AppDynamics ve Yeni Kalıntı

AppDynamics ve Yeni Kalıntı Başlığı


Altyapı izleme rekabete doymuş ağ yönetim nişlerinden biridir. Ancak bu son derece rekabetçi sektörde, egemen olduğu kadar az araç var AppDynamics ve Yeni Relic. Bu iki platform, oyundaki en kapsamlı ve şeffaf ağ izleme platformlarından bazıları olarak çizgilerini kazandı. Bu makalede şu konulara bakacağız: AppDynamics vs Yeni Kalıntı hangisinin daha iyi olduğuna karar vermek için tartışma.

AppDynamics

2008'de geri dönüş, AppDynamics ilk olarak Jyoti Bansal tarafından başlatıldı; o zamandan beri şirket dünyanın en tanınmış ağ izleme sağlayıcılarından biri haline geldi. AppDynamics uygulama yığınınızı ve ağ altyapınızı yukarıdan aşağıya izlemenize yardımcı olmak için tasarlanmış bir uygulama performansı izleme platformu sunar.

Yapan şeylerden biri AppDynamics özel akıllı performans motorları kullanmaktır. Bunlar:

 • Uygulama iQ
 • Mikro hizmetler iQ
 • Temel iQ
 • Teşhis iQ
 • Sinyal iQ

AppDynamics esas olarak daha büyük şirketlere yönelik bir çözümdür. Gibi markalarla altyapı izleme çözümü olarak çok başarılı olmuştur. Cisco, Expedia, Nasdaq, ve DirecTV ürünü yıllar boyunca kullanmak.

Yeni Kalıntı

Yeni Kalıntı 2006 yılına kadar tarihlendirilebilecek başka bir uygulama performansı izleme çözümüdür. Bu SaaS tabanlı çözüm, kullanıcıların ağları boyunca cihazların durumunu değerlendirmelerini sağlayan bir dizi altyapı izleme özelliği sunar. İle Yeni Kalıntı, izleyebilirsin Şirket içi, bulut tabanlı, ve hibrid tesisatlar böylece ağ altyapınızın tamamı üzerinde şeffaflığa sahip olursunuz.

Bir dizi farklı Yeni Kalıntı izleme ortamınızı yapılandırmak için kullanabileceğiniz ürünler, örneğin:

 • Yeni Relic APM
 • Yeni Kalıntı Altyapısı
 • Yeni Kalıntı Tarayıcı
 • Yeni Relic Mobile
 • Yeni Kalıntı Sentetik
 • Yeni Kalıntı Bilgileri

Yeni Kalıntı aynı zamanda daha büyük isimlerle başarı elde etmiş, ancak daha büyük kuruluşlarla aynı çekişe sahip olmamıştır. AppDynamicsYeni Kalıntı Zendesk, Hearst, Office Depot ve Trulia şirketleri tarafından kullanılır.

AppDynamics ve Yeni Kalıntı Kafa Kafaya Karşılaştırma

FeatureAppDynamicsYeni Kalıntı
Kurulum SaaS, şirket içi veya hibrit platform SaaS
Özel Gösterge Tabloları Evet Evet
Programlama dilleri Java, .NET. PHP, Node.js, C ++, Python, Git Java, .NET, Mode.js, PHP, Python, Ruby, Git
Yapılandırılabilir Uyarılar Evet Evet
Raporlar Evet Evet
API'ler REST API'sı REST API'sı
Eklentiler ve Uzantılar 130'dan fazla uzantı 100'den fazla eklenti
Üçüncü taraf uyumlu Amazon EC2, AWS EC2, AWS Elastik Önbellek
Microsoft Azure ServiceBus, Postgre SQL veritabanı, Apache, Docker, IBM Websphere, Zabbix, Linux, Splunk, Citrix ve Oracle
Amazon EC2, Amazon Elastik Kitap Mağazası, Amazon RDS, Amazon SQS, Oracle Veritabanı, MySQL, Citrix NetScaler, Microsoft Azure SQL, Veritabanı, Apache HTTPd ve Red Hat
Fiyatlandırma Satış ekibiyle iletişime geçin Profesyonel hesaplar aylık 199 ABD dolarından başlar

Uygulama İzleme

AppDynamics APMİle AppDynamics Uygulama Performans Yönetimi (APM) çözümü ile ağınızdaki uygulamaların performansını izleyebilirsiniz. AppDynamics iş ve uygulama performansını gerçek zamanlı olarak görüntülemenizi sağlar. Bağlı cihazların ve uygulamaların durumu renk kodludur, böylece bir bakışta bir hata olup olmadığını görebilirsiniz (bunu yukarıdaki resimde açıkça görebilirsiniz).

Bir alan AppDynamics gerçekten göze çarpıyor Yeni Kalıntı dır-dir autodiscovery. AppDynamics’APM çözümü, uygulamalar aracılığıyla özel yolculukları otomatik olarak keşfedebilir. Bu yolculuk renk kodlu bir görsel ekranda eşlenir. Bu otomatik keşif, Sepete Ekle gibi eylemleri kaydeder ve başlık altında neler olduğunu görebilmeniz için bir biçimde görüntüler..

Otomatik keşif özelliği, tüm kullanıcı yolculuğunda şeffaflık kazanmak için en kullanışlıdır. Dolayısıyla, uçtan uca kullanıcı yolculuğunda tam şeffaflık kazanmak istiyorsanız AppDynamics üzerinde belirgin bir avantajı var Yeni Kalıntı. AppDynamics ayrıca uygulama hatalarının ve performans sorunlarının temel nedenini görüntülemenizi sağlayan kod düzeyinde tanılama sunar. Bu, ağınızdaki uygulamalarda sorun gidermek için çok değerli.

Yeni Kalıntı ayrıca kapsamlı bir uygulama izleme deneyimi sağlar. İle Yeni Kalıntı, yapabilirsin uygulama yanıt süresini görüntüleme, çıktı, hata oranları, uygulama histogramları, işlem metrikleri, ve servis haritaları. Uygulama histogramlarını görüntülemek, bağlı tüm uygulamaların yanıt sürelerini görüntülemenizi sağlar. Bu mükemmel, çünkü herhangi bir acil performans sorunu olup olmadığını görmek için birden fazla uygulamayı aynı anda karşılaştırabilirsiniz.

Dış hizmetleri, yanıt süresine ve dakika başına arama sayısına göre ilk beş dış hizmetinizi gösteren grafikleri görüntüleyerek de izleyebilirsiniz. Benzer şekilde, bir JVM performans analizörü gibi bilgileri görüntülemenizi sağlar. konu etkinliği, HTTP oturum verileri, sınıf yük sayımı, boşaltma sayıları, ve bağlantı havuzu metrikleri. Bu özellikler, herhangi bir sorunun ortaya çıkıp çıkmadığını anlamanıza izin verir, böylece bunları ortadan kaldırabilirsiniz.

Yeni Kalıntı muhtemelen ikisinin daha basit izleme deneyimini sunar, ancak AppDynamics piyasada benzersizdir. Otomatik keşif özelliği, tüm uygulamalarınız üzerinde uçtan uca görünürlük sağlar. Hizmeti son kullanıcı için olabildiğince iyi yapmak konusunda ciddiyseniz, AppDynamics iki ürünün daha iyi bir seçim.

Veritabanı İzleme

Yeni Kalıntı yapmanıza olanak sağlar veritabanı çağrısı yanıt süresini görüntüleme ve çıktı, zaman veritabanı çağrılarına harcandı, SQL sorgu analizi, yavaş SQL raporları, ve veritabanı önbellek işlemleri. Yapan şeylerden biri Yeni Kalıntı özellikle kullanımı kolay, belirli bir veritabanına filtreleme yeteneğidir. İle AppDynamics kaynak tüketimini, bekleme durumlarını, yürütme planlarını, SQL prosedürlerini, saklı yordamları, veritabanı nesnelerini, olayları değiştirmeyi, kullanıcı oturumlarını, şema istatistiklerini ve yürütme planlarını görüntüleyebilirsiniz.

AppDynamics aşağıdakileri içeren çok çeşitli veritabanı sağlayıcılarını destekler: Amazon RDS, MySQL, torpil, Postgre SQL, SQL Server, Scalatra, Scala, Sybase ASE, Sybase IQ, Mongo DB, DB2, ve kötü olayları önceden haber veren kimse. Tersine, Yeni Kalıntı için destek sunuyor torpil, MySQL, Microsoft SQL Server, Microsoft Azure SQL Veri tabanı, Mongo DB, ve Postgre SQL. Eklentilerin tam listesini alma ve bunları bu bağlantıdan yükleme hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz..

Kurulum

AppDynamics çeşitli kurulum türlerinde mevcuttur ve SaaS platformu, Şirket içi, veya melez platform. Diğer yandan, Yeni Kalıntı yalnızca SaaS aracılığıyla kullanılabilir. Esnek dağıtım seçenekleri arıyorsanız, AppDynamics ürün senin için.

Özel gösterge tabloları

Yeni Relic Insights kontrol paneli

Yeni Kalıntı kullanıcıların çeşitli performans metriklerini doğrudan gösterge tablosundan görüntülemelerini sağlar. Deneyiminizi özelleştirmek için performans metriklerini kontrol paneline sürükleyip bırakabilirsiniz. Doğal bir dizi performans metriği var Yeni Kalıntı aralarından seçim yapabileceğiniz gibi kendi metriklerinizi de oluşturabilirsiniz. İzlemek istediğiniz metrikleri seçebilir ve kullanıcı deneyiminizi bunun etrafında oluşturabilirsiniz.

AppDynamics gösterge paneli de özelleştirilebilir. Uygulama, sunucu ve veritabanı performansıyla ilgili metrikleri görüntüleyebilirsiniz. İle AppDynamics, deneyimi kullanıcı tarafından özelleştirebilirsiniz. Örneğin, kullanıcıların özel gösterge tablolarını görüntüleyebilmelerini istiyorsanız, hesaplarını Özel Gösterge Tablosu Görüntüleyicisi rolü. Bir dizi var özel pano şablonları başlangıçta inşa etmek için kullanabileceğiniz.

Özel gösterge tabloları, AppDynamics ve Yeni Kalıntı tamamen eşittir. Her biri, yeni ve deneyimli kullanıcılar için erişilebilir bir şekilde özel gösterge panoları oluşturma olanağı sunar.

Programlama dilleri

Programlama dilleri açısından, her iki ürünün de bir dizi ortak programlama dili desteği vardır. AppDynamics kullanımını destekler Java, ., PHP, node.js, C++, piton, ve Git. aynı şekilde, Yeni Kalıntı için destek sunuyor Java, ., Mode.js, PHP, piton, Yakut, ve Git. İkisi programlama dillerini destekleme konusunda eşit düzeyde.

Uyarılar

Appdynamics uyarıları

Daha büyük ağlarda, uygulama performansınızı takip edebilmeniz için bir uyarı sisteminin olması gerekir. Uyarılar olmadan, geride kalmak ve kesinti süresine yol açabilecek önemli performans sorunlarını kaçırmak kolaydır. AppDynamics ve Yeni Kalıntı bunu tanıdılar ve kullanıcılara güncel olayları takip edebilmeleri için uyarılar ve bildirimler sundular.

AppDynamics uyarı sistemi kullanıcının bir dizi oluşturmasını sağlayarak çalışır Sağlık Kuralları (Yukarıda verilen). Sağlık Kuralları esasen uyarılar için tetikleyici koşulların bir listesidir. Bunların varsayılan olarak yapılandırılmış bir kısmı vardır, örneğin “CPU kullanımı çok yüksek”. Kutudan çıktığı gibi, bir dizi şablon da var. Genel Uygulama Performansı şablonu uygulama yükleme ve yanıt süresi gibi metrikleri izleyen.

Uyarılar söz konusu olduğunda Yeni Kalıntı, en kullanışlı şeylerden biri kullanılabilirlik uyarılarıdır. Yeni Kalıntı düzenli istekler göndererek uygulamaların kullanılabilirliğini kontrol etmek için bir pinger kullanır. Bir uygulama kapanırsa, size hizmetin çevrimdışı olduğunu bildiren bir uyarı gönderilir. Bu, içeri girmenize ve hizmeti en kısa sürede tekrar çevrimiçi hale getirmenize olanak tanır.

İle Yeni Kalıntı, kendi uyarı politikalarınızı yapılandırabilirsiniz. Farklı uygulama grupları için uyarı politikaları tanımlamanın yanı sıra aşağıdaki gibi uyarı kanallarıyla da çalışabilirsiniz. HipChat, Jira, PagerDuty, ve Kamp ateşi. Mevcut yapılandırma aralığına göre, AppDynamics’Sağlık Kurallarının kullanımı, daha özelleştirilebilir bir uyarı özelliği sağlar Yeni Kalıntı.

Raporlar

Raporlar size geçmiş kullanım verilerinizi yansıtma ve önemli bilgileri ekibinizin diğer üyelerine aktarma fırsatı sunar. Bu sağlayıcıların her biri tam özellikli raporlama özellikleri içerir. İle AppDynamics doğrudan gösterge tablosundan veri alıp bir rapora dönüştürebilirsiniz. Rapor türleri şunları içerir: uygulama sağlık raporları, gösterge tablosu raporları, denetleyici denetim raporu, ve ana ekran raporu.

Yapabilirsin ihtiyaç duyduğunuzda raporlar oluşturun veya raporları düzenli olarak planlayabilirsiniz. Raporların planlanması özellikle yararlıdır çünkü performans verilerinizi düzenli olarak kontrol etmenizi sağlar. Yeni Kalıntılar raporlama özellikleri, özelleştirilmiş raporlar oluşturmanıza ve almanıza olanak tanır. Oluşturabileceğiniz rapor türleri şunları içerir: kullanılabilirlik raporlarıana bilgisayar kullanım raporları, kapasite analizi raporları, ve ölçeklenebilirlik analizi raporları.

Ek olarak, Yeni Kalıntı günlük, haftalık veya aylık olarak periyodik SLA verileri oluşturmanıza ve görüntülemenize olanak tanıyan raporlara sahiptir. Bu raporların tümü .csv dosyası olarak indirilebilir. Sadece basitliğe dayanır, Yeni Kalıntı hazır ambalajlı rapor seçenekleri nedeniyle kazanıyor.

API'ler

API'lar, ağ izleme sağlayıcılarının kullanıcıların kendi izleme ortamlarını oluşturmalarına izin vermelerinin en yaygın yollarından biri haline gelmiştir. AppDynamics ve Yeni Kalıntı her birinin kendi API'ları vardır, böylece kullanıcılar ağlarını baştan ayağa istedikleri gibi düzenleyebilirler.

ancak, AppDynamics uzantılarda da durmaz; ayrıca bir REST API'sı. REST API ile özel uygulamalar oluşturma izleme deneyiminizi özelleştirmek için eklentiler. Uygulama metriklerini çekmek ve yeni uygulamaları yapılandırmak için API'leri kullanmak, AppDynamics.

Yeni Kalıntı ayrıca, çekirdek izleme platformunun yeteneklerini geliştirmek için kullanılabilecek kendi REST API'sini de sunar. İle Yeni Kalıntılar API'lardan, Yeni Kalıntı ürünleri ekleyin, kendi verilerinizi ekleyin ve yapılandırmaları ayarlayın. Şu anda, uyarıları, APM, Tarayıcı, Altyapı, Analizler, Mobil, Eklentiler ve Sentetikleri geliştirmek için API'ları kullanabilirsiniz.

Örneğin, altyapı izlemenizi geliştirmek için API'leri kullanmak istiyorsanız, abonelik kullanım verilerini çekmek için Analiz sorgu API'sını kullanabilirsiniz. Benzer şekilde, uyarıları nasıl alacağınızı yönetmek için Altyapı uyarı API'sını kullanabilirsiniz.

Eklentiler ve Uzantılar

Kişiye özel bir izleme deneyimi için, neredeyse kesinlikle uzantı ekleme seçeneğine ihtiyacınız olacak. Bu her ikisinin de AppDynamics ve Yeni Kalıntı şu veya bu şekilde kolaylaştırılmışsa. AppDynamics Değişimi dır-dir AppDynamics’Uzantılarına yanıt verir ve kullanıcıların gerektiğinde uzantılar oluşturmasına ve istemesine olanak tanır. Şu anda var 130'dan fazla uzantı mevcut ücretsiz olarak indirilecek.

Bunlar izleme deneyiminizi geliştirmek için inanılmaz derecede faydalıdır. Örneğin, Amazon'dan bir bulut hizmeti kullanıyorsanız, kullanabileceğiniz birkaç uzantı var. Amazon AWS SQS İzleme Uzantısı, AWS EC2 ile kullanım için AppDynamics İzleme Uzantısı, AWS Otomatik Ölçek İzleme Uzantısı, ve AWS EBS İzleme Uzantısı, hepsi AWS servislerini izlemenize izin verir.

Yeni Kalıntı Ayrıca uygulama yığını izlemek için kendi eklenti sistemi vardır. Var 100'den fazla eklenti kullanılabilir ancak kendiniz de oluşturabilirsiniz. Eklentiler Ruby SDK, Java SDK veya API kullanılarak oluşturulabilir. Tüm eklentiler Plugin Central dizininde bulunabilir. İçinde Eklenti Merkezi Dizini, diğer geliştiriciler tarafından yayınlanan eklentileri arayabilirsiniz. Beğendiğiniz bir eklentiyi gördüğünüzde indir düğmesine basmanız ve yüklemeniz yeterlidir.

Eklenti işleminin basitliğine ve Plugin Central Directory tarafından sunulan entegrasyona dayanır, Yeni Kalıntı daha erişilebilir eklenti özellikleri sunar AppDynamics. Her iki ürün de izleme ortamınızı istediğiniz gibi yapılandırmanıza izin verse de, Yeni Kalıntı burada avantajı var.

Üçüncü Taraf Uyumluluğu

Modern ağlar, daha uzman üçüncü taraf platformları ve hizmetleriyle daha karmaşık hale geldikçe, bunlarla bağlantı kurabilecek ağ izleme araçlarını kullanmak gerekli hale gelmiştir. Üçüncü taraf ürünlerle entegrasyon genellikle bir hizmet üzerinde şeffaflık kazanmanın tek yollarından biridir. Yukarıda bahsettik. AppDynamics ve Yeni Kalıntı Bunu yapmak için eklentileri ve uzantıları kullanın. Bu bölümde, her bir ürünün uyumlu olduğu hizmetlere daha spesifik olarak bakacağız.

AppDynamics Exchange kütüphanesi aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli üçüncü taraf hizmetleri ve ürünleri için destek sunar; Amazon EC2, AWS EC2, AWS ElastiCache,  Microsoft Azure ServiceBus, Postgre SQL, Apaçi, Liman işçisi, IBM Websphere, Zabbix, Linux, Splunk, Citrix, ve torpil. Bu, diğer ürünlerle entegrasyon için sağlam bir temel sağlar.

Tersine, Yeni Kalıntılar eklentiler için destek içerir Amazon EC2, Amazon Elastik Blok Mağazası, Amazon RDS, Amazon SQS, Oracle Veritabanı, MySQL, Citrix NetScaler Microsoft Azure SQL VeritabanıApache HTTPd, ve Red Hat Kurumsal Linux birkaç isim. Sunulan sağlayıcıların genişliğine göre, Yeni Kalıntı burada belirgin bir avantajı var. Sayfasında listelenen sağlayıcıların aralığı Yeni Kalıntı web sitesi ile sunulandan çok daha geniştir AppDynamics uzantılar.

Fiyatlandırma

Fiyatlandırma, önemli endişelerin özelliklerinden biri olacaktır. Hangi bütçe kısıtlamalarına sahip olursanız olun, Yeni Kalıntı en büyük organizasyonlar dışındaki herkes için ayrı bir avantaja sahiptir.. Yeni Kalıntı bildirildiğine göre ikisinin daha uygun fiyatlı seçeneği ve fiyatı AppDynamics birçok küçük ve orta ölçekli kuruluşun erişemeyeceği yerlerde bırakabilir.

Kullanmak için ödeyeceğiniz fiyat Yeni Kalıntı hesaplanabilir Yeni Kalıntı İnternet sitesi. Son maliyet, bulut hizmet sağlayıcınız, örnek boyutu, örnek çalışma zamanı ve örneklerin sayısı gibi bir dizi faktöre bağlı olacaktır. İçin pro hesapları Yeni Kalıntı her ev sahibi için aylık 199 $ (151 £) bir fiyatla başlar. Bunu yıllık plan olarak satın alırsanız, fiyat 149 $ 'a düşer (113 £).

Öte yandan, satış ekibiyle iletişime geçmeniz gerekir. AppDynamics fiyatını görmek için APM Pro, APM Gelişmiş, veya APM Zirvesi. AppDynamics'in birim başına yıllık 3.600 $ (2.737 £) olduğu söyleniyor..

Bunu belirtmeye değer Yeni Kalıntı dağıtmak istediğiniz platformun türüne göre bir dizi fiyatlandırma seçeneği sunar. Arasında seçim yapabilirsiniz Yeni Relic APM, Yeni Kalıntı Altyapısı, Yeni Kalıntı Tarayıcı, Yeni Yadigâr Sentetikler, Yeni Relic Mobile, ve Yeni Kalıntı Bilgileri.

AppDynamics ve Yeni Kalıntı: Karar

Her bir ürün tarafından sunulan özelliklerin genişliği göz önüne alındığında, her ikisinin de neredeyse her ortamda birinci sınıf araçlar olduğu yadsınamaz. Ancak, bütçeyi kolaylaştırmak için bütçeniz varsa, AppDynamics. Uygulama izleme yeteneklerinin, otomatik keşif yeteneklerinin ve uzantılarının derinliği, Yeni Kalıntı.

Ancak, daha basit ve biraz daha az karmaşık bir ürün arıyorsanız, Yeni Kalıntı yerine. Kullanıcı arayüzü sezgiseldir ve bankayı bozmadan gelişmiş uygulama yönetimi çalıştırabilirsiniz. Hala bir REST API'niz var ve hala eklenti ile çekirdek programı genişletme yeteneğine sahipsiniz.

Sonuç olarak, uygulama izleme çözümü seçiminiz ortamınıza bağlı olacaktır. Birçok uygulamayı yöneten daha büyük ortamlar, AppDynamics göre Yeni Kalıntı (büyük şirketlerle olan çekişleriyle gösterildiği gibi!). Tersine, Yeni Kalıntı tepe boyutlarına tam olarak ulaşmamış olan orta ila büyük ölçekli kuruluşlar için daha iyidir.

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

+ 43 = 50

map