8 כלי ניטור המערכת הטובים ביותר עבור Windows ו- Linux

8 כלי ניטור המערכת הטובים ביותר עבור Windows ו- Linux


ככל שהארגון שלך גדל, כך גם מספר השרתים, המכשירים והשירותים שאתה תלוי בהם. המונח "מערכת" מכסה את כל משאבי המחשוב של הארגון שלך. כל אלמנט בתשתית המערכת מסתמך על שירותים בסיסיים או מספק שירותים לרכיבים הקרובים יותר למשתמש.

ברשת, זה אופייני לחשוב על מערכת כעל ערימה שכבתית. תוכנת משתמש יושבת בראש הערימה ויישומי מערכת ושירותים בשכבה הבאה למטה. מתחת לשירותים והיישומים, תתקלו במערכות הפעלה וקושחה. יש לעקוב אחר הביצועים של רכיבי תוכנה כערימת יישומים.

אנו נכנסים לפרטים נוספים על כל כלי בהמשך המדריך, אך אם יש לך זמן קצר, הנה סיכום שלנו רשימת שמונה כלי ניטור המערכת:

 1. מוניטור הבריאות של שרת SolarWinds (הורדה בחינם) - כלי חינמי הפועל ב- Windows Server. זה יפקח על הזמינות, הבריאות והביצועים של עד חמישה שרתים.
 2. ניטור שרתים של Site24x7 (ניסיון חינם) שירות ניטור מבוסס ענן העוקב אחר ביצועי רשתות, שרתים, יישומים ואתרי אינטרנט.
 3. צג רשת PRTG של Paessler (ניסיון חינם) - מכסה רשתות, שימוש ברוחב הפס, שרתים ויישומים. כלי זה ניתן בחינם עבור עד 100 חיישנים.
 4. שרת SolarWinds ומוניטור יישומים (בחינם ניסיון) - מערכת ניטור מקיפה הכוללת תצוגה מפורטת של כל המשאבים והשירותים התומכים בכל יישום.
 5. אטרה (ניסיון חינם) מערכת ניטור וניהול תשתיות IT שנמסרת מהענן ומיועדת לשימוש על ידי MSPs.
 6. ManageEngine OpManager (ניסיון חינם) - צג ביצועי רשת מקיף מקיף שניתן לשלב עם כלי ניהול משאבים אחרים מבית ManageEngine.
 7. Nagios XI ו נגיוס ליבה - Nagios XI הוא צג בתשלום ו- Nagios Core בחינם. את שניהם ניתן להרחיב באלפי תוספות הזמינות מהפורום של קהילת המשתמשים.
 8. WhatsUp זהב - כלי ניטור רשת הניתן להרחבה עם נהלי SNMP שבבסיס בדיקות בריאות התקנים.

משתמשים יבחינו בבעיות ביצועים עם התוכנה בה הם משתמשים, אך לעיתים נדירות בעיות אלה מתעוררות בתוכנה זו. יש לבחון את כל שכבות ערימת היישומים כדי למצוא את הגורם השורש לבעיות ביצועים. אתה צריך לכבות בעיות עם ניטור בזמן אמת לפני שהן מתרחשות. כלי ניטור עוזרים לך לאתר שגיאות וכשלי שירות לפני שהם מתחילים להשפיע על משתמשים.

ערימת המערכת ממשיכה מתחת לתוכנה. ניתן למנוע בעיות חומרה באמצעות ניטור. יהיה עליך לפקח על שרתים, התקני רשת, ביצועי ממשק ויכולת קישור רשת. עליך לפקח על סוגים רבים ושונים של אלמנטים של מערכת אינטראקציה על מנת לשמור על שירותי IT שלך בצורה חלקה. כאן נסקור שש חבילות ניטור מערכות מתוחכמות עבור Windows ו- Linux.

מדוע ניטור מערכות

לדעת אם למחשב יש בעיות זה די פשוט כאשר המחשב נמצא מולך. (לדעת מה גורם לבעיה? זה קשה יותר.)

אולם מחשב שיושב בפני עצמו אינו מועיל ככל שיהיה. אפילו לרשת הקטנה ביותר / משרדית-ביתית הקטנה ביותר יש צמתים מרובים: מחשבים ניידים, שולחנות עבודה, טאבלטים, נקודות גישה ל- WiFi, שער אינטרנט, סמארטפונים, שרתי קבצים ו / או שרתי מדיה, מדפסות וכן הלאה. זה אומר שאתה אחראי על "תשתיות" ולא על "ציוד". כל רכיב עשוי להתחיל להתנהג בצורה לא טובה ויכול לגרום לבעיות לאחרים..

סביר להניח שאתה מסתמך גם על שרתים ושירותים מקומיים. אפילו אתר אישי מעלה את השאלה המציקת, "האם האתר שלי עדיין פועל?" וכאשר לספקי האינטרנט שלך יש בעיות, התועלת של הרשת המקומית שלך סובלת. אתה צריך צג פעילות. ארגונים מסתמכים יותר ויותר על שרתים ושירותים המתארחים בענן: יישומי SaaS (דוא"ל, אפליקציות משרד, חבילות עסקיות וכו '); אחסון קובץ; אירוח בענן עבור מסדי נתונים ואפליקציות משלך; וכולי. זה דורש פיתרון ניטור משוכלל שיכול להתמודד עם סביבות היברידיות.

כלי ניטור רוחב פס ומנתחי תנועה מבוססי NetFlow ו- sFlow עוזרים לך להיות מודע לפעילות, יכולת ובריאות הרשת שלך. הם מאפשרים לך לצפות בתנועה בזמן שהיא זורמת דרך נתבים ומתגים, או מגיעה ויוצאת ממארחים.

אבל מה מהמארחים ברשת שלך, החומרה שלהם והשירותים והיישומים הפועלים שם? מעקב אחר פעילות, יכולת ובריאות של מארחים ויישומים הוא מוקד הניטור של המערכת.

יסודות ניטור מערכת

על מנת לשמור על מערכת כושר למטרה, פעילויות הניטור שלך צריכות לכסות את סדר העדיפויות הבא:

 • מהירויות משלוח קבילות
 • זמינות מתמדת
 • תחזוקה מונעת
 • ניטור ותיקון גרסאות תוכנה
 • גילוי חדירות
 • שלמות נתונים
 • ניטור אבטחה
 • התקפת מתקפה
 • מניעת וירוסים ואיתור

חוסר מימון עלול לגרום לכם להתפשר על שלמות הפיקוח. ניתן להצדיק את הוצאות המעקב בגלל זה:

 • מפחית עלויות תמיכת משתמשים / לקוחות
 • מונע אובדן הכנסה הנגרם כתוצאה מהפסקות במערכת או מפגיעות התקפה
 • מונע דליפת נתונים המובילה להתדיינות משפטית
 • מונע נזק לחומרה ואובדן נתונים קריטיים לעסקים

הוצאות לניטור מערכות מקטינות עלויות בתחומים אחרים בתקציב ה- IT.

כלי ניטור מערכות בסיסיים

כל מי שסקרן לגבי ביצועי תחנת העבודה או המחשב הנייד שלו, נתקל ככל הנראה במנהל המשימות של Windows או ב- PS ומעלה. (הידע המנוסה יותר של Sysinternals ב- Windows ו- htop, atop, pgrep ו- pstree ב- Linux.)

מנהל המשימות של Windows מציג מידע על השימוש ביישומים ברמה גבוהה.

מנהל המשימות הוא דוגמה טובה למידע בסיסי על ניטור הפעילות שתוכלו ללמוד על מארח, החל מהתהליכים הפועלים ואילו צורכים כיום את מירב המשאבים..

מנהל המשימות של Windows מציג שימוש במערכת ברמה גבוהה.

לטפס לרמה וזה יראה לך שימוש עדכני ועדכני עבור משאבי מפתח כמו חיבורי CPU, זיכרון, דיסק ורשת. כרטיסיות אחרות יציגו לכם פרטים נוספים על תהליכי הפעלה, שירותי מערכות הפעלה ונתוני מפתח אחרים.

יוניקס / לינוקס למעלה מציג את השימוש הנוכחי במערכת ובתהליכים.

ליוניקס וללינוקס יש כלים אנלוגיים, כמו למעלה.

מנהל המשימות והחלק העליון מספקים תצוגה מתעדכנת ברציפות של השימוש. כלי ניטור פשוטים אלה בזמן אמת טובים לבקרה אד-הוק בסיסית של מכונה יחידה, כדי לראות מה פועל ומה הצורך במשאבי המערכת..

יכולות תוכנת ניטור מערכת מינימליות

חבילת ניטור מערכת מתוחכמת יותר מספקת מגוון רחב הרבה יותר של יכולות, כגון:

 • ניטור שרתים מרובים. טיפול בשרתים מספקים שונים המפעילים מערכות הפעלה שונות. ניטור שרתי במספר אתרים ובסביבות ענן.
 • מעקב אחר מגוון של ערכי שרתים: זמינות, שימוש במעבד, שימוש בזיכרון, שטח דיסק, זמן תגובה ושיעורי העלאה / הורדה. ניטור טמפרטורת מעבד ומתחי אספקת חשמל.
 • פיקוח על יישומים. שימוש בידע מעמיק ביישומים ושירותים נפוצים למעקב אחר תהליכי שרתים מרכזיים, כולל שרתי אינטרנט, שרתי מסדי נתונים וערימות יישומים.
 • מתריע באופן אוטומטי של בעיות, כגון שרתים או התקני רשת שעומסים יתר על המידה או מטה, או מגמות מדאיגות. התראות בהתאמה אישית שיכולות להשתמש בשיטות מרובות ליצירת קשר - דוא"ל, הודעות טקסט SMS, הביפר וכו '.
 • פעולות מפעילות בתגובה להתראות, לטפל באופן אוטומטי בכיתות מסוימות.
 • איסוף נתונים היסטוריים על התנהגות והתנהגות של שרתים ומכשירים.
 • הצגת נתונים. ריסוק הנתונים וניתוח מגמות להצגת הדמיות חזותיות של הנתונים.
 • דיווחים. מלבד תצוגות, הפקת דוחות מוגדרים מראש מועילים המסייעים במשימות כמו יכולת חיזוי, אופטימיזציה של שימוש במשאבים, וניבוי צרכים לתחזוקה ושדרוגים..
 • דיווח הניתן להתאמה אישית. מתקן שיעזור לך ליצור דוחות מותאמים אישית.
 • יכולת הגדרה קלה, באמצעות שיטות כמו גילוי אוטומטי וידע בסוגי שרתים ויישומים.
 • חוסר פולשנות: הטלת תקורה נמוכה על מכונות הייצור והשירותים שלך. שימוש חכם בסוכנים לצורך העמסת ניטור היכן שמתאים.
 • מדרגיות: תוכל לצמוח עם העסק שלך, מעסק קטן או בינוני (SMB) ועד עסק גדול.

כלי ניטור המערכת הטובים ביותר

מלבד היכולת המינימלית של תוכנת ניטור המערכת שרשמנו לעיל, בבחירת הכלים בפוסט זה, לקחנו בחשבון גם כמה מהקריטריונים הבאים:

 • קל להתקנה ושימוש, כולל זמינות של תיעוד, פורומים קהילתיים ותמיכה
 • התחייבות לעדכונים, שיפורים ותחזוקה שוטפים.
 • יישומים לפתרון בעיות בעולם האמיתי ומערך תכונות חזק.

1. צג הבריאות של שרת SolarWinds (הורדה בחינם)

SolarWinds מייצרת חבילת מוצרים לניטור וניהול מקיף ברשת. לניטור מערכות, שניים הם הרלוונטיים ביותר: כלי חינמי, מוניטור שרת הבריאות וכלי עלות, צג השרת והיישום.

החופשי מוניטור בריאות שרתים (SHM) יפקח על הזמינות, הבריאות והביצועים של עד חמישה שרתים - אם יש לך סוג שרתי מתאים.

 • שרתים נתמכים הם: Dell PowerEdge ™, HP ProLiant ™ ו- IBM eServer ™ xSeries.
 • מארזי להב תומכים הם: Dell PowerEdge M1000e, ו- HP BladeSystem c3000 ו- c7000.
 • ומפקחים תומכים הם: VMware vSphere® ESX Hypervisor ו- ESXi ™ Hypervisor.

SHM משתמש ב- SNMP, WMI ו- CIM כדי לסקר את הרכיבים הסטנדרטיים בכל שרת, כולל אספקת חשמל, מהירות מאוורר, טמפרטורה, מעבד וסוללה..

לאחר התקנת SHM, התצורה היא פשוטה. עבור כל שרת אתה מציין את שם המארח או את כתובת ה- IP ומספק אישורים עבור SNMP, WMI ו / או VMware. אתה יכול גם להתאים את מרווח הסקרים.

SolarWinds Server Health Monitor מסכם את המצב ברמה העליונה של השרתים המפוקחים.

כרטיסיית לוח המחוונים מציגה את הבריאות הכללית של השרתים המפוקחים. אתה יכול ללחוץ על שרת כדי לקבל את פרטיו. כל חיישן באותו שרת מופיע, ותוכל ללחוץ על חיישן כדי לקבל פירוט רב יותר.

מוניטור הבריאות של שרת SolarWinds יכול להעמיק למצב מפורט בשרת שנבחר.

SHM מעניקה נראות כמעט בזמן אמת לבריאות של אוסף שרתים קטן. ככלי ברמת הכניסה, הוא אינו כולל מנגנון לשליחת התראות כאשר אינך מול המסך, או כדי ליצור דוחות על דברים כמו מגמות היסטוריות.

בחירת העורכים

עקוב אחר הבריאות, המצב והזמינות של חומרת השרת

הורד: הורד מהדורה בחינם ב- SolarWinds.com

אתר רשמי: www.solarwinds.com/free-tools/server-health-monitor/

2. ניטור שרתים של Site24x7 (ניסיון חינם)

Site24x7 מכסה את כל ההיבטים של ניטור מערכות, ומאפשרת לך לראות בביצועי רשת, שרת ויישומים. שילוב זה של מיומנויות נהדר למי שמנהל וירטואליזציות. הכלי מסוגל לפקח על Hyper-V ו- VMware של מיקרוסופט והוא מסוגל לעקוב אחר פעילויות המיכלים של Docker.

כמערכת מבוססת ענן, Site24x7 הוא ניטרלי מיקום. צוות ניהול התשתיות שלך אינו צריך להיות ממוקם פיזית באותו בניין בו מתקנים המנוהלים. גישה ללוח המחוונים דרך דפדפן וישנה גם אפליקציה שתשיג גישה באמצעות מכשירים ניידים.

ניטור שרתים מעניק לך עדכונים שוטפים על סטטוסים הכוללים מעבד, זיכרון, דיסק, ממשק רשת, מערכת הפעלה תוכנה, יציאה ומערכת קבצים. בסך הכל הכלי מכסה יותר מ- 30 גורמי ביצוע שונים של שרתים.

8 כלי ניטור המערכת הטובים ביותר עבור Windows ו- Linux

מסכי ניטור היישומים בכלי נותנים תצוגה חיה קבועה של כל הפעילות ברשת שלך. הוא בודק את הגורמים לטעויות שאותרו עד לניתוח שורות קוד.

8 כלי ניטור המערכת הטובים ביותר עבור Windows ו- Linux

ניטור אינו מוגבל לאתר מסוים. חבילת Site24x7 מסוגלת להגיע ברחבי הרשת כדי לבדוק מערכות רב-אתרים ומערכות מרחוק. אם אינך מנהל את השרתים שלך אלא אתה משתמש במשאבי ענן, אתה עדיין יכול לפרוס את צג Site24x7 כדי לראות את ביצועי הרשת שלך. הכלי יכול לפקח על שרתי AWS ו- Microsoft Azure.

במקום המקומי, אתר 24 × 7 יכול לפקח על התקנים הפועלים עם Windows, Windows Server, Linux, FreeBSD Unix ו- OS X. הכלי מסוגל לספק נתוני פעילות מפורטים עבור כל מתג ברשת שלך ומסוגל גם לפקח על רשתות אלחוטיות..

8 כלי ניטור המערכת הטובים ביותר עבור Windows ו- Linux

Site24x7 מוצע בחבילות שיתאימו לעסקים המונעים על ידי אתרים ו- MSPs וכן לחברות לבנים ומרגמות רגילות. השירות מחויב בגין מנוי ויש מהדורה מוגבלת חינם שיכולה לעקוב אחר עד חמישה שרתים.

אתה יכול לקבל ניסיון חינם למשך 30 יום של המערכת. אם בחרת לא לקנות בסוף תקופת הניסיון, אתה עובר למהדורה בחינם.

ניטור שרתים של Site24x7 התחל ניסיון של 30 יום בחינם

3. צג רשת PRTG של פסלר (ניסיון בחינם)

צג הרשת PRTG של Paessler הוא פיתרון "כלול סוללות" העוקב אחר השרתים והמכשירים שלך, תעבורת הרשת ועוד. PRTG יכול להשתמש ב- NetFlow ו- sFlow, וכיסנו את זה בפירוט מסוים בחקירתנו מנתחי תנועה של NetFlow בחינם..

צג הרשת PRTG פועל במערכת Windows. הוא עוקב אחר שרתי דואר, שרתי אינטרנט, שרתי מסדי נתונים, שרתי קבצים ושרתים וירטואליים. PRTG יכול לפקח על מספר אתרים ושירותי ענן. הוא משתמש ב- SNMP, WMI, NetFlow, sFlow, ping, ssh, REST API, וריחה במנות..

התקנת הכלי מורכבת מעט אך אשף התקנה וסרטון כיצד להוביל אתכם דרך השלבים. הכלי ימצא מכשירים ושרתים רבים באמצעות גילוי אוטומטי.

עץ המכשירים של Paessler PRTG מציג שרתים ברשת שלך וחיישנים המפקחים עליהם.

בממשק המשתמש, תצוגה ראשית היא עץ ההתקנים המציג את המכשירים (כולל שרתים) ברשת שלך, והחיישנים המפקחים על כל אחד מהם.

מדדי השרת המובילים של Paessler PRTG המציגים את המצב הקריטי של השרתים שלך.

בצד חומרת השרת, חיישניו יכולים לפקח על עומס מעבד, זיכרון, דיסק, סביבת חדר שרתים וכו '. בצד היישומים, הוא מגיע עם יותר מ- 200 סוגי חיישנים לשירותי רשת נפוצים, כולל HTTP, SMTP / POP3 (דואר אלקטרוני) FTP וכו '.

פסלר PRTG מזהה בעיות, מציג אותן ברשימה ושולח התראות.

ניתן לציין ספים להתראות, ו- PRTG יכול לשלוח התראות על בעיות שהתגלו בכמה שיטות, כולל דואר אלקטרוני ו- SMS. הוא מספק מגוון דוחות ומתקנים מוגדרים מראש לעיצוב דוחות מותאמים אישית. ניתן לתזמן דוחות.

הגרסה החינמית מוגבלת ל 100 חיישנים לאחר ניסיון של 30 יום שתוכל להוריד כאן. מכיוון שחיישן הוא זרם נתונים אינדיבידואלי, כל שרת והתקן בדרך כלל ידרשו מספר חיישנים.

הגרסה החינמית של PRTG Network Monitor מספקת ארגז כלים מצויד היטב לניטור רשת קטנה.

Paessler PRTG Network Monitor הורד ניסיון חינם למשך 30 יום

4. שרת SolarWinds ומוניטור יישומים (ניסיון חינם)

ה- SolarWinds Server ו- Monitor Monitor (SAM) הם חלק מחבילת אוריון במחיר של כלי ניטור וניהול רשת; בחנו את הרכיבים של חבילת אוריון במאמר שלנו על מנתחי התעבורה הטובים ביותר ב- SFlow. כאשר Monitor Monitor Server יכול לענות על צרכי חנות קטנה, SAM יכול לכסות עסקים קטנים עד ארגונים גדולים. SolarWinds מציעה ניסיון חינם ל- SAM בן 30 יום בחינם.

כפי שהשם מרמז, SAM עוקב אחר בריאותם וביצועיהם של חומרת שרתים ושרתים וירטואליים מספקים מרובים, וכן מבצע מעקב מעמיק אחר מאות יישומים רבים. זה יכול לפקח על מספר אתרים וסביבות ענן כמו Azure ו- AWS.

חבילת SolarWinds Orion תגלה אוטומטית מארחים ומכשירים ברשת שלך. אז אתה יכול להתחיל לפקח עליהם.

SolarWinds Server ו- Monitor Monitor מציג בצורה גרפית את המצב ברמה העליונה של השרת.

לאחר זיהוי שרת וניטור פועל, עיין תחת פרטי הצומת כדי לראות את התצוגה של SAM לגבי ביצועי הצומת ונתוני הבריאות.

SolarWinds SAM מציג פרטים בשרת בטבלאות ובגרפיקה.

נתוני מצב השרת מוצגים בצורה גרפית וגם בטבלאות.

נדרשת סריקת גילוי שנייה כדי ש- SAM יכול לאתר את היישומים הפועלים בצמתים שהתגלו בעבר.

גילוי יישומי SolarWinds SAM סורק שרתים המחפשים יישומים ידועים מהרשימה שבחרת.

באפשרותך להגדיר את סריקת גילוי היישומים כך שתציין אילו יישומים SAM צריך לחפש. אז סיפקת את האישורים ש- SAM זקוקה לגישה למידע בצמתים השונים.

SolarWinds SAM מעלה את מצב היישומים ברשת שלך בטבלאות ובגרפיקה.

SAM אחד זיהה יישומים והחל בסריקה הרגילה, סיכום היישומים יציג סטטוס ברמה העליונה עבור יישומים הפועלים בשרתים שלך.

SolarWinds SAM מעלה את הסטטוס של שרתים ויישומים בטבלאות, עם פעולות התצוגה המקדימה.

הסיכום כולל התראות ואירועים על יישומים, 10 צמתים מובילים על ידי עומס CPU, לפי זיכרון פיזי, זיכרון וירטואלי, פעולות קלט / פלט וכו '..

SAM, עובד עם חבילת SolarWinds של כלי ניטור וניהול רשת, מספקת מגוון מלא של תכונות עבור לוחות מחוונים הניתנים להתאמה אישית, ניתוח, התרעה, דיווח וכו '..

SAM וסוויטת SolarWinds הן חבילות בדרגה ארגונית, כך שאינן זולות ומבקשות משאבים רבים בשרת המארח אותם. מרבית הרכיבים נוגעים בתוספת תשלום. אבל אם הרשת שלך גדולה או צומחת, חבילת SolarWinds עם SAM שווה לחקור.

מידע נוסף באתר הפיזור הרשמי:

www.solarwinds.com/server-application-monitor/

SolarWinds Server ו- Monitor Monitor הורידו ניסיון חינם למשך 30 יום בחינם ב- SolarWinds.com

5. אטרה (ניסיון חינם)

עטרה היא מערכת ניטור וניהול מרחוק (RMM) המיועדת לשימוש על ידי ספקי שירותים מנוהלים (MSPs). הכלי חורג מעבר לניטור מערכות מכיוון שהוא כולל מספר רב של כלי שירות לניהול מערכות, כגון מנהל תיקון.

שירות Atera מאפשר לטכנאי MSP לפקח על תשתיות ה- IT של לקוח באמצעות התקנת תוכנת סוכן באתר מרוחק זה. ברגע שהשירות מתחיל עבור לקוח חדש, מערכת Atera מחפשת ברשת הלקוח ויומנת את כל המכשירים המחוברים. זה יוצר מלאי ציוד ומתחיל את תהליך הניטור של כל מכשיר.

8 כלי ניטור המערכת הטובים ביותר עבור Windows ו- Linux

עטרה מחפש גם בכל נקודות הקצה והשרתים כדי לתעד את התוכנה המותקנת באתר. חיפוש זה ניגש לפונקציות ניהול רישיונות במערכת. גם חיפוש הציוד וגם יומן התוכנה מציגים בפני ה- MSP הזדמנויות להתאים חוזים בכדי לשקף בדיוק את התשתית שהשירות יפקח עליהם - לקוחות רבים אינם יודעים בדיוק איזה ציוד ותוכנה יש להם באתר לפני תחילת חוזה ה- MSP..

מערכת הניטור כוללת פיקוח על רשתות, שרתים ואפליקציות. צג השרת בודק את כל בעיות הביצועים הסטנדרטיות של השרת. אלה כוללים יכולת CPU, זיכרון וקיבולת דיסק וניצול.

8 כלי ניטור המערכת הטובים ביותר עבור Windows ו- Linux

ביצועי האפליקציות קשורים קשר הדוק לסטטוסים של השרתים המארחים אותם. זה נכון במיוחד במקרה של וירטואליזציות. אטרה מסוגלת לפקח על מגוון רחב של יישומים כולל שרתי אינטרנט ודוא"ל, מסדי נתונים, וירטואליזציות ושירותי תקשורת.

מערכת אטרה כוללת מודולי ניטור לשימוש פנים יומי על ידי MSP. אלה כוללים ניהול חוזים, ניהול לקוחות וניהול צוותים.

מעבר לתהליכי ניטור, Atera כוללת תוכנת ניהול דלפק העזרה הכוללת גישה מרחוק ומתקני צ'אט לשימושם של הטכנאים המאיישים את דלפק העזרה..

Atera הוא שירות מבוסס ענן, כך ש- MSP אינה צריכה להתקין תוכנה כלשהי כדי להשתמש בו. כל הגישה ללוחות המחוונים של השירות נעשית באמצעות דפדפן אינטרנט רגיל. השירות מחויב על בסיס מנוי בתשלום שנגבה לטכנאי בחודש. יש גם תעריף שנתי, שעובד זול יותר. אטרה זמינה לבדיקה ב- 30 יום ניסיון חינם.

ניסיון חינם למשך 30 יום AteraStart

6. ManageEngine OpManager (ניסיון חינם)

ManageEngine מייצרת חבילת ניהול רשת מלאה ומציעה גרסאות בחינם של חלק מהכלים שלהן. בסיכום התוכנה שלנו לניטור רוחב פס בחינם, בדקנו בעבר את המהדורה החינמית של ManageEngine OpManager.

הגדרת ה- OpManager היא תהליך רב-שלבי אך לא מורכב מדי. לאחר שתספק את פרמטרי רשת המשנה ו- SNMP, OpManager תסרוק את רשתות המשנה שלך ותגלה את המכשירים שלך.

OpManager עוקב אחר ערכי זמינות וביצועים של שרתים פיזיים ווירטואליים. התוסף לפיקוח על ביצועי היישום מוסיף את היכולת לפקח על יישומים. OpManager משתמש ב- SNMP, WMI ו- CLI באמצעות SSH או telnet.

ManageEngine OpManager מציג שימוש מפותח וזמינות של השרתים שלך.

הכרטיסייה "שרת עליון 10" מציגה את השימוש הגבוה ביותר והזמינות לשרתים הפיזיים שהתגלו.

ManageEngine OpManager מציג באופן דומה זמינות וניצול לשרתים וירטואליים.

הכרטיסייה "סיכום וירטואליזציה" מציגה ערכים עבור השרתים הווירטואליים שלך.

OpManager מכיל מתקנים מתוחכמים להתראה ודיווחים. אתה יכול להגדיר התראות על סמך ספים; ויש לו מגוון דוחות שימורים שימושיים, החל מתמיכה בפתרון בעיות לתכנון וחיוב קיבולת, כמו גם מתקנים ליצירת דוחות מותאמים אישית..

דוח הבריאות המוגדר מראש של ManageEngine opManager מעלה נתוני בריאות לשרתים.

הדוחות שהוגדרו מראש כוללים "מצב בריאות רשת", המעניק אוסף לכל המארחים שהתגלו.

התוסף לפיקוח על ביצועי היישום זמין בחינם רק לניסיון של 30 יום. זה מוסיף מעקב אחר ערימות ושרתי יישומים, שרתי ושירותי אינטרנט, מסדי נתונים, מכולות וסביבות ענן ציבוריות והיברידיות.

הגרסה החינמית של ManageEngine OpManager מספקת לכם חבילת יכולות מעוגלת היטב לניטור של 10 מכשירים או פחות ברשת קטנה..

ManageEngine OpManager הורד חינם 30 יום ניסיון בחינם ב- ManageEngine.com

7. Nagios XI ו- Nagios Core

Nagios הוא סטנדרט מתמשך בתחום ניטור הרשת. Nagios Core היא הגירסה החופשית עם קוד פתוח, ו- Nagios XI היא הגרסא המסחרית בעלות המסחרית עם תכונות נוספות וסיוע אוטומטי לתצורה. לנגיוס יש מוניטין של היותה עוצמתית, אמינה, ניתנת להרחבה וניתנת להתאמה אישית במיוחד - והיא מורכבת לתצורה.

הגרסה החינמית כוללת עקומת למידה אך גם קהילה פעילה. הוא עוקב אחר שרתים, שירותים ויישומים, ממש כמו הגרסה המסחרית. זה כולל דיווח באמצעות דואר אלקטרוני ו- SMS, ממשק משתמש בסיסי (כולל מפת הרשת) ודוחות בסיסיים.

Nagios Core חסר גילוי אוטומטי, ועליך ללמוד להגדיר ולשמור על תצורה מורכבת. בצד החיצוני, זה אכן נותן לך גמישות רבה להתאים אישית ולהרחיב את הכלי. תוספות שפותחו על ידי הקהילה יכולים לבצע גילוי ולעזור לך להתחיל עם התצורה.

אתה יכול להשתמש בניסיון של 60 יום בחינם כדי להעריך את גרסת העלויות, ואם אתה בוחר ללכת עם הגרסה החינמית, שמור את קבצי ה- config שנוצרו אוטומטית מ- / usr / local / nagios / וכו 'לפני הסרת התקנת הערך שלך. לאחר מכן תוכל להשתמש בקבצים אלה כנקודת המוצא לתצורת ההתקנה החדשה שלך.

הגרסה המסחרית Nagios XI כוללת מגוון עשיר יותר של תכונות, כולל תמיכה אוטומטית לגילוי המכשירים והמארחים שלך, הגדרת תצורה אוטומטית של הכלי ותוספות הנתמכות באופן מסחרי. יש לו ממשק משתמש הרבה יותר מתוחכם ודיווח מתקדם יותר המכסה מגמות, סיוע בתכנון קיבולת וכו '.

Nagios XI בנוי לרוץ על Red Hat Linux ו- CentOS. עבור Windows, השתמש במכשיר VM עם Hyper-V או VMware. זה כולל כלי לגילוי אוטומטי ואשף תצורה להוספת מכשיר, מארח או יישום חדשים).

לוח המחוונים של Nagios XI Op Center מציג את מצב הרשת הכולל.

לאחר התקנת המעקב והתקרה של Nagios XI, מסך הפעולות נותן לך תצוגה ברמה גבוהה של המצב הנוכחי של הרשת, ומרכז הפעולות מאפשר לך להתעמק לפריטים שהוזכרו..

עמוד סטטוס מארח של Nagios XI מציג מארחים ומאפשר התעמקות.

הדף 'סטטוס מארח' מציג סיכום של ערכים עבור המארחים שבפיקוח. אתה יכול להיכנס למארח בודד כדי לראות פרטים כולל גרפי ביצועים, מידע על תכנון קיבולת, אזעקות וכו '.

Nagios XI Status Service מציג את מצב השירותים הפועלים בשרתים, מאפשר לבצע פירוט.

דף סטטוס השירות מסכם את מצב השירותים המפוקחים.

Nagios הוא פתרון נחשב לניטור רשת. בדומה לכלים אחרים המציעים טרייל גרסאות בחינם לעומת גרסאות מסחריות, עליכם להחליט אם יש לכם (או תפתח) את המומחיות והזמן לשימוש בכלי החינמי, או שמא יהיה יותר משתלם לשלם עבור האוטומציה ו- תמיכה בגרסה המסחרית.

8. WhatsUp זהב

WhatsUp Gold הוא כלי ניטור רשת ותיק של IPSwitch. זהו כלי לניטור יישומים עם שרתים עשירים ועם זאת פשוטים.

WhatsUp עוקב אחר שרתים, שרתים וירטואליים, שירותי ענן ואפליקציות. זה גם מנטר את התעבורה ברשת. ניטור ענן כולל סביבות ענן היברידיות עבור Azure ו- AWS.

הגרסה החינמית הינה רישיון חמש נקודות חינם לניטור של עד חמישה משאבים (למשל חמישה שרתים).

יש להתקין את WhatsUp ב- Windows. ההתקנה היא פשוטה ומשתמשת בגילוי אוטומטי. ממשק המשתמש מספק תצוגות מרובות הכוללות מפת רשת אינטראקטיבית ויכולת לבצע פירוט לחקירת סוגיות. לוחות מחוונים ניתנים להתאמה אישית.

זה מספק דוחות משומרים רבים והתאמה אישית של דוחות מדי. ישנן מספר אפשרויות להתראה, כולל דואר אלקטרוני ו- SMS. ניתן לציין פעולות מופעלות גם לצורך תגובה אוטומטית להתראות.

תצוגת הרשימה של WhatsUp Gold מציגה מארחים בפיקוח.

תצוגת הרשימה של WhatsUp מציגה את המארחים והמכשירים שהתגלו, ומסכמת את מאפייניהם ומצבם.

תצוגת המפה של WhatsUp Gold מציגה מפה הגיונית של המארחים המפוקחים, מאפשרת התעמקות.

תצוגת המפה היא מפה אינטראקטיבית להמחשת רכיבי הרשת ומצבם. אתה יכול לבצע פירוט למטה כדי לבדוק את הזמינות והביצועים של צמתים בודדים.

עשרת התצוגות המובילות ב- WhatsUp Gold מציגות את המצב הקריטי של המארחים המפוקחים.

התצוגה המובילה 10 מציגה סטטוסים קריטיים ברשת שלך.

התוסף לניטור ביצועי יישומים במחיר מוסיף את היכולת לפקח על יישומים ושירותים נפוצים.

המהדורה לניסיון בחינם של WhatsUp Gold הינה כלי פשוט ומושלם לניטור וניהול חנות קטנה. סיום לגרסת העלות מאפשר לך לעבור לכיסוי רשתות גדולות.

סיכום

מלבד הכלי לפיקוח על המערכות שלך, אתה זקוק לפרוטוקול לפתרון בעיות ומענה לאירועים. שיטות עבודה מומלצות לניטור מערכות קוראות למחשבה מראש ותשומת לב לעיצוב.

כלים בחינם מפתים, במיוחד אם אתה מתקציב מצומצם. הגרסאות החינמיות של תוכנה בתשלום מוגבלות בדרך כלל ביכולתן כך שתוכלו רק לתמוך ברשתות קטנות. תוכנה חופשית מסוימת עשתה את דרכה בערכות הכלים של מנהלי רשת מנוסים בעיקר מתוך היכרות. עם זאת, כלים תחת-מימון אלה בדרך כלל תומכים בתחתית ועמוסים בתקלות.

תכנון הוא שלב מפתח בקניית תוכנת ניטור חדשה. עליכם לחפש חבילות של כלי ניטור המכסים את כל מערמת המערכת. זכור כי הוצאות על ניטור חוסכות לך כסף באזורים אחרים במחלקת ה- IT ומונעות אובדן הכנסה לעסק בגלל כשל במערכת.

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

+ 38 = 43

map