מדריך וכלים לניטור אפצ’י

מדריך וכלים לניטור אפצ'י


אפאצ'ה טומקט הוא אחד השרתים הנפוצים ביותר בתחום יישומי Java. Apache Tomcat הוא שרת מקורות פתוח המשמש לעיתים קרובות ליישומי אינטרנט חשובים עבור משתמשי ארגונים. עם זאת, כמו בכל הטכנולוגיה הווירטואלית, השימוש באפצ'י טומקט מגיע עם אחריות לפקח עליו כראוי. במדריך ניטור Tomcat זה, אנו נבחן כיצד לפקח על Tomcat ועל חלק מהכלים שתוכלו לפקח עליהם באמצעות.

>>>קפוץ ישירות לכלי הניטור המופיעים בהמשך<<<

כיצד ניתן לפקח על Tomcat?

מדריך וכלים לניטור אפצ'י

בעוד שמנהלי רשת ברשתות קטנות יותר עשויים להסתדר בסקריפטים של שורת פקודה, ניטור אד-הוק אינו הדרך היעילה ביותר לניהול המשאבים שלך. לניטור מדויק יותר תצטרך להשתמש בכלי ניטור חיצוני. יש לך אפשרות לבחור בין הרחבות ניהול Java (שעועית JMX) או להשתמש בפתרון מלא לניטור יישומים. אבל לפני כן, אנו הולכים לבדוק מה עליכם לעקוב אחר.

דברים שאתה צריך לפקח עם Tomcat

Tomcat הוא שרת משל עצמו. ישנם מספר ערכים שעליך לפקח עליהם כדי לגלות בעיות ביצועים ולשמור על ביצועים לטווח הארוך. אלו הם:

  • זיכרון - אחד הדברים הראשונים שעליכם לפקח עליהם הוא כמה זיכרון יש לשרת. JVM עם זיכרון נמוך יביא לביצועים גרועים.
  • זמן עבודה - מדידה אם השרת שלך למעלה או למטה חיוני בכדי להבטיח שהשירות שלך יישאר במצב. במקרה שכלי הניטור שלך מדווח שהשירות אינו פעיל, אתה יכול להתחיל בפתרון בעיות כדי לגלות מדוע.
  • זמן תגובה - על השרת להגיב לבקשות משתמשים בהקדם האפשרי. אם זמן התגובה ארוך מדי אז אתה מסתכן באובדן משתמשים.
  • שיעורי שגיאות - הקלטת שיעור השגיאות מראה לך אם יש בעיות בבסיס הקוד שלך. מעקב אחר שיעורי שגיאות מסייע במיטוב השירות שלך.
  • בקש תפוקה - ניטור תפוקת בקשות מספר לך כמה שרשורים פעילים. אם יותר מדי חוטים פעילים, היישום יכול לבצע ביצועים לא טובים.
  • מספר מפגשים - מדידת מספר הפגישות תאמר לך כמה הפעלות במקביל יכול השרת לתמוך בו זמנית.
  • איסוף זבל - יש להפעיל את איסוף האשפה בתדירות מסוימת כאשר הכמות הנדרשת של הזיכרון מוחקת ברגע שהאוסף הושלם.

כיצד לבצע שאילתות על מדדי Tomcat עם MBeans

אם אתה משתמש בפולי JMX כדי לפקח על Tomcat, אתה משתמש בפרוקסי JMX לערכי שאילתה. עם זאת, כדי לעשות זאת, עליכם לקבוע את התצורה של Tomcat ולהקצות משתמשים ותפקידים. יהיה עליך להגדיר את התצורה של התפקידים הבאים: מנהל-ג'מקס ו מנהל-גוי.

הראשון יאפשר למשתמשים לגשת אל Servlet Proxy של JMX ולסטטוס של Tomcat; זה האחרון מאפשר למשתמש לגשת למנהל היישומים בו תוכלו לפקח על בעיות ביצועים.

כדי להקצות תפקיד למשתמש, עליך לעדכן את קובץ התצורה conf / tomcat-users.xml ולהזין את הדברים הבאים. (הפקודה תיצור משתמש tomcat-jmx חדש, תקצה למשתמש את התפקידים הרשומים למעלה ותיצור סיסמא עבור החשבון):

תפקידים = "מנהל-ג'מקס, מנהל-גוי" />

כדי לבצע שאילתות בערכי Tomcat, תצטרך לגשת אל Servlet Proxy של JMX שבו תוכל לבצע שאילתות בערכי ביצועים באמצעות דפדפן האינטרנט. באמצעות דפדפן האינטרנט שלך, אתה יכול לבצע שאילתת נתונים של Mbeans או אובייקטים של ג'אווה מנוהלים כדי להציג מידע על השרת שלך. באפשרותך להציג רשימה של MBeans הזמינים למעקב על ידי הזנת הדברים הבאים:

http: // localhost: 8080 / מנהל / jmxproxy

כשאתה מחפש MBean אתה יכול להוסיף פרמטרים שיעזרו לך בחיפוש שלך. פרמטרים שתוכלו להוסיף לשורת הפקודה כוללים תחום, סוג, שם ותכונה. בהנחיה אלה הם כדלקמן:

http: // localhost: 8080 / manager / jmxproxy /? get =: type =, name = “”&att =

אם רצית להציג את זמן העיבוד המרבי של מחבר מחבר HTTP, הזן את הדברים הבאים:

http: // localhost: 8080 / manager / jmxproxy /? get = Catalina: type = GlobalRequestProcessor, name ="http-nio-8080"&att = maxTime

התוצאה תהיה הבאה:

אישור - תכונה קבל 'קטלינה: type = GlobalRequestProcessor, name ="http-nio-8080"'- מקסימום זמן = 189

המגבלה של השימוש ב- Tomcat לערכי שאילתה היא שאתה יכול לחפש רק דבר אחד בכל פעם. מסיבה זו אנו ממליצים להשתמש בכלי ניטור שרתים של צד שלישי כדי לעקוב אחר ערכים מרובים בו זמנית.

הכלים הטובים ביותר לניטור אפאצ'י טומקט

אם אתה רוצה לפקח על מגוון מדדים בו זמנית, מוטב לך עם פתרון ניטור יישומים. אחד היתרונות של מעבר מסלול זה הוא שיש לכם מגוון רחב של אפשרויות לבחירה מבחינת ספקים.

בחלק זה, אנו נבחן כמה מהכלים הטובים ביותר לפיקוח על אפאצ'י טומקט, כולל:

  • שרת SolarWinds & מוניטור יישומים (ניסיון בחינם)
  • ניהול יישומי ניהול מנועי
  • AppDynamics

1. שרת SolarWinds & מוניטור יישומים (בחינם ניסיון)

מדריך וכלים לניטור אפצ'י

שרת SolarWinds & מוניטור יישומים הוא אידיאלי לניטור Tomcat מכיוון שהוא מגיע עם קבוצה של תבניות צג מחוץ לתיבה שנבנו במיוחד לשרת. הכלי יכול לפקח זיכרון חופשי, סך הזיכרון, מקסימום זיכרון, זמן עיבוד כולל, בקש ספירה, ביטים נשלחו, ביטים שהתקבלו, ו ספירת שגיאות.

ליצור חוויה חזותית משכנעת יותר, שרת SolarWinds & מוניטור יישומים יש ל לוחות מחוונים מחוץ לקופסה גם כן. ה כלי ניטור JBoss התכונה מציגה נתוני ביצועים ושימוש של אפאצ'ה טומקט ו ג'רונימו.

יש גם דוחות ביצועים נבנה במיוחד עבור טומקט ו ג'רונימו. עם זאת, ניתן להתאים אותם אלה אם ברצונך לעקוב אחר מידע אחר. לאחר שבחרת כיצד ברצונך לבנות דוחות, תוכל להפוך את התוכנית לאוטומטי בכדי לשלוח אותם למשתמשים מסוימים באמצעות דואר אלקטרוני.

שרת SolarWinds & מוניטור יישומים מומלץ למי שרוצה לפקח אפאצ'ה טומקט עם כלי קל לשימוש. התוכנה מתומחרת במחיר תחרותי בסכום של 2,995 דולר (2,389 ליש"ט) עם מספיק תצורה מוקדמת שתוכל להתחיל לעבוד במהירות. אתה יכול להוריד ניסיון חינם למשך 30 יום.

שרת SolarWinds & ניסיון ביישום הורד ניסיון חינם למשך 30 יום

2. ManageEngine Applications Manager

מדריך וכלים לניטור אפצ'י

ניהול יישומי ניהול מנועי הוא צג יישומים שיכול לפקח על שרתי Tomcat. לפלטפורמה יש את היכולת לפקח על מעבד, זיכרון, שימוש ב- JVM, זמן תגובה, ו זיכרון דולף. בנוסף, באפשרותך לפקח גם על פעילויות באתר של יישומי אינטרנט, בריכות חיבור JDBC ובריכות פתילים. ניתן להמיר את כל הנתונים הללו לתרשימים כך שתוכל להצביע בקלות על מגמות השימוש.

ה צג בריכת חוט Tomcat שימושי במיוחד מכיוון שהוא מאפשר לפקח על השימוש בבריכה. התוכנית מציגה נתונים סטטיסטיים של ניצול חוטים בתרשים עם רשימת ערכים המוצגת מתחת. יש את האפשרות ל הגדרת אזעקות להתריע אם מתקיימים פרמטרים מסוימים. אתה יכול גם לתזמן dumps אשכולות כדי לוודא שהשרת שלך לא מוצף.

הכלי מספק גם דוחות ביצועים. דוחות לא רק יוצרים רשומה היסטורית לנתוני הביצועים שלך אך מציעים גם חיזוי ביצועים המופעל על ידי למידת מכונה. חיזוי יכול לומר לך אם אתה באמת זקוק למשאבי השרת שאתה משלם עליהם. לאחר הפקת הדוח ניתן לשלוח אותו הלאה לצוות שלך.

ניהול יישומי ניהול מנועי הוא כלי המיועד לארגונים המחפשים כלי לניטור יישומים ידידותי למשתמש. יש לו את כל הפעמונים והשריקות הנחוצים כדי לפקח על Tomcat בצורה יעילה עם נקודת מחיר תחרותית. המחיר נע בין 945 $ (753 ליש"ט) עבור 25 צגים ל 7,195 $ (5,740 ליש"ט) עבור 250 צגים. התוכנית זמינה ב- Windows וב- Linux. אתה יכול להוריד את תקופת הניסיון ללא תשלום של 30 יום.

3. AppDynamics

מדריך וכלים לניטור אפצ'י

AppDynamics הוא פתרון ניטור ביצועי יישומים זה יכול לפקח אפאצ'ה טומקט. AppDynamics פחית לגלות אוטומטית קוד יישום ב- Tomcat ומראה נקודת מבט מלמעלה למטה על ביצועי השירות כולו. בעזרת כלי זה תוכלו לפקח על ביצועים, זמינות, ו בריאות של השרת שלך.

אתה יכול גם לעקוב אחר סוגיות ספציפיות יותר. שימוש בערימה, איסוף זבל, ו זיכרון דולף הם רק כמה מבעיות השרת המהוללות בהן AppDynamics יכול להתמודד. ההדלפות מנוטרות אוטומטית וניתן לשלוח למשתמש התראה אם ​​יש בעיה.

כדי לשלוח התראות, AppDynamics שימושים בטנת בסיס SLA לגלות בעיות ביצועים ברגע שהם מתרחשים. ההיענות של מערכת ההתראות עוזרת להתייחס בעיות יישום לפני שהן משפיעות על משתמש הקצה. יש גם ניתוח הגורמים השורש שיעזור להגיע למקור של בעיות ביצועים כלשהן.

AppDynamics כדאי לקחת בחשבון עבור ארגונים המעוניינים בכלי ניטור מקיף של Tomcat המספק שקיפות ללב תהליכי היישום. אם תרצה לדעת מה המחיר של AppDynamics אז אתה יכול לבקש הצעת מחיר מצוות המכירות. יש גם ניסיון בחינם.

טיפ לניטור Tomcat: בחר שיטה שנוח לך איתה

ניטור Apache Tomcat מסתמך על מעקב אחר מספר מדדים מאוד ספציפיים שעשויים לאבד את ראייתם ללא פלטפורמת ניטור שרת מלאה, בין אם בחרתם להשתמש בפולי JMX או בכלי ניטור יישומים. מכל כלי ניטור היישומים ברשימה זו אנו ממליצים שרת SolarWinds & מוניטור יישומים או AppDynamics בגלל השימושיות שלהם.

המפתח הוא לוודא שאתה עוקב אחר Tomcat באופן שנוח לך. אם אתה מעדיף פיקוח על צג יישומים חיצוני, השתמש בצג ביצועים. אם אתה מעדיף לבצע שאילתות ב- MBeans ידנית, אל תהסס לעשות דברים גם כך!

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

45 − = 38

map