Atšķirība starp tiešajiem, krusteniskajiem un apgāšanās kabeļiem

Taisni caur krustojuma un apgāšanās kabeļiem Kāda ir atšķirība


Kabeļu veidi

Visizplatītāko tīkla kabeļa veidu sauc par “neekranēts vītā pāra”(UTP). Šis kabeļa formāts tiek izmantots Ethernet standartiem, kurus pārvalda Elektrisko un elektronisko inženieru institūts (IEEE). Uz šiem standartiem attiecas kods 802.3. Ethernet standarti ir pieejami lasīšanai ikvienam, un tajos ietilpst kabeļu konfigurāciju specifikācijas un savienotāju veidi, ko izmanto kabeļu pievienošanai ierīcēm. Tas, ko mēs parasti pazīstam kā tīkla kabeli, ir 802.3 noteikts kabelis Ethernet tīkliem.

Atšķirība starp a taisni cauri, krosovers, un apgāšanās kabelis ir novietots līdz veidam, kādā ir savienoti savienotāji katrā galā. UTP kabelis satur astoņus vadus. Katrs atsevišķs vads ir pārklāts ar krāsainu plastmasas pārklājumu, un viss saišķis ir ievietots ārējā apvalkā.

Vītā pāra konfigurācijā astoņi vadi kabeļa iekšpusē ir sadalīti četros pāros. Divi vadi pārī ir savīti ap otru. Šī apstrāde aizsargā abus vadus no traucējumiem. Pārīšanu ir viegli pamanīt, jo viens no diviem ir pārklāts ar vienkrāsainu pārklājumu, bet otrs ir balts ar spirāles svītru pāra krāsā. Šīs pāra krāsas ir:

 • Zaļš
 • apelsīns
 • Zils
 • Brūns

Kabeļu savienotāji

Savienotāju parastais nosaukums Ethernet kabeļu galos ir RJ-45. Tomēr tas nav pareizais nosaukums, kā RJ-45 ir pārtraukts telefona vadu savienotāja formāts. Šo savienotāju pareizais nosaukums saskaņā ar 802.3 standarti ir “8P8C“, Kas apzīmē“astoņas pozīcijas, astoņi savienotāji.”Tomēr neveiciet satraukumu, ja dzirdat, ka tīkla tehniķis izsauc savienotāju an RJ-45. Šādi visi nosauc šos kontaktdakšas, un, ja jūs par to kaut ko izdomājat, pusdienlaikā jūs pats sēdēsit pārtraukuma telpā.

Krāsainajiem vadiem ir standarta secība 8P8C savienotājs. Tas nav pilnīgi loģiski. Rīkojums ir šāds:

 • 1. pin: oranža josla
 • 2. tapa: oranža cieta viela
 • 3. tapa: zaļa josla
 • 4. tapa: zila cieta viela
 • 5. tapa: zila josla
 • 6. tapa: zaļa cieta viela
 • 7. pin: brūna svītra
 • 8. tapa: brūna cieta viela

Nav īsti jēgas, ka visi pāri nonāk savienotājā blakus viens otram, izņemot zaļo pāri, un nav īsta iemesla, kāpēc zilā svītra / cietā secība tiek mainīta. Tomēr, tas ir standarts un jums tas ir jāievēro, jo kontaktligzda, kurā ir pievienots spraudnis, ir iekšēji vadīta, lai šajā konkrētajā secībā pieņemtu signālus, ko satur krāsu kodētie vadi.

Iepriekš uzskaitītais savienotāju izkārtojums ir norādīts standartā EIA-568B. To definēja Elektronisko industriju alianse, līdz ar to “IVN.Tagad standartu pārvalda Telekomunikāciju nozares asociācija, tāpēc pinouts tiek saukts arī par TIA-568B. Amerikas Nacionālais standartu institūts atzīst arī standartu, un tāpēc jūs to redzēsit ANSI-568B. Savienotāja izkārtojums EIA-568B standarts ir parādīts zemāk.

RJ-45 TIA-568B pinouts

Ethernet kabeļu savienotāju galvenais vadu standarts faktiski ir EIA-568A - EIA-568B izkārtojums tika darīts pieejams kā pieņemama alternatīva. Tomēr B versija nozarē ir ieviesta kā galvenais standarts. EIA-568A standartam ir nedaudz atšķirīgs izkārtojums:

 • 1. pin: zaļa josla
 • 2. tapa: zaļa cieta viela
 • 3. tapa: oranža josla
 • 4. tapa: zila cieta viela
 • 5. tapa: zila josla
 • 6. tapa: oranža cieta viela
 • 7. pin: brūna svītra
 • 8. tapa: brūna cieta viela

Zemāk parādīts EIA-568A attēla attēls.

RJ-45 TIA-568A pinouts

Nav svarīgi, kuru no šiem standartiem izmantojat tik ilgi, kamēr esat konsekvents, piespraužot savienotājus abos kabeļa galos.

Kabeļu stieples

Kāpēc Ethernet kabelī ir astoņi vadi? Vai ir svarīgi, kura krāsa nonāk savienotājā? Atbildes uz šiem diviem jautājumiem ir pārsteidzošas.

Pirmkārt, UTP kabelim, kas vienmēr tiek izmantots Ethernet tīkliem, nav jābūt astoņiem vadiem. Tomēr šī ir konvencija. Zilais un brūnais pāris neko nedara.

Krāsainās jakās esošie vadi ir identiski. Ja jūs noņemat zilās svītras stieples apvalku, tas izskatās tieši tāds pats kā oranžais cietais vads, kad tas ir noņemts. Fakts, ka ir divi dažādi vadlīniju komplekti elektroinstalācijai RJ-45 varētu radīt haosu. Tomēr patiesībā nav nozīmes tam, kādā secībā jūs ievietojat vadus, ja vien savienotājos abos galos ievietojat vienādu krāsu 1. kontaktdakšā un 2. kontaktdakšā tādu pašu krāsu un tā tālāk.

DTE un DCE

Ligzda, ka RJ-45 iederas, ir pielodēts tīkla kartē. Katram aprīkojumam, ko var savienot ar kabeļtīklu, ir jābūt tīkla kartei, kas pazīstama arī kā tīkla interfeisa kontrolieris vai NIC. Faktiski ir divu veidu ierīces, kas savieno ar tīklu: DTE un DCE. DTE nozīmē “datu termināla aprīkojums.”Tas attiecas uz jūsu datoru. A DCE ir “Datu ķēdi ierobežojošs aprīkojums.”Tas nozīmē jebkuru tīkla ierīci, piemēram, modemu, maršrutētāju vai komutatoru.

Atšķirība starp DTE un DCE ir svarīgs, kad vēlaties uzzināt, vai izmantot tiešo kabeli vai krustenisko kabeli.

Savienotāju kontakti

Svarīgs faktors, kas jāatceras, vadu veidojot RJ-45 kontaktdakšas ir katras tapas funkcija. Šajā sarakstā parādīts katra savienotāja mērķis 8P8C kontaktdakša, kas der DTE:

 • 1. piespraude: pārraidiet pozitīvu signālu
 • 2. piespraude: pārraidiet negatīvu signālu
 • 3. piespraude: saņem pozitīvu signālu
 • 4. piespraude: nekas
 • 5. piespraude: nekas
 • 6. piespraude: negatīva signāla saņemšana
 • 7. piespraude: nekas
 • 8. piespraude: nekas

Savienojumiem kontaktligzdā abās pusēs ir jāatbilst viens otram. Nav jēgas a DTE - datu pārsūtīšana uz leju 1. un 2. piespraudes, ja DCE no otras puses, šīs piespraudes arī uzskata par savienojumiem, kurām tai būtu jānosūta dati. Tātad kontaktligzdas uz a DCE ir vadi apgriezti. Šeit ir norādīts pin mērķis līdz a DCE pauž bažas:

 • 1. piespraude: saņem pozitīvu signālu
 • 2. piespraude: negatīva signāla saņemšana
 • 3. piespraude: pārraidiet pozitīvu signālu
 • 4. piespraude: nekas
 • 5. piespraude: nekas
 • 6. piespraude: pārraidiet negatīvu signālu
 • 7. piespraude: nekas
 • 8. piespraude: nekas

Tātad a DTE pārraida uz 1. un 2. tapu un saņem uz 3. un 6. tapām. A DCE pārraida uz 3. un 6. tapu un saņem uz 1. un 2. tapu.

Taisns kabelis

A taisns kabelis bieži sauc par a plākstera kabelis vai Ethernet kabelis. Kabelis, kas nāk komplektācijā ar jūsu maršrutētāju, ir taisns kabelis - tas ir visizplatītākais tīkla kabeļu formāts. Tiešais kabelis ir konfigurēts, kā aprakstīts iepriekš. Nav svarīgi, vai jūsu iegādātais kabelis seko EIA-568A vai EIA-568B jo abos gadījumos vienas krāsas vads abos galos ir savienots ar vienu un to pašu tapu. Šis ir kabelis, kuru izmantojat, lai izveidotu savienojumu DTE uz a DCE. Nav nepareizu galu. Savienotāji abos galos ir tieši tādi paši, un datora kontaktligzda, kurā ir pievienots kabelis, ir tieši tāda pati (ārēji) kā maršrutētāja vai modema spraudnis, kas ņem kabeļa savienotāju.

Printera kabeļi

Printera kabeļi ir viltīgi. Ja printeri pievienojat slēdzim, tad jums ir nepieciešams taisns kabelis. Parasti, printera un datora savienošanai nevar izmantot tiešo kabeli. Tas ir tāpēc, ka ir gan jūsu dators, gan printeris DTE. Abi uzskatīs 1. un 2. tapu par pārraides kanāliem, un abi klausīsies ienākošos datus par 3. un 6. piespraudi. Tātad, ja jūsu dators sūta datus pa 1. un 2. tapu un printeris klausās ar 3. un 6. tapu, izdruka nekad nenotiek notikt. Šajā gadījuma, jums ir nepieciešams krusteniskais kabelis.

Krosoveri

A krustošanas kabelis darbojas tieši tā, kā norāda nosaukums, tas šķērso vadu no 1. tapas vienā galā līdz 3. spraudnim otrā savienotājā. Vads, kas vienā galā ir piestiprināts ar 2. tapu, ir piestiprināts ar 6. tapu otrā galā, un 3. un 6. tapas stieples iet attiecīgi pie 1. un 2. tapas otrā savienotājā. Krusteniskais kabelis seko abiem EIA-568A un EIA-568B. Tas ir A vienā galā un B otrā. Tātad šie konfliktējošie standarti galu galā bija noderīgi.

Lai nokārtotu CCNA eksāmenus, jums vienkārši jāzina, ka tapa, ar kuru savieno svītrainais oranžais vads diagrammas kreisajā pusē, ņem svītraino zaļo vadu diagrammas labajā pusē. Tapu, kas kreisajā pusē ņem zaļo stiepli, labajā pusē ņem cietu oranžo stiepli. Jūs varētu arī pierakstīt oranžu kreiso un zaļo labo pusi, un jūs joprojām iegūtu pilnas atzīmes.

Taisni cauri vai crossover

Ja vēlaties kabeli, lai datoru un printeri savienotu kopā, jums ir nepieciešams krusteniskā kabeļa savienojums. Ja jums ir vairāki datori un viens printeris, jums tas jādara nopirkt slēdzi. Visi datori tiks savienoti ar slēdzi ar taisni caur kabeli un printeris arī pievienosies slēdzim ar tieša kabeļa palīdzību.

Atcerieties, ka ir divu veidu ierīces, kas izveido savienojumu ar tīkliem. Savienojot divas dažādu veidu ierīces kopā, jūs izmantojat tiešu kabeli. Savienojot divas viena veida ierīces kopā, jūs izmantojat krustenisko kabeli. Ja ievietojat tīkla ierīci starp divām viena veida ierīcēm, visi kabeļi ir taisni cauri. Kad jums jāiegādājas tīkla kabelis, definējiet ierīces, kurās vēlaties pievienot katru kabeļa galu DTE / DCE kategorijas. Šajā sarakstā jāprecizē nepieciešamā kabeļa konfigurācija.

 • DTE uz DCE: taisni caur kabeli
 • DTE uz DTE: krusteniskais kabelis
 • DCE uz DTE: taisni caur kabeli
 • DCE uz DCE: krusteniskais kabelis

Kabelis, ko izmanto gan tiešajam, gan crossover formātam, ir tieši tāds pats. Atšķirība starp tiešo un krustenisko kabeli ir tāda, kāda ir krustojuma konfigurācijā ar krāsu pārklāti vadi, kas izceļas no kabeļa sadrupušajiem galiem, vienā galā ir savīti.

Tur nav DTE beigas vai DCE beidzas ar tīkla kabeļiem. Jūs tos nevarat pieslēgt nepareizā veidā. Ja vienas krāsas vadi ir savienoti ar vienām un tām pašām tapām savienotājos abos galos, varat vienu vai otru galu pievienot datoram, bet otru - maršrutētājā. Tam nav nozīmes. Ja elektroinstalācijas secība starp abiem galiem atšķiras, nav svarīgi, kuru galu pievienojat datoram un kuru - printerim.

Vēl viens rādītājs tiem, kas kārtoja CCNA eksāmenus, Testa tieša kabeļa diagramma parāda EIA-658B spraugu abos galos.

MDI un MDI-X

Prom no CCNA eksāmeniem, ir vēl viena komplikācija kas jāņem vērā, pērkot tīkla kabeļus. Ja jūsu ierīce ievieš MDI un MDI-X, jums nav jāuztraucas par pārejas kabeļiem. MDI ir Vidēji atkarīga saskarne standarts, un tas darbojas NIC kontaktligzdā. Tas var noteikt, kuras vadu pārraides ierodas, nevis sirsnīgi klausīties ar 3. un 6. tapu. MDI-X apzīmē Vidēji atkarīga saskarne - krosovers. Tātad, ja jūsu datoram, printerim, slēdzim, maršrutētājam vai modemam ir MDI uzdrukāts uz kastes, jums ir jāiegādājas tikai tieša caurule.

Apgāšanās kabelis

Mūsdienās par jums nav jāuztraucas apgāšanās kabeļi. Viņi vienkārši apvērš katra stieples tapu secību kabeli. Vads, kas vienā galā ir savienots ar 1. tapu, iet uz 8. galu, otrā galā - uz stieples, kas iet uz 2. tapu, un pirmais gals iet uz 7. tapu, kas atrodas otrā galā. Savienotāja vidū tapas 4 un 5 ir apgrieztas. Šis formāts tiek izmantots RS-232 savienotājiem kas tiek pievienoti datoru, printeru vai monitoru seriālajiem portiem. Sērijas porti ir senas ziņas, un jums nav jāuztraucas par apgāšanās kabeļa iegādi.

Kabeļu apvalka krāsas

Jūs varat redzēt tīkla kabeļus, kas ir pelēki, bet citi ir dzelteni, daži ir zili, un tad ir arī balti. Kāpēc? Lielākā daļa tīkla profesionāļu jums pateiks, ka kabeļa apvalka krāsai nav nozīmes; tas ir tikai estētikas jautājums. Viņiem ir daļēji taisnība. Kabeļa saturs ir pilnīgi vienāds neatkarīgi no plastmasas apvalka krāsas. Tomēr kabeļu ražotāji ne tikai ražo dažādu krāsu kabeļu jakas, lai to izklaidētu.

Tīkla kabeļa krāsas

Ir nozares standarts, kam šīs krāsas ir nozīmīgas. Tas, vai jūs izvēlaties ievērot šo konvenciju, ir atkarīgs no jums - vairums vietņu nepievērš uzmanību standartam. Starptautiskais būvniecības nozares konsultāciju dienests (BICSI) izstrādā standartus IT pakalpojumu integrēšanai struktūrās. Starp standartiem, kurus tā veicina, ir EIA-568, par kuru jūs jau lasījāt. Vēl viens standarts ir Komerciālo ēku telekomunikāciju infrastruktūras pārvaldes standarts, pazīstams arī kā ANSI / TIA / EIA-606-B (PDF). Šeit rodas šo kabeļu krāsas. Kabeļu krāsu nozīme ir šāda:

 • Oranžs: demarkācijas punkts
 • Zaļš: tīkla savienojums
 • Violets: parasts aprīkojums
 • Sarkans: atslēgu sistēma
 • Balts: pirmā līmeņa mugurkauls
 • Pelēks: ēkas iekšējais mugurkauls (MC-IC vai IC-HC)
 • Brūns: starpbūvju mugurkauls (IC-HC)
 • Zils: horizontāls
 • Dzeltens: cits

Šeit ir attēls krāsu kodēšanas sadaļā EIA-606-B standartu dokuments, kur šīs krāsas ir definētas.

Kabeļa krāsas nozīme

Uzziniet par tīkla kabeļiem

Tīkla izveide, uzturēšana un administrēšana ir ļoti apmierinošs karjeras ceļš. Tā ir ļoti tehniska joma, un par šo tēmu jūs saskarsities ar daudz akadēmiskas un teorētiskas informācijas. Tomēr tā ir arī ļoti svarīgs reālās pasaules faktors kas uztur tirdzniecības riteņu pagriešanos. Kad jūs kļūstat prasmīgāks tīkla veidošanas teorijā un praksē, jūs vairāk ieguldīsit ekonomikā un palīdzēsit plaukst pasaulei. Jūsu sākumpunkts ir zināt, kā savienotāju piespiest tīkla kabeļa galā. Tagad, kad jūs zināt par tīkla kabeļu izkārtojumu un to, kā tos savienot ar ierīcēm, jūs gatavojaties kļūt par tīkla inženieri vai tīkla administratoru!

Attēli: 
EIA-568A no Wikimedia Commons. Publiskais īpašums.
EIA-568B no Wikimedia Commons. Publiskais īpašums.
Tīkla kabeļa krāsas no PXHere. Publiskais īpašums.

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

7 + 2 =