70+ הונאות מקוונות נפוצות המשמשות עברייני סייבר ורמאים

האינטרנט הוא רשת התקשורת הנפוצה ביותר שנבנתה אי פעם. משתמשים בהם מיליוני בני אדם ומכונות בכל שנייה בכל יום. יש דברים טובים ורעים שקורים באינטרנט, ובין הדברים הרעים ישנם ניסיונות מתמשכים להונאת אנשים חפים מפשע מכספם או זהותם..


אכן, בכל מקום שיש הזדמנות קלה להרוויח קצת כסף קל, אתה יכול להיות בטוח שפושעים מוכנים להכות. האינטרנט מביא עימו הזדמנויות רבות כאלה, ונראה כי רמאים ממתינים בכל פינה וירטואלית עם האחרונה בתחום הונאות מקוונות.

אמנם כמה צורות של הונאות אינטרנטיות התחכמו מאוד, אך חלק מההצגות הישנות והפחות מתקדמות עדיין פועלות. אם אנשים יודעים יותר על סוגי ההונאות המתרחשים ועל מה צריך להיזהר, אנו נקווה להציל לפחות חלק מהאנשים מלהפוך את מזומנם הקשה.

כיסינו כמה סוגים ספציפיים של הונאות בפוסטים ייעודיים שונים, אך כאן אנו מציעים סיכום של רבות מהונאות האינטרנט הנפוצות הקיימות כעת..

קשורים: נתונים סטטיסטיים על עובדות ופשעים

להלן הרשימה שלנו עם למעלה מ- 70 הונאות מקוונות נפוצות שעליך להיות מודע להן:

Contents

הונאות מבוססות דוא"ל

הונאות דוא"ל הן סוג של הונאה מקוונת. אמנם נכון שניתן יהיה להמציא הצעה להונאה כמעט בכל סיפור, אך ישנם כמה חסרונות "מנוסים ואמיתיים" שנראים שמתגבשים שוב ושוב לאורך זמן, כגון הונאת עמלות מתקדמת, הונאת תשלומים ועבודות מהונאות בית, בין היתר.

המשיכות הרחבות נוטות להישאר זהות, אך הפרטים של סוגים אלה של הונאות מקוונות משתנים עם הזמן. יש משאבים להתעדכן בהונאות המשתנות ללא הרף, וצעדים לנקוט כדי להתגונן נגדם.

דוא"ל הוא פורמט פופולרי במיוחד עבור הונאות אינטרנט נפוצות רבות מהעובדה הפשוטה שהוא כל כך זול וקל לביצוע. אפשר היה לחשוב שאמני הונאה היו מעודנים את גישתם עד כה, אך דוא"ל הונאה רבים כתוב בצורה גרועה וקל למדי לאתר. עם זאת, חלקם מתוחכמים יותר ואנשים עדיין מפסידים הרבה כסף להונאות דואר אלקטרוני מדי שנה.

ראה גם: כיצד להצפין דוא"ל

הונאה בתשלום מתקדם

לתרמית ההונאה המתקדמת בתשלום ישנן וריאציות רבות, והיא עשויה לטעון שאתה נהנה מכספי אחוזה מסוימים, זכית בלוטו, או שיש לך חשבון בנק ישן ששכחת ממנו.

דוגמא להונאת עמלות מתקדמת.תרמית שמבקשת שכר טרחה סמלי של 82 דולר בתמורה לסכום כביכול של 7.5 מיליון דולר.

לא משנה מה הנושא, הדוא"ל מבקש לשלוח תשלום מראש לפני שתוכל לקבל את כל מה שמובטח.

הונאה ניגרית (הונאת ניגרית 419)

ההונאה הניגרית היא וריאציה של הונאת התשלום המתקדם אך היא ראויה למקום משלה מאז שהיא הייתה כה נפוצה. מיילים מבטיחים בדרך כלל תגמולים גדולים על כך שעוזרים ל"פקידים ממשלתיים "להעביר כסף למוסד פיננסי בארה"ב, עם דמי חובה מראש. ההונאה החלה בניגריה ומפרה את חוק העונשין 419 במדינה, ולכן מכונה לעתים קרובות הונאת 419 ניגרית.

הונאת צדקה

הונאות צדקה פשוט משחקות על רגשותיהם של הקורבנות כדי לשכנע אותם למסור תרומות לצדקה וארגונים מזויפים. הנבדקים עשויים לכלול גורים בסכנה או מאמצי סיוע באסון. בדרך כלל הדוא"ל כולל תירוץ כלשהו מדוע העניין דחוף ועשוי לכלול קישורים לאתרים למראה לגיטימי. מלבד משלוח כסף, ייתכן שהקורבנות ימסרו לגנבים את פרטי כרטיס החיוב או כרטיס האשראי שלהם.

הונאות עבודה בבית

בעבודה מהבית יש כל כך הרבה משיכות ומהווה יעד חשוב לאורח חיים עבור אנשים רבים. אמני הונאה מנצלים את חלומותיהם של עובדים מרוחקים אלה על ידי פיתוים עם הזדמנויות עבודה נפלאות ועם זאת מציאותיות שנשמעות לעבודה בבית. המלכוד? הם רק צריכים לשלוח העברה בנקאית או הזמנת כסף מראש בכדי לשלם עבור ציוד כלשהו או חומרי לימוד לפני שהם יכולים להתחיל, אבל אלה אף פעם לא מגיעים, ואין עבודה בפועל.

חשבון שבוטל

חלק מהונאים משקיעים זמן לא מבוטל ביצירת מיילים רשמיים למראה מספקי שירותים נחשבים. הם אומרים למטרה שהחשבון עומד להיות מושעה ושהם צריכים לספק מידע כדי להשאיר אותו פתוח. הדוא"ל עשוי לכלול קישור לאתר דיוג המבקש אישורי כניסה ופרטי חיוב כדי להבטיח את "המשך השירות."

דואקטע מהדוא"ל של נטפליקס. (מקור: שומר דואר)

לקוחות נטפליקס נפגעו לאחרונה על ידי הונאה כזו.

הונאת מנכ"ל

זה ממוקד יותר כלפי עסקים. הרמאי מזהה את האדם בתוך חברה שיש לה שליטה על הכספים. לאחר מכן הם מתחזים למישהו שיש לו סמכות כמו המנכ"ל, ומבקשים שיועברו כספים לחשבון מוגדר. עם כל המידע הקיים בלינקדאין בימינו, קל לרמאים לזהות למי למקד ולהגיע עם סיפורים משכנעים (ראו גם: לווייתנים)..

סוג זה של דיוג דורש הכנה מסויימת מכיוון שהונאום צריך להתנהג באופן משכנע כמו המנהל שהוא או היא מתיימרים להיות. לאחר מכן, הרמאי יצור קשר עם מישהו בחברה שיש לו סמכות להעביר כסף ולהפנות לאותו אדם להעביר כספים לרמאי.

כמו ברוב הונאות הדיוג, הדיוג של המנכ"ל הוא היעיל ביותר כאשר יש תחושה של דחיפות או רגשנות המיושמים בבקשה. לפיכך, רבים מהמתייגים המנכ"לים יאפסו חלק מחברי אגף הכספים החדשים בתקווה שאדם עדיין לא יודע את כל אמצעי ההגנה העשויים להיות בכדי למנוע את הונאת הבסיס..

קרא עוד על הונאת מנכ"ל כאן.

כרטיסי ברכה

ניתן להשתמש בהונאת כרטיסי הברכה הפשטניים מאוד כדי להדביק את המחשב שלך בתוכנה זדונית. הדוא"ל מתחזה ככרטיס ברכה (כרטיס אלקטרוני) מחבר או בן משפחה ומעודד אותך ללחוץ על קישור. ברגע שתעשה זאת, התוכנה הזדונית יורדת ומתקינה אוטומטית במערכת שלך.

הונאת זיקה

הונאה עם זיקה מתייחסת למישהו שמשתמש באינטרס או באמונה משותפת כמו דת כדי לפתות אותך. זה קורה לעתים קרובות באופן אישי, במיוחד בתוך קהילות דתיות, אך יכול להתנהל גם באמצעות דואר אלקטרוני..

דוגמה להונאת זיקה.

האימייל שלמעלה משתמש באמונה כדי לנסות לחבר את הקורא ולשכנע אותם שזה לגיטימי.

הלוואה בנקאית או כרטיס אשראי מובטח

במהלך קבלת הונאת העמלות המתקדמת, נאמר לך שאתה מאושר מראש על הלוואה או כרטיס אשראי, אך אתה פשוט צריך לשלם כמה דמי עיבוד. זה יכול להיות סכום קטן אך רמאים עשויים לחפש מידע על חשבון בנק יותר מאשר הכסף עצמו.

ספק שירות

הודעה זו לרוב מכוונת לעסקים וכרוכה בדוא"ל המכיל חשבונית עבור שירותים נשמעים לגיטימיים. תחושת דחיפות משמשת לשכנוע המקלט שהוא צריך לשלם באופן מיידי או להסתכן בכך שהמקרה יועבר לסוכנות גבייה.

הונאת פיצוי הונאה

כן, תאמינו או לא, זה צץ באופן קבוע בתיקיות דואר זבל. בהודעת הדוא"ל מסבירים כי השולח שלו מתאם פיצוי כלשהו לנפגעות הונאה, ושם המקלטים מופיעים ברשימת הקורבנות.

דוגמה להונאת פיצוי הונאה.

אתה רק צריך לשלוח כמה פרטים אישיים לפני שתוכל להתחיל לגבות את הפיצויים שלך.

הונאה זקנה

בעוד סוגים רבים של הונאות באינטרנט יכולים לכוון כמעט לכל מי שיש לו גישה למחשב, רבים מיוצרים במיוחד עם קשישים בראש. קשישים מכוונים לרוב לגניבת זהות מכיוון שהם נתפסים כרגישים יותר לתרמיות מסוימות. להלן כמה מהצורות הנפוצות ביותר של הונאה מבוגרת, אך תוכל למצוא מידע נוסף על גילוי ודיווח על הונאה זו במאמר ההונאה הבכור שלנו.

הונאות השקעה

קשישים המבקשים להשקיע מחפשים לרוב פרויקטים משתלמים לטווח קצר כדי להוסיף את הכנסתם לפנסיה. הונאות השקעה פשוט מבטיחות תשואות פנטסטיות בכדי לגרום לקשישים למסור את כספם.

תוכניות ביטוח

הונאת הביטוח משחקת מתוך ההנחה כי קשישים עשויים להיות פחות ממוקדים במה שיש להם עכשיו ויותר מכך במה שהם ישאירו אחריהם ליקיריהם. סוג זה של תכנית עשוי לכלול שיחת טלפון או דוא"ל שישכנע את הקשיש כי הוא זקוק לקצבה או פוליסת ביטוח חיים. לעיתים קרובות חברת הביטוח מורכבת לחלוטין, אך הונאות ביטוח מתבצעות לעתים על ידי סוכנים לגיטימיים, כולל אחד שנתפס מספר פעמים.

הונאות בריאות

ככל שאנשים מתבגרים, בריאות נוטה להידרדר יותר והצורך בתרופות מרשם יכול להיות יקר. בתי מרקחת מקוונים רבים נכנסו להציע תרופות ובריאות אחרות במחירים נמוכים מהממוצע. הבעיה היא שרוב האתרים הללו אינם פועלים במסגרת החוק או פועלים לפי נהלים סטנדרטיים. לדוגמא, מייסד קנדה סמים מבוקש בארה"ב על מכירת תרופות מזויפות, אך האתר עדיין פעיל מאוד.

70+ הונאות מקוונות נפוצות המשמשות עברייני סייבר ורמאים

ללא רגולציה מתאימה, לצרכנים אין באמת דרך לדעת מה הם מקבלים או אם הם יקבלו בכלל משהו.

הונאת סבא וסבתא

זה טכני הוא סוג של ווישינג וכרוך במישהו שמתקשר לסבא וסבתא ולהתחזה לנכדם הזקוק לכסף בדחיפות. הם עשויים לומר שהם נמצאים בכלא או זקוקים לעזרה רפואית בחו"ל, אך חובה שהם יקבלו את הכסף מייד. כמובן שהייאוש מושך את מיתרי ליבם של "קרוביהם" והונאת אחת שהורשעה אמרה שכאחד מכל 50 איש נפלו על הונאתו.

סחיטה

הונאות סחיטה עוקבות אחר הנחת היסוד שאתה צריך למסור כסף בדחיפות או לעמוד בפני תוצאה מוגדרת מראש, בין אם זה אמיתי או מפוברק. תוכניות סחיטה יכולות להיות פשוטות או מורכבות בצורה יוצאת דופן, תלוי בדמיונו של העבריין המעורב. להלן כמה מהונאות הסחיטה המקוונות שצריך לחפש.

כופרה

Ransomware הוא סוג של תוכנה זדונית הכוללת תוקף שמצפין את הקבצים שלך תוך הבטחה לפענוח אותם רק בתמורה לתשלום. אחד המקרים הידועים לשמצה ביותר של תוכנות כופר היה התקפת WannaCry לשנת 2017 בה נדבקו יותר מ -400,000 מכונות. בסופו של דבר, פושעים לקחו ביטקוין בשווי 140,000 דולר בשווי תמורת פענוח קבצים שנחטפו של משתמשים. גיבוי קבצים באופן קבוע יכול לעזור לכם להגן עליכם מפני האיום של תוכנת ransomware.

סיקסטורשן

בצורה זו של סחיטה, נפגעים בדרך כלל משתפים תמונות או סרטונים אינטימיים, לרוב דרך אתרי היכרויות מקוונים או מדיה חברתית. יתכן ואף יתבקשו לבצע פעולות מפורשות תוך כדי הצטלמות בסתר. לאחר מכן הם מתבקשים לשלם אגרה כדי למנוע את פרסום התמונות או הסרטונים.

רוצח שכיר

הונאה אימתנית זו כוללת איומים על אלימות פיזית ואפילו מוות, הנשלחים בדרך כלל באמצעות דואר אלקטרוני. הטענה היא לעיתים קרובות כי האדם ששולח את הדוא"ל נשכר להרוג אותך ויוותר על תפקידו בתמורה לשכר טרחה. כתובות דוא"ל עשויות לכלול פרטים אישיים שהופקו ממדיה חברתית או ממקורות אחרים בכדי לגרום להם להראות מאיימים עוד יותר. מלבד שמירה על הכסף שלך, כמה רמאים מנסים להשיג את המידע האישי שלך לשימוש בגניבת זהות.

איום טרוריסטי

זוהי וריאציה של הונאת ההיטמן שמשחקת על הפחד החברתי של ימינו ממעשי טרור. שוב, הנחת היסוד היא שחייך ייחסך רק אם תשלם.

איום פצצה

אחד נוסף שמשחק על הפחד מהאירועים העולמיים האחרונים הוא הונאת האיום בפצצה. זהו אימייל שאומר לאנשים שיש פצצה הנטועה בבניין שלהם והיא יכולה להתנתק רק אם ישולם אגרה מסוימת.

התקפת DDoS

התקפות של מניעת שירות (DDoS) מבוזרות דומות להתקפות של תוכנות רנסומריות, אלא שבמקום הצפנת קבצים בדרך כלל הוסרו אתרים שלמים או שירותי אינטרנט. שרתי אינטרנט המארחים אתרים ושירותים אלה מוצפים בתנועת בום המציף אותם, מאט את האתר לזחילה או אפילו מכבה אותו לחלוטין. הקורבנות מונחים לשלם אגרה כדי לקבל חזרה את השליטה על השירות. עסקים הם לעתים קרובות יעדים עיקריים לסוג זה של מתקפה.

דיוג

נגענו בדיוג בכמה מהקטעים האחרים, אך כאשר התחום הזה כולל חלק כה גדול של הונאות מקוונות, טוב לדעת על הסוגים השונים שיש להיזהר מהם. למעשה, המרכיב השכיח כמעט בכל סוגי הונאות האינטרנט הוא ה"פיש "הראשוני. זהו מעשה השטויות שלך לספק מידע כלשהו שמשמש אחר כך להונאתך.

הסיכויים לשלוף הונאה מוצלחת הם נמוכים, ולכן מאגר הקורבנות הפוטנציאליים צריך להיות גדול מאוד. הדרך הקלה ביותר ליצור קשר עם מספר גדול של אנשים כמעט ללא מאמץ היא באמצעות דואר אלקטרוני. במקרים מסוימים, דוא"ל התחזות מנסים לכוון אותך לשכפול של אתר מהימן שבו אתה עשוי להזין אישורי כניסה, או לנסות לגרום לך להוריד תוכנות זדוניות..

בעמדת דיוג ייעודית, אנו בודקים כיצד ניתן למנוע או לתקן את הנזק שנגרם על ידי הונאות דיוג נפוצות, שחלקן מוסברות להלן..

דיוג חנית

דיוג בחנית הוא ממוקד מאוד והמבצע יודע בדרך כלל חלק מהפרטים שלך לפני שהם פוגעים. זה יכול להיות מידע שאסף ממדיה חברתית, כמו רכישות אחרונות ומידע אישי, כולל היכן שאתה גר. ניתן ליצור דוא"ל או הודעת דיוג על פי אותם פרטים, לבקש מידע נוסף כולל פרטי תשלום או סיסמאות.

לווייתנים

זה מכוון לעסקים וממקד למנהלים ברמה גבוהה בתוך תאגידים שיש להם גישה לחשבונות הדוא"ל של מישהו בעל רשות. ברגע שיש להם גישה לחשבון דוא"ל זה, הם יכולים להשתמש בו לאמצעים אחרים כגון גישה למידע על עובדים או הזמנת העברות בנקאיות בהונאה (ראה גם: הונאת מנכ"ל).

דיוג W-2

זוהי גרסה ממוקדת עוד יותר של לווייתנים, כאשר המטרה העיקרית היא להשיג W-2s של עובדים או W-9 של קבלנים. מקרי תשובה כללו בתי ספר, בתי חולים וקבוצות שבטיות, כמו גם עסקים. כתובת הדוא"ל עשויה להיות מחשבון מנהלים בפועל או מזויף, או שהיא נראית ממס הכנסה או מחברת רואי חשבון. לאחר מסירתם, המסמכים מעניקים לעבריינים את כל מה שהם צריכים לצורך גניבת זהות.

דיוג למסור תוכנות רנסומיס

כאילו הדיוג עצמו לא מספיק גרוע, דוא"ל רבים מגיעים עם תוכנת כופר. בדרך זו יכולים עבריינים לקבל עומס מוגבר על מאמציהם.

משלים

הונאות דיוג (ווישינג) קוליות אינן ממש הונאות מקוונות, אך לעיתים קרובות הן מקושרות והופכות להיות מתוחכמות יותר ולכן כדאי להזכיר כאן. הם משתמשים בשידול קולי כדי לקבל מידע או כסף מצרכנים או עסקים. הרמאי מתקשר לקורבן ומנסה להשתמש בטכניקות הנדסיות חברתיות כדי להערים על הקורבן לעשות משהו, לרוב למסור פרטי כרטיס אשראי או כרטיס חיוב או לשלוח כסף.

שליחת דואר זבל בדוא"ל ודואר SMS היא קלה מאוד ועולה כמעט כלום. להתקשר לקורבן המיועד באופן אישי לעומת זאת, לוקח יותר זמן ומאמץ. מסיבה זו, אנו פחות מורגלים להתרצות וההימור לעיתים קרובות גבוה בהרבה כדי להצדיק את זמן הרמאי.

אחד היתרונות העיקריים של ווישינג לעומת דיוג באמצעות דואר אלקטרוני הוא שפושעים אינם צריכים לדאוג למסנני דואר זבל. שיחות באופן כללי הרבה פחות נפוצות מהודעות דוא"ל, כך שיש סיכוי גבוה יותר לקבל תשומת לב של מישהו. בעוד שיחות טלפון יקרות יותר מדוא"ל, VoIP הפך שיחות המוניות לנגישות הרבה יותר לעבריינים.

כדי להחמיר את המצב, זה כמעט טריוויאלי לזייף מספר תעודת זהות המתקשר בימינו. אם רמאי מבקש להציג את עצמם כפקיד במשרד המס של מדינתך, יהיה להם קל להראות לך מספר לשכת מס לגיטימי בתעודת זהות המתקשר שלך..

בנק

הונאות מאשמת הונאה בבנק הן כמה מהנפוצות ביותר בהן תיתקלו. בדרך כלל הרמאים יתייצבו כנציג מוסד פיננסי ויגידו לך שיש חשד להונאה או לפעילות חשודה בחשבונך. בעוד שחלק ינסו לחלץ מידע אישי או חשבון בנק, לרמאים אחרים יש טקטיקות שונות. אחת מהן כוללת במיוחד שכנוע יעדים להתקנת "תוכנת מגן" במחשב שלהם כדי לחסום עסקאות הונאה נוספות. מה שהתוכנה עושה בפועל היא לאפשר גישה מרחוק למחשב של הקורבן.

מס

אנו נכסה את הונאות המס בפירוט מעט יותר בהמשך, אך אלה מתבצעות לרוב בטלפון או באמצעות שילוב של שיחות טלפון והודעות דוא"ל. איש הקשר הראשון בטלפון עשוי להיות אוטומטי, כלומר רמאים יכולים להגיע למספר עצום של יעדים בקלות רבה. זה גם אומר שהם צריכים לדבר בפועל רק עם כל מי שמתקשר שוב. מתקשרים אלה ייחשבו כ"לידים מוסמכים "ויעדים קלים באותה נקודה מכיוון שהם כבר נפלו לשלב הראשון של ההונאה. ראה הונאות מס נוספות.

פרס

זכיות בפרס או בתחרות מזויפות מועברות לרוב באמצעות שיחת טלפון או הודעה קולית אוטומטית. פרסים מובטחים יכולים להיות בצורה של מזומנים, מכוניות או חופשה בתשלום ההוצאות. במציאות, רמאים מחפשים לברר פרטים אישיים (כולל הכתובת ומספר תעודת הזהות שלך) לשימוש בהונאת כרטיסי אשראי או גניבת זהות..

תמיכה טכנית

הונאת התמיכה הטכנולוגית מתחילה לעתים קרובות כשיחת טלפון ובסופו של דבר מסתיימת ברשת, בדומה לתרמית הבנקאית שהוזכרה לעיל. הפעם, "טכנאי", המתיימר לייצג חברה גדולה כמו מיקרוסופט, יגיד לך שהמחשב שלך נגוע ואתה צריך למסור תמיכה מרחוק.

ברגע שתעשה זאת, הטכנולוגיה המזויפת יכולה לעשות כל מה שהם רוצים במערכת שלך, כולל התקנת תוכנות זדוניות או תוכנות כופר. בדרך כלל, לאחר שיסיימו "לתקן את הבעיה", תתבקש לשלם עבור השירות. לאחר מכן יש להם את כל פרטי התשלום שלך ובמקרים מסוימים הם יכולים להמשיך לגשת למחשב שלך דרך תוכנת הגישה מרחוק מתי שהם רוצים.

הונאה זו לא מופעלת תמיד בטלפון והיא עשויה להתחיל באמצעות קופץ של דף אינטרנט שמורה לך שהמחשב שלך נגוע ולהתקשר למספר תמיכה. בדרך כלל קשה להיפטר מהקופץ שמשמש כמוטיבציה להתקשר למספר המסופק.

סוכנות ממשלתית

אם אתה מקבל שיחה נשמעת רשמית מאכיפת חוק או סוכנות ממשלתית, תסלח לך על פחדך למסור פרטים. עבריינים טורפים את הפחד הזה ולעתים קרובות הם מתחזקים כשוטרים על ידי המשטרה או השלטון כדי לקבל מידע אישי. זכור, כל קשר לגיטימי כזה יטופל באופן אישי או לכל הפחות בדואר.

הונאות מדיה חברתית

עם הפופולריות של המדיה החברתית ממשיכה לעלות, אין זה מפתיע שהיא נחשבת לסביבה בשלה לרמאים. בעוד שרבים מהתרמיות אחרות ברשימה זו יכולות להיעשות באמצעות מדיה חברתית, כמה הופעות מאוד ספציפיות צצו בפלטפורמות חברתיות.

"ראה מי צפה בפרופיל שלך"

תרמית זו מנצלת את סקרנותם של משתמשי פייסבוק ועלולה להופיע כמודעה בזמן שאתה גולש באתר. תתבקש להוריד אפליקציה בהבטחה שתוכל לראות מי צפה בפרופיל שלך. העניין הוא שפייסבוק לא ממש מוסרת את המידע הזה, אפילו לא ליישומי צד שלישי. כל מה שאתה עושה זה למסור את הגישה לחשבון הפייסבוק שלך, כולל הפרטים האישיים שלך ואולי מידע בנקאי.

כפתור "לא אהב" בפייסבוק

במהלך השנים האחרונות, עולם הפייסבוק מתבלבל לרוב מהסיכוי שכפתור "לא אהבתי" יהיה זמין. רמאים משתמשים בהרבה מפרסום מודעות עבור תכונה כזו. אלה מובילים לדפים שנראים כאילו הם מנוהלים על ידי פייסבוק אך למעשה כוללים קישורים לאתרי התחזות המבקשים מידע אישי.

חדשות סלבריטאים מזויפות

הונאה זו כוללת כותרת בסגנון קליקבייט בפייסבוק שמעבירה כמה חדשות סלבריטאים מזויפות, כמו מותו של כוכב ידוע או מערכת יחסים חדשה בהוליווד.

Angelina Jolie clickbait כותרת.אנג'לינה ג'ולי בסדר גמור אבל הכותרת הזו מרמזת אחרת.

לאחר שתלחץ, תתבקש להזין את פרטי הכניסה שלך בפייסבוק כדי להציג את המאמר, ובכך להעניק לפושעים גישה מלאה לחשבונך..

הונאת התחזות

כשאתה חושב על כמה קל ליצור חשבון מדיה חברתית, אתה מבין שאין שום דבר שמונע ממישהו ליצור העתק מדויק של הפרופיל הציבורי שלך. לאחר מכן הם יכולים לפנות לחברים ולמשפחה שלך עם חבר או לעקוב אחר בקשות וברגע שהם מחוברים, לדגמן כמוך. לאחר מכן ניתן להשתמש בחיבורים מהימנים אלה למגוון שלם של מטרות כמו הפצת תוכנות זדוניות או בקשת כסף לתרחישים מורכבים..

אינסטגרם אוהב הונאה

עם משתמשים רבים ברחבי פלטפורמות חברתיות הנואשים ל'אהבתי 'ו'לעקוב אחריהם', הרווחים נהנו מכך שהם מציעים בדיוק את זה. אפליקציה אחת שיצאה בשנת 2013 בשם InstLike ביקשה שמות משתמש וסיסמאות בתמורה למעקב ואהבות.

אפליקציית InstLike.

למעשה, הם פשוט אספו את תעודותיהם של 100,000 משתמשים והפכו אותם למשתתפים בבוטנט חברתי גדול. בעיקרון, האפליקציה הצליחה לעמוד בהבטחתה אך השתמשה בחשבונות של אלה שנרשמו לשם כך. יתר על כן, בתוך האפליקציה, אנשים עודדו לשלם עמלות עבור עוקבים וסימוני אהבה נוספים.

הונאת הצעות עבודה

תרמית של הצעת עבודה עשויה להופיע באמצעות דואר אלקטרוני, אך לרוב מתבצעת באמצעות אתר רשת מקצועית לינקדאין. בעיקרון, אתה מציע לך עבודה מחברה בעלת מוניטין לכאורה באמצעות הודעה ישירה. במקרים מסוימים, אלה יכולים להוביל להונאות לפיה אתה הופך למתווך להעברת כספים. אתה מפקיד צ'ק של קופאית ואז מחבר חלק מהכסף, ושומר על שארית התשלום שלך. למרבה הצער, המחאה של הקופאית הראשונית מקפצת ואתה מוריד את הסכום ששלחת בהעברת הכספים או בהזמנת הכסף.

הונאות נסיעות

אנשים רבים רוכשים כרטיסי טיסה, חדרי מלון ואפילו חבילות נופש שלמות ברשת בימינו. הרמאים יודעים זאת וחלפה עלייה באתרי טיולים בהונאה המוכרים כרטיסים מזויפים וחופשות שאינן קיימות. נסיעות הן בדרך כלל פריט בכרטיס גדול, שמחשף דולרים גדולים עבור פושעים. בנוסף, נסיעות הן רכישה מסובכת מכיוון שאתה בדרך כלל משלם סכומי כסף גדולים מראש עבור משהו שלא תראה עד תאריך הנסיעה.

סוג זה של הונאה יכול להיות בעייתי במיוחד מכיוון שאתה לא יכול לגלות שהונאת עד שתגיע ליעד שלך או לשדה התעופה. יתכן שלא תהיה רישום שיש לך הזמנה כלל. עכשיו יש לך את הכסף המקורי ואולי גם תצטרך לבוא עם עוד כדי להמשיך בחופשה שלך, או פשוט לארוז ולחזור הביתה.

חופשה בחינם או בהנחה

ניתן לבצע הונאות אלה באמצעות טלפון או אימייל, אך בדרך כלל מסופר על היעד שהם זכו לחופשה. כדי לטעון, עליהם לשלם אגרה קטנה (הונאת עמלות מתקדמת) או לספק פרטי כרטיס אשראי עבור הפקדה. במקרה הראשון הגנב ממריא עם הכסף. באחרון ניתן להשתמש בפרטי כרטיסי האשראי בהונאת כרטיסי אשראי.

מכירת כרטיס הונאה מחדש

במקרה זה, מישהו מפרסם מודעה בטענה שהם רכשו כרטיס לטיול שהם כבר לא יכולים להמשיך. לאחר מכן הם מוכרים את הכרטיסים (המזויפים) במחיר נמוך בהרבה מערך הנקוב שלהם. יש קורבנות שלא מבינים את ההונאה עד שהם מופיעים בשדה התעופה מוכנים לטיול. עם סוכנויות של חברות ביטוח שמקשות כל כך על קבלת החזרים כספיים על כרטיסים, העובדה שמישהו יכול למכור כרטיסים ברשת הופכת לאמינה יותר, מה שמאפשר את ההצלחה של הונאה.

תכנית נקודות

ב הונאת נקודות, היעד מתקשר או נשלח בדוא"ל ומודיע לו שהם זכו במספר עצום של נקודות, באמצעות תוכנית כרטיסי נקודות נסיעה או תכנית נקודות כרטיסי אשראי. כל שעליהם לעשות הוא לספק כמה פרטים כדי לאשר את העסקה. זה עשוי לכלול פרטי חשבון, פרטי כרטיס אשראי או מידע אישי אחר.

השכרת נופש

ההונאה של השכרת נופש כוללת רמאים המפרסמים מודעות עבור נכסים במיקומים נחשקים למחירי מציאה. הקורבן נדרש לשלוח פיקדון או את הסכום המלא מלפנים.

ברגע שהם מגיעים ליעדם, הם עשויים להבין שהנכס אינו קיים, הוא הוצג בצורה לא נכונה או שהוא לא זמין להשכרה בפועל.

הונאות מס

כאילו עונת המס כבר לא אימה מספיק בלי שרמאים מקשים על החיים! עבריינים מבקשים לנצל את משלמי המסים ואת הממשלה באמצעות מגוון הונאות הקשורות למס.

ביקורת מזויפת

במסגרת הונאת ביקורת מזויפת, קשרים עם יעדים טוענים כי הם ממס הכנסה או סוכנות מיסים דומה ומבקרים כי ביקורת זיהתה אי התאמה. תשלום מיידי נדרש עם איום של עלויות נוספות, מאסר או אפילו גירוש אם הקורבנות אינם עומדים בזה. בין אם זה דרך אימייל או דואר קולי מוקלט, הונאה זו קלה לביצוע כך שכנראה לא תיעלם בקרוב. באופן מוזר, בקנדה מדווחים כי רבות מהונאות מסוימות אלה כרוכות בבקשות תשלום באמצעות כרטיסי מתנה של iTunes. אתה חושב שזה יהיה קצת מעבר, אבל זה קורה.

החזר מזויף

זה ממקד לאנשים הצפויים להחזר מס. שוב, פושעים מתחזים למס הכנסה או סוכנות דומה ומבקשים יעדים ללחוץ על קישור דרכו הם יכולים לתבוע את ההחזר שלהם. עם זאת, הקישור מוביל לאתר דיוג בו הקורבן מתבקש למסור מידע אישי כמו מספר תעודת הזהות שלהם ופרטי הבנקאות, בהם ניתן להשתמש בגניבת זהות..

החזר שגוי

הונאה זו מעט מתוחכמת מכיוון שהיא למעשה משתמשת בפרטי לקוח אמיתיים שנגנבו מחברות רואי חשבון באמצעות פריצה או דיוג. המידע משמש לצורך הגשת בקשת החזר מס מזויפת המעובדת על ידי מס הכנסה, והלקוח מקבל את סכום ההחזר. לאחר מכן מתחזה הרמאי כמס הכנסה או סוכנות גבייה, אומר ללקוח שההחזר הונפק בטעות ודורש להחזיר את הכסף. כמובן שהתשלום מופנה לרמאי ולא למס הכנסה. מקרה זה מאמין בעיות כפולות עבור הלקוח. לא רק שהם מקצרים את ההחזר שלהם, הם גם יכולים להיות במים חמים עם מס הכנסה עבור כביכול הגשת תביעת שווא.

תוכנית מפגין מס

תוכנית מפגין מס כוללת פושעים שמתקשרים או שולחים דוא"ל לצרכנים כדי לומר להם שהם לא צריכים לשלם מיסים. זה באמת טרול יותר מאשר הונאה בפועל, מכיוון שהאדם שמנהל אותה אינו נהנה כלכלית. עם זאת, הקורבן יכול להיות מושפע לרעה שכן אי תשלום המס יכול לגרום להרשעה, כולל קנסות ומאסר..

הונאות ביטקוין וקריפטו

כאשר ביטקוין ושאר מטבעות הקריפטוק מתפוצצים מבחינת הפופולריות ויכולת השוק במהלך השנים האחרונות, אין זה מפתיע כי פושעים רוצים להיכנס לפעולה. אכן, ישנן שיטות רבות כל כך לבחירת הרמאים, ונראה כי הונאות ופריצות שמעורבות ביטקוין ואלטקוינים נמצאים כל הזמן בחדשות..

החלפות מטבעות מזויפות

מכיוון שכל כך הרבה עסקים הקשורים למטבע cryptocurrency הם חדשים יחסית, קשה לדעת אילו הם חוקיים. עבריינים השתמשו בזה ופשוט לוקחים כסף של אנשים באמצעות חילופי דברים מזויפים או מפוקפקים. דוגמה אחת להחלפת מטבעות מזויפת באופן בוטה היא החלפת מטבעות באינטרנט, שפשוט מפרטת פרטים על מחיר cryptocurrency קנה כפתורים.

צילום מסך של החלפת מטבעות באינטרנט.

נראה כי זה עדיין פעיל מאוד ולכן לא נפרסם את הקישור כאן.

פעולות מפוקפקות אחרות כוללות את איגוט, שלימים הפכה לביטליו. נראה כי חילופי דברים אלה מופעלים בצורה לא יעילה שכן היו זמנים שפשוט זה לא יכול לשלם ללקוחות. שוב, זה עדיין בעסק.

חילופי מטבעות פרוצים

למרבה הצער, כאשר חילופי האתרים נפרצים על ידי פושעי רשת, גם הבורסה וגם לקוחותיה נוטים להפסיד. הר גוקס הוא כנראה המקרה המפורסם ביותר בו אנשים עדיין מחכים לברר אם הם יראו את כספם בעוד ארבע שנים. אבל היו פריצות אחרות בעלות פרופיל גבוה יותר, כולל אלה של Coincheck בהיקף של 500 מיליון דולר.

מערך משאבה והזרקה

'Pump and dump' הוא מונח מוכר בשוק המניות, אך הוא פוגע גם ב- cryptocurrencies. זה כרוך בקידום מאורגן של cryptocurrency מסוים, בדרך כלל מטבע לא ידוע יחסית. ההשקעה ההמונית גורמת להתייקרות הערך, ומעודדת משקיעים אחרים להיכנס לפעולה. ערכו של המטבע עולה עוד יותר וכשמגיע הזמן, סיבוב המשקיעים הראשון מזומן, ומשאיר לגל השני מטבע חסר ערך.

חברות כריית עננים הונאה

כריית ביטקוין ושל cryptocur מטענים אחרים כרוכה בדרך כלל בשימוש בכוח חישובי לתמיכה ברשת בתמורה לתגמול. עם זאת, כרייה אינה הדבר הקל ביותר להתחיל איתו. היכנס לחברות כריית ענן, המאפשרות לך להשקיע בכרייה מבלי שתצטרך להתמודד עם ההתקנה בפועל בעצמך.

כשאתה משקיע בכריית עננים, אתה שם אמון רב בחברת הכרייה. כמובן שבמקום שיש משקיעים, ישנם רמאים שמוכנים ומחכים. לדוגמא, כרייה מקס גייסה 250 מיליון דולר עבור פעולתה, וכל מה שפורסם, לפי הדיווחים, בכיס.

דף הבית של הכרייה מקס.

במקרה אחר, המנכ"ל של GAW Miners הודה באשמה בסכום של 9 מיליון דולר בהונאה כתוצאה מכמה עסקות מעורפלות מאוד, כולל מכירת כוח רב יותר ממה שהיה זמין.

כריית תוכנות זדוניות

כרייה דורשת כמות אדירה של כוח חישובי וזה לא זול. ככאלה, פושעים פיתחו תוכנות זדוניות לכרייה שיכולות לאפשר להם לנצל את כוח החישוב של המשתמשים. המכונה קריפטומינציה זדונית או כריתת cryptojacking, בדרך כלל התוכנה הזדונית מופצת על ידי נגיף טרויאני. מחשבים נגועים יוצרים אז botnet גדול יותר שמכרה cryptocururrency. דוגמאות לכרייה זדונית כוללות "Digmine", התפשטות דרך Messenger Messenger ו- WannaMine, המשתמשת ב- EternalBlue, ניצול ה- NSA שהודלף..

הונאת יציאה של ICO

הצעת מטבע ראשונית (ICO) דומה למכירה בהנפקה ראשונית לציבור עבור החברה, כאשר ההבדל העיקרי הוא שהמטבע הוא באמת חסר ערך עד שמשקיעים תופסים ערך. הונאות יציאה של ICO דומות להונאות המשאבה וההזרקה עליהן דיברנו קודם לכן, לרוב, בדרך כלל, יוצרי המטבעות מבצעים את הקידום הכבד ואחריו מכר מהיר למכירה.

המשקיעים מחויבים עם ניירות לבן והבטחות לאבטחה מעולה ופוטנציאל יישומי רחב. הם קונים מטבעות תמורת מטבע פיאט, בתקווה לקבל החזר השקעה. כמה מהונאות האקזיט הגדולות ביותר שראינו עד כה הן Plexcoin, שגבתה השקעות של 15 מיליון דולר לפני שהושעה, ובנביט, הצוות שמאחוריו ברח עם 2.7 מיליון דולר ל -4 מיליון דולר בתחילת 2018..

תמונות של Benebit מ- ICODrops.טיפות ICO פרסמו עדויות לתרמית בדף זה שכבר אינה נגישה.

ICOs בכלל נתפס כבעיה כזו שסין אסרה עליהם ומדינות אחרות מטילות רגולציה כבדה.

מתחזים של ICO

סוגיה נוספת בקרב ICOs אינה עם ICOs עצמם, אלא עם רמאים המתחזים להם. לדוגמה, ה- ICO של Seele הלגיטימי נחטף את ערוץ הטלגרם שלהם על ידי אנשים שהתחזו למנהלים. המשכנעים שוכנעו לשלם עבור אסימונים לפני שהמכירה התחילה בפועל והכספים הושקעו בכיסם על ידי הפושעים. רמאים אחרים השתמשו בהונאת דיוג שבמרכז ICO Token Token כאמצעי לגמוע משקיעים מתוך אתר של מיליון דולר.

תוכניות השקעה בקריפטו

כאשר שוק הקריפטוקרטים כה תנודתי, לא נדיר לשמוע על רווחים מאסיביים לאורך זמן קצר. זה הופך את תוכניות הפירמידה הקלאסיות או פונזי למכירות קלות יותר למשקיעים, מכיוון שאנשים נוטים פחות לראות בהם "טוב מכדי להיות אמיתי." תוכנית ההשקעות האוסטרית, Optioment, הבטיחה תשואה של כ -4% לשבוע למשקיעים מסוימים ובסופו של דבר גנבה יותר מ 12,000 ביטקוין.

אתר Optioment.אתר Optioment. (מקור: מכונת Wayback)

ערכות חשודות אחרות כוללות BitConnect, אשר נסגרת לאחר שקיבלה מכתבי הפסקות ופסול מרובים, ו- OneCoin, תוכנית דיווחה עולמית של פונזי שעדיין מתנהלת חזק.

תרמיות מזלגות ארנק

ארנקי מטבעות משמשים כמקומות "בטוחים" לאנשים לאבטח את ה- cryptocurrency שלהם, בעצם איפשהו כדי להגן על המפתחות הפרטיים שיכולים לאפשר גישה למטבעות. כאשר נוצר מטבע cryptocurrency ומטבע חדש, זה יכול להיות קשה למצוא ארנק שיכול להכיל את המטבע החדש. הזן רמאים. כאשר שוחרר לראשונה ביטקוין זהב, אתר mybtgwallet.com צץ, וקידם את המשתמשים למסור את המפתחות הפרטיים שלהם ובהמשך לאבד את המטבעות שלהם.

אתר btgwallet.

על פי הדיווחים, הונאת ארנק אחת זו הביאה להפסדים כוללים בשווי של יותר משלושה מיליון דולר.

מתחזים לארנק

מתחזים נוספים מנצלים את שוק הקריפטו, הפעם בצורה של שיבוטים בארנק. פושעים גורמים לאנשים להאמין שהם מפקידים את המטבעות שלהם בארנק לגיטימי אך למעשה שומרים אותם לעצמם. קבוצת האקר, Coinhoarder, השתמשה בתכנית כזו כדי לגנוב יותר מ- 50 מיליון דולר של ביטקוין ועוד cryptocur מטבעות. הוא השתמש בתחומים שהתחזו ל- Blockchain.info המכובד ואפילו השתמשו במודעות Google בתשלום כדי למשוך יותר קורבנות.

הונאת דיוג של שירות ערבוב מטבעות

שירותי ערבוב מטבעות משמשים לערבוב מטבעות על מנת לנתק את הקשר בין השולח למקלט, מה שהופך את העסקאות לאנונימיות יותר. בעוד ששירותי ערבוב מטבעות יכולים לסייע בפעילות בלתי חוקית, הם יכולים גם להיות במקרי שימוש לגיטימיים. אתרים פופולריים כוללים Bit Blender ו- Helix מאת Grams המנותק כעת.

צילום מסך של Darknet משווק

שניים אלה היו מעורבים בהונאת דיוג ברשת החשוכה, בה הדרכה לערבוב מטבעות השתמשה בקישורים לאתרי אינטרנט מזויפים לשני השירותים. משתמשים שעוקבים אחר הצעדים וביקרו בקישורים פשוט העבירו את המטבע שלהם לגנבים.

ערכות Ponzi של שירות ערבוב מטבעות

לא רק תוכניות דיוג משפיעות על המשתמשים בשירותי ערבוב מטבעות. Bitpetite ביצעה פעולת ערבוב אך גם ביקשה מהמשקיעים למסור כסף בהבטחה של 4% תשואה יומית! זה היה בלתי ניתן להשגה באופן ברור והאתר נעלם בנובמבר 2017 לאחר שגנב משקיעים סכום לא ידוע.

הונאות מקוונות אחרות

מלבד כל האמור לעיל, ישנן הרבה יותר הונאות מקוונות שצריך לחפש. להלן כמה מההצגות הפופולריות ביותר שעושות את הסיבוב כרגע.

חלונות מוקפצים של תוכנות אנטי-וירוס מזויפות

הזכרנו מוקפצים בהונאת התמיכה הטכנולוגית קודם לכן. התרחשות שכיחה שכבר עשית לראות הם חלונות קופצים המבקשים ממך להוריד תוכנת אנטי-וירוס. עם זאת, כשאתה ממלא אחר ההנחיה, אתה עלול בסופו של דבר לקבל תוכנה זדונית במקום.

אתרים מזויפים

אתרים מזויפים משמשים בדרך כלל בהונאות דיוג. בדרך כלל משתמשים בהעתק של אתר לגיטימי כדי לעודד יעדים להזין פרטים כמו אישורים, מידע בנקאי ופרטים אישיים..

דיוג של אתר פייסבוק מזויף

לדוגמה, התמונה לעיל מהבלוג Expr3ss מציגה דף כניסה מזויף משכנע מאוד.

אתרי סחורות מזויפות

זו דוגמא ספציפית יותר לאתר מזויף והיא בעיה גדולה. ניתן להשתמש בהעתקים של אתרים מכובדים בכדי לגרום לסחורות מזויפות להראות לגיטימיות. לדוגמה, מותגים כמו Ugg, Coach ומייקל קורס הועתקו את אתרי האינטרנט שלהם כמעט בדיוק כדי לגרום לצרכנים להאמין שהם רוכשים מוצרים מקוריים מהמותג האמיתי..

הונאות היכרויות ורומנטיקה ברשת

הונאות היכרויות ורומנטיקה הן מהוותיקות בספר, אבל כל עוד אנשים מחפשים אהבה, הם לא ייעלמו. למעשה, בארצות הברית הונאות רומנטיקה מהוות את ההפסדים הכספיים הגדולים ביותר מכל פשעי האינטרנט. רמאים עשויים ליצור קשר עם יעדים באמצעות טלפון, אימייל, טקסט, מדיה חברתית או אתרי היכרויות.

בדרך כלל הם מתחזים לאדם אחר, כולל יצירת פרופילים מזויפים לחלוטין (זה נקרא catfishing), ולעתים קרובות הם עובדים בקבוצות. המטרה הסופית עשויה להיות לגרום לקורבנות לשלם כסף, למסור מידע אישי או אפילו לסייע בפעילות בלתי חוקית.

הונאות כרטיסים

הזכרנו קודם הונאות כרטיסי נסיעות, אך הולכי הופעה ומשתתפים באירועי ספורט הם גם יעדים נפוצים להונאות כרטיסים. הם רוכשים כרטיסים ברשת ומופיעים לאירוע כדי לגלות שהם מחזיקים בזיופים.

הונאת שכירות

הונאת השכירות מקדימה את מי שמחפש נואשות אחר מקום להתקשר אליו הביתה. מודעות להשכרה מתפרסמות במחירים מתחת לממוצע, ומושכות אליהן הרבה קונים. בעלי בתים שיהיו מסבירים כי הצפיות אינן זמינות מכיוון שהן מעבר לים, אך בשמחה תנפיק החזר כספי אם אינך מרוצה. בדרך כלל נדרשים שכר הדירה של החודש הראשון והאחרון בכדי לאבטח את נכס ההשכרה. בעל הבית המזויף עשוי גם לשוכרים למלא טופס הכולל מידע בנקאי יחד עם פרטים אישיים אחרים.

הונאות SMS

הונאות SMS (הונאות רישום) הן וריאציות לגבי הונאות דיוג ודישינג וכרוכות בשימוש בהודעת טקסט. SMS, או העברת טקסטים, מובנים כמעט בכל טלפון בעולם. ככל שהטלפונים מתחברים לאינטרנט יותר, רבים מאיתנו עברו ליישומי העברת מסרים מיידיים כמו WhatsApp ו- Facebook Messenger. אבל כמעט תמיד יש הודעות SMS ישנות. הרמאים יודעים זאת ויכולים להשתמש בזה כדי לכוון אתכם.

בדרך כלל, להודעת טקסט של ריחות יש מטרות זהות לכל הונאה. רמאים עשויים לרצות שתלחץ על קישור להורדת תוכנות זדוניות או תוכנות פרסום, או שתביא אותך לדף דיוג משכנע למראה כדי להערים אותך לספק את פרטי הכניסה לאתר שלך. אחרים עשויים לספק מספר להתקשר אליו כמעבר לשיטת הונאה של מאבק.

למרות שלעתים קרובות אלה פועלים אחר הצגות דומות להונאות דואר אלקטרוני וקוליות, ישנם מקרים ספציפיים יותר, כמו לנסות לגרום לך להפעיל כרטיס אשראי חדש או לומר לך שחשבון פג תוקף..

הונאת דיוג של אמזון

בתכנית מורכבת למדי זו, יעדים מזמינים מוצרים באמזון ממוכרי צד ג '. הם לא מקבלים את הפריט, אז התקשר למוכר לברר. המוכר מבקש מהקונה לבצע את העסקה מחוץ לאמזון, כך שהוא מקבל תשלום ויש לו גישה למידע על תשלומים.

הונאת משלוחים של אמזון

זו זווית מעט שונה מזו שלמעלה, אך מתוזמרת גם על ידי מוכרי צד ג '. במקרה זה הם שולחים חבילות ריקות לכתובות שגויות שאליהן הם חתומים על ידי מישהו שנמצא בתרמית. מכיוון שנחתם על החבילה, לעיתים קרובות יש לקורבן בעיות כאשר הוא מנסה להגיש תביעה אצל אמזון.

אסטרוטורפינג (הונאת פרסום)

אסטרוטורפינג קיים כבר זמן רב וניתן להגדיר באופן רופף את ההגדרה שלו כחברה שיוצרת תמיכה מזויפת סביב המוצר שלה על מנת למשוך לקוחות. אחת הדוגמאות המפורסמות הייתה שמקדונלדס שילם לעובדים לעמוד בתור כדי ליצור באז סביב שחרורו של הרובע הרובע ביפן. עם הכוח המשכנע של ביקורות מקוונות, אלה הפכו לאמצעי להעלאת אסטרוטורס דיגיטלית.

חברות פשוט משלמות לאנשים כדי לכתוב ביקורות מזויפות זוהרות באתרי ביקורת כביכול שאינם משוחדים. יש אפילו קבוצות בפייסבוק המוקדשות להחלפת ביקורות מקוונות עבור אתרים ספציפיים כמו אמזון או סוגי מוצרים ספציפיים, למשל, ספרים.

מועדון הביקורות של אמזון.

צרכנים מסתמכים בכבדות על ביקורות אלו בעת ביצוע רכישות ובסופו של דבר הם מגיעים למוצר או שירות תת-חלקי או כלום.

הונאות המשכיות

יש מגוון רחב של הונאות המשכיות, אך בדרך כלל הן עוקבות אחר דפוסים דומים. חלונות קופצים לסקרים המציעים מתנות בחינם או מבצעים מדהימים מביאים את הקורבנות להזין פרטי כרטיס אשראי כדי לשלם עבור דמי מינימום או משלוח. לעתים קרובות מוסתרים באותיות הקטנות הם אגרות חודשיות שוטפות מופרזות שיכולות להיות כמעט בלתי אפשריות לביטול. במקרה זה, סביר להניח שתצטרך ליצור קשר עם מנפיק הכרטיס שלך כדי לעצור עמלות עתידיות, אך לא סביר שתקבל החזר כספי עבור אלה שכבר שילמו. זוהי סיבה נוספת לבדוק תמיד את ההצהרות שלך מכיוון שאלו יכולות להימנע מבלי לשים לב.

הונאת שוק המניות

הונאה זו היא באותו הקווים כמו אסטרוטורפינג והיא מתבצעת מאוד בשטח פתוח. זה כולל מאמרים או שיטות וחומרים אחרים המשכנעים את המשקיעים הפוטנציאליים לתרום כספים המבוססים על תחזיות מוגזמות. באפריל 2017 אכפה ה- SEC פעולות נגד 27 אנשים וגורמים בגין קידומי הונאה כאלה של מניות.

הונאות קונה

רובנו מכרנו משהו באינטרנט בשלב מסוים, אבל זה צריך להיות מוכר. חלק מהונאים משתמשים בטקטיקה לפיה הם מזייפים תשלום תלוי ועומד כדי לעודד שחרור טובין. זו יכולה להיות הודעת PayPal או העברת דואר אלקטרוני מזויפת כדי לומר שהתשלום ישוחרר ברגע שיתקבל מידע על המעקב. ברגע שאתה אכן שולח את הסחורה, מעולם לא מתקבל שום תשלום.

תשלום יתר

תשלום יתר הוא אחד נוסף עבור המוכרים להיזהר. לרוב זה קשור למכירת פריטים או שירותים, לרוב באמצעות מודעות מסווגות. הרמאי שולח לך תשלום עבור כל מה שאתה מוכר אך שולח יותר מדי. הם מבקשים ממך להחזיר את ההפרש. בינתיים (בתקווה עבורם, זה אחרי שתשלח את הכסף) התשלום שלהם מבוטל או חוזר בו. אז לא קיבלת שום תשלום אך הנפקת להם החזר חלקי.

כיצד לזהות הונאות

מכיוון שהונאות מקוונות צצות בתדירות כה גבוהה, ושרבים כנראה טרם נחשפו, אי אפשר לרשום את כולם כאן. זה רק עושה את זה עוד יותר חשוב שתשגיח על סימני סיפור.

הכרת אתרים מאובטחים

הונאות רבות דורשות אתר לגיטימי למראה עבור הקורבנות לקיים אינטראקציה ולספק את המידע שהחיישן מחפש. מכיוון שלמעשה כל אחד יכול לרכוש כמעט כל שם תחום ואז ליצור מחדש חזותית כל אתר בכוכב הלכת, כיצד מישהו יכול להיות בטוח שהוא משתמש באתר בטוח? זו שאלה טובה שאנו מכסים בפירוט בפוסט אודות זיהוי הונאה או אתרים מזויפים.

טכניקות מסוימות הינן טכניות, כמו בדיקה ששם הדומיין המוצג בסרגל הכתובות של הדפדפן שלך תואם לאתר שאתה חושב שאתה מבקר בו. אחרים הוליסטיים יותר כמו אימות שלאתר יש מידע ליצירת קשר לגיטימי ואינו מכיל שגיאות כתיב.

אין כדור כסף אחד שיכול להעיד על אמינותו של אתר, אך ישנם מספר דברים שתוכלו לבדוק שיעזרו לכם לבצע שיחת שיפוט.

איתור דוא"ל מזויף או זיוף

כמו שאמר מיאגי בסרט קראטה קיד, "החסימה הטובה ביותר, אל תהיה שם." בהונאות אינטרנט, ההגנה הטובה ביותר היא פשוט לא להערים מלכתחילה. עם זאת, רמאים יכולים להיות חכמים וזה יכול להיות קשה לאתר את מיילים התחזות המזויפים לפעמים.

בפוסט ייעודי, אנו מכסים טיפים שיעזרו לכם לאתר דוא"ל מזויף, זיוף או דיוג.

כיצד לדווח על הונאה

במקרה הטוב, אתה מבין שאתה הונאה לפני שיהיה מאוחר מדי. אם זה קורה, עליך ליצור קשר עם מפעילי הפלטפורמה שעליה נתקלת בתרמית, אם רלוונטי. בדרך זו, הם יכולים לפחות לבעוט אותם מהאתר ובתקווה למנוע הונאה של מישהו אחר.

תלוי באופי ההונאה, ייתכן שווה לדווח עליה גם לאגף המשטרה המקומי שלך. זה בהחלט אמור להיות נמל שיחה אם הפסדת כסף, נאלצת לעשות בעצמך משהו לא חוקי או מסחטת אותך. פעולה נוספת שעליכם לנקוט היא לדווח על האירוע למרכז ההונאה במדינת מגוריכם:

  • ארה"ב: המרכז לתלונות על פשע באינטרנט של ה- FBI
  • קנדה: המרכז הקנדי להונאה
  • אוסטרליה: ACCC Scamwatch
  • בריטניה: הונאת פעולה

קורבנות של הונאות מקוונות נבוכים לעתים קרובות מכדי להגיע. עם זאת, ככל שיותר מקרים אלה מדווחים, כך יגבר הסיכוי של אכיפת החוק לסגור את מבצעי הפעולה, ואחרים מודעים יותר לסכנות האורבות ברשת.

מאמרים פופולריים:

  • איך לצפות בנטפליקס עם VPN
  • מהי הונאה מבוגרת וכיצד ניתן לאתר זאת?
  • האם סחף חוקי?
  • VPNs הטובים ביותר עבור Mac

מפתח הונאה מאת Jak Rustenhovene תחת CC BY 2.0

ייתכן שתאהב גם פרוטוקולי VPNVPN שהוסברו והשוו את VPN מדריך הפרטיות הדיגיטלי האולטימטיבי למוריםVPN כיצד להגדיר שירות פרוקסי DNS חכם בנתב DD-WRTVPN כיצד לבטל את הסכמתך למעקב אחר מודעות מרשתות המודעות הגדולות ביותר

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 4 = 3