SolarWinds Traceroute Araçları İncelemesi

SolarWinds Traceroute Araçları İncelemesi


SolarWinds ürünleri, tüm ağ yönetim sistemlerinden küçük komut satırı yardımcı programlarına kadar boyut ve kapsam olarak değişir. Şirketin araçlar listesi arasında iki Traceroute yardımcı programı bulacaksınız. Bu kılavuzda her ikisine de bakacağız. Bunlar:

  • SolarWinds Traceroute (ÜCRETSİZ DENEME)
  • Traceroute NG (ÜCRETSİZ İNDİRİN)

Bunlardan ilki, Grafik Kullanıcı Arayüzü (GUI) içeren gelişmiş bir araçtır. İkincisi ücretsiz bir metin tabanlı yardımcı programdır. Tüm SolarWinds ürünleri, Windows Server ortamı ve bu araçların her ikisi de bu işletim sisteminde çalışacak şekilde tasarlanmıştır.

SolarWinds Traceroute (ÜCRETSİZ DENEME)

Solarwinds Traceroute

SolarWinds Traceroute uygulaması, Traceroute yardımcı programına bir GUI ön ucu koyar. İzin uygulanması, alıştığınız Traceroute komut satırından biraz daha karmaşıktır çünkü UDP yerine TCP ile uygulanır. Yardımcı program ayrıca alanlar ekler yönlendirici durumu ve markası hakkında raporlama. Bu bilgi parçaları SNMP mesajlaşma sistemi üzerinden toplanır. Bununla birlikte, tüm yönlendiriciler yabancıların bu bilgileri sorgulamasına izin vermez, bu nedenle bu sütunların internetteki yönlendiriciler yerine şirket içi ekipman tarafından doldurulması daha olasıdır.

SolarWinds Traceroute bağımsız bir satın alma olarak mevcut değildir. Mühendisin Araç Setinin bir parçasıdır, hangisi 60'tan fazla ağ yönetim aracı paketi. Bu paket bir ağ performansı izleyicisi ve bir adres yönetim sistemi içerir. SolarWinds Traceroute tesisinin bu pakete dahil edilmesi, size ağınızdaki bağlantıların sağlığını hızlı kontrol eder. SNMP alanlarının bu Traceroute uygulamasının çıktısına dahil edilmesi, bu aracın büyük özel ağlarda kullanım için tasarlanmıştır İnternet üzerindeki rotaları inceleme yöntemi olarak değil. Mühendisin Araç Setini 14 günlük ücretsiz deneme

SolarWinds Mühendisinin Araç Seti 14 günlük ÜCRETSİZ Deneme Sürümünü İndirin

Traceroute NG (ÜCRETSİZ İNDİR)

Solarwinds Traceroute NG

SolarWinds Traceroute aksine, Traceroute NG'yi tek tek indirebilirsiniz. Bu ücretsiz araç, muhtemelen şimdi kullandığınız standart komut satırı Traceroute'deki bir gelişmedir. Komut satırına çıktı almak yerine bir ortam açar ve ilkel bir menüsü var. Ancak, bu metin tabanlı bir ortamdır ve fare eylemlerini tanımamaktadır. “NG"Bu araç adına"gelecek nesil,”Bu aracın klasik Traceroute'tan bir adım ötesi olduğunu ifade ediyor..

Traceroute NG'nin standart Traceroute'a göre bir diğer avantajı size TCP veya ICMP (UDP) testlerini çalıştırma seçeneği sunar. Hata raporlaması ICMP, ancak TCP paketlerinin eklenmesi, iletim süresi raporlamasını TCP bağlantılarınızın yolculuğunu daha doğru bir şekilde yansıtacaktır.. Traceroute NG sürekli güncellenecek şekilde ayarlanabilir ve yol değişikliklerini vurgulayacak ve aşağı yönde herhangi bir sorun yeniden yönlendirilmeye neden olduğunda size bir bildirim verecektir.. Bu araç internet bağlantılarını test etmek için uygundur ağ bağlantısı durumlarının yanı sıra.

SolarWinds Traceroute NGİndir% 100 ÜCRETSİZ Aracı

Traceroute Hakkında

Traceroute, belirtilen bir hedefe bağlantıların izleyebileceği en olası yolu gösteren, iyi bilinen bir ağ işlevidir. Teknik, hepsi aynı hedefe yönelik bir dizi UDP paketi gönderir. Tesis, “yaşama zamanı”Yolundaki paket yönlendiricideki her paketi durdurmak için. TTL alanı, paketin geçmesi gereken maksimum yönlendirici sayısını belirtir. Paketi alan her yönlendirici, TTL numarasını bir azaltır. Bir yönlendirici TTL değeri sıfır olan bir paket alırsa, paketi bırakır ve gönderene geri rapor eder ICMP biçiminde iletimin başarısız olduğu.

Bir Traceroute testinde, bir bilgisayar TTL değeri 1 olan bir paket gönderir ve bu, paketi bırakıp geri bildirme yolundaki ilk yönlendiriciyi kışkırtır. Aynı hedefe giden bir sonraki paketin TTL değeri 2'dir, böylece yoldaki ikinci yönlendirici paketi düşürür ve geri rapor eder. Traceroute rutini, giderek daha yüksek TTL değerlerine sahip paketler göndermeye devam edecek varış yerinden teslimat onayını alana kadar.

Traceroute'un geri aldığı tüm hata mesajları, hedef yolundaki yönlendiricilerin bir listesine derlenir. Bir Traceroute probunun türetebileceği başka bir bilgi bir paketin yoldaki her yönlendiriciye ulaşması ve bu yönlendiricinin bir hata iletisiyle yanıt vermesi için geçen süre. Bu basit yöntemle, bir ağ yöneticisi bağlantıların nerede bağlantıyı yavaşlattığını tespit edebilir. Aslında traceroute her sekme için birden fazla paket gönderir ve böylece raporlanan sonuçlar ortalama hızları gösterir ve ayrıca herhangi bir paket kaybını teste kaydeder.

Traceroute sınırlamaları

Traceroute, önceki bir bağlantıda neler olduğunu analiz edemez ve gelecekteki bağlantıların alacağı rotaları ayarlayamaz. Bir yoldaki her yönlendirici, komşu cihazlarından hangisine bir paket iletmesi gerektiğini hesaplar. Bu karar, belirli bir hedefe ulaşmak için en hızlı yolların bir veritabanına dayanır. Aşağı akımdaki hasarlı veya aşırı yüklenmiş yönlendiriciler bu hesaplamaları değiştirecektir. ancak, yönlendirici sorunlarının bildirimlerinin internette yayılması zaman alır, bu nedenle en etkili yol, aşağı akış problemleri hakkında bilgi alındıktan sonra bir yönlendirici tarafından yeniden hesaplanacaktır. Hata noktasına daha yakın olan yönlendiriciler bu bilgileri daha erken alır ve böylece paketleri en kısa yolda bulunmayan farklı bir yönlendiriciye iletir.

Rota hesaplamalarının sürekli değişmesi, Traceroute'ten alınan rapor, önceki bir bağlantının izlediği kesin yolu yansıtmayabilir. Kalıcı bir problemli bağlantıya paralel olarak kullanılabilmesi özellikle yararlıdır. Böyle bir durumda, ağ yöneticisi yavaş bağlantının izlediği yolla ilgili bir rapor alır. Traceroute NG sürekli çalışacak şekilde ayarlanabilir, bu da size gerekli bir bağlantının yolunda canlı bir durum verir ve başlangıçta tercih edilen rotadaki cihaz arızası nedeniyle bu rotanın ne zaman değiştiğini görebilirsiniz..

Traceroute arayüz tipleri

Deneyimli ağ yöneticileri, performans sorunlarını araştırırken komut satırı yardımcı programlarını kullanmaya alışkındır. Standart Traceroute çıktı biçimini takip etmek çok kolay her kayıt için alanlar, bir veya iki karakter içinde, her zaman aynı genişlikte olduğundan, kayıt birikimi ekranda tablo benzeri bir biçimde görüntülenir.

Traceroute NG bir ortam açar, biraz Windows GUI özelliği gibi çalışıyor. Ancak, fareye yanıt vermez ve tuş vuruşlarıyla sınırlı bir menü yapısı uygulanır. Traceroute NG, çıktıdaki her alanı doldurur ve mükemmel bir tablonun ortaya çıkmasına neden olur.  Bu biçimi takip etmek çok kolaydır ve ücretsiz araç, bağlantı performansı hakkında hızlı bir test yapmak için ihtiyacınız olan tüm bilgileri verebilir.

SolarWinds Traceroute için grafik kullanıcı arabirimi kullanımı, her kayıttaki alanları mükemmel bir tabloya dönüştürür. Renk ekler ve komutlar yazılan metin yerine düğmelerle uygulanır. Bazı ağ yöneticileri, bu tür arabirimlerin, yazma hatalarının Traceroute uygulamasının başarılı bir şekilde yürütülmesini geciktirebileceği bir komut satırı yardımcı programından daha hızlı bir izleme gerçekleştirmelerini sağladığını bulur.. Hem SolarWinds Traceroute hem de Traceroute NG'de çıktı bir dosyaya kaydedilebilir. SolarWinds Traceroute ile, bir fare işaretçisi ve menü seçenekleriyle çıktıyı bir dosyaya kaydetme sağlanır, Traceroute NG'de kaydetme işlevi klavye ile çalışan bir menüde kullanılabilir.

Traceroute seçenekleri

Hangi Traceroute uygulaması daha iyi, SolarWinds Traceroute veya Traceroute NG? Her ikisi de standart Traceroute komutunda ilerleme sağlar. Sonuçta, araç seçiminiz kendi kişisel tercihlerinize, alışkanlıklarınıza ve çalışma tarzınıza inecektir. Traceroute NG'nin ücretsiz olması, indirip yükleyerek kaybedeceğiniz hiçbir şeyin olmadığı anlamına gelir.. Ağ yönetim araçları için sıfır bütçeniz varsa, bu yardımcı program tek seçeneğiniz olacaktır.

SolarWinds Traceroute, 60'tan fazla ağ aracı içeren çok büyük bir paketin bir parçasıdır, bu nedenle, bir dizi ağ yönetim aracı için pazardaysanız, Mühendisin Araç Seti para için çok iyi bir değeri temsil eder ve SolarWinds Traceroute bu pakette bulunur, böylece kullanmayı seçip seçmediğinize sahip olursunuz. SolarWinds 14 günlük Mühendisin Araç Seti deneme sürümünü sunuyor.

SolarWinds Mühendisinin Araç Seti 14 günlük ÜCRETSİZ Deneme Sürümünü İndirin

Resim: PXHere'tan Avrupa ağı. Kamusal alan

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

12 − 5 =