5 En İyi Olay Yönetim Araçları ve Yazılımı

5 En İyi Olay Yönetim Araçları


İdeal olay yönetimi aracı basit bir Yardım Masası olay izleme sisteminden daha kapsamlı olması gerekir. Ayrıca beklenmedik bir tehlikenin tekrar meydana gelmesini önlemek için BT sisteminin gelişimini desteklemesi gerekir. Bu, ideal olay yönetiminin kapsamlı raporlama ve analitik özellikler içermesi gerektiği anlamına gelir. ITIL süreçlerinin entegrasyonu, olayın nedenini belirledikten ve sistem hatalarını düzeltmeyi planladıktan sonra sistem adaptasyonunun yönlendirilmesine yardımcı olduğu için de çok yararlıdır..

Bu kılavuzda, işimizdeki en iyi olay yönetimi araçlarını temsil eden beş yazılım paketi hakkında bilgi edineceksiniz. İşte bizim en iyi beş olay yönetim yazılımının listesi:

  1. SolarWinds Web Yardım Masası (ÜCRETSİZ DENEME) Altyapıyı yönetmek ve Yardım Masası çağrılarını işlemek için şirket içi yazılım.
  2. Motor Servis Masası Plus Windows ve Linux'a yüklenen genişletilmiş servis destek sistemi.
  3. SolarWinds Servis Masası (ÜCRETSİZ DENEME) Bulut Tabanlı Hizmet Masası ve BT Varlık Yönetimi platformu. Bilet yönetimi, bilgi tabanı ve self servis platformlarını içerir.
  4. Spiceworks Yardım Masası Olay izleme yeteneklerine sahip kapsamlı kullanıcı destek sistemi.
  5. Zendesk Süiti Arıza izleme ve değişiklik yönetimi özelliklerini içeren Genişletilmiş Servis Masası aracı.

Aşağıdaki bölümlerde bu araçlar hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

1. SolarWinds Web Yardım Masası (ÜCRETSİZ DENEME)

SolarWinds Help Desk Samanage ekran görüntüsü

Adı SolarWinds Web Yardım Masası bu hizmetin buluttan çalıştırıldığını düşündürür. Ancak, kendi sunucularınıza yüklediğiniz şirket içi yazılımdır, ancak bir tarayıcı aracılığıyla erişebilirsiniz, yani kendi şirket içi Bulutunuzu oluşturursunuz.

Bu paket bir Yardım Masası sisteminden daha fazlasıdır. Vardır varlık Yönetimi ve yazılım ve donanım envanterinizi takip etmenize yardımcı olacak sürüm kontrol özellikleri. Şans hazırlanır ve bu aracın otomatik cihaz bulma rutinleri BT varlıklarının bir veritabanını oluşturur ve sürdürür. Bu hizmet, BT ekipmanınızın kullanılabilirliği ve kullanımıyla ilgili kontrollere hızlı bir şekilde erişmenizi sağlar ve ekipmanınızın performansı hakkında sürekli bir görüş sağlar..

Yazılım, ITIL süreçleri göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır ve ortaya çıkan bir tehlikenin tekrarlanmasını önlemek için yapmanız gereken değişiklikleri planlama, uygulama ve ayarlama görevini kolaylaştırır..

Bu harika değişiklik yönetimi özelliklerinin yanı sıra, SolarWinds sistemi standart Yardım Masası işlevlerine sahiptir. Bunlar, mükemmel görev izleme özellikleri ve ekip yönetimi yardımcı programları ile geliştirilmiştir..

Web Yardım Masasında yerleşik olarak bulunan raporlama ve analitik araçlar, SLA izleme - bu da yönetilen servis sağlayıcıları için mükemmel bir seçenek haline getirir. Gösterge Tablosunda, performans hedefleri başarısız olursa uyarıları tetikleyecek parametreleri ayarlayabilirsiniz. Bu uyarı sistemi, olayları izlemek ve çözüm için yanıt sürelerinin sıkı tutulmasını sağlamak için de yararlıdır.

Web Yardım Masası yazılımı çalışır Windows, Windows Server, Linux ve Mac OS. Sistemi 14 günlük ücretsiz deneme sürümünde test edebilirsiniz. Deneme süresinden sonra, ücretli yazılımın tüm özelliklerine sahip olmayan kullanmayı bırakabilir, lisans satın alabilir veya Web Yardım Masası Ücretsiz Sürümü'ne geçebilirsiniz..

SolarWinds Web Yardım Masası 14 günlük ÜCRETSİZ Deneme Sürümünü İndirin

SolarWinds Web Yardım Masası Ücretsiz Sürümüİndir 100% ÜCRETSİZ Aracı

2. ManageEngine Servis Masası Plus

ServiceDesk Plus gösterge tablosu

Service Desk Plus, şirket içi yazılım olarak veya web üzerinden sunulan bir yazılım hizmeti olarak kullanılabilir. ManageEngine, Service Desk Plus için üç hizmet seviyesi sunar ve olay yönetimi özellikleri yalnızca daha yüksek planlarda bulunur. Tam paket içerir BT varlık yönetimi ağınızda çalışan tüm donanım ve yazılımların bir envanter veritabanını sağlayacak yardımcı programlar. Üst planda ITIL tabanlı proje yönetimi prosedürleri de elde edersiniz.

Service Desk Plus'ın olay yönetimi özellikleri, sistemin Yardım Masası işlevlerini kapsar. Modül ayrıca performans izleme ve SLA izleme. Aracın diğer ITIL özellikleri, hem iş hem de teknik hizmetleri kapsayan bir hizmet kataloğunu içerir. Bir tehlike ortaya çıktığında ve senaryolara ve iş akışlarına çözelti araştırmasından çözüme geçiş sırasında bilgi toplanmasına rehberlik eder.

Tespit edilen tehlikenin merkezin güncellenmesi etrafında tekrar tekrar ortaya çıkmasını önleyen hizmetler bilgi tabanı kullanıcılar için rehberlik ve yeni tanımlanan potansiyel hatayı hesaba katmak için servis prosedürleri ve komut dosyalarında düzenlemeler içerir.

Olaylara yol açan temel sistem eksiklikleri, Service Desk Plus sisteminde değişiklik yönetimi prosedürlerini tetikler. Bir olay çözüldükten sonra, bir sonraki görev bunun bir daha asla gerçekleşmemesini sağlamak ve nedenin altyapı ile ilgili olması durumunda sistemi iyileştirmeniz gerekecektir.. İş Akışları değişiklik yönetimi modülünde, tekrar eden hataları önlemek için envanterinizi geliştirme ve onarma işlemi boyunca ekibinize rehberlik edin.

Service Desk Plus üç pakette mevcuttur. Standart paketi size olay yönetimi için bir dizi gereksinimi içeren temel Yardım Masası işlevlerini verir. BT varlık yönetimi, yalnızca Profesyonel plan. Enterprise Edition adı verilen en yüksek plan, alt planların tüm servis masası ve varlık yönetimi modüllerini içerir ve ayrıca kapsamlı ITIL değişiklik yönetimi işlevlerine sahiptir.

kuruluş plan, değişiklik yönetimi, hizmet kataloğu, sorun yönetimi ve yapılandırma yönetimini içerir. Service Desk Plus'ın raporlama ve analiz özellikleri, sorun çözme ve sistem geliştirme görevleri sırasında yönetime mükemmel destek sağlar.

Bu yazılımın şirket içi sürümü Windows ve Linux'a yüklenir. Bulutta barındırılan sürümün veya şirket içi sistemin 30 günlük ücretsiz deneme sürümünü edinebilirsiniz.

3. SolarWinds Servis Masası (ÜCRETSİZ DENEME)

SolarWinds Servis Masası

SolarWinds Servis Masası Web üzerinden bir hizmet olarak sunulur. Bununla birlikte, şirket müşterilerin sistemlere istek üzerine kurmaları için gerekli olan yazılımı verecektir. Bu çevrimiçi hizmet, ITIL standartları, böylece varlık yönetimi ve müşteri destek sistemlerinin olay yönetimi ile tamamen başa çıkmasını sağlar. Hizmet Masası bir ödül kazandı ve yakın zamanda karşılaştırabileceğiniz bir karşılaştırma raporunda listeye göz attı.

SolarWinds Servis Masası sistemi, olay yönetimi çözümünün merkezindedir. Buna üç ana unsur dahildir: biletleme, kendi kendine yardım portalı ve bir bilgi tabanı. Hizmet üç paket düzeyinde sunulmaktadır. Şirket Standart Olay yönetimi gereksinimlerini karşılayan paket. Ancak, bu yalnızca Yardım Masası yönetim sistemini ifade eder. Tam ITIL tanımlı olay yönetimi yaşam döngüsü için gereken tüm işlevleri elde etmek için en yüksek plana gitmeniz gerekir.

planı size Yardım Masası işlevlerini verir ve ayrıca yönetim, hizmet katalogları ve SLA performans izlemesini değiştirir. Üst plan denir Profesyonel, lisans ve sözleşme yönetimi ile gelişmiş otomasyon sunar. İş akışlarının ve inceleme komut dosyalarının Service Desk'e dahil edilmesi, kullanıcı tarafından bildirilen bir sorunun kaynağını araştırdıklarında temsilcilerinize rehberlik etmenize yardımcı olur. Yazılıma dahil edilen ITIL süreçleri, bu araştırma aşamasını çözüm önerileri ve proje yönetimi görevlerine kadar genişletir.

SolarWinds Hizmet Masası, aracı / cihaz başına ücrete tabidir. Bu, hizmeti her boyuttaki kuruluş için erişilebilir kılar. Sistemi kendiniz test etmek için Professional paketinin tam sürümü olan 30 günlük ücretsiz deneme sürümünü alabilirsiniz.

SolarWinds Hizmet Masası 30 günlük ÜCRETSİZ Deneme Sürümünü başlatın

4. Spiceworks Yardım Masası

spiceworks yardım masası

Spiceworks Yardım Masası'nın dikkat çekici özelliği, kullanımı ücretsiz. Bu, yazılımın karmaşıklığı göz önüne alındığında inanılmaz bir anlaşma. Aşağı yönde, sistem Reklam destekli reklam, gösterge tablosunun yan panelinde kalıcı olarak görünür. Spiceworks Yardım Masası'nın ücretli bir sürümü yok.

Bu, üzerine yüklenen bir yazılım paketidir pencereler ve Mac os işletim sistemi. Bunun yerine sistemi çevrimiçi kullanmayı seçebilir ve yazılımı kendi sunucularınızda tutmak zorunda kalmazsınız. Spiceworks Cloud Yardım Masası adı verilen çevrimiçi sürümün işlevselliği, şirket içi yazılım kadar kapsamlı değildir. Bununla birlikte, Bulut Yardım Masası'na herhangi bir yerden herhangi bir cihazdan erişilebilir, böylece yazılım ve işletim sistemi uyumluluğu hakkında endişelenmenize gerek kalmaz ve çalışan Mobil Cihazlardan Yardım Masası kontrol panelinize erişebilirsiniz Android veya iOS.

Spiceworks çok aktif kullanıcı topluluğu topluluk forumunda binlerce eklenti var. Bunlar, kullanabileceğiniz diğer uygulamalarla entegrasyon için sistemi uyarlamanıza olanak tanır - uzantıların çoğu bu uygulamaların sağlayıcıları tarafından yazılır.

Temsilci gösterge panosu, olaylara ortak çözümler için harika bir kanal olan bir not alma ve mesajlaşma özelliği içerir.

5. Zendesk Süiti

Zendesk bilet görünümü

Zendesk ağırlıklı olarak bir Yardım Masası sistemidir. Bununla birlikte, mükemmel raporlama ve analiz modülü, olay yönetimi araçları için bu kılavuzda değerli bir giriş haline getirir.

Zendesk çok yaygın kullanılan bir sistemdir. Kullanıcıların yardım için BT personeline başvurmadan önce sorunları çözmelerini sağlayan bir dizi yolu birbirine bağlar. Bu özellikler, bilgi tabanı aranabilir bir tavsiye veritabanı ile. Bir sonraki yardım hattı iletişim kanallarındadır. Zendesk, etkileşimli sorular aracılığıyla yanıtları ve sorun çözmeyi hızlandıran bir sohbet penceresi içerir.

Zendesk'teki bilet yönetim sistemi, acentelerin bir sonraki müsait asistan olarak atanmasını sağlar. Biletler bir telefon görüşmesi veya bir e-posta yoluyla ve sohbet yoluyla yükseltilebilir. İzlenebilir, iletilebilir, bölünebilir ve birleştirilebilir.

Zendesk Suite: bulutta erişildi bu nedenle sitede yazılım bulundurmanıza gerek yoktur. İzleme ve raporlama işlevleri, aracı performansını değerlendirmenizi ve beklenen ciroyu karşılaştırmanızı sağlar. Raporlama işlevi ayrıca SLA hedef uyumluluğunu da destekler.

Zendesk, ajan başına aylık olarak ücretlendirilir. Sistem iki seviyede mevcuttur: Profesyonel ve kuruluş. Her iki seviye de olay yönetimi desteği için uygundur. Zendesk'i denemek için ücretsiz bir deneme sürümü alabilirsiniz.

Olay yönetimi için planlama

Kapsamlı araçların yerine getirilmesi ve tüm ekipmanlarınızın tam bir envanterinin çıkarılması, sisteminizle ilgili sorunların ortaya çıkması için sizi hazırlar. Hem donanımınızdan hem de yazılımınızdan kaynaklanan olaylar olacaktır. Bir miktar bozulma kaçınılmazdır. Bununla birlikte, doğru araçlar ve eğitimli personel ile sistem hatalarının neden olduğu zararı en aza indirebilir ve işletmenizi çalışır durumda tutabilirsiniz.

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 9 = 1