20 En İyi PCI DSS Uyumluluk Aracı

20 En İyi PCI DSS Uyumluluk Aracı


PCI DSS, adını oluşturan kurumdan alır: Ödeme Kartı Sektörü bağlantı. Kuruluşun, Ödeme Kartı Sektörü Güvenlik Standartları Konseyi, finans endüstrisinin ve müşterilerinin korunmasına yardımcı olmak için standartları devreye alan ve destekleyen standartlar. Standart adının “DSS” kısmı, Veri Güvenliği Standartları.

PCI DSS yasalar tarafından uygulanmıyor. Bununla birlikte, Visa, Mastercard, American Express, Discover ve JCB'nin bir gereğidir, bu nedenle buna uymazsanız, bu sistemlerin müşterilerinden kart ödemelerini işleme koyamazsınız. Müşterilerin kişisel bilgilerinin korunması, Genel Veri Koruma Yönetmeliği (GDPR), Avrupa Birliği (AB) genelinde uygulanan.

Yazının tamamını okumak için zamanınız yoksa, işte burada en iyi 20 PCI DSS uyumluluk aracı listemiz:

 1. SolarWinds Erişim Hakları Yöneticisi (ÜCRETSİZ DENEME) Exchange Server ve SharePoint izinlerini içeren Active Directory uygulamalarını izler. Windows Server'da çalışır.
 2. ManageEngine ADAudit Plus (ÜCRETSİZ DENEME) PCI DSS ve diğer veri güvenliği standartlarına uygunluğu kanıtlayan raporlar üretir.
 3. SolarWinds Güvenlik Etkinlik Yöneticisi (ÜCRETSİZ DENEME) Yetkisiz veri erişim girişimlerini tespit etmek için günlük erişimini ve veri aktarımını izler.
 4. ManageEngine EventLog Analizörü (ÜCRETSİZ DENEME) Önceden yazılmış PCI DSS uyumluluk denetimleri ve raporlarının yanı sıra HIPAA ve FISMA denetimini içeren Syslog yöneticisi.
 5. OSSEC Açık kaynak kodlu ve kullanımı ücretsiz, saygın bir günlük analiz aracı. Kullanıcı arayüzünden yoksundur.
 6. Splunk Enterprise Windows veya Linux üzerinde çalışan canlı bir trafik analizörü. Ücretsiz ve ücretli versiyonları mevcuttur.
 7. Malwarebytes Uç Nokta Koruması ve Yanıtı PCI DSS Gereksinim 5 sertifikasına sahip bir kötü amaçlı yazılımdan koruma sistemi. Windows üzerinde çalışır.
 8. Mac için Trend Micro Security Sertifikalı PCI DSS Gereksinim 5 uyumluluğu sağlar ve Mac OS'de çalışır.
 9. SENF Windows, Linux, Mac OS ve Unix üzerinde çalışan ücretsiz hassas bir veri bulucu.
 10. PowerGREP 3 aylık para iade garantisi olan hassas bir veri bulucu.
 11. OpenWIPS-NG Kablosuz ağlar için izinsiz giriş önleme sistemi. Bu yardımcı programın kullanımı ve Linux'ta yüklenmesi ücretsizdir.
 12. Aruba RFProtect PCI DSS spesifikasyonlarına uyan kablosuz saldırı önleme sistemi.
 13. KeePass Şifre Güvenli Windows, Linux, Mac OS, Linux ve bellek çubukları için ücretsiz bir şifre koruma sistemi.
 14. Şifre Gorilla Windows, Linux, Mac OS ve Unix için yaygın olarak kullanılan bir şifre koruyucusu.
 15. SolarWinds Ağ Performans İzleyicisi (ÜCRETSİZ DENEME) Windows Server'da çalışan SNMP tabanlı rutinlere sahip önde gelen ağ performansı monitörü.
 16. Paessler PRTG Ağ Performansı İzleyicisi Ağları, sunucuları ve uygulamaları kapsayan hepsi bir arada monitör. Windows Server'da çalışır.
 17. SolarWinds Yama Yöneticisi (ÜCRETSİZ DENEME) İstismarları kapatmak için yazılımı güncel tutar. Windows Server'da çalışır ve PCI DSS uyumludur.
 18. Automox OS ve Üçüncü Taraf Yamaları Windows, Mac OS ve Linux çalıştıran cihazlara ulaşan bulut tabanlı bir yama yöneticisi.
 19. ManageEngine Ağ Yapılandırma Yöneticisi Bu araç, anahtarları, yönlendiricileri ve güvenlik duvarlarını yetkisiz yapılandırma değişikliklerine karşı korur.
 20. SolarWinds Ağ Yapılandırma Yöneticisi (ÜCRETSİZ DENEME) PCI DSS ile uyumlu ve diğer SolarWinds altyapı yönetim araçlarıyla entegre olan bir yapılandırma yöneticisi.

Veri koruma önlemlerinin alınması akıllıca bir fikirdir. İşletmenizin hassas bilgilerini koruyacak ve verilerin ifşası için müşteriler veya çalışanlar tarafından dava edilmemenizi sağlayacaktır..

Müşteri verilerini ve kart işlem bilgilerini korumak amacıyla sisteminizde güvenliği sağlamak için ihtiyaç duyacağınız birçok güvenlik aracı kategorisi vardır. Bunlar:

 • Erişim hakları yönetimi
 • Güvenlik bilgileri ve olay yönetimi araçları
 • Saldırı önleme sistemleri
 • Kötü amaçlı yazılımdan koruma sistemleri
 • Kart Sahibi Veri Ortamı koruması
 • Kablosuz güvenlik izleme
 • Şifre koruma dolapları
 • Ağ izleme sistemleri
 • Yazılım düzeltme eki yönetimi
 • Konfigürasyon yönetimi

Bu tür yazılımların her birini açıklayacağız ve her kategorideki en iyi iki aracı önereceğiz.

Erişim hakları yönetimi

Kart sahibi verilerine kimlerin erişebileceğini denetlemeniz gerekir. Operatörlerin işlem ve müşteri bilgilerini görmesi gerektiği durumlarda, örneğin geri ödemeler ve müşteri soruları için, erişilebilen veri kategorilerini sınırlamanız gerekir.

Yetkili kullanıcıların kullanıcı adları ve parolaları, "kimlik avı" adı verilen bir tür hacker saldırısının hedefidir. Bu hacker yöntemi, personeli giriş hesaplarını açıklamaya yönlendirir. Ağınıza harici erişime de izin verirseniz, kullanıcı kimlik bilgilerinin gizliliği üzerindeki bu tür hatalar verilerinizin güvenliğini tehdit edebilir.

Erişim hakları yönetimi yazılımı, şirketin yetkili kullanıcılarının faaliyetlerini izlemenize ve yetkisiz etkinliklerde bulunmadıklarından emin olmanıza yardımcı olur.. Kullanıcı etkinliği izleme PCI DSS'nin bir gereksinimidir. Herhangi bir PCI DSS denetimi için sunmak üzere her kullanıcı oturumunun günlüklerini tutmanız gerekir.

İncelemeniz gereken en iyi iki erişim hakları yönetim sistemi:

1. SolarWinds Erişim Hakları Yöneticisi (ÜCRETSİZ DENEME)

SolarWinds Erişim Hakları Yöneticisi

SolarWinds Erişim Hakları Yöneticisi katkıda bulunur PCI DSS uyumluluğu. Araç, Active Directory, Exchange Server, SharePoint ve dosya sunucularını izler. Kullanıcıyı, erişilen sistemi ve erişim zamanlarını detaylandıran günlükler üretir. Gösterge tablosu size yalnızca kullanıcı adını değil hesap sahibinin gerçek adını göstermek için kullanıcı bilgilerine bağlantı verir.

ARM, kullanıcıların hesaplarını kontrol etmelerini ve şifrelerini değiştirme gibi basit yönetici görevleri gerçekleştirmelerini sağlayan bir self servis portalı da dahil olmak üzere kullanıcı yönetimi işlevini de entegre eder. Bu araç, bir gösterge tablosundan çok sayıda kullanıcıyı denetleme olanağı sağlar. Üzerinde çalışan ücretli bir araçtır Windows Server 30 günlük ücretsiz deneme sürümüne sahip olabilirsiniz.

SolarWinds Erişim Hakları Yöneticisi30 günlük ÜCRETSİZ Deneme sürümünü indirin

2. ManageEngine ADAudit Plus (ÜCRETSİZ DENEME)

ADAudit Plus

Motor ADAudit Plus'ı yönetin değerinizi otomatik olarak kanıtlamak için PCI DSS uyumluluğunu uygulamak ve denetim raporları çalıştırmak için çok iyidir. Bu araç aşağıdakilere odaklanır: Active Directory, AD'de kaydedilen izinlerde yapılan değişiklikleri izleme ve günlüğe kaydetme. Farklı sistemlere giren ve çıkan kullanıcı işlemlerini günlüğe kaydeder. Davetsiz misafir etkinliği konusunda sizi uyaracak denetim dosyası ve klasör izinlerindeki değişiklikleri izler. Uyarı verilerini üç yıla kadar arşivleyebilir ve denetim raporları oluşturabilirsiniz.

Bu yazılım Windows üzerinde çalışır ve hem ücretsiz hem de ücretli sürümlerde mevcuttur. Professional sürümünün 30 günlük ücretsiz deneme sürümünü edinebilirsiniz.

ManageEngine ADAudit Plus 30 günlük ÜCRETSİZ Deneme sürümünü indirin

Güvenlik bilgileri ve olay yönetimi araçları

Güvenlik Bilgileri ve Etkinlik Yönetimi (SİEM), sisteminizdeki etkinliği izlemenizi sağlayan iki izleme yöntemi sunar. Bunlar, günlük dosyalarının izlenmesi ve ağınızdan geçen etkinliğin incelenmesidir.

Günlük dosyalarının korunması, PCI DSS uyumluluğu için özellikle önemlidir. Hepsinin tam izlemesini gösterebilmeniz gerekir veri erişim olayları. Bunlar günlük dosyalarına kaydedilmelidir, ancak verilerinizi yok etmek veya çalmak isteyen bilgisayar korsanları bunu bilir ve bu dosyaları siler veya değiştirir. SIEM araçları günlük dosyalarını yedekler, değişiklikleri kontrol eder ve orijinal sürümleri geri yükler. Ayrıca, herhangi bir sistemin ürettiği olay kayıtlarının sayısı çok fazla olabileceğinden, tüm olay günlüklerinde ilgili kayıtları aramanızı sağlar. SIEM ayrıca şüpheli etkinlikler arayan ağ trafiğini de izler.

3. SolarWinds Güvenlik Olay Yöneticisi (ÜCRETSİZ DENEME)

Solarwinds Kayıt ve Etkinlik Yöneticisi

SolarWinds Güvenlik Etkinlik Yöneticisi kurcalama algılandığında uyarıları yükselterek günlük dosyalarını korur. Günlük mesajlarını kontrol panelinde canlı olarak izleyebilir ve dosyalardan bir analizöre veri okuyabilirsiniz. Araç, önceden yazılmış raporlar PCI DSS uyumluluğunu kanıtlayan.

Güvenlik Olay Yöneticisi çalışır Windows Server ancak herhangi bir işletim sisteminden günlük iletileri toplayabilir ve ayrıca bir bellek çubuğundaki günlük dosyası depolamasını yönetebilir. Aynı zamanda algılanan izinsiz girişlere yanıtları otomatikleştirme. Bu önlemler, belirli adreslere erişimi askıya alma veya engelleme, programları ve işlemleri kapatma, kullanıcı hesaplarını devre dışı bırakma ve USB depolama aygıtlarını engelleme becerisini içerir.

Güvenlik Olay Yöneticisi, büyük ağlar için uygun ücretli bir araçtır. 30 günlük ücretsiz deneme sürümüne göz atabilirsiniz.

SolarWinds Güvenlik Etkinlik Yöneticisi 30 günlük ÜCRETSİZ Deneme sürümünü indirin

4. ManageEngine EventLog Analizörü (ÜCRETSİZ DENEME)

Motor EventLog'unu Yönet

Motor EventLog Analizörü Syslog iletilerini izler ve SNMP yordamlarını kullanarak ağlarda anormal bir etkinlik arar. Veri görüntüleyici aşağıdakiler üzerinde çalışabilir: hem canlı veriler hem de dosyalanmış mesajlar sıralama, arama, filtreleme ve gruplama yardımcı programları gibi veri işlemleriyle.

Araç, günlük dosyalarını sıkıştırma ve şifreleme ile koruyarak içeriğe erişim için kimlik doğrulaması uygular. Ayrıca günlük dosyalarındaki sağlama toplamlarını izler ve değiştiklerinde uyarı oluşturur. EventLog Analyzer, aşağıdakiler için uyumluluk denetimi içerir: PCI DSS. Ayrıca FISMA ve HIPAA standartlarına uyumunuza yardımcı olacak süreçlere ve raporlara sahiptir..

Yazılım Windows veya Linux üzerinde çalışıyor ve 30 günlük ücretsiz deneme sürümünde alabilirsiniz.

ManageEngine EventLog Analyzer30 günlük ÜCRETSİZ Deneme sürümünü indirin

Saldırı önleme sistemleri

Saldırı önleme sistemleri SIEM sistemlerine çok benzer. Bir ağdaki standart trafik modellerini kaydederler ve ardından bu taban çizgisinde varyasyonları ararlar. Ayrıca, paketleri iletme davranışını inceler ve paket başlıklarında uyarı işaretleri için tanımlayıcıları ararlar. Bir IPS sisteminin temel özelliği, yalnızca izinsiz girişleri algılamakla kalmaz, aynı zamanda bu etkinliği kapatmak için otomatik adımlar atmasıdır. Yukarıda açıklandığı gibi, OSSEC izinsiz giriş önleme yeteneklerine sahiptir. İşte size önerdiğimiz diğer iki IPS aracı:

5. OSSEC

OSSEC ekran görüntüsü

OSSEC, günlük dosyası analizi ve canlı günlük iletisi işleme özelliğine sahip ücretsiz bir ana bilgisayar tabanlı saldırı tespit sistemidir. Bu aracın harika bir analitik motoru var, ama korkunç bir ön uç var. Ancak, OSSEC ile uyumlu birçok ücretsiz veri görüntüleme aracı vardır. Graylog, Splunk, ve Kibana.

Bu sistemin sahibi Trend Micro, önemli bir siber güvenlik firmasıdır. Yazılım yüklenir pencereler, Linux, Unix, ve Mac os işletim sistemi. Hangi işletim sistemine kurulursa kurulsun, herhangi bir işletim sisteminden kaynaklanan ağdan günlük iletileri toplayabilir.

Araç, günlük dosyalarını her değiştirildiklerinde arşivler ve karışmaları durumunda geri almayı mümkün kılar. Ağdaki anormal davranışı algılamak için bir kural tabanı kullanır. OSSEC'in log izleme fonksiyonları, PCI DSS Gereksinimi 10 ve aracın dosya bütünlüğü uygulama özellikleri PCI DSS 10.5.5 ve 11.5 bölümlerine uygundur.

6. Splunk Kurumsal

Splunk ekran görüntüsü

Splunk, ücretsiz ve ücretli sürümlerde bir ağ trafik analizörüdür. Daha yüksek sürümler, Splunk Enterprise ve Splunk Cloud IPS özelliklerini içerir. Alt basımlar Splunk Free ve Splunk Light. Aracın algılama prosedürleri, ağ trafiği izleme ve günlük dosyası analizini içerir. Algılama yöntemi, beklenmedik davranış kalıpları olan anomalileri arar.

AI tabanlı anomali tespiti ve Splunk ile güçlü otomatik önleme sistemleri elde etmek için, Splunk Kurumsal Güvenlik Yedi günlük ücretsiz deneme sürümünde bulunan eklenti. Symantec, Splunk Enterprise'ı güvenlik ürünlerine entegre etmek ve PCI DSS uyumluluk yetenekleri kazanmak için Splunk ile bir anlaşma yapmayı seçti.

Splunk Enterprise Windows veya Linux'a yüklenir. 60 günlük ücretsiz deneme sürümünden yararlanabilirsiniz. Cloud sürümünü tercih ederseniz, buna 15 günlük ücretsiz deneme sürümünden erişebilirsiniz.

Kötü amaçlı yazılımdan koruma sistemleri

Sisteminizde tutulan müşteri bilgilerine ve kart işlem verilerine yönelik kötü amaçlı yazılım tehditleri, verilerin çalınması kadar zarar görmesine veya silinmesine odaklanır. Spyware ve uzaktan erişim truva atları (RAT), bilgisayar korsanlarının verilerinizi çalmasına yardımcı olurken, fidye yazılımı ve yıkıcı kötü amaçlı yazılımlar verilerinizi kullanılamaz hale getirmek için siler veya karıştırır. Sisteminize kötü amaçlı yazılım önleme kurulumu PCI DSS gereksinimi 5.

7. Malwarebytes Uç Nokta Koruması ve Yanıtı

Malwarebytes Uç Nokta Koruması

Malwarebytes, sağlandığı doğrulandı PCI DSS Gereksinimi 5 veri koruması. Şirket, ürünü Malwarebytes Endpoint Protection'ı bir virüsten koruma sistemi olarak sınıflandırmaz. Bunun yerine buna “antivirüs değiştirme.”Sistem çalışıyor pencereler ve etki alanı bir iş istasyonu olması dışında bir ağ IPS'ye çok benzer bir şekilde çalışır. Yazılım, geleneksel bir AV gibi bir tehdit veritabanına güvenmek yerine, bilgisayarda çalışan işlemlerde anormallik imzalarını arar. Daha sonra tehdidi ortadan kaldırmak için otomatik iyileştirme prosedürleri uygular.

Yazılım, yetkili kullanıcılar tarafından gerçekleştirilen düzensiz etkinlikleri tespit edebilir - çalıntı kimlik bilgileri. Değişen dosyaların yedeklerini kaydederek fidye yazılımlarına karşı korur, böylece kötü niyetli olarak şifrelenmişlerse geri yüklenebilir.

8. Mac için Trend Micro Security

Mac için Trend Micro Security

Trend Micro, OSSEC'in sahibi olan şirkettir. Mac için Güvenliği ev kullanıcıları için bir ürün olarak sınıflandırır. Ancak, sistem aşağıdakilerle tamamen uyumludur: PCI DSS Gereksinimi 5, bu yüzden işletmeler için de iyi bir seçimdir.

Virüsleri engellemenin yanı sıra, tarayıcınızı çeşitli internet saldırılarına karşı korur ve davetsiz misafir yazılımının Mac'inizin kamerasını ve mikrofonunu kontrol etmesini önler. Algılama sistemi AI tabanlıdır, yani yeni virüsleri engelleyebilir. Ayrıca e-posta koruması ve şifre yönetimi de içerir.

Adından da anlaşılacağı gibi, bu yazılım Mac'lerde çalışır. Ancak, Windows, Mac OS, iOS ve Android için Maksimum Güvenlik adlı daha yüksek bir güvenlik ürünü bulunmaktadır. Bu paket 10 cihazlık bir lisansla satın alınabilir.

Kart Sahibi Veri Ortamı koruması

PCI DSS gereksinimi 1, Kart Sahibi Veri Ortamı. Bu, kart sahibi verileri ve bu altyapıyı destekleyen BT öğeleriyle ilgilenen tüm ekipman ve işlemler anlamına gelir. Bu sistemin bir Kart Sahibi Veri Ortamı Şeması çizmeniz bekleniyor.

Tüm bu ayrıntıların izlenmesi için bir ipucu, kart sahibi verilerinin depolandığı konumla başlamak ve daha sonra oraya koyan tüm yazılımı izlemek. Daha sonra, verileri oraya yerleştiren işlemi destekleyen hizmetlere ve donanıma bakmanız gerekir. Kart sahibi verilerini izlemek için kullanabileceğiniz iki araç.

9. SENF

SENF5

SENF, Hassas Numara Bulucu'dur. Austin Üniversitesi Bilgi Güvenliği Ofisinde Teksas Üniversitesi tarafından geliştirilmiştir ve kullanımı ücretsizdir. Yazılım Java ile yazılmıştır ve Windows, Linux, Mac OS ve Unix üzerinde çalışır. Kredi kartı numaraları ve sosyal güvenlik numaraları da dahil olmak üzere orada saklanan hassas numaraları tüm cihazda arayacaktır. Yazılım, GitHub deposundan edinilebilir.

10. PowerGREP

20 En İyi PCI DSS Uyumluluk Aracı

PowerGREP ücretli bir araçtır, ancak satıcılar üç aylık para iade garantisi. Bilgisayardaki dosyalar arasında belirtilen veri biçimlerini arar. Kredi kartı numaralarını aramak ve kart sahibi verilerinin tutulduğu tüm konumları belirlemek için bu özelliği kullanabilirsiniz. Araç, metin, ikili dosyalar ve sıkıştırılmış dosyalar dahil olmak üzere tüm dosya türlerinde arama yapabilir.

Kablosuz güvenlik izleme

11. OpenWIPS-NG

OpenWISP

OpenWIPS-NG, aynı kişiler tarafından üretilir. Aircrack NG, ünlü bir hacker aracıdır. Bu bir Bedava için kablosuz IPS Linux. Sistemin üç modülü vardır: bir sensör, Bir sunucu, ve bir arayüz. Sensör, ağ trafiğini sunucuya geçiren ve trafik analizinin yapıldığı paket dinleyicisi.

Sensör ayrıca kanallara trafik enjekte edebilir veya geçen kablosuz trafiği değiştirebilir. Sunucuya izinsiz giriş algıladığında bu eyleme otomatik olarak komut verilebilir. Manuel olarak da başlatılabilir. Kullanıcı veri akışlarına arabirim olan paketteki üçüncü eleman üzerinden erişir.

12. Aruba RFProtect

Aruba RFProtect WIPS_Monitor

Aruba RFProtect kablosuz bir IPS'dir. Aruba şirketi, Hewlett Packard ve kablosuz erişim noktaları da dahil olmak üzere ağ ekipmanı üretir. Aruba RFProtect AP içinden çalışır. Program tüm kanalları anormal iletimler için tarar ve ayrıca AP'nin yapılandırmasında yetkisiz değişiklikleri önler.

Araç şunları içerir: savunma önlemleri kötü amaçlı etkinliklerle meşgul görünen IP'lerden gelen yayınları kilitlemek için. Aşağıdakilere uygun bir denetim ve raporlama modülü içerir PCI DSS ayrıca HIPAA, DoD 8100.2 ve GLBA uyumluluk raporlama gerekliliklerine göre de uyarlanabilir.

Şifre koruma dolapları

PCI DSS uyumlu olarak hak kazanmak istiyorsanız, şifre yöneticileri bir seçenek değil - standardın bir gereğidir. Rastgele karakterlerden oluşan uzun parolalar oluşturmak ve bunları hatırlamak imkansız oldukları için yeniden kullanmak üzere saklamak ağ için ekstra güvenlik sağlar. Bir kere, kullanıcılar hatırlanamayan şifreleri açıklayamaz ve şifre yöneticisi erişim prosedürleri dış dünya ile kaynaklarınız arasında ekstra bir engel oluşturur. İşte size önerdiğimiz iki şifre koruma sistemi:

13. KeePass Şifre Güvenli

KeePass Şifre Güvenli

Bu bir Bedava Windows, Linux, Mac OS ve Unix için şifre koruma sistemi. Bir USB çubuğundan çalıştırılabilecek bir sürüm de var.

Şifre sistemi GUI arayüzü dahili veritabanında depolanan tüm şifreleri listeler. Veritabanı tarafından kilitlendi AES veya İki balık şifreleme ve arayüze erişmek için bir şifre oluşturmanız gerekir. Bir kez başlatıldığında, program arka planda çalışır ve bilgisayardaki ekranlardaki tüm şifreleri sizin için doldurur. Ayrıca güçlü bir şifre üreticisi var.

14. Şifre Goril

Şifre Gorilla

Şifre Gorilla başka Bedava Windows, Linux, Mac OS ve Unix için kullanılabilen şifre yöneticisi. Bir USB çubuğundan çalışacak bağımsız bir sürüm de var.

Bu dolap şifreleri pano aracılığıyla dağıtır, bu nedenle ziyaret ettiğiniz her siteye ve uygulamaya şifreleri yapıştırmanız gerekir. Parolalar SHA256 ve tüm veritabanı şu şekilde şifrelenir: İki balık. Program, her şifre için rastgele dizeleri hatırlamak imkansız sağlayan bir şifre üreticisi içerir.

Ağ izleme sistemleri

Ağ izleme sistemleri PCI DSS gereksinimleri tarafından özel olarak talep edilmemesine rağmen, bir sistemin güvenliği yalnızca kararlılıkla garanti edilebilir. Kısmi hata, yukarıda ayrıntıları verilen güvenlik sistemlerinin etkinliğini azaltabileceğinden ağın performansını izlemeniz gerekir. İşte size önerdiğimiz iki ağ izleme sistemi.

15. SolarWinds Ağ Performans İzleyicisi (ÜCRETSİZ DENEME)

SolarWinds Ağ Performansı monitörü

SolarWinds Ağ Performansı İzleyicisi kullanan lider bir ağ monitörüdür SNMP ağ cihazlarının durumlarını sürekli kontrol etme prosedürleri. İzlenen ekipman acil durumlar ortaya çıktığında monitöre bir uyarı mesajı gönderebilir. Monitör, standart LAN'ların yanı sıra kablosuz sistemleri ve sanallaştırmaları da koruyabilir. Araç tüm ağ cihazlarını otomatik olarak bulur ve bir ağ topolojisi haritası oluşturur. Yazılım yüklenir Windows Server ve bu yazılımın 30 günlük ücretsiz deneme sürümünü edinebilirsiniz.

SolarWinds Ağ Performansı Monitörü 30 günlük ÜCRETSİZ Deneme sürümünü indirin

16. Paessler PRTG Ağ İzleyicisi (ÜCRETSİZ DENEME)

PRTG Ağ İzleyicisi

Paessler’in PRTG Ağ İzleyicisi geniş bir “sensörler.”Her sensör ayrı bir monitördür ve büyük sensör kütüphanesinden hangisini etkinleştirmek istediğinizi siz seçersiniz. Sistem yüklenir Windows Server ve en fazla 100 sensörü etkinleştirirseniz kullanmak ücretsizdir. Monitör, LAN'ları, kablosuz ağları ve sanallaştırmaları izlemek için SNMP prosedürlerini kullanır. Bu sistemin 30 günlük ücretsiz deneme sürümünü alabilirsiniz.

Paessler PRTG Ağ İzleyicisi30 günlük ÜCRETSİZ Deneme sürümünü indirin

Yazılım düzeltme eki yönetimi

Uygulama yazılımının güncel tutulmaması güvenlik zayıflığı yaratır. Birçok yazılım güncellemesi yalnızca mevcut sistemlerde yeni bir güvenlik açığı bulunduğunda üretilir. Bu programları sağlayan yazılım evleri hızlı bir şekilde sömürüyü kapatmak için güncellemeler yazar. Tüm yazılımları güncel tutmak çok zordur, bu nedenle yama yönetimi için otomatik araçlar bir ağın güvenli ve uyumlu kalmasına yardımcı olur PCI DSS Gereksinimi 6. İşte size önerdiğimiz iki yama yöneticisi.

17. SolarWinds Yama Yöneticisi (ÜCRETSİZ DENEME)

SolarWinds Yama Yöneticisi

SolarWinds Yama Yöneticisi Windows Server'da çalışır ve Microsoft'u tümleştirir WSUS yama yönetimi ve SCCM. Bu, sitenizde çalışan tüm yazılımları günlüğe kaydeden ve bu paketler için mevcut olan tüm güncellemeler için uyanık tutan bir güvenlik açığı yönetim sistemidir. Gösterge tablosu kullanılabilir yamaları listeler ve onaylandıktan sonra bunları otomatik olarak yayınlar. Sistem ayrıca denetim raporları PCI DSS ile uyumluluğu göstermek için. 30 günlük ücretsiz deneme sürümünden indirilebilir.

SolarWinds Yama Yöneticisi 30 günlük ÜCRETSİZ Deneme sürümünü indirin

18. Automox OS ve Üçüncü Taraf Yamaları

Automox ekran görüntüsü

Bu yama yöneticisi şu tarihten itibaren çalışıyor: Bulut. Tüm yerinde yazılımlarınızın bir envanterini oluşturur ve her biri için düzeltme eki kullanılabilirlik listeleri almak üzere yazılım evleri ile iletişim halinde kalır. Hizmet, üzerinde çalışan yazılımlar için güncelleştirmeler sağlayabilir pencereler, Mac os işletim sistemi, ve Linux işletim sistemini de güncelleyecektir. Bu yazılımın 15 günlük ücretsiz deneme sürümünü alabilirsiniz.

Konfigürasyon yönetimi

Davetsiz misafirlere, ağ aygıtlarınızdaki, yani anahtarlarınız ve yönlendiricilerinizdeki ayarları değiştirebileceklerse, ağınıza daha geniş erişim sağlayabilirsiniz. Cihazlarınız için standart bir yapılandırma oluşturmak, bunları yedeklemek ve yeni cihazlara yüklemek, PCI DSS Gereksinimi 6. İşte iki önerimiz.

19. ManageEngine Ağ Yapılandırma Yöneticisi

ManageEngine Ağ Yapılandırma Yöneticisi

Ağ Yapılandırma Yöneticisi aşağıdakileri yönetebilir: anahtarlar için yapılandırmalar, yönlendiriciler, ve güvenlik duvarları. Hizmet, yapılandırmayı yedekler ve ardından cihazlarınızın kurulumunda yapılan değişiklikleri izler ve yetkisiz değişiklikler olursa orijinal görüntüyü yeniden yükler. Sistem tüm değişiklikleri ve eylemleri günlüğe kaydeder ve PCI DSS uyumluluğuna yardımcı olmak için denetim raporları üretir. Bu yazılımın 30 günlük deneme sürümünü alabilirsiniz.

20. SolarWinds Ağ Yapılandırma Yöneticisi (ÜCRETSİZ DENEME)

SolarWinds Ağ Yapılandırma Yöneticisi

SolarWinds Ağ Yapılandırma Yöneticisi SolarWinds Ağ Performansı İzleyicisi ile bütünleşir. Raporlama modülü, PCI DSS uyumluluğu. Kurulumda, araç ağı tarar, tüm anahtarları, yönlendiricileri ve güvenlik duvarlarını günlüğe kaydeder ve yapılandırmalarını yedekler. Sonradan yapılan yapılandırma değişikliklerinin, yöneticinin arayüzü üzerinden yapılması gerekir, çünkü depolanan resmiyle doğrudan değişikliklerin üzerine yazacaktır.

Araç, Cisco Ulusal Güvenlik Açığı Veritabanı ve gerektiğinde ürün yazılımını günceller. Ayrıca, Cisco Uyarlanabilir Güvenlik Cihazı güvenlik duvarı.

Araç Windows Server'a yüklenir ve 30 günlük ücretsiz deneme sürümüne sahip olabilirsiniz.

SolarWinds Ağ Yapılandırma Yöneticisi 30 günlük ÜCRETSİZ Deneme sürümünü indirin

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

72 + = 74