Kodi Xbox One’a Nasıl Kurulur

xbox one ve kodiXbox One sadece harika bir oyun sistemi değil, aynı zamanda video akışı için de mükemmel bir cihaz. Bir akış video oynatıcı olarak bundan en iyi şekilde yararlanmanın bir yolu, Kodi'yi Xbox One'a yüklemektir. Kodi başlangıçta Xbox için bir uygulama olarak başladı (başlangıçta XBMC veya Xbox Media Center olarak biliniyordu), bu da Kodi Xbox uygulamasını bir zorunluluk haline getirdi.


Bu makalede Kodi'nin Xbox One'a nasıl yükleneceği, en iyi Xbox One Kodi yapılarının bir listesi nasıl sağlanacağı ve Xbox One için en iyi Kodi eklentilerinin nasıl keşfedileceği açıklanacak.

Kodi nedir?

Kodi, Kodi Vakfı'nın açık kaynaklı bir akış medya oynatıcısıdır. Kullanıcıların, bir web tarayıcısına veya özel uygulamalara dayanmadan İnternet üzerinden video akışı yapmalarına olanak tanır. Sonuç olarak Kodi, çevrimiçi TV şovlarını veya filmlerini izlerken spam içerikli reklamları atlamak için sıklıkla kullanılabilir. Xbox One'a ek olarak Kodi, Amazon Fire Stick, Nvidia Shield, Apple TV, Android, iOS, PC veya Mac'e de yüklenebilir.

Uyarı: Kodi, yalnızca yasal erişim hakkına sahip olduğunuz içerik için kullanılmalıdır. Ne Kodi Vakfı ne de Compareitech, Kodi'nin korsanlık için kullanımını savunmuyor.

Uyarı: Kodi ile her zaman bir VPN kullanın

Video akışı, gizliliğiniz ve güvenliğiniz için bazı riskler taşır. Video akışı için Kodi veya Xbox One'ınızdaki diğer yazılımları kullansanız da bu durum geçerlidir. İSS'niz hangi şovları veya filmleri izlediğiniz ve nereden aktardığınız hakkında bilgi kaydedebilir. Ayrıca, çevrimiçi videoları izlerken çok fazla bant genişliği kullandığınızı düşünüyorsa hızınızı daraltabilir. Bu, arabelleğe alma ve performansla ilgili diğer sorunlara neden olabilir.

Kendinizi bu sorunlara karşı korumanın en iyi yolu, her video akışı yaparken veya İnternet'i kullanırken bir VPN kullanmaktır. Bir VPN, verilerinizi şifreler ve ISS'nizin veya bilgisayar korsanlarınızın ne yaptığınızı bilmesini son derece zorlaştırır. Bu, ISS'nizin etkinliklerinizin kaydını tutmasını ve bilgisayar korsanlarının kişisel bilgilerinize erişmesini önlemeye yardımcı olur.

Varsayılan olarak, Xbox One'a VPN yüklemek zordur. Ancak, Kodi kullanıcıları için önerilen seçenek IPVanish'dir, çünkü Kodi için VPN'leri derecelendirirken kullandığımız gerekli kriterleri karşılamaktadır. Xbox VPN'lerle ilgili kılavuzumuz, Xbox One'ınıza nasıl kuracağınızı anlamanıza yardımcı olmalıdır.

OKUYUCU FIRSATI: Bu bağlantı ile IPVanish'te% 60 indirim kazanın.

Kodi Xbox One'a nasıl yüklenir

Kodi'yi Xbox One'a yüklemek basittir. Aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir:

  1. Xbox One ana menüsünde, “arama" butonxbox bir arama2. Tür
  2. Arama kutusuna "Kodi"xbox one kodi araması
  3. Tıkla Kodi göründüğünde simgesi
  4. İtmek "almak" buton. Kodi indirip kuracak
  5. Kurulum tamamlandığında, başlatmak Kodi'yi başlatmak içinxbox kodi başlat düğmesi 2

Kodi'yi Xbox One'a yüklemek için hepsi bu kadar.

Açılış ekranı neden farklı ve Kodi 18 Leia nedir?

Kodi 18 Leia açılış ekranı

Kodi'yi diğer cihazlarda kullandıysanız, Xbox One'da ilk başlatıldığında görüntülenen açılış ekranı sizi şaşırtabilir. Açılış ekranının farklı olmasının nedeni, Xbox One'ın Kodi'nin deneysel bir sürümü olan Kodi 18 Leia Beta'yı kullanmasıdır. Bu, Google Play Store'da bulunan Kodi 17.6 Kripton'dan farklıdır, örneğin.

Programın bu sürümünde birkaç hata kalmış olabilir. Yine de, çoğu kullanıcı Kodi 18 Leia Beta'nın normal, günlük kullanım için mükemmel derecede kararlı olduğunu bulmuştur. Kodi 18 Leia'nın resmi, kararlı versiyonunun yıl sonuna kadar piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Artık Kodi'yi yüklediğinize göre, Xbox One ile uyumlu birkaç yapıya bakma zamanı.

İlgili makale: Kodi 18 veya Kodi 17.6 nasıl indirilir ve yüklenir

Xbox One Kodi kuruyor

Kodi derlemeleri, görünümleri, menü seçeneklerini ve diğer ayarları değiştirmek zorunda kalmadan ve ek eklentiler yüklemek zorunda kalmadan, Kodi kopyanızı bir kerede yapılandırmanın bir yoludur. Bir yapı kurmanın en büyük avantajı, Kodi'yi kişiselleştirmenize izin vermesidir. Bununla birlikte, bir dezavantaj, yapıların genellikle güvenlik riski oluşturabilecek telif hakkı ihlali eklentileri yüklemesidir..

Xbox One için Kodi derlemesi kullanmayı tercih ederseniz, beraberinde gelen eklentilerin çoğunu kaldırmanızı ve kendinizinkini yüklemenizi öneririz. Aşağıdaki bölüm yararlı ve oldukça güvenli olduğunu düşündüğümüz bazı eklentileri önerecektir.

Bu arada, Xbox One için en iyi Kodi yapılarının bir listesi. Bu yapıların tümü, herhangi bir Xbox One kullanıcısı için gerekli bir özellik olan Kodi 18 Leia ile uyumludur.

Duff X

Duff X, özellikle Xbox One için oluşturuldu ve standart Kodi 18 Leia logosu üzerinde Xbox One logosuna ve yeşil renkte "Duff" kelimesine sahip bir açılış ekranına sahip. Duff X'in ana menüsü şu kategorileri içerir: Müzik, Filmler, TV Şovları, Anime, Çocuklar, 4K UHD, Spor, TNT Önizleme, SD Sihirbazı, Eklentiler ve Ayarlar.

Duff X, önceden yüklenmiş şu eklentilerle birlikte gelir: FlixNet, Incursion, Covenant, Plasenta, Supremacy, Yoda, YouTube, Genesis Reborn, Maverick TV ve diğerleri. YouTube hariç, bu eklentilerin hiçbirini önermiyoruz.

Sihirli Ejderha

Kodi Sihirli Ejderha

Magic Dragon popüler Aeon Nox Kodi kaplamasını kullanır. Dev bir kırmızı ejderhanın görüntülerinin yanı sıra arka planda kocaman bir köpekbalığı olan Meg'den bir sahne içeriyor. Menü öğeleri Filmler, TV şovları, Sık Kullanılanlar, Oyunlar, Uygulamalar ve Spor'u içerir.

Magic Dragon yapısı Magic Dragon, Yoda, Just Sports, Maverick TV, Supremacy, Numbers, Joker Sports ve diğer eklentileri içerir.

Kronos Lite

Kodi Kronos Lite

Kronos Lite yatay bir menüye sahiptir ve ana menü görüntüsünde yüzer enerji ile siyah bir arka plan sunar. Şu ana menü kategorilerine sahiptir: Spor, Canlı TV, Ayarlar, Ayarlar, Filmler, TV şovları ve Çocuklar.

Altın Yapı Leia

Altın Yapı Leia altın arka plana sahiptir ve insanların görüntülerini ve görüntüler için altın bir ejderha içerir. Ana menü simgeleri, her simgenin metnine doğru kıvrılmış altın ateş içerir. Araçlar, Sık Kullanılanlar, Ekstralar, Çocuklar, Filmler, TV şovları, Spor, Müzik, Canlı TV, Sistem ve Güç kategorileri vardır..

Leia Silvo

Kodi Leia Silva Yapı

Leia Silvo, kullanıcının seçebileceği 35 farklı temaya sahiptir. Yukarıdaki görüntü Game of Thrones temasıdır. Leia Silvo; Canlı TV, Filmler, TV şovları, Onun Yeri, Spor ve Çocukların ana menü kategorilerini sunar.

Ayrıca bakınız: 2018'in En İyi 10 Kodi Yapısı

Xbox One için en iyi Kodi eklentileri

Bir yapı kullansanız da kullanmasanız da, İnternet'ten içerik akışı yapmak istiyorsanız Xbox One'ınızda yüklü bazı Kodi eklentilerine ihtiyacınız olacaktır. İşte Xbox One kullanıcıları için bulduğumuz en iyi Kodi eklentilerinin bir listesi.

Tubi TV

TubiTV Kodi eklentisi

Tubi TV Kodi eklentisi, geniş bir film ve şov kataloğuna sahip popüler bir VOD hizmeti olan TubiTV.com'dan yayın yapıyor. Bir web tarayıcısı veya resmi uygulama ile Tubi TV içeriğini izlemek, reklamların neden olduğu sayısız kesinti ile sonuçlanır, ancak Xbox One'ınızdaki Kodi eklentisini kullanırken bu reklamların tümü ortadan kaldırılır.

Tubi TV, Bölüm Conan The Barbarian., Titanik, Kötü teğmen (başrolde Nicholas Cage), Rock Okulu, Gerçek Kum, ve diğerleri gibi Kurt Kanı, Ölüm Noktası, Camelot, Korku Ustaları, Dans Akademisi, ve dahası. Tubi TV aynı zamanda hem belgesellerin hem de anime başlıklarının güçlü bir koleksiyonunu taşıyor.

Tubi TV başlıklarının çoğu, belirli ülkelerin dışında bulunan kullanıcılara coğrafi olarak engellenir. Anlatabileceğimiz kadarıyla, ABD, İngiltere ve Kanada sakinlerinin her birinin Tubi TV'den farklı TV şovları ve filmleri var. Bir VPN kullanmak, tüm kataloğun kilidini açabilmeniz için bu blokları aşmanıza yardımcı olacaktır..

Tubi TV, Kodi1 deposunda bulunabilir. Bu eklentinin nasıl kurulacağı ve kullanılacağı hakkında bilgi için Kodi için Tubi TV'nin eksiksiz kılavuzumuzu okuyun.

çatırtı

kodi için crackle yükleyin

Crackle Kodi eklentisi SonyCrackle.com'dan yayınlanır. Hizmetten gelen tüm reklamlar, ücretsiz TV şovlarını ve filmleri kesintisiz izlemenizi sağlayan Kodi eklentisi aracılığıyla elenir. Crackle ilk beşi taşıyor Kayalık filmler, Okyanus’un 11, Deli Max, Komando, Talladega Geceleri: Ricky Bobby'nin Şarkısı, ve diğer birçok klasik ve yüksek dereceli film. Ayrıca şovları var Seinfeld, Walker: Texas Ranger, ve Crackle orijinalleri SuperMansion, Başlamak, ve Koparma.

Buna ek olarak, Crackle mükemmel bir dizi animasyon serisine sahiptir. Siyah Giyen Adamlar: Hareketli Dizi, Muhteşem Örümcek Adam, Robotech, ve Kılıç Sanatı: Çevrimiçi.

Crackle resmi Kodi deposunda ve eracknaphobia’nın deposunda bulunabilir. Nasıl kurulacağı ve kullanılacağı hakkında bilgi için Kodi için Crackle kılavuzumuzu okuyun.

Popcornflix

Kodi Popcornflix ana eklentisi

Popcornflix Kodi eklentisi, başka bir harika ücretsiz VOD hizmeti olan Popcornflix.com'a bağlanıyor. Bu listedeki önceki eklentiler gibi Kodi için Popcornflix de tüm reklamları hizmetten kaldırır. Korku filmlerini Sırada Sen Varsın, Suspiria, ve Son şeytan çıkarma, gibi komediler Çocuk Esrar ve Çok yakında, ve Popcornflix Kodi eklentisini kullanarak Xbox One'ınızdaki diğer birçok film ve tür.

Popcornflix, resmi Kodi deposunun bir parçasıdır. Kodi'de Popcornflix nasıl izlenir.

Pluto.tv

Pluto.TV Kodi eklentisi

Pluto.tv Kodi eklentisi Xbox One'ınızı 100'den fazla ücretsiz IPTV kanalı için bir kaynak olan Pluto.tv'ye bağlar. Bu eklentiyi CBSN, Cheddar Business News ve Newsy gibi popüler haber kanallarının yanı sıra IGN (oyuncular için), Anime All Day, Dünya Poker Turu, Impact Wrestling, FailArmy, The Soğan, MinecrafTV, 4KTV, Suç Ağı, Klasik TV ve daha fazlası.

Pluto.tv resmi Kodi deposundadır. Pluto.tv Kodi eklentisini nasıl kuracağınız ve kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır.

USTVNow

Kodi USTVNow Plus Eklenti Ana

USTVNow, ABD'nin yurtdışında konuşlanmış askeriye pazarlanan ücretsiz, en üst düzey bir TV hizmetidir. Ancak, herkes bunun için kaydolabilir. Kodi eklentisi, Xbox One'ınızı kullanarak bu hizmete bağlanır. Tüm ABD ağ kanallarının New York üyelerini ücretsiz olarak sunmaktadır: CW, Fox, PBS, My 9, ABC, NBC ve CBS.

Fubo TV, PS Vue, DirecTV Now, Sling TV veya diğerleri gibi birinci sınıf bir akış TV hizmetine erişiminiz yoksa, USTVNow Kodi eklentisi en sevdiğiniz ağ TV şovlarını ücretsiz olarak yakalamak için mükemmel bir yoldur.

USTVNow resmi Kodi deposunda. USTVNow Kodi eklentisinin nasıl kurulacağı ve kullanılacağı aşağıda açıklanmıştır.

Zattoo Kutusu

zattoo kutusu kodi addon

Zattoo Box Kodi eklentisi, İsviçre merkezli, üstün TV servisi Zattoo.com'a bağlanır. İsviçre dışındaysanız, kullanmak için İsviçre içindeki bir VPN sunucusuna bağlanmanız gerekir. Ayrıca bir e-posta adresi ve şifre kullanarak hizmete kaydolmanız gerekir..

Kurduktan sonra, Xbox One için Zattoo Kodi addonu, BBC 1-4, iTV 1-4, BBC News, BBC Parlamentosu, CBBC, CBeebies, iTVBe dahil olmak üzere en iyi ücretsiz UKTV kanallarına erişmenizi sağlar , 4, 5, 5USA, 5Spike, 5Select, 4, S4C, Drama, Dave, Pick ve diğerleri. Ayrıca ZDF, Das Erste ve Swiss1 gibi Almanca kanalları da içerir.

Zattoo Box Kodi eklentisi resmi Kodi deposunda bulunabilir. Yüklemek için tıklayın eklentiler → indir → video eklentileri → Zattoo Box ana menüden. Hizmete resmi web sitesinden kaydolabilirsiniz..

Oynamak

PlayOn tarayıcı Kodi eklentisi

Netflix ve Hulu gibi premium VOD hizmetlerine abone olursanız, Playon'a abone olmayı ve Playon Kodi eklentisini kullanmayı da düşünebilirsiniz. Playon, Netflix, Hulu, DirecTV Now, YouTube, Crackle ve diğerleri dahil olmak üzere birçok farklı çevrimiçi hizmetten PC'nize yasal olarak başlık kaydetmenizi sağlayan bir DVR hizmetidir.

Playon Kodi eklentisi, Xbox One'da Kodi'yi kullanarak bu kaydedilmiş oyunlardan herhangi birini izlemenize olanak tanır. Ayrıca, Kodi'yi kullanarak Playon ile bağlantılı herhangi bir hizmeti izlemenizi sağlar. Netflix için özel olarak çalışan bir Kodi eklentisi olmasa bile, Kodi'de Netflix izlemek için Playon Kodi eklentisini kullanabilirsiniz..

Playon, kullandığınız bireysel hizmetlerin maliyetine ek olarak yıllık 35 ABD dolarıdır.

Playon, resmi Kodi deposundadır. Kodi ile Playon'u kullanmak için eksiksiz bir kılavuz.

PS Vue

PSVue Kodi eklentisi

Pluto.tv, USTVNow ve diğer ücretsiz IPTV hizmetleri çok sayıda harika içerik sunarken, normalde uydu ve kablo TV servisi ile kullanılabilen premium TV kanallarını görmek isteyebilirsiniz. Ancak, TV'yi İnternet ile paketlemenin zorluklarıyla uğraşmak istemeyebilirsiniz. Öyleyse, bir seçenek PlayStation Vue'ya abone olmak ve Xbox One'ınızdaki PS Vue Kodi eklentisini kullanarak kanallarını izlemek.

PlayStation Vue, Cartoon Network, CNBC, Disney Jr., ESPN, FS1, FS2, SyFy, TNT ve diğerleri dahil olmak üzere 44,99 $ karşılığında 40+ kanal sunuyor. İlk yedi gün boyunca resmi web sitesinden ücretsiz deneme sürümü alınabilir.

Kodi'yi Xbox One'da kurmak ve kullanmak için bu kılavuzu yararlı bulduğunuzu umarız. Kodi hakkında daha fazla bilgi için YouTube'un Kodi'ye nasıl yükleneceği, filmler için en iyi Kodi eklentileri, anime için en iyi Kodi eklentileri ve diğerleri de dahil olmak üzere diğer Kodi makalelerimizden bazılarına göz atın..

En iyi görüntü:

Inspired Images'den “Xbox one pad play”, CC0 lisansı altında

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 2 = 2