11 En İyi Günlük Analizi Araçları

11 En İyi Günlük Analizi Araçları


Büyük bir ağda ağ performansı ile başa çıkmak sürekli uyanıklık gerektirir. Kötü performans her zaman beklenmedik bir şekilde ortaya çıkabilir. Günlük analiz araçları gibi ağ izleme platformları, performans sorunlarını ortaya çıkmadan önce tespit etmenizi sağlar. Bu makalede, ağınızı izlemek için en iyi günlük analizi araçlarına bakacağız.

Aşağıdaki araçların her biri üzerinde çok fazla derinliğe sahibiz, ancak sadece bir bakış için zamanınız varsa, işte burada en iyi günlük analiz araçları listemiz:

 1. SolarWinds Güvenlik Etkinlik Yöneticisi (ÜCRETSİZ DENEME) Windows Server için bu günlük izleyicide otomatik koruma önlemleri bulunur.
 2. Paessler PRTG Ağ İzleyicisi (ÜCRETSİZ DENEME) Windows Olay Günlüğü ve Syslog alıcılarını içeren ağ, sunucu ve uygulama monitörü.
 3. Papertrail (ÜCRETSİZ PLAN) Ücretsiz sürümüne sahip bulut tabanlı günlük yöneticisi ve analizörü.
 4. Loggly (ÜCRETSİZ DENEME) Harika analiz araçlarıyla çevrimiçi günlük birleştirici.
 5. ManageEngine EventLog Analizörü (ÜCRETSİZ DENEME) Windows Server ve Linux için kapsamlı olay monitörü.
 6. Splunk Windows, Mac OS ve Linux için mevcut gerçek zamanlı uyarılarla yaygın olarak kullanılan günlük monitörü.
 7. XpoLog Hataları ve davetsiz misafirleri tespit etmek için AI'den yararlanan çevrimiçi günlük monitörü.
 8. LOGalyze Ücretsiz açık kaynaklı günlük monitörü.
 9. Datadog Canlı alarmlı çevrimiçi günlük analiz cihazı.
 10. EventTracker Windows ortamları için günlük iletisi çözümleyicisi ve yöneticisi.
 11. LogDNA Abonelikle kullanılabilen bulut tabanlı canlı günlük iletisi çözümleyicisi.

Neden günlük analizi aracına ihtiyacım var??

Ağınıza bağlı her bir aygıt veya uygulama günlük dosyaları oluşturur. Ağ yöneticileri performans verilerini görüntülemek için bu günlük dosyalarını kullanır. Bu araçlar, kullanıcının başka türlü sahip olmayacağı verilere erişim sağladığı için kullanışlıdır. Bir günlük analizörü, bir cihazın günlük dosyalarından veri toplar ve bunları okunması kolay bir biçime dönüştürür.

En iyi günlük analizi araçları

Bir günlük analizi aracında, bu, grafik görüntüleme performans verilerinden daha küçük aramalara kadar değişir. Performans verilerini bunun gibi merkezi bir biçimde okumak, günlük dosyalarını doğrudan metin dosyaları olarak okumaya çalışmaktan çok daha kolaydır.

1. SolarWinds Güvenlik Olay Yöneticisi (ÜCRETSİZ DENEME)

SolarWinds Günlük ve Etkinlik Yöneticisi

SolarWinds Güvenlik Etkinlik Yöneticisi Windows için merkezi bir günlük izleme deneyimi sağlayan bir günlük analizi aracıdır. Platform, kullanıcının tehditleri hızlı bir şekilde tespit etmesine yardımcı olmak için olay zamanı algılama sunar. SolarWinds Güvenlik Olay Yöneticisi tarafından işlenen veriler, yetkisiz varlıklar tarafından okunamayacak şekilde beklemede ve aktarılırken şifrelenir.

Tarafından sunulan duyarlılık SolarWinds Güvenlik Etkinlik Yöneticisi en büyük varlığıdır. Tehditler tespit edildiğinde araç blok IP'lere otomatik olarak yanıt ver, uygulamaları kapat, erişim ayrıcalıklarını değiştir, hesapları devre dışı bırak, USB cihazlarını engelle, ve Daha. Bu gibi tehditlere yanıt verebilmek, hasar veya kesinti riskini en aza indirmeye yardımcı olur.

Daha fazla analiz için günlük bulguları (normalleştirilmiş günlükler veya belirli günlük dosyaları) ekibinizin diğer üyelerine iletilebilir veya raporlara dönüştürülebilir. Tarafından sunulan raporlama SolarWinds Güvenlik Etkinlik Yöneticisi ile uyumlu HIPAA, PCI DSS, SOX, DISA, ve STIG. Rapor özellikleri, bu programı yüksek düzeyde uyumluluk gösteren bir programa ihtiyaç duyan daha büyük kuruluşlar için ideal hale getirir.

tüm, SolarWinds Güvenlik Etkinlik Yöneticisi tehditlere yanıt verme yeteneklerine ve mevzuata uygunluğuna göre mükemmel bir seçimdir. Araç, 4.665 dolarlık bir fiyatla başlar (3.591 £). Ayrıca bir 30 günlük ücretsiz deneme buradan indirebilirsiniz sürüm.

SolarWinds Güvenlik Etkinlik Yöneticisi 30 günlük ÜCRETSİZ deneme sürümünü indirin

2. Paessler PRTG Ağ İzleyicisi (ÜCRETSİZ DENEME)

PRTG Ağ İzleyicisi

Paessler PRTG Ağ İzleyicisi aşağıdakileri içeren bir ağ izleme platformudur: Windows Olay Günlüğü Sensörü ve bir Syslog Alıcı Sensörü. Windows Olay Günlüğü Sensörü, Windows sistem ve uygulama günlük dosyalarını izler ve günlük iletilerinin hızını görüntüler. Syslog Alıcı Sensörü ağdaki aygıtlar tarafından gönderilen saniyedeki syslog dosyalarının sayısını kaydeder ve filtreler. Filtreler özelleştirilebilir, böylece hangi etkinliğin alarmı tetikleyeceğini belirleyebilirsiniz.

Tarafından sunulan bildirim sistemi PRTG Ağ İzleyicisi son derece özelleştirilebilir. Bildirim almak isteyip istemediğinizi E-posta, SMS, veya Push bildirimleri. Uyarı seçenekleri aralığı, ağ performansıyla ilgili güncellemeleri şu adresten alabileceğiniz anlamına gelir: PRTG Ağ İzleyicisi neredeyse tüm cihazlarda.

PRTG Ağ İzleyicisi ücretsiz veya ücretli bir ürün olarak sunulmaktadır. Ücretsiz sürüm 100 sensöre kadar destekler, bundan sonra ücretli bir plana aktarmanız gerekir. Ücretli sürümler, beş sunucu kurulumuna sahip sınırsız sensörler için 60.000 $ 'a (46.187 £) kadar 500 sensör için 1600 $' dan (1.231 £) başlar. Ayrıca bir 30 günlük ücretsiz deneme burada mevcut.

Paessler PRTG Network Monitor30 günlük ÜCRETSİZ deneme sürümünü indirin

3. Papertrail (ÜCRETSİZ PLAN)

Kağıt izi

Papertrail bir günlük analizörüdür günlük verilerinizde otomatik olarak tarama yapan Windows için. Günlük verilerini tararken, tarama sonuçlarının görüntülenmesini istediğiniz bilgileri seçebilirsiniz. Örneğin, taramaların IP adresleri içerip içermediğini seçin, e-mail adresleri, GUID / UUID, HTTP (s) URL'leri, etki, ana bilgisayarlar, dosya adları, ve alıntılanan metin.

Bir odak noktası Kağıt izi olay çözünürlüğüdür. Güvenlik olaylarının nedenini daha hızlı bulmanıza yardımcı olmak için şunları yapabilirsiniz: günlük olaylarını zamana göre filtrele, Menşei, veya bir özel alan seçim. Günlükleri bu şekilde filtrelemek, alakasız verileri ortadan kaldırmanıza ve en önemli verilere odaklanmanıza olanak tanır.

Tarafından sunulan başka bir benzer filtreleme seçeneği Kağıt izi günlük verilerindeki eğilimleri tespit etmenizi sağlar. Olayları şuna göre filtreleyebilirsiniz: kaynak, veri, şiddet seviyesi, tesis, veya mesaj içeriği. Filtrelenen arama tamamlandığında, sonuçların grafiğini ekranın alt kısmında görebilirsiniz.

Kağıt izi kurulumu kolay bir günlük analizörü arayan kuruluşlar için iyi bir seçimdir. Ayda 100 MB'a kadar veri izlemenizi sağlayan ücretsiz bir plan vardır. Daha fazlasına ihtiyacınız varsa başka bir plan satın alabilirsiniz. Planlar ayda 7 GB (5,39 £) ile ayda 25 GB için 230 $ (177 £) arasında değişiyor. Buradan ücretsiz bir plan için kaydolabilirsiniz..

Papertrail Log Analyzer ÜCRETSİZ bir plan için kaydolun

4. Loggly (ÜCRETSİZ DENEME)

Loggly olayları

Loggly bulut tabanlı log birleştirici abonelik hizmeti olarak kullanılabilir. Loggly hizmetini aylık veya yıllık olarak ödeyebilirsiniz ve hatta ücretsiz bir plan bile vardır.

Hizmetin çevrimiçi biçimi, tesislerinize yazılım yüklemenize veya bakımını yapmanıza gerek olmadığı anlamına gelir. Ancak, periyodik günlük dosyası yüklemeleri ayarlamanız gerekir. Bu görev bir Loggly sihirbazı tarafından yönlendirilir.

Bu hizmetin ana cazibe analiz araçları. Tüm günlük dosyası kayıtlarını farklı kaynaklardan birleştirmek için, Loggly sistemi yüklenen kayıtlardaki bilgileri standart hale getirir ve bunları standart bir biçimde saklar. Loggly, yalnızca sunucularınızdan standart işletim sistemi olay günlüklerini değil, birçok farklı kaynaktan gelen kayıtları işleyebilir. Ayrıca Amazon Web Services'ten ve Docker gibi uygulamalardan günlükler alabilir.

Loggly hizmeti üç plan düzeyinde sunulmaktadır: Hafif, Standart, ve kuruluş. Loggly Lite ücretsiz servis. Bu, ses seviyesi sınırları olması dışında standart Loggly sisteminin özelliklerinin çoğuna sahiptir. Bu hizmetle günde yalnızca 200 MB günlük verisi yüklemenize izin verilir. Ücretsiz hizmetin bir başka sınırı da yalnızca yedi gün boyunca kayıt tutmasıdır. Bu kısıtlamalar, ücretli sürümü seçmenizi teşvik edebilir. İki ücretlendirilen plandan daha yüksek olan Loggly Enterprise, aboneliğiniz için bir veri hacmi belirlemenizi sağlayan ısmarlama bir pakettir - ve buna göre fiyatlandırılır.

Standart Loggly paketi, başlangıç ​​paketi olarak muhtemelen en iyi seçeneğinizdir, çünkü 14 günlük ücretsiz deneme sürümünde mevcuttur. Deneme süresinin sonunda ücretli hizmete devam etmek için tuzağa düşmezsiniz. Bunun yerine, otomatik olarak Loggly Lite hizmetine geçer ve ücretli sürüme yükseltme.

Loggly, uzak siteler ve bulut hizmetleri dahil olmak üzere sisteminizde meydana gelen tüm olayları analiz etmenizi sağlar. Bu, depolama alanı ve günlük toplama işlevlerini içeren harika bir pakettir.

14 günlük ÜCRETSİZ Deneme sürümünü indirin

5. ManageEngine EventLog Analizörü (ÜCRETSİZ DENEME)

Motor EventLog Analizörü

Motor EventLog Analizörü aerodinamik kullanıcı deneyimine sahip bir günlük analiz aracıdır. Motor EventLog Analizörü veritabanı platformları, web sunucuları, yönlendiriciler, anahtarlar, hipervizörler, güvenlik açığı tarayıcıları, Linux sistemleri, Unix sistemleri, güvenlik duvarları ve Endpoint Security Solutions'dan günlükleri toplar.

Günlük verilerinde gezinmenize yardımcı olmak için, Motor EventLog Analizörü bir uyarı sistemi kullanır. Uyarılar özelleştirilebilir ve sizi gerçek zamanlı olarak E-posta veya SMS Program dikkat etmeniz gereken bir şey tespit ederse. Uyarılar şu şekilde kategorize edilir: yüksek, orta, veya düşük bildirimlere uygun şekilde yanıt vermenize yardımcı olmak için öncelik.

Yazılım, aşağıdakiler de dahil olmak üzere bir dizi politika için yasal olarak uyumludur HIPAA, PCI DSS, ISO 27001, GLBA, SOX, FISMA, ve Daha. Uyumluluk raporları, kuruluşunuzu bürokrasiden uzak tutmak için gereken tüm belgelere sahip olduğunuzdan emin olmanıza yardımcı olur. Örneğin, HIPAA uyumluluğu nesnelerin taşınması, başarılı kullanıcı oturum açma / kapatma, ve sistem günlükleri kullanıcı etkinliğinin açık bir şekilde kaydedilmesini sağlamak.

Motor EventLog Analizörü 32 bit ve 64 bit Windows ve Linux için kullanılabilir. Programın indirebileceğiniz iki sürümü vardır: Bedava ve Ödül sürümleri. Ücretsiz sürüm beş adede kadar günlük kaynağını desteklerken, Premium sürüm 1.000 adede kadar günlük kaynağını destekler. İhtiyaçlarınız farklıysa ve fiyatlandırma seçeneklerini görüntülemek istiyorsanız, Bir teklif isteği doğrudan satış ekibinden. Ayrıca birde şu var ücretsiz deneme 30 günlük değerlendirme süresi.

ManageEngine EventLog Analyzer30 günlük ÜCRETSİZ Deneme sürümünü indirin

6. Bölme

Splunk ekran görüntüsü

Splunk bu listedeki en yaygın kullanılan günlük yönetimi platformlarından biridir. Splunk Günlük ve makine verilerini gerçek zamanlı olarak izler. Splunk en çok yönlülük, ağınızdaki herhangi bir cihaz veya uygulamadan günlük verilerini almasına olanak tanır. Programı kullanırken gerçek zamanlı ve geçmiş verilerine bakmak için arama çubuğu. İhtiyacınız olan bilgileri daha kolay bulmanıza yardımcı olacak arama önerileri de vardır.

Önemli hiçbir şeyi kaçırmadığınızdan emin olmak için, Splunk vardır gerçek zamanlı uyarılar. Uyarılar tarafından gönderilebilir E-posta veya RSS. Uyarıların var yapılandırılabilir eşikler ve tetikleyici koşullar böylece hangi etkinliğin bildirim oluşturacağını belirleyebilirsiniz. Uyarılara dahil edilen destekleyici bilgiler, etkinlik çözümleme sürenizi azaltmanıza yardımcı olur.

Splunk kullanılabilir pencereler, Mac os işletim sistemi, ve Linux. Üç sürümü vardır Splunk mevcut: Splunk Enterprise, Splunk Bulut, ve Splunk Ücretsiz. Splunk Enterprise tesislerde sınırsız sayıda kullanıcıyı ve günde sınırsız miktarda veriyi destekler. Splunk Bulut sınırsız kullanıcı ve sınırsız veriyi destekleyen bir bulut hizmetidir.

Bu iki sürümün fiyatını görüntülemek için doğrudan satış ekibiyle iletişime geçmeniz gerekir. Splunk Ücretsiz ücretsizdir ve günde 500 MB'a kadar veriye sahip bir kullanıcıyı destekler. Ücretsiz deneme sürümünü indirebilirsiniz. Splunk

7. XpoLog

XpoLog

XpoLog bir ağdaki cihazlardan günlükleri toplayabilen ve analiz edebilen bir günlük izleme platformudur. XpoLog günlükleri gerçek zamanlı olarak izler performans sorunlarını keşfetmek ve uyarılar oluşturmak için. Kullanıcılar uyarı için kurallar tanımlayabilir ve kendi filtreleme kurallarını uygulayabilir.

Yapan özelliklerden biri XpoLog öne çıkmak onun AI destekli hata algılama. AI yapabilir hataları keşfet, güvenlik riskleri, ve günlük kalıplarını ayırt eder düşük performansa işaret eder. Hata algılama, günlük yönetimini otomatik hale getirir ve sorunlu etkinlikleri kaçırmamanızı sağlar. Ancak, daha yakından bakmak isterseniz, manuel arama yaptığınızda makine zekasını görüntülemek için otomatik günlük arama özelliğini kullanabilirsiniz.

Fiyatı XpoLog kullanıcı sayısına, saklamaya ve ihtiyacınız olan veri hacmine bağlıdır. Temel sürüm ücretsizdir ve sınırsız veri ve beş günlük veri saklama ile günde 1 GB'ı destekler. Pro Sürümü 1GB, 5GB ve 8GB için aylık 39 $ (30.03 £), 334 $ (257 £) ve 534 $ (411 £) karşılığında sınırsız kullanıcı ve sınırsız saklama olanağıyla sunulmaktadır. Ücretsiz deneme sürümünü indirebilirsiniz. XpoLog.

8. LOGalyze

Logalyze

LOGalyze bir açık kaynak kodlu günlük analizörü ve kurumsal kullanıcılar için ağ monitörü. Ürün destekler cihazlar, windows ana bilgisayarlar, ve Linux / Unix sunucuları ile gerçek zamanlı olay tespiti. Günlük verileri toplandıktan sonra, ihtiyacınız olan bilgileri bulmak için programın arama özelliğini kullanabilirsiniz.

Kullanıcılar ayrıca kendi uyarılarını da tanımlayabilirler. Bir uyarı yapıldıktan sonra, çözülene kadar sorunu belgelemek için biletler oluşturulabilir. Ayrıca başka belgeler de mevcuttur. planlanmış raporlar ağınızın durumu hakkındaki düzenli güncellemeleri görüntülemek için kullanabilirsiniz. Raporlar aşağıdakilerle uyumludur PCI DSS, SOX, ve Daha.

Düşük maliyetli bir alternatif olarak, LOGalyze bu listedeki tescilli araçlardan herhangi birine uyan bir günlük izleme deneyimi sunar. Araç, uygun bir günlük yönetimi çözümü arayan küçük işletmeler için özellikle idealdir. LOGalyze'yi ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

9. Veri köpeği

Datadog ekran görüntüsü

Datadog erişilebilir başka bir günlük analiz aracıdır. İle Datadog çok çeşitli cihaz ve uygulamalardaki günlük verilerini kaydedebilir ve arayabilirsiniz.. Datadog en görselleştirme, günlük verilerini grafik biçiminde görüntüler, böylece ağ performansının zaman içinde nasıl değiştiğini görebilirsiniz.

Tüm ekranlar birinci sınıftır ve bir bakışla okunabilir. Ancak, benzersiz günlük analizi gösterge tabloları tarafından sürükle ve bırak daha fazla özelleştirme gerekiyorsa. Günlük verileri şurada görüntülenebilir: gerçek zaman ve tarihsel. bir Zamanlar Datadog kaydedebileceğiniz günlük verilerini kaydetti listelenen bilgileri belirlemek için filtreleri kullanın.

Günlük verilerinin güvenliğinin ihlalini önlemek için, Datadog sunucuda hiçbir veri kalmaması için merkezi depolama kullanır. Merkezi depolamanın ana yararı, bir kesinti durumunda verilerinizin korunmasıdır.

Ayrıca orada akıllı uyarılar makine öğrenimini kullanan anormal günlük kalıplarını algıla ve hatalar. Uyarılar aşağıdaki gibi araçlarla gönderilebilir Gevşek ve PagerDuty böylece personeliniz bir sorun olduğu anı bilir. Ayrıca kendi uyarılarınızı Boole mantığı hiçbir şeyi kaçırmadığınızdan emin olmak için.

Üç sürümü vardır Datadog satın alınabilir: 7 Günlük Saklama, 15 Günlük Saklama, ve 30 Günlük Saklama. 7 Günlük Saklama, milyon günlük etkinlik başına 1,27 $ (0,98 £), 15 Günlük Saklama, milyon günlük etkinlik başına 1,70 $ (1,31 £) ve 30 Günlük Saklama, milyon günlük etkinlik başına 2,50 $ (1,92 £) tutarındadır. ay. 14 günlük ücretsiz deneme sürümünü indirebilirsiniz.

10. EventTracker

EventTracker

Popüler ağ izleme aracının WhatsUp Gold'un arkasındaki ekip olan IpSwitch'in ayrıca EventTracker. EventTracker üzerindeki günlük verilerini toplayabilir ve analiz edebilir Windows Etkinliği, Sistem günlüğü, ve W3C / IIS günlük dosyaları. Program şunları yapabilir: güvenlik olaylarını gerçek zamanlı olarak tespit etme. Gerçek zamanlı günlük analizi yetenekleri EventTracker olay tespiti ve yanıtı için iyi bir seçim yapın.

Gerçek zamanlı olay uyarısı günlük etkinliğine ek bir görünürlük katmanı sağlar. Sunulan yüzlerce farklı uyarı var kutudan dışarı ile EventTracker (kendiniz de oluşturabilirsiniz). Uyarılar adli analiz içerir, böylece bir güvenlik olayına yönelik bir çözümle ilgili sorun giderirken çekilecek ek verileriniz olur.

Takımınızı olay günlüğü gelişmeleri konusunda bilgilendirmek için, EventTracker raporları otomatik olarak dağıtır kilit çalışanlara, yöneticilere ve paydaşlara. Raporlar aşağıdakilerle uyumludur HIPAA, Sarbanes, OXLEY, PCI DSS, NISPOM, MiFID'ın, ve FISMA. Var 1.500'den fazla farklı rapor seçim için. Bu raporlardaki bilgileri kullanmak, ağınızda ele alınması gereken herhangi bir güvenlik açığı olup olmadığını belirlemeye yardımcı olur.

Windows için kullanımı kolay bir günlük yönetimi çözümü arıyorsanız, o zaman EventTracker bir göz atmaya değer. Ürünün fiyatlandırma seçeneklerini görüntülemek için doğrudan satış ekibiyle iletişime geçmeniz gerekir. Ücretsiz denemeyi de indirebilirsiniz.

11. LogDNA

logdna ekran görüntüsü

LogDNA günlük verilerini gerçek zamanlı olarak izleyebilen bir günlük yönetimi yazılım platformudur. Bu araç bulut tabanlı ve günlükleri toplamak için iki dakikadan daha kısa sürede yapılandırıldı AWS, Heroku, Elastik, Liman işçisi, ve diğer satıcılar. Araç, ağınızdaki uygulamalardan ve sunuculardan günlükleri, işlenecek bant genişliğiyle anında toplar saniyede bir milyon günlük olayı.

Hakkında ilginç şeylerden biri LogDNA bu mu LogDNA aracısı ve CLI arayüzü açık kaynak. Aslında bu, günlük yönetimi deneyiminizi özelleştirmenizi sağlar. Bununla birlikte, bunu yapmak istemiyorsanız, standart kullanıcı arayüzünde sistem günlüklerini etkili bir şekilde izlemenize yardımcı olacak fazlasıyla özellik bulunur.

LogDNA bulut tabanlı ve ölçeklenebilir bir günlük yönetimi çözümüne ihtiyaç duyan kuruluşlar için olmazsa olmaz. LogDNA olarak kullanılabilir bulut tabanlı çözüm veya bir Şirket içi / kendi kendine barındırılan paketlemek. Mevcut dört fiyatlandırma seçeneği vardır: Bedava, huş ağacı, Akçaağaç, ve Meşe. Ücretsiz sürüm tek bir kullanıcıyı destekler.

İlk ücretli sürüm denir huş ağacı ve yedi günlük saklama ve beş kullanıcı için GB başına 1,50 TL'den (1,15 £) başlar. Akçaağaç 14 gün tutma ve 10 kullanıcı için 2 $ (1.54) ile başlar. Sonunda, Meşe sürümü 30 gün alıkoyma için 3 $ (2,31 £) ve 25 kullanıcıya kadar destekle başlar. Ücretsiz deneme sürümünü indirebilirsiniz.

En İyi Günlük Analizi Araçları: SolarWinds Güvenlik Olay Yöneticisi, Splunk ve Datadog

Bu listede birçok istisnai günlük analizi aracı olmasına rağmen, SolarWinds Güvenlik Etkinlik Yöneticisi, Splunk, ve Datadog en eksiksiz günlük yönetimi çözümleri olarak öne çıkıyor. Her aracın, herhangi bir ortamda olay keşfi ve yanıtına yardımcı olmak için yeterli özellik derinliği ile kullanımı kolaydır.

SolarWinds Güvenlik Etkinlik Yöneticileri olay zamanı algılama özellikleri, otomatik tehdit yanıtı ve yasal uyumluluk sayesinde kurumsal kullanıcılar için çok yönlü bir günlük yönetimi aracıdır. Aynı şekilde, gerçek zamanlı ve geçmiş verileri gözden geçirme kolaylığı Splunk hızlı ortamlar için mükemmel kılar.

Datadog yalnızca gerçek zamanlı ve geçmiş günlük verileri için izlemeyi desteklemekle kalmaz, aynı zamanda anormal günlük kalıplarını tespit etmek için karışıma AI ekler. Akıllı uyarılar ve merkezi olmayan uyarılarla birleştiğinde, bu aracın neden bu kadar popüler olduğunu görmek kolaydır.

İlk üç günlük analiz aracının, SolarWinds Güvenlik Etkinlik Yöneticisi basit bir günlük yönetimi deneyimi isteyenler için en uygunudur. Datadog AI tabanlı algılama ile manuel izlemeyi desteklemek isteyenlere yöneliktir. En sonunda, Splunk birinci sınıf ancak düşük maliyetli bir günlük yönetimi çözümü isteyenler için en uygunudur.

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

25 − = 22