2020 için 11 En İyi Hyper-V İzleme Araçları ve Yazılımı

en iyi hyper v izleme araçları ve yazılımı


Sanallaştırmanın yaygın kullanımı, ağ oluşturmada en belirgin trendlerden biri olmuştur. Kuruluşlar, donanım aygıtlarını yönetme ve dağıtma maliyetlerini azaltmak için sanallaştırmaya yöneliyor. Microsoft Hyper-V ortamları ağların en önemli bileşenlerinden biri haline gelmiştir. Sanallaştırmanın artan kullanımı Hyper-V izlemeyi bir zorunluluk haline getirdi.

Sanallaştırılmış altyapı maliyetleri azaltmaya yardımcı olurken, uygun ekipman olmadan sanal makineleri izlemek daha karmaşık olabilir. Hyper-V izleme araçlarını kullanmak, kullanıcıların sanal altyapı performansını fiziksel bir cihaz gibi izlemelerine olanak tanır. Bu makalede, piyasadaki en iyi Hyper-V izleme araçlarından ve yazılımlarından bazılarına bakacağız.

2020 için en iyi Hyper-V izleme araçlarının ve yazılımlarının listesi:

 1. SolarWinds Sanallaştırma Yöneticisi (ÜCRETSİZ DENEME)
 2. PRTG Ağ İzleyicisi (ÜCRETSİZ DENEME)
 3. ManageEngine Uygulama Yöneticisi
 4. Dynatrace
 5. LogicMonitor
 6. Veeam One
 7. Quest Foglight (Sanallaştırma için Foglight)
 8. ControlUp
 9. eG Enterprise
 10. EventSentry
 11. WhatsUp Gold (Sanallaştırma İzleme Eklentisi)

1. SolarWinds Sanallaştırma Yöneticisi (ÜCRETSİZ DENEME)

Önizleme Oyun SolarWinds Sanallaştırma Yöneticisi

SolarWinds Sanallaştırma Yöneticisi, sağlam bir Hyper-V izleme sistemi sunan bir altyapı izleme aracıdır. İle SolarWinds Sanallaştırma Yöneticisi yapabilirsin depolama G / Ç performansını izleme. Depolama G / Ç performansını izlemek, Hyper-V ortamlarını yönetmeyle ilgili en yaygın sorunlardan biri olan depolama G / Ç çekişmesini ele almanıza olanak tanır.

ana kontrol paneli tamamen özelleştirilebilir ve mevcut uyarıları ve uyarı mesajlarını görüntülemek için kullanılabilir, böylece altyapı performansındaki gelişmeleri takip edebilirsiniz. Ayrıca bir VM Sprawl kontrol paneli gibi önemli metrikleri takip etmenizi sağlar İşlemci, hafıza, ve depolama. Ne kadar depolama alanı kullandığınızı görebilirsiniz.

Uyarılar, SolarWinds Sanallaştırma Yöneticisi Hyper-V performansını izlemenize yardımcı olur. Örneğin, CPU kullanımı çok yüksek olduğunda programı size bir uyarı gönderecek şekilde yapılandırırsınız. Bu, önemli hiçbir şeyi kaçırmamanızı ve VM'nizin düşme riskini almanızı sağlar.

Az bakım gerektiren bir Hyper-V izleme aracı arıyorsanız SolarWinds Sanallaştırma Yöneticisi paranın satın alabileceği en iyi araçlardan biridir. SolarWinds Sanallaştırma Yöneticisi 2.903 $ (2.275 £) fiyatla satın alınabilir. Ayrıca 30 günlük ücretsiz deneme sürümü de mevcut.

SolarWinds Sanallaştırma Yöneticisi 30 günlük ÜCRETSİZ deneme sürümünü indirin

2. PRTG Ağ İzleyicisi (ÜCRETSİZ DENEME)

PRTG Network Monitor ekran görüntüsü yükleme

PRTG Ağ İzleyicisi Hyper-V sunucularını ve sanal makineleri izlemek için harika bir başka üründür. İzleyebileceğiniz metrikler PRTG Ağ İzleyicisi Dahil etmek trafik, CPU yükü, sanal bellek, ve kritik durum değerleri. Ancak, sanal altyapınızı izlemek için kullanabileceğiniz çeşitli Hyper-V sensörleri vardır.

Mevcut sensörler PRTG Ağ Monitor dahil et Hyper-V Ana Bilgisayar Sunucu Sensörü, Hyper-V Sanal Makine Sensörü, ve Hyper-V Sanal Depolama Sensörü. Hyper-V Ana Makine Sensörü ile aşağıdakileri izleyebilirsiniz: CPU kullanımısistem sağlığı, ve ana sunucunun trafiği. Benzer şekilde, Hyper-V Sanal Makine Sensörü CPU kullanımını izleyebilir ve sanal makinelerin değerlerini okuyabilir / yazabilirsiniz.

PRTG Ağ İzleyicisi olarak kullanılabilir ücretsiz sürüm veya birden çok ücretli sürümde. Ücretli sürümleri PRTG Ağ İzleyicisi 500 sensör için 1600 $ 'dan sınırsız sensörler için 10.500 $' dan başlayan fiyatlarla.

PRTG Network Monitor30 günlük ÜCRETSİZ deneme sürümünü indirin

3. ManageEngine Uygulama Yöneticisi

ManageEngine Uygulama Yöneticisi

Hyper-V izleme söz konusu olduğunda, bu kadar hızlı bir deneyim sunan birkaç araç var ManageEngine Uygulama Yöneticisi. Hyper-V performansını aşağıdakiler aracılığıyla izlemeniz gerekip gerekmediği Gösterge Paneli, rapor oluştur, veya alarm, ManageEngine Uygulama Yöneticisi isteyebileceğiniz her şeye sahiptir. Ağınızdaki Hyper-V hizmetlerinin kullanılabilirliğini izleyebilirsiniz.

İzleyebileceğiniz metrikler ManageEngine Uygulama Yöneticisi aracı toplam dahil CPU kullanımı, Konuk CPU kullanımıhipervizör CPU kullanımı, ve CPU kullanımı. En çok CPU tüketenleri görmek için en iyi Hyper-V sunucularınıza genel bir bakış bile görüntüleyebilirsiniz (bu, performans sorunlarını göstermek için kullanışlıdır). Ayrıca, içindeki Hyper-V hizmetlerini etkinleştirmek, devre dışı bırakmak ve silmek için GUI'yi de kullanabileceğinizi belirtmek gerekir. Hyper-V Sistem Hizmetleri pencere.

ManageEngine Uygulama Yöneticisi var eşik tabanlı uyarı sistemi. Bu, CPU kullanımı Hyper-V sisteminde belirli bir seviyenin üzerine çıktığında size bildirilecek şekilde uyarı eşiklerini yapılandırabileceğiniz anlamına gelir.

Birçok farklı sürümü var ManageEngine Uygulama Yöneticisi beşten az uygulamayı veya sunucuyu izleyen kuruluşlar için ücretsiz bir sürüm de dahil olmak üzere satın alabilirsiniz. Daha fazla izlemeye ihtiyacınız varsa Professional Edition'ı 945 $ (740 £) fiyatından satın alabilirsiniz. Bir sonraki sürüm, 250 monitör için 9.595 $ (7.518 £) fiyattan başlayan Enterprise sürümüdür. Ayrıca ücretsiz deneme buraya.

4. Dynatrace

Dynatrace ekran görüntüsü

Dynatrace tartışmasız pazardaki en kapsamlı Hyper-V performans izleme platformlarından biridir. İle Dynatrace yapabilirsin sanallaştırma ve uygulama katmanlarına kadar Hyper-V hizmetlerinin performansını görüntüleme. Başka bir deyişle, altyapınızın yaşadığı düşük performansın temel nedenini görebilirsiniz..

Hyper-V ortamınızın performansını analiz etmek için gerekli tüm metrikleri izleyebilirsiniz. Üzerinden izlenen depolama metrikleri Dynatrace Dahil etmek okuma yazma, GİB, ve çıktı. Bu metrikler, ne zaman gireceğinizi bilmenize ve performans sorunlarını erkenden ele almanıza yardımcı olmak için çok önemlidir.

Dynatrace platformun kullanımı da kolaydır, çünkü yeni altyapı eklediğinizde güncel kalır. Gösterge tabloları ve yapılandırmalar otomatik olarak yeni altyapı ekle Böylece yeni bir cihaz eklediğinizde manuel yapılandırmalarla zaman kaybetmenize gerek kalmaz.

Price-Wise Dynatrace bir dizi farklı seçeneğe sahiptir. Var SaaS Kullandıkça Öde modelibu da ev sahibi / saat başına 0,035 $ (0,027 £) fiyattan başlar. Ayrıca, şirket içi veya SaaS yüklemesi olarak kullanılabilen bir kurumsal sürüm ve Web Ölçeği sürümü de vardır. Fiyatı görmek için Dynatrace satış ekibiyle iletişime geçmeniz gerekir. 15 günlük ücretsiz deneme sürümünü indirebilirsiniz. Dynatrace.

5. Mantık Monitörü

LogicMonitor ekran görüntüsü

LogicMonitor günümüzde mevcut en iyi performans gösteren Hyper-V izleme platformlarından biri olarak ün kazanmıştır. İle LogicMonitor ağ altyapınızın ne kadar iyi performans gösterdiğini görmek için hipervizör sağlığını ve performansını analiz edebilirsiniz. Performans sorunları ve darboğazlar bu araçla kolayca tanımlanabilir.

Ayrıca bir tetik tabanlı uyarı sistemimeydana geldiğinde kötü performansı izlemek için. Bu tetikleyiciler, Hyper-V ortamlarını izlemek için en iyi izleme kurulumuna sahip olduğunuzdan emin olmak için Microsoft mühendisliği tarafından ayarlanır. Örneğin, bellek kullanımı performans sorunlarına neden olabilecek bir noktaya ulaşırsa bir uyarı alırsınız.

LogicMonitor olarak kullanılabilir starter, profesyonel, ve kuruluş sürümü. Bu üçü arasındaki temel fark, veri saklama işleminin her ürün için üç aydan bir ila iki yıla kadar değişmesidir. Ancak, fiyat etiketini görüntülemek için satış ekibiyle iletişime geçmeniz gerekir. Ayrıca bir 14 günlük ücretsiz deneme buradan indirebilirsiniz.

6. Veeam One

Önizleme Oyun Veeam One

Veeam One sanallaştırılmış kaynakları yönetmek için özel olarak tasarlanmış bir platformdur. Düşük performans belirtileri aramak ve sorun giderme için bilgi oluşturmak için Hyper-V kaynaklarını izleyebilirsiniz. Hizmetlerinizin 7/24 ne kadar kullanılabilir olduğunu söyleyebileceksiniz.

Özelleştirilebilir raporlar daha karmaşık öngörüler geliştirebilmeniz için Hyper-V izlemenizin derinliğini artırmanıza yardımcı olur. Veeam One, CPU, bellek, ağ ve disk metrik verilerine dayalı raporlar oluşturmanıza olanak tanır. Ancak, raporda ihtiyacınız olacak tüm bilgileri görebilmeniz için kendi yapılandırmalarınızı seçebilirsiniz.

Ayrıca, en güncel kullanım verilerini izlemekle sınırlı değilsiniz; gelecekteki kullanımı da tahmin edebilirsiniz. Veeam One kullanım eğilimlerinizi tahmin eder ve kullanımınızın mevcut kaynak alanını aşmaması için kapasite planlaması uygulamanıza yardımcı olur. Bu, kuruluşunuzun çalışır durumda kalmasını sağlar.

Veeam One dört versiyon olarak mevcuttur; ücretsiz sürüm, Standart, kuruluş, ve Enterprise Plus. Enterprise sürümü 999 $ (783 £) fiyatla satılmaktadır. Ancak, diğer ikisinin fiyatını görüntülemek için fiyat teklifi istemeniz gerekir. Ücretsiz sürümü buradan indirebilirsiniz.

7. Quest Foglight (Sanallaştırma için Foglight)

Quest Foglight ekran görüntüsü

Quest Foglight kullanıcılara tüm altyapı yığınının kapsamlı bir görünümünü sağlayan bir altyapı izleme aracıdır. Platform bir autodiscovery izlenebilecek şekilde sunucuları ve sanal makineleri otomatik olarak tanımlayan işlev. Bu harika çünkü kullanıcının hiçbir şey yapılandırması gerekmiyor.

Bu aracın, gelecekte kaç kaynağa ihtiyaç duyacağınızı tahmin eden kendi kapasite planlama özelliği vardır. Bu, iş yükü boyutunuz zamanla artsa bile uyum sağlamaya hazır olmanızı sağlar. Aslında, kaynaklarınızın tamamen hazırlanabilmesi için gelecekteki VM dağıtımları için kapasite ayırabilirsiniz.

Quest Foglight kullanılabilir Windows Server 2003, 2008 R2, 2012, 2012R2, ve 2016. Linux'ta Quest Foglight, CentOS, RedHat Enterprise, Oracle, SUSE ve Ubuntu'da kullanılabilir. Bu ürünün fiyatını görüntülemek için doğrudan satış ekibiyle iletişime geçmeniz gerekir. 30 günlük ücretsiz deneme sürümünü indirebilirsiniz. Quest Foglight.

8. Kontrol

Kontrol Ekran Görüntüsü

ControlUp ağınızdaki performans sorunlarının temel nedenine ulaşmanıza yardımcı olmak için tasarlanmış bir ağ izleme ve sorun giderme aracıdır. ControlUp Hyper-V sistemlerini izleyebilir ve kullanıcılara tam yığın görünürlüğü sağlayabilir. Kullanıcının tek yapması gereken ControlUp Agent'ı yükleyin ve Hyper-V ana bilgisayarını yönetilen bilgisayar olarak ekleme.

Bu karmaşık görünüyor ancak yapılandırma aslında çok kolay. Toplantı sahipleri eklendikten sonra ControlUp platform olacak ayarları otomatik olarak yapılandır bu değişiklik, ana bilgisayarın bir kümenin mi yoksa solo mu olduğuna bağlı olarak değişir. Bu yapıldıktan sonra Hyper-V ortamınızı aşağıdakiler aracılığıyla izleyebileceksiniz: Hosts Görüntüle hangi Hyper-V ana bilgisayarlarının gerçek zamanlı performansını görüntüler.

Ana makineler bölümündeki metrikler şunları içerir: vCPU, pCPU Oranı, CPU kullanımı %, Tüketilen Bellek, Min Boş Alan Veri Deposu, NIC Kullanımı, Datastore R / W IOPS, Datastore R / W IOPS, Veri Deposu Okuma GecikmesiVeri Deposu Yazma gecikmesi, Veri Deposu Okuma Hızı, ve Yazma Hızı. Disk Okuma / sn ve sanal Disk Okuma IOPS gibi Hyper-V bilgisayarlarını analiz etmek için kullanılabilecek bir dizi metrik de vardır.

Üç sürümü vardır ControlUp satın almak için: profesyonel, kuruluş, ve Platin. Bu ürünlerin her biri için, bir teklifi görüntülemek üzere doğrudan satış ekibiyle iletişime geçmeniz gerekir. Ancak, toplu indirimler de mevcuttur. Buradan indirebileceğiniz ücretsiz bir deneme sürümü de var.

9. eG Enterprise

eG Enterprise ekran görüntüsü

Bu listede bir sonraki eG Enterprise. eG Enterprise Hyper-V sistemleriyle uyumlu bir performans izleme platformudur. Bu araçla izleyebileceğiniz Hyper-V metrikleri şunları içerir: ağ arayüzlerinin durumu, İşlemci, hafıza diski, sanal disk G / Ç etkinliği, ve alan kullanımı. eG Enterprise web tabanlıdır ve aracı veya aracısız izleme ile kullanılabilir.

eG Enterprise kendi kök neden tanı çözümüne sahip olduğu için, değirmen başı Hyper-V izleme yazılım aracından uzak. eG Enterprise, ihlal edildikten hemen sonra kullanıcıyı bilgilendirmek üzere tasarlanmış metrikler için otomatik taban çizgilerine sahiptir. Olağandışı faaliyetin tespit edildiği an, eG Enterprise’lar teşhis, temel nedeni bulmak için işe gider.

Teşhis özelliği, neyin yanlış gittiğini bulmak için sanal makineden fiziksel makine bağımlılıklarına, uygulama bağımlılıklarına ve sanal makine haritalarına bakar. Bu, kullanıcının, sorunun ne olduğunu bulmaya çalışırken harcanacak çok sayıda ayak işinden tasarruf etmesini sağlar..

Bir avantajı eG Enterprise şu şekilde dağıtılabiliyor olması: Şirket içi veya bulut uygulaması. Seçim yapabileceğiniz beş ana paket vardır: kolay değerlendirme, daimi lisans, abone, SaaS, ve Denetim Hizmeti. Yine de fiyatı görüntülemek için fiyat teklifi istemeniz gerekir. İndirebilirsiniz ücretsiz deneme buradaki bağlantıdan.

10. EventSentry

EventSentry Ekran Görüntüsü

Sonunda, EventSentry. EventSentry Hyper-V ana bilgisayarlarını ve içinde çalışan sanal makineleri izleyebilen bir ağ izleme aracıdır. İle EventSentry kullanıcı bağlı Hyper-V sistemlerinin sağlığını izleyebilir. Örneğin, disk alanı, olay günlükleri, Hizmetler, ve verim.

Performans ve disk alanı izleme potansiyeli EventSentry bu ürünün en büyük varlıklarıdır. Hyper-V ortamlarının performansını gerçek zamanlı ve geçmiş analizleriyle izleyebilirsiniz. Disk alanı izlemeyle ilgili olarak, bir ana bilgisayarın disk alanını veya tek tek dizinlerini izleyebilirsiniz.

EventSentry her büyüklükteki kuruluş için rekabetçi fiyatlıdır. Bir Windows Server veya İş İstasyonu için tam lisans maliyeti ilk yıl için 85 $ (66 £) ve daha sonra her yıl için 15.30 $ (11.99 £) 'dır. Ayrıca bir ücretsiz deneme sürümü buradan indirebilirsiniz.

11. WhatsUp Gold (Sanallaştırma İzleme Eklentisi)

WhatsUp Altın

WhatsUp Gold, dünyanın en iyi ağ izleme platformlarından biridir, ancak aynı zamanda Hyper-V izlemeyi de destekleme kapasitesine sahiptir. Sanallaştırma İzleme eklentisi. Bu ürünü özel kılan özelliklerden biri, otomatik olarak bir Hyper-V haritası oluşturun ve VMware altyapısı.

Harita, ana bilgisayarlar ve konuklar arasındaki ilişki ile durum ve kümeleri görüntüler. Bu, ortamın nasıl yapılandırıldığını görmenize izin verdiği için sorun giderme için mükemmeldir. Performans metrikleri açısından, WhatsUp Altın izleyebilir İşlemci, hafıza, disk, arayüz kullanımı, ve kullanılabilirlik. Başka bir üçüncü taraf aracı eklemenize gerek kalmadan Hyper-V altyapınızın nasıl performans gösterdiğini tam olarak görebilirsiniz.

Bu program ayrıca bir eşik tabanlı uyarı sistemi. Uyarılar tarafından gönderilebilir E-posta, SMS, veya Gevşek CPU kullanımı gibi çeşitli metriklerdeki değişiklikler konusunda kullanıcıyı güncel tutmak için. Eşikler belirleyerek izlemeniz gereken her şeyi takip ettiğinizden emin olabilirsiniz.

Sanallaştırma İzleme eklentisini kullanmak için, Ödül, MSP veya Dağıtılmış sürüm nın-nin WhatsUp Altın. Ancak, fiyatı görüntülemek için doğrudan şirketten bir fiyat teklifi istemelisiniz. WhatsUp Altın kullanılabilir Windows Server 2008, R2,, 2012, 2012R12 (64 bit) veya 2016.

En İyi Hyper-V İzleme Aracı: SolarWinds Sanallaştırma Yöneticisi

Sizi sistem performansı hakkında güncel tutabilecek birçok Hyper-V izleme aracı vardır, ancak bu listedeki en iyi araç SolarWinds Sanallaştırma Yöneticisi. Bu araç, performans değişikliklerini takip etmenizi sağlayacak basit bir GUI ve uyarı sistemine sahiptir. Bu aracın kontrol panelinde önemli olan herhangi bir şeyi kaçırma şansınız çok az.

Bütçe birincil kaygınızsa, o zaman EventSentry mükemmel bir seçim olarak duruyor. EventSentry rakiplerinin çoğundan çok daha düşük bir fiyata sunulmaktadır ve yine de birinci sınıf bir Hyper-V izleme deneyimi sunmaktadır. Hangi programın ortamınız için uygun olduğunu görebilmeniz için satın almadan önce bir veya daha fazla ücretsiz deneme sürümünü denemenizi öneririz.

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 8 = 2