9 En İyi Docker Konteyner İzleme Araçları

9 En İyi Docker Konteyner İzleme Araçları


Docker, dünyanın en yaygın kullanılan konteynerlerinden biri haline geldi, ancak zorlukları olmadan değil. En iyi liman işçisi konteyneri izleme araçları, bu şeffaflık eksikliğinin giderilmesine yardımcı olur. Ana bilgisayar ve uygulama katmanı arasında bir yerde bulunan izleme hizmetleri, doğru yazılım olmadan zor.

Her bir aracı aşağıda ayrıntılı olarak ele alıyoruz, ancak yalnızca bir bakış için zamanınız varsa, işte bizim Dokuz En İyi Docker Kapsayıcı İzleme aracının listesi:

  1. SolarWinds Sunucusu & Uygulama Monitörü (ÜCRETSİZ DENEME) Endüstri duraklaması, CPU, bellek, çalışma süresi ve daha fazlası gibi Docker performans verilerini ölçebilen bir Windows sunucusunda çalışır.
  2. ManageEngine Uygulama Yöneticisi (ÜCRETSİZ DENEME) CPU, disk kullanımı, kullanılabilirlik ve sağlık metrikleri de dahil olmak üzere kaplarda bir gösterge tablosu görünümü sunar.
  3. APM ile AppOptics Docker İzleme (ÜCRETSİZ DENEME) Docker performans izleyicisi içeren bir uygulama ve altyapı izleme sistemi.
  4. SolarWinds Librato (ÜCRETSİZ DENEME) Docker metriklerini izlemek için önceden yapılandırılmış Docker tabanlı uygulamalar için gerçek zamanlı izleme platformu.
  5. Dynatrace Kapsayıcılar ve mikro hizmetler için kurulumda otomatik keşif ile yapılandırılması kolay çevrimiçi hizmet.
  6. Datadog Docker ile iyi çalışır, kapların ne zaman oluşturulduğunu ve / veya yok edildiğini tespit edebilir ve raporlayabilir.
  7. Sematext Docker çalıştırma komutuyla bir docker ana bilgisayarında veya Docker metriklerini izlemek için docker-compose ile çalıştırılabilir.
  8. Sumo Mantık Metriklerin ve grafiklerin iyi pano kullanımıyla Docker uyumlu uygulama ve günlük izleme yazılımı.
  9. SignalFx Docker ile iyi entegre olan ve bir dizi metriği izleyebilen kapsamlı altyapı monitörü.

Araçların kendilerine bakmadan önce Docker'ı neden izlemeniz gerektiğine bakacağız.

Docker Kaplarını Neden İzlemem Gerekiyor?? 

Sadece birkaç yıl içinde kullanıcı deneyimi beklentileri eşi görülmemiş seviyelere yükseldi. Kullanıcılar, sorunsuz performans gösteren uygulamalardan daha az bir şeyden memnun değildir. Ancak beklentileri karşılamak ve yüksek kaliteli bir kullanıcı deneyimi sunmak, sürekli bakım ve performans yönetimi gerektirir.

Bir Docker izleme aracınız yoksa, performansın sıfırlandığından emin olmak için bir referans noktanız yoktur. Başka bir deyişle, performansını ölçemezsiniz. Gerekli görünürlük olmadan, performans düşüşünü ve zayıf kullanıcı deneyimini ortadan kaldırmak için ihtiyacınız olan araçlara sahip olmayacaksınız.

Ayrıca, gerekli görünürlükle birlikte, üretim düzeyindeki performans sorunlarını tespit edebilecek ve uzun vadeli kapasite planlamasından yararlanabileceksiniz..

En iyi Docker konteyner izleme araçları

1. SolarWinds Sunucusu & Uygulama Monitörü (ÜCRETSİZ DENEME)

9 En İyi Docker Konteyner İzleme Araçları

SolarWinds Sunucusu & Uygulama Monitörü Docker'a görünürlük sağlayan bir uygulama monitörüdür. Program Docker gibi performans verilerini ölçebilir İşlemci, hafıza, çalışma süresi, ve dahası.

Performans bilgileri, Gösterge Paneli bu yıkılıyor Konteyner Detayları ve Kapsayıcı Performansı. İşlerin izlenmesini kolaylaştırmak için, SolarWinds Sunucusu & Uygulama Monitor performans grafikleri sağlar, böylece İşlemci ve Hafıza Docker'ın zamanla değişti.

Kapasite planlaması dahil olan en kullanışlı özelliklerden biridir SolarWinds Sunucusu & Uygulama Monitörü. Yazılım, kapsayıcı kapasitesinin gelecekte ne zaman sona ereceğini tahmin etmek için mevcut kullanım verilerinizi kullanır. Örneğin, CPU Kapasite Tahmin Tablosu böylece gelecekteki kullanım gereksinimlerini destekleyecek kaynaklara sahip olup olmadığınızı bilirsiniz.

Hem liman işçisi izleme çözümü hem de uygulama monitörü olarak, SolarWinds Sunucusu & Uygulama Monitörü konteyner altyapınızı korumak için ihtiyacınız olan her şeyi size sunar. Ürün, 2.995 $ (2.406 £) fiyatla başlar. Ayrıca bir 30 günlük ücretsiz deneme.

SolarWinds Sunucusu & 30 günlük ÜCRETSİZ Deneme Sürümünü İndirin

2. ManageEngine Uygulama Yöneticisi (ÜCRETSİZ DENEME)

9 En İyi Docker Konteyner İzleme Araçları

ManageEngine Uygulama Yöneticisi Docker'ı izleyebilen bir uygulama monitörüdür. Yazılım, Docker ana bilgisayarındaki kapsayıcılar hakkında İşlemci, disk kullanımı, kullanılabilirlik, ve sağlık. Bu bilgiler, ekranları izlemek için grafikler şeklinde görüntülenebilir. Kullanılabilirlik veya Performans Geçmişi Docker'ı önceden tanımlanmış bir süre boyunca (bunlar bir bakışta okunmasını kolaylaştırmak için renklerle kodlanmıştır).

Ayrıca ayrıntılı raporlar oluşturun içinde ManageEngine Uygulama Yöneticisi. Raporlar hakkında ayrıntılar içerir aktif dosyalar, etkin olmayan dosyalar bellek disk belleği,ve önbellek. Bu veriler, kaynaklarınızın ne kadar verimli bir şekilde tahsis edildiğini belirlemek için yararlıdır.

Yazılım ayrıca bir uyarı sistemi hangi uyarı kurallarına göre bildirim oluşturur. Tarafından gönderilecek uyarıları yapılandırabilirsiniz E-posta ve SMS. Ayrıca, bir kapsayıcı başlatma, durdurma veya yeniden başlatma gibi belirli işlemleri de otomatikleştirebilirsiniz. Otomasyon, tekrar eden sorunları gidermek için kullanışlıdır.

ManageEngine Uygulama Yöneticisi en fazla beş uygulamayı veya sunucuyu izlemek için ücretsiz olarak kullanılabilir. Satın alabileceğiniz iki ücretli sürüm vardır; Profesyonel ve Kurumsal. Profesyonel Sürüm 25 monitör için 945 $ (759 £) ile 250 monitör için 7.195 $ (5.780 £) arasında değişmektedir. Enterprise sürümü 250 monitör için 9.595 $ (7.708 £) ile 5000 monitör için 83.995 $ (67.476 £) arasında değişmektedir. Başlamak için 30 günlük ücretsiz deneme sürümünü indirebilirsiniz.

ManageEngine Uygulama Yöneticisi 30 günlük ÜCRETSİZ Deneme sürümünü indirin

3. APM ile AppOptics Docker İzleme (ÜCRETSİZ DENEME)

9 En İyi Docker Konteyner İzleme Araçları

AppOptics dır-dir bulut tabanlı bir uygulama izleme servisi SolarWinds tarafından çalıştırılır. Sistem 2017 yılında Librato ve TraceView kombinasyonu ile kuruldu. AppOptics iki hizmet seviyesinde pazarlanmaktadır. Hizmetin üst seviyesi denir eylem sayısı, bir uygulama performans izleyicisi. AppOptics'in alt düzey planına denir AppOptics Altyapısı. Altyapı sistemi APM planına dahildir. Liman işçisi izleme AppOptics Altyapısına dahildir.

AppOptics sistemi, izlenen sisteme bir ajan programının kurulmasını gerektirir. Bu aracıya SolarWinds Yapış Aracı. Bu aracı, Docker kapsayıcılarının aşağıdakiler dahil edilerek kaynak kullanımını izleyebilir: a Yuva eklentisi, AppOptics Altyapısı ile ücretsiz olarak kullanılabilir, ancak etkinleştirilmesi ve yapılandırılması gerekir.

Docker eklentisi, docker etkinliği ile ilgili olduklarından sunucu durumlarını bildirir. Bu faktörler şunları içerir: CPU kullanımı ve hafıza etkinliği her konteyner ve Docker için. Eklenti ayrıca sunucu G / Ç etkinliği ve ağ istatistikleri, bir kapsayıcı için sunucudan gönderilen paket sayısı ve kaybedilen paket sayısı gibi.

Sadece Docker'ı izlemek istiyorsanız, AppOptics Altyapı planı yeterli olacaktır. Ancak, daha verimli bir şekilde sunulabileceğini düşündüğünüz başka uygulamalar varsa, size Docker izleme Altyapısı paketini de getiren AppOptics APM'yi kontrol etmelisiniz..

AppOptics, önceden peşin ödenen bir abonelik hizmetidir. AppOptics APM planı AppOptics Altyapısından daha pahalıdır. Alabilirsiniz 14 günlük ücretsiz deneme Bu paketin tüm hizmetlerine ihtiyacınız olup olmadığını veya tüm gereksinimlerinizin yalnızca Altyapı modülü ile karşılanıp karşılanamayacağını görmek için tam AppOptics APM hizmetinin.

APMStart 14 günlük ÜCRETSİZ Deneme Sürümü ile AppOptics Docker İzleme

4. SolarWinds Terazi (ÜCRETSİZ DENEME)

9 En İyi Docker Konteyner İzleme Araçları

SolarWinds Terazi Docker tabanlı uygulamalar için gerçek zamanlı bir izleme platformudur. Araç, önceden yapılandırılmış gösterge tablolarıyla birlikte gelir ve aşağıdaki gibi metrikleri izler CPU yüzde kullanımı, CPU kısma, bellek kullanımı, ağ trafiği, ve ağ hataları. Tüm bu veriler grafiklerde görüntülenebilir, böylece zaman içindeki performans dalgalanmalarını görebilirsiniz.

Kurulum işlemi inanılmaz derecede kolaydır, yapmanız gereken tek şey Librato Temsilcisi. Bu yapıldıktan sonra Entegrasyonlar sekmesi, seçmek Liman işçisi seçeneğini işaretleyin ve seçeneği Etkin. Ardından Docker ortamınızı izlemeye başlamaya hazırsınız. Bu yapar SolarWindsLibrato kurumsal bir ortamda uygun bir seçim.

Fiyatlandırması SolarWinds Terazi bu listedeki diğer araçlardan biraz daha karmaşıktır. Ücretsiz bir Geliştirici planı ve ücretli bir Üretim planı vardır. Geliştirici planı 100 metrik akışa kadar destekler Birlikte maksimum 60 saniye çözünürlük.

Üretim planında, ölçülen şirkete gönderdiğiniz her bir metrik akışı için ücretlendirilirsiniz. saat. Fiyat, beş saniye metrik çözünürlük için 0.318 $ (0.26 £) ile 300 saniye artı için 0.053 $ (0.043 £) arasında değişmektedir. Ayrıca bir 14 günlük ücretsiz deneme.

SolarWinds LibratoStart 30 Günlük ÜCRETSİZ Deneme Sürümü

5. Dynatrace

9 En İyi Docker Konteyner İzleme Araçları

Dynatrace yapılandırması kolay bir uygulama ve performans izleme çözümüdür. Başlamak için tek ihtiyacınız kurulum Dynatrace bir Docker ana bilgisayarında. Tamamlandığında, bir sonraki adım programın kapları ve mikro hizmetleri otomatik olarak keşfedin. Platform altyapınızı keşfetmeyi bitirdikten sonra şunları yapabilirsiniz: kapsayıcı süreçleri görüntüleme kontrol panelinden gerçek zaman. Yazılım ayrıca kapların içinde bulunan uygulamaların ve mikro hizmetlerin performansını da izleyebilir.

Günlük analizi sağlanan diğer bir yararlı özellik Dynatrace. Bir günlük dosyası içindeki bir uygulamayla ilişkili tüm günlük mesajlarını görüntüleyebilirsiniz. Her günlük girişi, aramanızı filtrelemek için kullanılabilecek ek bilgiler sağlar. Örneğin, günlük girişleri konteyner resmi, Mesajı kaydeden kimlik, ve kullanılan çıktı.

Ölçeklenebilir bir Docker izleme çözümü arıyorsanız Dynatrace mükemmel bir seçimdir. Fiyatı görmek için Dynatrace şirketle doğrudan iletişime geçmeniz gerekecek.

6. Veri köpeği

9 En İyi Docker Konteyner İzleme Araçları

Datadog Docker ile entegrasyon sunan bir uygulama ve servis izleme platformudur. küme aracısı izleme ortamınızın sanal ortamınızla hızlanmasını sağlamak için kaplar oluşturulduğunda ve yok edildiğinde. İzleyebileceğiniz metrikler şunları içerir İşlemci, I / O, ve hafıza. Tüm bu bilgiler, sayısal değerler ve grafiklerin bir kombinasyonu aracılığıyla gösterge panelinden bir cam bölmede görüntülenebilir.

Gösterge tabloları sürükleyip bırakılır böylece görmek istediğiniz göre özelleştirilebilir. Performans sorunlarını daha kolay teşhis etmeye yardımcı olmak için, Datadog sana verir uygulama kodu performansı üzerinde görünürlük. Ayrıca, İşlemci ve bellek tahminleri uzun vadede kapasite planlaması yapmanıza yardımcı olmak için.

uyarılar Programa dahil olan sistem de yüksek kalitededir. Yapabilirsin uyarı eşiklerini ayarlama uyarılar üretildiğinde dikte etmek. için yanlış pozitif olma olasılığını azaltmak Datadog Yanlış alarmı tetikleyebilecek düzenli dalgalanmaları dikkate alır. Bunun avantajı, yalnızca meşru uyarıları görmenizdir.

Dört sürümü vardır Datadog satın alınabilir: Altyapı, APM, Günlük Yönetimi ve Sentetik. Bu aralıkların maliyeti: Altyapı, aylık ev sahibi başına 15 $ (12 £), ev sahibi başına aylık 31 APM (24 £), Günlük Yönetim milyon başına günlük günlük olay başına 1,27 $ (1,02 £) ve Synthetics'in 5 $ (4 £) maliyeti ayda 10.000 test çalıştırması başına.

7. Sematext

9 En İyi Docker Konteyner İzleme Araçları

Sematext bir docker çalıştırma komutuyla veya docker-compose aracılığıyla bir docker ana bilgisayarında çalıştırılabilen bir Docker izleme aracısıdır. İzlenen metrikler şunları içerir hafıza, İşlemci, disk G / Ç, bellek başarısız sayaçlar, ağ hataları, ağ trafiği, ve dahası. Bu metriklerin tümüne kutudan çıktığı Docker kontrol panelleriyle erişilebilir.

Bir alan Sematext öne çıkıyor onun Docker günlüklerine göre görünürlük. İçinde Sematext, kullanıcı yapabilir filtreli günlük verileri arasında arama yapma. Günlük verileri tarafından filtrelenebilir evsahibi, konteyner, görüntü, veya etiketler. Bu bilgilere erişebilmeniz, kaplarınızda olup bitenler hakkında çok daha ayrıntılı bir bakış açısı sağlar.

Beş sürümü vardır Sematext kullanıma hazır: Temel, Standart, Pro, Pro Gümüş ve Özel. Basic, ayda 10 özel metrik ile en fazla üç ana bilgisayar için ücretsizdir. Standart sürüm, beş ücretsiz konteynır ile 0,007 $ (0,0056 £) ve daha sonra her saatte bir konteyner başına 0,002 $ (0,0016 £) tutar. İçin fiyatlandırma seçeneklerinin tam listesi Sematext şirket sitesinde görülebilir. İndirebilirsiniz 30 günlük ücretsiz deneme.

8. Sumo Mantığı 

9 En İyi Docker Konteyner İzleme Araçları

Sumo Logic, Docker ile uyumlu bir uygulama ve günlük izleme çözümüdür. Sumo Mantık Yapabilmek kapları gerçek zamanlı olarak izleyin. Gösterge tablosu görünümü metrik kutulara ve grafiklere ayrılmıştır. Tek bir gösterge tablosunda, CPU Tüketimine Göre İlk 10 Konteyner ya da Gönderilen ve Alınan Trafiğe Göre İlk 10 Konteyner yanında oluşturulan konteyner sayısı ve ev sahibi sayısı.

Gelişmiş analitik, Sumo Mantık özellikle güçlü bir ürün. Analitik özelliği anomalileri otomatik olarak algıla sanal altyapınızda. Aslında bu, programın performans sorunlarını belirleme sürecini otomatikleştirebileceği anlamına gelir.

Üç sürümü vardır Sumo Mantık: Sumo Ücretsiz, Profesyonel ve Kurumsal. Sumo Free'nin maliyeti yoktur, 500 Mb'a kadar günlük girişini destekler ve. 4GB günlük depolama. Profesyonel sürüm, minimum 3 GB günlük girişi ve 30 GB günlük depolama alanı ile GB / ay başına 108 ABD Doları (86 TL) tutarındadır. Enterprise sürümü, Profesyonel sürümle aynı günlük sınırlarıyla ayda GB başına 180 $ (144 £) tutar. Adresine kaydolabilirsiniz. 30 günlük ücretsiz deneme.

9. SignalFX 

9 En İyi Docker Konteyner İzleme Araçları

SignalFx Docker'ı izleyebilen bir altyapı monitörüdür. SignalFx izlemenizi sağlar ana bilgisayarlar, konteynerler, ve uygulamaları tek bir cam bölmeden. İzleyebileceğiniz metrikler şunları içerir Sistem CPU Kullanımı, Hafıza kullanımı, Bellek Sınırı, Alınan Ağ Baytları, Blok G / Ç Hacmi, Toplam Blok G / Ç hacmi ve dahası. Performans sorunlarını teşhis etmeye yardımcı olması için tüm ana bilgisayarlarda kapsayıcılar toplayabilirsiniz.

İle uyarılar sistemi, her şeyi gerçek zamanlı olarak yakalamak zorunda değilsiniz. SignalFx en uyarılar neredeyse anlıktır ve Docker ortamınızda bir şey değiştiğinde sizi uyarır. Örneğin, CPU kullanımı programın size bir bildirim göndereceği alışılmadık derecede yüksek bir sınıra ulaşır. Güvenilirliği artırmak SignalFx ayrıca kullanır trendlerle ilgili uyarı göndermek için analiz bilmen gerek.

İki sürümü vardır SignalFx satın alınabilir: SignalFx Altyapı İzleme ve SignalFx Mikro hizmetler APM. SignalFx Altyapı İzleme, ev sahibi başına 10 dolar ve ev sahibi başına 10 konteyner ile aylık 15 $ (12 £) fiyatla başlar.. SignalFX Microservices APM, ev sahibi başına aylık 45 $ (36 £) fiyatla başlar. İndirebilirsiniz 14 günlük ücretsiz deneme.

Docker Konteyner İzleme Aracına Karar Verme

Piyasadaki konteyner izleme araçlarının çeşitliliği, hangisinin seçileceğini bilmeyi zorlaştırabilir. Bu listedeki tüm araçların güçlü yanları vardır. Bazılarının daha iyi gösterge tablosu tabanlı deneyimleri vardır, diğerleri daha büyük metrik derinliği sunar ve diğerlerinin yapılandırılması daha kolaydır. Ağ izleme yaklaşımınıza en uygun aracı seçin.

Gibi araçlar SolarWinds Sunucusu & Uygulama Monitörü, Datadog, ve SEMATEX Docker'ı izlemek için hepsi mükemmel. SolarWinds Sunucusu & Uygulama Monitörü yüksek kaliteli grafikler ile basit bir izleme deneyimi sunar, Datadog konteynerli ortamınızın tek bir cam perspektifini sunmada mükemmeldir ve SEMATEX Docker'dan ayrıntılı metrikler almak için harika.

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1 + 5 =