že zatiaľ čo krabice Kodi a Android TV sú úplne legálne, niektoré doplnky tretích strán poskytujú neobmedzený prístup k licencovanému obsahu. Odporúčame našim čitateľom, aby si pred pokusom o používanie boxov Kodi alebo Android TV prečítali zákony svojej krajiny o streamovaní.

Comparitech neospravedlňuje ani nepodporuje žiadne porušenie autorských práv vrátane nezákonného streamovania cez Kodi. Kodi môžete využiť na mnohé vynikajúce zákonné účely online streamingu. Pred stiahnutím alebo streamovaním materiálov chránených autorskými právami bez súhlasu zvážte zákon, obete a riziká pirátstva.

Ktorú sieť VPN by ste mali používať?

Nie každá VPN je vytvorená rovnako. Niektoré používajú silnejšie šifrovanie ako iné, iné neuchovávajú záznamy o vašej histórii internetového prenosu a iné sa pýšia vysokými rýchlosťami v sieti.

Neodporúčame používať bezplatnú sieť VPN. Je známe, že niektoré používajú temné metódy zarábania peňazí, od predaja údajov tretím stranám alebo horším, predaja šírky pásma a prípadného zapojenia sa do kybernetických útokov. V minulosti sa v obchode Google Play zistilo, že niekoľko populárnych bezplatných sietí VPN obsahuje škodlivý softvér, takže pred inštaláciou odporúčame dôkladne preskúmať sieť VPN..

Existuje niekoľko doplnkov Kodi, ktoré vám umožňujú nainštalovať VPN priamo. Prichádzajú však s vlastnými problémami. Po prvé, chránia vás iba v rámci spoločnosti Kodi a neanonymizujú prenos z iných aplikácií. Po druhé, musíte si nainštalovať ďalší softvér, ktorý nemusí byť pre Android ľahko dostupný.

IPVanish

Dostupné aplikácie:

  • PC
  • gumák
  • IOS
  • Android
  • linux

Webové stránky: www.IPVanish.com

Garancia vrátenia peňazí: 7 DNÍ

Odporúčame IPVanish. Je to lacná sieť VPN, ktorá funguje s každým doplnkom Kodi, ktorý sme kedy testovali, a prichádza s vyhradenou aplikáciou pre Android. Má tiež špeciálnu aplikáciu pre Amazon Firestick a Fire TV, takže je to jedna z najjednoduchších inštalácii na zariadenia s Androidom..

Na rozdiel od väčšiny služieb VPN vlastní IPVanish svoje servery priamo. To mu umožňuje poskytovať trvalo vysoké rýchlosti, ktoré si budete musieť vychutnať pri streamovaní na Kodi alebo Android TV. IPVanish si tiež vysoko cení súkromie svojich zákazníkov a nevedie záznamy o vašej histórii prehliadania.

RÝCHLE, BEZPEČNÉ PREPRAVOVANIE: IPVanish je rýchla, VPN zameraná na bezpečnosť s viac ako 1300 servermi v 60+ krajinách. Neuchováva protokoly, má dobrú schopnosť odblokovania a umožňuje až 10 súčasných pripojení. K dispozícii je tiež 7-dňová záruka vrátenia peňazí, takže ju môžete vyskúšať bez rizika.

Ako nainštalovať sieť VPN do zariadenia Android TV alebo Kodi

Momentálne neexistuje jednoduchý a efektívny spôsob inštalácie VPN priamo z Kodi. Ak však máte jednu z najobľúbenejších služieb VPN, je v skutočnosti pomerne jednoduché chrániť vaše zariadenie. V roku 2019 sme skontrolovali niektoré z najlepších sietí VPN pre spoločnosť Kodi a ak ešte nemáte, sme si istí, že tento článok vám môže pomôcť nájsť sieť VPN, ktorá vyhovuje vašim požiadavkám..

Po prihlásení k službe VPN je inštalácia jednoduchá. Začnite tým, že v obchode Android TV alebo Kodi prejdete do obchodu Google Play. Vyhľadajte svoju sieť VPN, uistite sa, že sú všetky výsledky legitímne, a potom ju nainštalujte.

Inštalácia VPN v systéme Android Krok 1

Ďalej sa zobrazí výzva na zadanie e-mailovej adresy a hesla používateľského účtu VPN. Zadajte ich a dostanete sa na stránku, kde si môžete vybrať, ktorý server použiť.

Inštalácia VPN v systéme Android krok 2

Odtiaľ si môžete vybrať krajinu alebo mesto, v ktorom sa chcete pripojiť k serveru. Môžete sa tiež pripojiť ku konkrétnemu serveru alebo podľa toho, ktorý je najlepší v súčasnosti. Po výbere miesta kliknite na tlačidlo, ktoré hovorí pripojiť. To je všetko - všetka vaša internetová prevádzka na tomto zariadení je teraz šifrovaná a tretie strany ju nemôžu prečítať.

Nemusíte obetovať svoje súkromie len preto, že ste sa rozhodli používať predkonfigurovaný box Kodi alebo Android TV. Teraz, keď už viete, môžete svoje zariadenie pripojiť k sieti VPN a prehliadať médiá v pokoji bez toho, aby hrozilo, že sa pripoja k ISP a obmedzí sa. Čo je dôležitejšie, môžete streamovať bez obáv z ľudí, ktorí sa pokúšajú použiť vaše údaje na svoj osobný prospech.

Čo je to VPN?

V podstate VPN privádza všetku sieťovú prevádzku cez šifrovaný tunel na server niekde inde na svete. Po pripojení nie je možné, aby ktokoľvek okrem vás a vášho poskytovateľa VPN vedel, ktoré stránky navštevujete, súbory, ktoré sťahujete, alebo obsah vašich správ. Keďže poskytovatelia internetových služieb (ISP) nešifrujú prenos svojich zákazníkov, vaša prevádzka je pri používaní siete VPN podstatne bezpečnejšia..

Vaša IP adresa môže odhaliť prekvapivé množstvo osobných informácií, ako je mesto, v ktorom žijete a kto je váš poskytovateľ internetových služieb. Sieť VPN vám však zabezpečí bezpečnosť pridelením inej dočasnej adresy IP. Niektoré služby tento koncept ďalej rozvíjajú a umožňujú vám v pravidelných intervaloch automaticky meniť adresu IP.

Prečo používať sieť VPN?

Zvýšenie zabezpečenia online

Hackeri používajú techniku ​​nazývanú útok Man-in-the-Middle (MitM). To im umožňuje zachytiť všetku prichádzajúcu a odchádzajúcu komunikáciu z vášho zariadenia. Patria sem informácie, ako je vaša história vyhľadávania a prihlasovacie údaje. Je možné, že môžu do vášho zariadenia nainštalovať aj malware, ktorý by mohol infikovať ďalšie počítače v domácej sieti.

Dobrá sieť VPN zabraňuje tomu, aby sa tento typ útoku uskutočňoval na prvom mieste. Útočník však nedokáže prečítať šifrované dopravné správy, a to ani v prípade, že dôjde k ohrozeniu vášho zariadenia Kodi. Dokonca aj pri veľmi výkonnom systéme by toto šifrovanie trvalo niekoľko tisíc rokov.

Aby sa predišlo škrteniu ISP

Hackeri však nie sú jediní ľudia, ktorí sa zaujímajú o váš internetový prenos. Niektorí z najväčších poskytovateľov internetových služieb boli chytení obmedzujúcimi rýchlosť internetu svojich platiacich zákazníkov v snahe odradiť ich od streamovania videa online. Toto je veľká časť toho, čo podnecuje diskusiu o neutrálnosti siete - neexistuje dôvod, prečo by poskytovatelia internetových služieb mali byť schopní rozhodnúť, ako trávite čas.

Váš poskytovateľ internetových služieb bude vedieť, že ste sa pripojili k sieti VPN. Nedokážu však povedať, čo robíte na danom webe, čo sťažuje opodstatnenie obmedzovania rýchlosti. Keďže vaše rýchlosti nie sú obmedzené, je pravdepodobné, že video nebude dlhšiu dobu koktať alebo ukladať do vyrovnávacej pamäte. V tomto ohľade by VPN mohla skutočne zlepšiť váš zážitok zo sledovania Kodi.

Ak chcete obísť filtrovanie webu

Mnoho krajín obmedzuje prístup na konkrétne webové stránky. Môže sa to urobiť na obmedzenie prístupu k určitým druhom škodlivého materiálu, ale v krajinách ako Egypt sa tiež používa na zabránenie tomu, aby občania čítali správy, ktoré ukazujú vládu v zlom svetle. Keďže sieť VPN umožňuje svojim používateľom pripojenie k serverom v inej krajine, dá sa použiť na obídenie všetkých blokov vládnych webových stránok v mieste používateľa..

Sieť VPN možno tiež použiť na prístup k obsahu s obmedzeným geografickým umiestnením bez toho, aby sa skutočne nachádzalo na požadovanom mieste. Ak chcete získať prístup iba k obsahu vo Veľkej Británii, stačí sa pripojiť k jednému zo serverov vašej siete VPN vo Veľkej Británii.

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 50 = 59