שפר את ביצועי הרשת בעשרה שלבים בתוספת כלי רוחב הפס המובילים

שפר את ביצועי הרשת בעשרה שלבים בתוספת כלי רוחב הפס המובילים


נראה כי שירותי רשת סובלים מצמיחה מתמשכת בביקוש. ברגע שאתה מרחיב את רוחב הפס הזמין למשתמשים, גבולות אלה נפגעים שוב על ידי יישומים המתרחבים תמיד. למעשה, רוחב הפס של הרשת הוא תחום אחד ברשת שלך שבו הכסף שהוצא על תוכנה ייצר יותר קיבולת מכסף שהוצא על חומרה. כשיש לך תקציב אין סופי, התשובה המיידית לדרישה לביצועי רשת טובים יותר היא פשוט לשדרג את הכבלים ולקנות מתגים נוספים.

מערכות ניטור רוחב פס מדויקות ומערכות ניהול רשת מאפשרות לך להקצות מחדש משאבים או לעצב תנועה באופן אוטומטי. הם יכולים לחסוך לך הרבה כסף ובכל זאת לשפר את זמינות הרשת. מרבית מנהלי הרשת מגלים כי יישומים מסוימים ימשיכו להרחיב את התנועה בזמן שיש קיבולת פנויה. במקרים אלה, אלא אם כן תוכנה זו היא ייחודית במיוחד, הפיתרון היעיל ביותר הוא הפתרון הפשוט ביותר. כדי לשפר את הרשת לכולם זה עדיף פשוט להחליף את אותו ברוחב הפס הרחב בתוכנית יריבה יעילה יותר.

אנו נכנסים לעומק מסוים בכל אחד מהכלים שאנו מציגים למטה, אך אם יש לכם רק זמן למבט מהיר, הנה שלנו רשימת הכלים הטובים ביותר למיטוב רוחב הפס ברשת:

 1. מארז מנתחי רוחב הפס של רשת SolarWinds (ניסיון חינם)
  צרור בקרת IP של SolarWinds (ניסיון חינם) חבילות המוצעות על ידי SolarWinds המשלבות כמה מתוכנות הניטור המוצלחות ביותר שלהם. כלים אלה משתלבים ביצירת כלי עזר מודולריים וכולם פועלים ב- Windows Server.
 2. ערכת הכלים של מהנדס SolarWinds (ניסיון חינם) חבילה של למעלה מ- 60 כלים לניטור וניתוח של כל ההיבטים של ביצועי הרשת.
 3. פסלר PRTG מערכת ניהול רשת, שרת ויישומים של שלושה באחד עם תכונות ניתוח תנועה. פועל בשרת Windows.
 4. ManageEngine OpManager עם ניתוח תנועה ברשת ותוכניות אופטי שילוב של כלים ManageEngine שישפרו את מאמצי ניתוח התעבורה שלך. פועל ב- Windows Server ו- Linux.
 5. ManageEngine OpManager Plus חבילה של כלי ניטור, ניהול וניתוח רשת ManageEngine. פועל ב- Windows Server ו- Linux.
 6. IPSwitch WhatsUp Gold עם ניתוח תנועה ברשת ומנהל כתובות IP צג רשת הניתן לשיפור באמצעות הרחבות. מתקין בשרת Windows.

Contents

שפר את מקסום ביצועי הרשת בעשרה שלבים

אתה יכול לייעל את רוחב הפס שלך ברשת בדרכים רבות, ואלו כדאי לנסות לפני שתגיע לקטלוג ולקנות חומרה נוספת. הנה כמה מהדרכים למקסם את ביצועי הרשת שלך:

 1. קבעו תצוגה של טופולוגיית הרשת
 2. בצע אופטימיזציה למעקב ותנועת רשת
 3. אופטימיזציות WAN עם גזעי דחיסת נתונים
 4. פרוס טכניקות עיצוב תנועה ברשת
 5. הציגו נתוני רשת לדוחות ידידותיים לניהול
 6. קבעו משימות ניהול לזמני תנועה נמוכים
 7. בחנו את השימוש בשירותי ענן
 8. צמצם את השימוש האישי ברוחב הפס של הרשת
 9. יישם מדיניות דוא"ל ידידותית לרוחב פס
 10. יישום איזון עומסים

1. קבעו תצוגה של טופולוגיית הרשת

השלב הראשון באופטימיזציה של רוחב הפס הוא קבלת תמונה מפורטת של תנועת הרשת. אין שתי רשתות זהות לחלוטין, כך לא תקבל עצות מהמדף לגבי הדרך הטובה ביותר להוציא ביצועים טובים יותר מהמערכת שלך. כמנהל רשת, אתה כבר יודע יותר על סדרי העדיפויות של החברה שאתה עובד בה ועסקי הליבה שלה, אך יתכן שלא תדע איזו תנועה משנית סותמת את הרשת..

לכן, ראייה של הטופולוגיה של הרשת שלך חשובה, כמו גם ביקורת על היישומים והפרוטוקולים המשתמשים במערכת ביותר. עליכם לעקוב אחר כמה תנועה פנימית, כמה תקשורת עם העולם החיצוני מקורם ברשת וכמה תנועה נכנסת עוברת על הכבלים שלכם..

מהם אותם נקודות קצה חיצוניות? האם הם באמת חשובים לעסק, או שמאצרי החברה נצרכים על ידי שימוש אישי?

לאחר קבלת תצוגה של הרשת והקטעים העמוסים שיוצרים צווארי בקבוק, תוכלו לחקור טופולוגיות טובות יותר לשרת את המשתמשים. כשתוכלו לראות בדיוק כיצד ומדוע צוות החברה משתמש ברשת, תוכלו לבנות בסיס להמלצות יעילות ולהכניס מדיניות לעיצוב תנועה..

2. בצע אופטימיזציה למעקב ותנועת רשת

בשילוב של תצוגות תנועה ומעקב אחר נקודות קצה ומעקב אחר אפליקציות, תוכלו לראות אילו קבוצות משתמשים ניגשות למכשירים ספציפיים.

בדוק היכן מתרחשת מרבית זרימת התנועה ואז ארגן מחדש את טווחי הכתובת ואת טופולוגיית הרשת. המטרה צריכה להיות לארגן מחדש צמתים כך שרוב התנועה כלולה בקטעים של הרשת, במקום לאלץ תקשורת לנסוע ברחבי המערכת.

לדוגמה, ככל הנראה מחלקת משאבי אנוש מייצרת תנועת אימיילים רבה ולעיתים קרובות ניגשת למדפסת המקומית. מחלקת המכירות, הרכש והחשבונות תיגש באופן שגרתי ל- ERP ותמיכת הלקוחות זקוקה לגישה מתמדת למערכת CRM. אלה הם שלושה סוגים של פעילויות עסקיות שמתקשרות תקשורת תקופתית, אך עיקר התנועה תהיה פנימית לכל קבוצה. במקרים אלה, יש לקבץ את המשאבים אליהם נגלה כל מחלקה בתוך רשת משנה אחת.

אל תאכוף גודל רשת רגיל משנה בכל קטע. באפשרותך להתאים את מספר הצמתים הזמינים בכל רשת משנה כך שתתאים לגודל אותה מחלקה ו להקצות ציוד פיזי כדי לטעון רוחב פס רב יותר ברשתות המשנה התעבורה הגבוהות. אתה תגלה שמספר קטן של צמתים מייצר את רוב תנועת הרשת שלך. הקצה את מרבית התשתית לנקודות קצה אלה ורוחב הפס שלך יהיה זמין בכל מקום שהוא נחוץ.

3. אופטימיזציות של WAN באמצעות גזעי דחיסת נתונים

חיבורים לקויים ברחבי האינטרנט שמשתלבים זה בזה אתרים מרוחקים ושרתי ענן ברשת ארגונית יכול לפגוע בביצועי משלוח היישומים שלך. ישנם צעדים שתוכלו לנקוט בכדי לשפר את אמינות הקישור ומהירותו. איכות שירות האינטרנט שלך משפיעה באופן משמעותי על ביצועי הקישור הבין-אתרים שלך. אתה יכול לשקול לשדרג את התוכנית שלך כדי להשיג ביצועים טובים יותר מ- WAN שלך.

מיטוב WAN יכול להיות מיושם על ידי שירותי גיבוש כדי להעביר תנועה לאתרים רחוקים. עם זאת, בעלי קרנות בתוך החברה עשויים להיות לא ששים לאפשר לכם להתקשר בחוזי הובלה יקרים יותר. היכולת לאסוף נתוני ביצועים ב- WAN שלך ולהמחיש כי זהו צוואר בקבוק הביצועים היא דרישה חשובה משלך כלי ניטור רשת.

ישנם אמצעי אופטימיזציה אחרים של WAN שתוכלו לנקוט. דחיסת מידע הוא פתרון בר קיימא אם בעיות חיבור ה- WAN שלך קשורות למהירות ולא לאיכות החיבור. היתרונות של דחיסת נתונים גדלים באופן אקספוננציאלי עם המרחק, ולכן פיתרון זה מתאים לשידור בין אתרים ברחבי האינטרנט.

היישום של דחיסת נתונים יכול למעשה להאט את ביצועי הרשת ברשתות LAN. הסיבה לכך היא שזמן העיבוד לדחיסה ושחזור נתונים הוא תקורה שניתן לפצות רק על ידי חיסכון בזמן העברה למרחקים ארוכים.

4. פרוס טכניקות עיצוב תנועה ברשת

ניתוח הרשת שלך אמור להציג יישומים מסוימים המשתמשים ברוחב פס רב בהשוואה לאחרים. עליכם לבדוק מי משתמש ביישומים אלו, מדוע הם זקוקים להם והאם ניתן להשתמש ביישומים חלופיים מבלי למסים את הרשת כל כך.

מדיניות עיצוב התעבורה לא תעשה אותך פופולרי מכיוון שהוא מגביל את ביצועי היישומים שכמה אנשים בעסק באמת אוהבים להשתמש בהם. כדי לצמצם את העלויות ולשפר את השירות לשאר הארגון, תצטרך להצער את אותם מחסני רוחב הפס..

אל תעשה נושא אישי מיישומים עם תנועה גבוהה. במקום זאת, הציגו בפני הלוח אפשרויות. הם יכולים להוציא סכום X על מנת להרחיב את הרשת רק עבור יישום זה, או שהם יכולים לאשר למחלקת העגינה של רוחב הפס לעבור ליישום קל יותר. אם הם לא אוהבים את האפשרויות האלה, הצע מגבלת רוחב הפס הזמינה לאפליקציה הזו בכדי לגרום לשאר הרשת לפעול בצורה מושלמת מבלי להוציא כסף בכלל.

הצעה לסייע לרווחי הפס רוחב הפס להתגבר על המגבלות בשינויים בשיטות העבודה. לדוגמה, אם אפליקציה אחת דורשת עיבוד רב כדי להרכיב נתונים, וזה בתורו מייצר מבול של בקשות ברשת, האפליקציה הזו ככל הנראה אינה מספקת נתונים חיים. אם יאטו המשתמשים באפליקציית הגיזינג ההיא, הם נוטים יותר הפעל את אוסף הנתונים למשך הלילה, כאשר משאבי רשת פחות עמוסים.

5. הציגו נתוני רשת לדוחות ידידותיים לניהול

איכות המצגת חשובה כדי לשכנע את המנהלים לקבל החלטות יעילות. למרות שתוכלו לקבל תמונה טובה של המתרחש על ידי קריאת התפוקה שעל המסך של כלי שורת הפקודה, ההדיוטות לא מגיבים טוב למסכים עם נתונים לא מעוצבים. לכן, קבלת מערכת ניטור רשת שמייצרת אוטומטית דוחות וגרפיקה אטרקטיביים תעזור לכם לתקשר עם מקבלי החלטות שאינם טכניים.

מנהלי מערכות משתמשים לעתים קרובות באבטחה ככיסוי כדי לנעול פיקוח שעלול לחשוף שגיאות. שמירת פרטי המערכת לעצמך היא גם דרך לשפר את הסטטוס שלך. אם אף אחד אחר לא יודע מה קורה, הם לא יכולים להרשות לעצמם לפטר אותך. אבל לעתים קרובות אחיזת מידע מסתמכת. אם מנהלים לא יודעים מה קורה במחלקת ה- IT, הם לא יעשו זאת בראש סדר העדיפויות.

אי הכללת מנהלים ממידע מערכת אינה כוללת מנהלי מערכות. כאשר מושקים פרויקטים חדשים, לעתים נדירות מתייעץ עם מנהל הרשת. אפילו אם יכול להיות שפרויקט חדש יוגש על ידי משאבי רשת קיימים, אם למנהל הרשת יש רק סדרה של בקשות שירותים, ולא התמונה הגדולה., ניתן היה להגיש את הדרישות החדשות באופן תת-אופטימלי.

סדרה של דרישות שירות חדשות מביאה לתוצאות רשת מעצבים. את כל זה ניתן להימנע אם מקבלי ההחלטות יהיו מודעים יותר לרשת ולדרישותיה. מערכות ניטור רשת המציעות לוחות מחוונים מותאמים אישית וכלי דיווח לפי דרישה מאפשרים לך להציג תצוגות מידע על המערכת למנהלים שאינם טכניים ו הרשו להם ליידע את עצמם. הכללה זו תעזור לך לקבל גישה לקבלת החלטות ולהקל על בקשות התקציב להרחבת רוחב הפס של הרשת.

6. קבעו משימות ניהול לזמני תנועה נמוכים

בדומה לעיבוד בן לילה של אפליקציות תנועה כבדות ברשת, תוכלו להקל על העומס ברשת על ידי הפעלת משימות מנהל לילה. גיבויים הם אינטנסיביים במיוחד, ואם ניתן לקבל גיבויים יומיים, אנא קבעו אותם לרוץ בן לילה. כמובן שמדיניות זו לא תפעל עבור נתונים קריטיים בענפים מסוימים שבהם הכפלה חיה של נתונים נחוצה כדי להבטיח שירות רציף ולמנוע אובדן של נתוני לקוחות. עם זאת, אפילו במצבים כאלה, ניתן לבצע גיבויים מסוימים בין לילה.

סוף החודש הוא בדרך כלל זמן אינטנסיבי מאוד עבור מחלקות הנהלת החשבונות. צוות החשבונות יעבוד מאוחר בימים האחרונים של כל חודש והיום הראשון של החודש הבא כדי לסגור את החשבונות. משימה זו כוללת הרבה חישובים אינטנסיביים בזמן שהם מנסים לאזן את הספרים, והיא תביא מידע ממספר מאגרי מידע.

למחלקת ה- IT יש הרבה משימות חודשיות לביצוע, כמו טאטאות מערכת, ניקוי נתונים, דוחות עלות חודשיים ודוחות משלוח SLA.. אם אתה יכול להעביר את צרכי העיבוד של המחלקה שלך למספר ימים לפני סוף החודש, תוכל לספק לרואי החשבון את נתוני המחלקה שלך מהר יותר, ובכך מצמצמים מעט עומסי העברת נתונים. תוכלו גם למחוק את דרישת רוחב הפס להעניק למחלקת החשבונות את מלוא היכולת.

כנראה שכבר יש לך רוחב פס מספיק לצרכי החברה אם אתה יכול פשוט לנהל את תזמון הביקוש.

7. בחנו את השימוש בשירותי ענן

התאמתם של שירותי ענן תלויה מאוד בפרקטיקות העבודה של החברה שלך. ייתכן שהעסק שלך ישתף פעולה עם הרבה חברות חיצוניות, בין אם עבור שירותים שנרכשו או כספק שירות. במקרים אלה, הצבת כל האפליקציות התומכות של העסק באינטרנט תסייע לתקשורת ותסיר תנועה מיותרת מהרשת שלך.

תצורת ענן מתאימה מאוד לחברות שמעסיקות צוות רב מהבית או שמשתמשות בפרילנסרים. אם הצוות שלך מבוסס על כל אתר, ניתן למקם מיקור חוץ של פונקציות רבות. מרכזי הטלפון אינם צריכים לקבל את כל השיחות הנכנסות דרך הרשת שלך. ניתן גם לספק מערכות PABX משרדיות מהענן. שמור את גיבוי הנתונים מחוץ לאתר אם הדבר אפשרי. הזן שערים לאינטרנט ישירות למשתמשים או לשרתים.

שירותים רבים מבוססי ענן הם מדוד וניתן להרחבה. מודל הטעינה הזה נהדר לכל גודל של עסק מכיוון שהוא נמנע מעלויות תשתית מראש. כשאתה מגדיר רשת משלך או מרחיב אותה, תמיד תהיה לך תקופת הפרשה יתר בזמן שאתה מתייחס להרחבה. כאשר ניגשים לרמות הקיבולת הללו, יתכן שאתה לא רוצה להרחיב את בסיס הציוד של הרשת שלך עד שכל קיבולת החילוף תעבור. בנקודה של התרחבות, תספק שוב שוב את דרישת השירות. מחזור חיים אופייני לתשתית יתקל נקודות של יכולת יתר ואספקת משנה. שירות ענן מדוד נמנע מפסגות אלה בהוצאות ובשקעות באיכות שירות הרשת.

8. צמצם את השימוש האישי ברוחב הפס של הרשת

בימיו הראשונים של גישה לאינטרנט בפס רחב, חברות התעסקו בשליטה בפעילויות של כל משתמש. צוות המשרד בדק את הדוא"ל הפרטי שלהם במחשב המשרד, למשל. שימוש אישי יכול לצאת מכלל מהירות רבה. לפני שאתה יודע זאת, עובדים מתקינים אפליקציות משלהם כדי לקבל עדכוני מחיר מלאי בשידור חי או להזרים משחקי ספורט בזמן שהם עובדים. אולי אפילו תתפוס משתמשים שמשתמשים בהורדות או צופים בפורנו במשרד.

ביטול השימוש האישי במשאבי החברה יהפוך אותך לא פופולרי. זו דוגמא נוספת ל החלטת רשת בה מנהלים צריכים להיות מעורבים.

בעיות משפטיות יכולות לנבוע מפעילות מסוימת של משתמשים. על הלוח לנקוט בכל צעד אפשרי כדי למנוע הורדה של חומרים פוגעניים לשירותיהם או לתמיכה בפעילות בלתי חוקית, כמו פיראטיות דיגיטלית. שימוש אישי ברשת החברה משפיע על התפוקה, כך שזה לא עניין שדאגות נוגעות למנהל הרשת.

אתרים נגועים הם נקודת הכניסה העיקרית לתוכנות זדוניות. עליכם לשלוט על הגישה לאינטרנט המותרת לעובדי החברה. ניתן ליישם זאת על ידי רישום לבן - מתן גישה רק לאתרים מאושרים, או רשימה שחורה - חסימת גישה לרשימת אתרים או אתרים הכוללים טקסט ספציפי.

דחיית השימוש האישי ברשת תפנה רוחב פס רב, במיוחד אם עובדים התרגלו לזרם או להוריד בידור.

9. יישם מדיניות דוא"ל ידידותית לרוחב פס

קבצים מצורפים להודעות דוא"ל מייצרים עומס רב ברשת. החברה שלך צריכה לדעת מדוע כל כך הרבה מידע נשלח. קבצים מצורפים לדוא"ל והעברת קבצים הם ערוצים ברורים לדליפת נתונים. דרישות הגנת המידע המוצגות על חברות מחייבות אותך לשים לב יותר למידע שנשלח.

מערכות ניהול קבצים מודרניות עוקבות אחר עותקים של מסמכים המופצים מהאחסון המרכזי. בסביבות שיתופי פעולה, אנשים מסוימים עשויים לתרום לאותו מסמך, או שצריך להפיץ מידע כדי להחיש את קבלת ההחלטות. למרות זאת, מניעת הפצת נתונים עוזרת לאבטחה ואסור להגביל את שיתוף הפעולה.

הפצת עותקי מסמכים ברחבי המשרד מנצלת רוחב פס רב. מערכות הפצת מסמכים שולחות עדכונים לכל אדם ברשימת דואר בכל פעם שמתבצע מסמך מרכזי. זה מדיניות בזבזנית מאוד ומביאה לשכפול של מסמכים המאוחסנים בכל הרשת. בתרחיש זה, המשתמשים שלך מאבדים את רוחב הפס שלך ברשת, ממלאים ללא צורך שטח אחסון ומקשים על דליפות נתונים..

אתה יכול לעבור לאחסון מסמכים מרכזי עם קבוצות גישה מרובות משתמשים וקבוצות הרשאה. השלב הבא הוא לאסור את השימוש במייל כמדיום להפצת מסמכים. אם יש צורך לספק מסיבות חיצוניות מידע, קישור לאחסון בענן הוא שיטה בטוחה יותר להעברת נתונים מוגבלים מחוץ לעסק. ניתן לשלוט בחנות מרכזית בצורה קלה יותר ואם חנות זו בענן, אנשים מבחוץ לא יגיעו לרשת שלך וישתמשו ברוחב הפס כדי להציג מסמכים.

חסום קבצים מצורפים נכנסים בכל מקום אפשרי. קבצים מצורפים לדוא"ל הם מסלול מסורתי לתוכנות זדוניות. חסימת דוא"ל נכנס עם קבצים מצורפים תשפר את אבטחת הרשת ותוריד את דרישות רוחב הפס שלך. כמובן, תמיד יהיו מקרים עסקיים אמיתיים שבהם המשתמשים צריכים לקבל מסמכים באופן אלקטרוני.

במקרים אלה, צור שטח אחסון מחוץ לאתר לקבלת מסמכים. ניתן להסגר ולבצע בדיקות אינטנסיביות על קבצים לפני שניתן יהיה לגשת אליהם דרך הרשת. צור מדיניות שבה מסמכים ממקורות חיצוניים מוחזקים מרחוק ומוצגים רק באמצעות דפדפן מתוך הרשת. זה ישפר את אבטחת הרשת, יקטין את הצורך בשטח אחסון בשרת קבצים ויוריד את דרישות רוחב הפס.

10. יישם איזון עומסים

אם העסק שלך דורש ששירותים חיוניים יהיו זמינים ללא הרף, סביר להניח שיש לך שטח פנוי רב במערכת שלך וכבר אתה משתמש במאזני עומס. מאזן עומס יכול לשמש כמשאב נוסף כאשר עומס יתר על שרת אחר.

דוגמא טיפוסית לכך היא עם שרתי אינטרנט. אם התור של שרת A מלא, הפנה תנועה חדשה לשרת B. עם זאת, שרת חילוף זה לא צריך להיות שם רק עבור הצפות יתר. אתה יכול לשמור על כל השרתים שלך פעילים ולהפיץ דרישה ברצף. מדיניות כזו מונעת מכל התנועה להתמקד בקישור אחד ואז עוברת לפתע לקישור אחר. בהפצה רציפה, כל הערוצים מקבלים עומס מוריד ושווה. אתה מצמצם את רוחב הפס המוקצה לכל קישור. כאשר אינך צריך להקצות יכולת עומס שיא לכל חיבור שרת, אתה חוסך כסף בהפרשת רוחב הפס שלך או להפיץ מחדש רוחב פס שנשמר לאזורים אחרים ברשת החברה.

אם הרשת שלך מכילה תנועה רבה, זיכרון המטמון במאזני העומסים ושערי הרשת יכול גם לפנות רוחב פס רב..

פתרון בעיות רוחב פס נוסף ברשת

נתקל בבעיות רוחב פס

רשתות קטנות נוטות פחות להיתקל בבעיות בשימוש ברוחב הפס. זה בגלל ש מערכת קטנה יותר עם צמתים מעטים המכסים שטח מוגבל קל ממש לפקוח עין. סוגיות התפוקה נוטות להתעורר כאשר הרשתות גדלות באופן לא מתוכנן.

חיזוי דרישות רוחב הפס הוא פשוט יחסית, אך בעיות ביצועי תגובה ברמות תפוקה עשויות להיות הרבה מתחת לקיבולת רוחב הפס שלך. לעתים קרובות מה שנראה כנושא להגבלת יכולת נגרם באמת על ידי גורם אחר. זה עשוי להיות כבל עמוס מדי המשרת יותר מדי נקודות קצה, וכתוצאה מכך זמני המתנה ארוכים לגישה למדיה. כשל בהתקן בחלק אחד של הרשת יכול גם ליצור תנאים שנראים כאילו הם נגרמים על ידי מגבלות רוחב הפס. שגיאות DNS ושכפול כתובות IP עלולות לגרום לתהליכי תלייה הסותמים את הרשת.

חושף בעיות רוחב פס

כאשר אתה עושה מאמץ רציני להפיק את המרב מרוחב הפס של הרשת שלך, עליך גם לטפל בבעיות הנגרמות על ידי בעיות רשת אחרות. כאשר הרשת שלך גדלה מעבר למרחק שאתה יכול לראות בפועל, עליך להשתמש בכלי רשת כדי לשחזר את הנראות של הרשת.

בעזרת כלי ניטור המציגים את כל המדדים של ביצועי הרשת שלך, אתה יכול להבטיח את תקינות התקני הרשת ולשלול כשל בציוד כמקור לבעיות תנועה.

איסוף נתוני תנועה עבור כל קישור ברשת ושמירה על צג ההפעלה לאורך זמן יגלה היכן נמצאים צווארי בקבוק. אם רוחב הפס שלך אמור להספיק על הנייר אך יתברר שאינו מספיק בפועל, אזי דרישה לא אחידה לאורך זמן או נקודת גודש היא יצירת צוואר בקבוק.

איזון בין דרישת רוחב הפס

החלפת השעות בהן דורש הפעלת רוחב הפס דורשת מספיק כדי למקסם את ביצועי רוחב הפס שלך. אם הביקוש מגיע לשיא מדי פעם, ואז תזמן משימות כבדות תנועה לתקופות שונות ביום או, באופן אידיאלי, מחוץ לשעות העבודה. זה אמור לפתור דוקרני עומס ברשת שלך.

עם הגילוי קישור או שניים עמוסים מדי, פשוט תפתור את הבעיה הזו על ידי העברת כמה צמתים לרשת משנה המשותפת להם כדי שהתקשורת שלהם זה עם זה לא תציף את כל הרשת ותימנע מקישור העמוס מדי..

אם יישומים או פרוטוקולים מסוימים מחליפים את צוואר הבקבוק של הרשת, שקול להחליף את אספקת היישומים הללו לענן כדי להפחית את התנועה בקישור העמוס.

התמודדות עם עלויות רוחב פס

הסרת עליות בביקוש מבטל את התנועה שדוחפת את רוחב הפס שלך עד גבולות. לאחר שתייצב את הרשת והורדת את הביקוש לשיא מתחת לקיבולת רוחב הפס, אתה יכול להתחיל שלב שני של מקסום רוחב הפס: להפיץ את העומס על פני המערכת כדי להפחית את הוראת רוחב הפס הנוכחית.

עומס יתרות, מטמון ורשתות משנה המאורגנות טוב יותר להפחית באופן דרסטי את רמות התעבורה ברשת שלך. סביר להניח שיש לך קישורים וציוד כרגע ללא עומס בזמן שחלקים אחרים מהתשתית שלך עומסים על יתר. מתאזנת תזרים תנועה כך שישמש את כל הציוד יפחית את רמות תפוקת השיא בכל קישור או מתג מסוים. זה מקטין את דרישות רוחב הפס הכללי וחוסך כסף.

כלים למקסום רוחב פס רשת

כפי שאתה יכול לראות מהמשימות המפורטות לעיל, נקודת המוצא שלך למקסום רוחב הפס שלך היא לקבל מידע על ביצועי הרשת שלך ברגע. עליכם לגלות היכן נמצא הדרישה לרוחב הפס, הן מבחינה פיזית והן מבחינת סוגי התנועה.

ראה גם: 6 מסכי התעבורה ברשת הטובים ביותר

מערכת ניטור רוחב פס ממלאת צרכים אלה. המורכבות של הצג שתבחר תלויה בגודל הרשת שלך ובנפחי התעבורה האופייניים שהיא נושאת. הרשימה שלהלן נעה בין צגי רוחב פס עם יכולות אנליטיות נרחבות לרשתות גדולות ועד מערכות פשוטות יותר שיעבדו טוב עבור ארגונים קטנים..

הכלים הטובים ביותר למיטוב רוחב הפס ברשת

הקצה העליון של שוק תוכנות לניהול רשת נשלט על ידי כמה ספקים המייצרים חבילות של כלי רשת. כדי לקבל תמונה מלאה של הרשת שלך וליישם פתרונות למקסימום רוחב הפס, תזדקק לשילוב של כלים אלה. למרבה המזל, בתי תוכנה אלה מבינים את המורכבות בניהול רשתות גדולות ומספקים מודולים המשתלבים זה בזה ליצירת פתרונות מותאמים אישית.

1. חבילות SolarWinds

אתר SolarWinds

הכלי העיקרי לניתוח התעבורה ברשת של SolarWinds הוא שלו מנתח התעבורה של NetFlow. עם זאת, כדי לקבל את התמונה המלאה של ביצועי הרשת שלך, אתה צריך גם את ה- צג ביצועי רשת. ניתן לרכוש את שני הכלים הללו יחד בצרור קומבינציה, הנקרא חבילת מנתחי רוחב פס רשת.

החופשי צרור כלי זרימה שווה להוסיף לכל חבילה משולבת של SolarWinds. מערכת כלי עזר זו עובדת עם NetFlow v5 וכולל ממשק כך שתוכל להגדיר את נתבי סיסקו שלך לשלוח נתוני NetFlow לאספן שלך. הכלים האחרים בחבילה הם סימולטורי תנועה שיעזרו לכם לבחון את משאבי הרשת שלכם.

לבסוף, להוסיף על מיפוי טופולוגיית רשת כדי לראות את הפריסה הפיזית של המערכת שלך.

חבילת מנתחי רוחב פס ברשת (ניסיון בחינם)

ביצועי רשת של SolarWinds צג צילום מסך של הרשת

צג ביצועי הרשת הוא תוצר הליבה של SolarWinds ונחוץ למשימות ניהול הרשת היומיומיות שלך. מערכת זו כוללת יכולת גילוי אוטומטי שתתחק אחר כל המכשירים המחוברים לרשת שלך ותדגיש את ציוד הרשת. מערכת גילוי אוטומטי יוצרת נקודת התחלה למקסום רוחב הפס.

SolarWinds Network Performance Monitor הורד ניסיון חינם למשך 30 יום

 מיפוי טופולוגיית הרשת של SolarWinds

Mapper של טופולוגיית הרשת תהיה נמל השיחה הבא שלך. הכלי הזה עושה בדיוק מה שהוא אומר על הפח נותן לך את הפריסה של הרשת שלך. בעזרת המיפטר תוכלו לזהות תנועה המשרתת סביבות וירטואליות ושירותי wifi כמו גם את הרשת החוטית שלכם.

טופולוגיית הרשת של SolarWinds MapperDownload ניסיון ל -14 יום חינם

בתוך צג ביצועי הרשת נמצא מודול בשם NetPath. זה מציג נתיב חזותי של קישורים הנושאים חיבורים ספציפיים. קישורים אלה עוברים לשירותי ענן. אם הרשת שלך כוללת מערכות אלחוטיות, תרוויח מה- מחמם מפות במוניטור ביצועי הרשת. זה נותן לך תצוגה חזותית של עקבות האות של כל נתבי ה- WiFi שלך. עם מידע זה, אתה יכול לראות את אזורי אותות נמוכים ואזורי מתים שמפחיתים את רוחב הפס העומד לרשות המשתמשים שלך.

מעבר בין צג ביצועי הרשת לבין Mapper Topology Network אינו משימה קשה מכיוון SolarWinds בנתה את כל הכלים המומלצים בשילוב זה באותה פלטפורמה, המכונה אוריון. כשאתה קונה כמה מוצרים אלה הם משתלבים יחד. שפר את השילוב עוד יותר עם מודול סקירה, הנקרא קונסולת תפעול ארגונית. זה מאחד את כל הנתונים המגיעים מרוב שרתי SolarWinds.

צילום מסך של SolarWinds NetFlow Analyzer

ה מנתח התעבורה של NetFlow האלמנט של השילוב המומלץ שלנו של SolarWinds הוא כנראה כותרת מוטעה. נטפלו היא שפת מסרים ספציפית בה משתמשת מערכות Cisco עבור ציוד הרשת שלה. תקן תקשורת זה מאפשר לפקח לאסוף מידע על זרימת התנועה. מנתח התעבורה של SolarWinds אוסף נתוני NetFlow. עם זאת, זה לא מתקשר רק עם מכשירי NetFlow, וזו הסיבה שעליכם להתעלם מה- "נטפלובשם הכלי הזה.

SolarWinds NetFlow Analyzer Traffic הורד ניסיון חינם למשך 30 יום

מרבית מנהלי הרשת מפעילים מדיניות רב-ספקית, כך שאתה עלול להיות מודד בכלי רשת שעובד רק עם NetFlow. עם זאת, SolarWinds גם אוספת J-Flow נתונים שנוצרו על ידי רשתות ג'וניפר זה עובד עם NetStream מערכת העברת הודעות Huawei שימושים בציוד. מנתח הרשת גם מפרש את ה- slow ו IPFIX מערכות העברת הודעות שהן שפות דיווח ניטרליות-ספקיות עבור ציוד רשת.

שפות דיווחי ציוד רשת אלו מספקות נתוני מפתח בהם מנתח התעבורה של NetFlow משתמש כדי לפקח על שימוש ברוחב הפס. זהו מודול המפתח לפיקוח על תוצאות מקסימום רוחב הפס. שלב מידע זה עם נתוני NetPath ו- Mapper Network Topology כדי לראות את נקודות המתח ברשת שלך בהן אתה זקוק ביותר ליישום פתרונות מקלים על מנת לשפר את זמינות רוחב הפס..

מנתח התעבורה של NetFlow מסוגל לעקוב אחר הביצועים של קישורי אינטרנט בין אתרים ומחוצה לו לשרתי ענן. מידע זה יעזור לכם להחליט על אסטרטגיות שיפור לאופטימיזציה של WAN.

חלק מהפתרון שלך לשימוש יתר על רוחב הפס עשוי להיות גישה QoS. זה ההפך של המצערת מכיוון שהיא מאפשרת לתייג סוגים מסוימים של תנועה ולתעדף את זרימתה דרך ציוד רשת. באופן יעיל, טקטיקה זו מצמצמת את כל היישומים האחרים שלא קיבלו עדיפות. מנתח התעבורה של NetFlow כולל מודול מעקב, המפקח על זרימת הפרוטוקולים העדיפים. אתה יכול לגשת אל "לפני"ו-"לאחרגרפי תנועה ברשת כדי לאמוד את ההשפעה של אסטרטגיית QoS.

ה מנתח התעבורה של NetFlow כולל קטע לניתוח תנועה אלחוטית. זה עובד בשילוב עם תכונות ה- wifi Network Monitor Monitor כדי לעזור לך למקסם את הזמינות של רוחב הפס האלחוטי לקהילת המשתמשים שלך..

חבילת מנתחי רוחב הפס של רשת SolarWinds הורדת ניסיון חינם למשך 30 יום ב- SolarWinds.com

צרור בקרת IP של SolarWinds (ניסיון בחינם)

שני המוצרים האחרים של SolarWinds שאנו ממליצים למקסום רוחב הפס הם מנהל כתובות IP וה מעקב אחר מכשירים משתמשים. ניתן לרכוש את שני הכלים הללו יחד באריזה, הנקראת צרור בקרת IP.

מעקב אחר מכשירים של SolarWinds

ה מעקב אחר מכשירים של SolarWinds מזין מידע על מקור התעבורה ברשת. אתה יכול זהה את יציאות המתגים השואבות נתונים לרשת ולעקוב אחר כל הדרך לכל נקודת קצה.

אלמנט המשתמש במודול זה מכיל פרופילים של כל משתמש ברשת כולל המיקומים הפיזיים שלהם. לוח בקטע פרטי משתמש בכלי מציג רשימה הניתנת לחיפוש של כל נקודות הקצה עליהן חשבון המשתמש פעיל. זוהי תכונה שימושית לאבטחת רשת וכן לניהול רוחב פס. זה מאפשר לך לזהות פעילות חריגה שעשויה להצביע על חשבון משתמש שנפגע. הודות לתכונה של גילוי אוטומטי של צג ביצועי הרשת בשילוב עם מידע המשתמש והמכשיר במודול זה, אתה יכול לפקח על מכשירים לא מורשים ומשתמשים במערכת.

בתוך ה מעקב אחר מכשירים משתמשים, מודול פרופילים של כל אחד ממכשירי הרשת הפועלים בסביבתך כולל נקודות גישה אלחוטיות. הביצועים של כל מכשיר מראים ערכים כגון תפוקה, אובדן מנות, ו זמני תגובה. פיסות מידע אלה מראות אם רוחב הפס שלך נפגע על ידי ציוד לקוי או יישום פגום שמקורו במיקום ספציפי אחד. פרופילי המכשירים מזהים אילו מתגים נדחפים ליכולתם. אתה יכול להתחקות דרך חיבור מוטרד כדי לראות היכן בדיוק התרחשה ליקוי רוחב הפס.

ספקי תוכנה לניטור רשת רבים מייצרים כלי שנקרא א החלף Mapper Port. SolarWinds בונה פונקציונליות זו במעקב אחר מכשירים משתמשים. שירות ניטור מתגי המתגים של כלי זה מציג את הפעילות של כל נמל ואת הפרוטוקולים שקשורים אליו. לדוגמה, אתה יכול לראות באילו יציאות מתג משתתפות סביבה וירטואלית. זה מאפשר חיבור בין ביצועי חומרה לפלטפורמה התומכים במערכות VM. כמו ברוב מסכי יציאת המתגים, צג ההתקנים של המשתמש מאפשר לך להפעיל ולכבות יציאות ממיקום מרכזי אחד.

מעקב אחר מכשירים משתמש של SolarWinds הורד ניסיון חינם למשך 30 יום

מנהל כתובת ה- IP הוא חלק מהפתרון לבעיות השימוש ברוחב הפס שלך. מודול זה אינו מחליף את שרתי ה- DNS או ה- DHCP שלך אלא עוקב אחריהם כדי לבדוק את היקפי ההקצאות של כתובות ה- IP. תוספת של כלי זה לחבילת הניטור שלך שימושית במיוחד אם אתה מפעיל שרתי DHCP ו- DNS מרובים ברשת שלך. ה- IPAM מאחד את כל הנתונים המוצגים על ידי כל מסוף שרתים, כך שלא תצטרכו לבדוק ידנית שההיקפים של כל אחד מהם אינם חופפים..

SolarWinds IPAM

הגורם העיקרי לגודש ברשת הוא עומס יתר של חוט בודד עם יותר מדי צמתים. אם לא חילקת את הרשת שלך לרשתות משנה, זו משימה מרכזית שעליך לבצע. אם פיצלת את הרשת ואתה עדיין נתקל בבעיות ביצועים, אתה צריך לשנות את גודל התת-רשתות שלך. בשני התרחישים, מנהל כתובות ה- IP של SolarWinds יעזור לך להשלים את המשימה בהצלחה. ניתן להקצות משאבים מחדש כדי להפחית את רוחב הפס הרזרבי בחלק אחד של הרשת ולהגדיל את רוחב הפס הלא מספיק בחלק אחר.

מנהל כתובת ה- IP עוזר חישוב רשתות משנה וסוחף את הרשת באופן קבוע לרשימת כתובות פעילות. כאשר ה- IPAM מגלה כתובות נטושות, הוא מעדכן את שרת DHCP הרלוונטי באופן אוטומטי, ומחזיר את הכתובת הזו לבריכה להקצאה. ה- IPAM מבצע מעקב שוטף אחר בריכות כתובות ויתריע בפניך אם היקף כתובת אחד מתקרב למיצוי. אתה יכול גם להגדיר התראות אם מתרחשים התנגשויות בכתובות IP.

ה- IPAM יכול להעריך סביבות VM ולהתאים הקצאות IP לסביבה הפיזית הבסיסית של הכתובות. זוהי עזרה נהדרת אם אתה מנהל מערכת VM הניתנת להרחבה וצריך להוסיף כתובות חדשות באופן אוטומטי.

תיאום הקצאות כתובות IP הוא נושא חשוב כאשר ברצונך למקסם את רוחב הפס מכיוון שמיקומי כתובת יכולים להתנגש לגרום לעיכובים בהעברה ואף לחסימות. מצב זה מבולבל לרוב בזמינות רוחב הפס מכיוון שההשפעות דומות מאוד. סילוק בעיות של כתובות IP יאיץ את הרשת שלך ויגרום להיראות כאילו הרחבת את רוחב הפס. באופן דומה, כישלון בעדכון רשומות ה- DNS עם כתובות IP שהוקצו מחדש יגרום לחיבורים להיתקע ולגרום לה להיראות כאילו הרשת הגיעה למקסימום. פיתרון בעיות אלה יעזור לזהות אילו בעיות ביצועי רשת באמת נגרמות על ידי מגבלות רוחב פס.

לכל המודולים המפורטים לעיל דפי לוח מחוונים מעולים הכוללים גרפיקה חלקה כדי להמחיש את מצב הרשת. עזרי מידע כוללים גרפים, תרשימים, חיוג וקידוד צבעים הקל על הבחנה בין פעולות ומפגעים מוצלחים. ניתן להתאים אישית את לוח המחוונים וניתן להגדיר תצוגות מוגבלות של נתונים ובקרות ל לאפשר לחברים שונים בצוות מנהלה לגשת רק לתכונות שהם צריכים כדי לבצע את תפקידם. ההתראות שנוצרו על ידי כלים אלה מוצגות במסוף ותוכלו לשלוח להם חבר צוות מאת סמס או אימייל.

היכולת להגדיר קבוצות משתמשים, חשבונות משתמש נפרדים ותצוגות לוח מחוונים מוגבלות פירושו שאתה יכול לתת גישה לבעלי עניין שאינם טכניים, כמו חברי דירקטוריון, כדי לאפשר להם לבדוק את מצב הרשת מתי שהם רוצים. מנוע הדיווח של כלים אלה גם עוזר צור מסמכים ושקופיות שיעניקו לך יתרון כשמציגים בפני מנהלים. כלי הדיווח מאפשר ליצור דוחות מותאמים אישית.

כל המודולים הללו פועלים על שרת Windows סביבה.

SolarWinds בקרת IP BundleDownload ניסיון חינם למשך 30 יום

2. ערכת הכלים של מהנדס SolarWinds (ניסיון חינם)

צג זמן תגובה של מהנדסי SolarWinds

הפיתרון שלמעלה הוא השילוב העליוני של הקו של כלי רשת שיעזרו לכם לנהל את רוחב הפס שלכם. עם זאת, SolarWinds מספקת חבילת כלים חלופית אם אתה מוצא את המשולבת מעל מעט יקרה. מערך הכלים של המהנדס הוא אלטרנטיבה זולה יותר לאותן מערכות מבוססות אוריון המפורט בסעיף הקודם. SolarWinds מציין כי חבילה זו יכולה גם ליצור אינטראקציה עם צג ביצועי הרשת. מערך הכלים של המהנדס כולל בסך הכל שישים כלי עזר.

מערך הכלים העצום הזה כולל פונקציות המצללות את היכולות של מוצרי ה- SolarWinds העיקריים. תוכל לבחור את רשימת הכלים שבתיק הרכיב חבילת שימושית שתעזור לך למקסם את רוחב הפס של הרשת. התחל עם כלים שרושמים את כל ציוד הרשת שלך ובודקים את תקינותם כמו סורק הנמל, החלף יציאת מיפוי, טאטא SNMP, דפדפן רשת IP, כלי גילוי כתובות MAC וכלי לטאטא פינג..

ה החלף Mapper Port מתקן מייצר דף דוח עבור כל מתג ברשת שלך ומפרט את היציאות המחוברות אליו. אתה יכול לראות את כתובת MAC והמוקצה כתובת ה - IP מכל מכשיר המחובר לכל יציאה. ה סורק יציאה בודק את יציאות הכתובת בנתבים והתקני הקצה שלך, מראה אילו יציאות פתוחות ופגיעות לניצול האקרים. לאחר שתתעד את כל הציוד שלך, תוכל להתחיל למקסם את רוחב הפס של הרשת שלך.

צגי ביצועי רשת בזמן אמת בחן את ביצועי רוחב הפס, כמו צג זמן התגובה וכלי השירות TraceRoute. ה מעקב אחר זמן תגובה מציג את התפוקה של התקני רשת שנבחרו. דו"ח חי זה מראה אילו חלקים מהתשתית שלך אינם זמינים לניתוב ואילו ביצועים טובים.  נקודות כישלון אלה יכולות להסביר מדוע המשתמשים שלך חווים איטיות או רשת בלתי נגישה.

הכלי TraceRoute הוא יישום של כלי ניהול רשת רגיל שאתה בטח כבר מכיר. הוא משתמש ב- ICMP כדי לבדוק את הקישורים המרכיבים את המסלול ליעד ספציפי. מידע זה מוצג בטבלת GUI ניתנת לחיפוש, וחוסך ממך לאבחן ידנית נתיבים בשורת הפקודה. כלים אלה מועילים מאוד גם בעת ניתוח חיבורים ברחבי האינטרנט. יכולת זו תתגלה כיעילה כשאתה אוסף ראיות לאופטימיזציה של WAN.

התפקיד של ניהול כתובות IP מכוסה על ידי מנתח DNS, כלי ביקורת DNS, מנתח מבנה DNS, צג היקף DHCP, מחשבון רשת משנה ומוניטור כתובת IP. אוסף זה אינו משולב היטב כמו מנהל כתובות ה- IP בחלק הקודם. מעבר בין מסכים לקבלת שירות IPAM מלא פירושו צעדים ידניים דרוש הערת הערות כדי לנהל את מרחב כתובות ה- IP שלך כשאתה בוחר את ערכת הכלים של המהנדס.

אתה יכול למקד מספיק מידע באמצעות ערכת הכלים של המהנדס כדי בהצלחה נקודות זהות של גודש ברשת ולבחון היכן ניתן להפחית את רוחב הפס על מנת לשפר את הביצועים בחלקים המסופקים מתחת לרשת. כלי זה פועל על שרת Windows סביבה. למרות שערכת הכלים של המהנדס זולה יותר ממסך ביצועי הרשת והרבה יותר זול מכל שילוב הכלים שהוסבר בסעיף הקודם, זה לא קל לשימוש. אתה יכול לבדוק את זה בעצמך ב- ניסיון חינם למשך 14 יום.

ערכת הכלים של מהנדס SolarWinds הורדת ניסיון חינם למשך 14 יום

3. צג רשת PRTG של פסלר (ניסיון בחינם)

שפר את ביצועי הרשת בעשרה שלבים בתוספת כלי רוחב הפס המובילים

צג רשת PRTG של פסלר הוא צג תשתיות בן שלוש. הוא מכסה רשתות, שרתים ויישומים. רכיב ניטור הרשת של הכלי כולל שני אלמנטים: מנהל ביצועי רשת, הבודק את תקינות התקני הרשת, ו- מנתח תנועה ברשת. פונקציות ניטור הרשת הללו של PRTG הן שיעזרו לכם לייעל את השימוש ברוחב הפס שלכם.

אספן PRTG אוסף דוחות בזמן אמת על תעבורת רשת באמצעות מגוון מערכות העברת התקני רשת. אלה כוללים NetFlow, sFlow, IPFIX ו- jFlow. הנתונים מההודעות הללו זוממים בלוח המחוונים בצורה של תרשימים. מפת רשת שנערכה מנתוני SNMP מציגה גם סטטוסים מקודדי צבע הנגזרים מאיסוף הנתונים של מנתחי התעבורה ברשת. ניתן לסנן את נתוני התנועה לפי כתובת IP, תוכנה או מקור פרוטוקול כך שתוכלו לראות את המקורות של מרבית התנועה שלכם. נתוני התנועה מאוחסנים גם בכדי לספק חומר מקור לתכנון קיבולת.

אם אתה מיישם וירטואליזציה, PRTG יכול לעקוב אחר המשאבים התורמים לאילו מכשירי VM. אתה תוכל נתח את הביקוש על כל מארח ולהחליט אם אתה צריך לחלק מחדש משאבים וירטואליים או להוסיף עוד תשתיות כדי לספק את הגידול בביקושים הקרובים.

אם אין לך תקציב לציוד נוסף, המידע שמספק צג התעבורה ברשת יאפשר לך לעשות זאת לתעדף תנועה או להגביל את הקצאות רוחב הפס ליישומים מסוימים על מנת למנוע מהן להכריע את הרשת וגיבוש שירותים אחרים.

אתה יכול לבחור להירשם כמנוי ל- PRTG כשירות מקוון או שתוכל להתקין את התוכנה בשרת שלך. המערכת משלבת סדרת חיישנים. "חיישן" הוא תנאי מערכת או תכונה חומרה. אתה יכול להשיג את Paessler PRTG בחינם, אך גרסה זו מוגבלת ל 100 חיישנים. אתה צריך לשלם עבור יישומים גדולים יותר, אבל פסלר כן תן לך ניסיון חינם למשך 30 יום לבדוק את המערכת.

Paessler PRTG Network Monitor הורד ניסיון חינם למשך 30 יום

4. ManageEngine Tools

אתר ניהול מנועי

ManageEngine הוא ככל הנראה המתחרה העיקרי של SolarWinds בתחום ניטור הרשת. מערכת ניהול הרשת העיקרית שלה נקראת OpManager. החברה מייצרת מגוון כלי עזר אחרים לרשת, רבים מהם זמינים כתוספות עבור OpManager כמו גם כלים עצמאיים.

הכלי העיקרי השני שנוצר על ידי ManageEngine הוא OpUtils. זה משלב את הפונקציות של מנהל כתובות IP עם פונקציות של Mapper Switch Port. יחד עם התוסף ניתוח התעבורה ברשת עבור OpManager, הם נותנים מספיק פונקציונליות בכדי למקסם את רוחב הפס של הרשת.

הפריסה המתוכננת היטב מאפשרת לך לספוג מידע על הרבה היבטים שונים של ביצועי רשת במבט חטוף. על לוח המחוונים הראשי יש רצועה עליונה המציגה תרשימים מיניאטוריים עם קידוד צבע. כל אחת מהגרפיקה הקטנה הזו מציגה נתונים חיים ופועלת כקישור למידע מפורט יותר.

המטרה העיקרית של OpManager היא מעקב שוטף אחר התקני רשת. זה לא בדיוק הכלי הדרוש לך למקסום רוחב הפס, אלא הוא מציג נתונים חיים ומספק התראות על שינויים חשובים במצב. שירות זה יעזור לך למנוע ליקוי רוחב פס פתאומי שעלול להיגרם כתוצאה מציוד לקוי.

ה- OpManager פונקצית גילוי אוטומטי יבנה מפה של הרשת שלך. OpManager מייצג מבני רשת בסדרה של תצוגות מעמיקות. פונקציית המיפוי הבסיסית יוצרת פריסה של הטופולוגיה של הרשת. עבור רשתות WAN, הטופולוגיה הזו מכוסה על מפת עולם אמיתית. המתווה הפיזי של הרשת אינו המפה היחידה המוצעת. אתה מקבל גם מפת L2, המציגה את כל התקני הרשת ואת כל הקישורים הקורנים לציוד השכן.

כמה תצוגות אחרות הזמינות, ככל הנראה, מתאימות יותר לצוות שאינו טכני. הראשון מההצגות האלה ייצוג תלת ממדי של הבניין עם פריסת הרשת בכל קומה. השנייה מראה ארון שרתים כאשר כל אחד מהשרתים שלכם ממוקם במדף הנכון במעמד, יחד עם היצירה והדגם שלהם. הדמיות אלה ככל הנראה לא יפתרו את בעיות רוחב הפס שלך, אבל הם עזרי מצגת גדולים.

מודול ניטור הרשת OpManager עובד עם סביבות וירטואליות. באופן ספציפי, ל- OpManager יכולות מיוחדות לזיהוי וניהול VMWare, Hyper-V, ו סיטריקס מערכות.

מנתח ה- NetFlow משפר את זמינות רוחב הפס לרשת כולה. טווח הגעה זה משתרע דרך האינטרנט לאתרים מרוחקים, כך שתוכלו להשתמש במנתח לאופטימיזציה של WAN. בעזרת כלי זה תוכלו לראות קישורים או מקטעי רשת אשר לרוב פוגעים במגבלות הקיבולת שלהם. ניתן לראות גם את הקיבולת של כל הקישורים האחרים ברשת, תוך זיהוי אספקת יתר שניתן להעביר כדי להקל על צווארי הבקבוק.

המנתח אוסף הודעות רשת מהציוד. למרות השם, זה לא רק אוסף סיסקו נטפלו הודעות. זה יכול גם לזהות ולפרש J-Flow, NetStream, slow, IPFIX, זרימה, FNF, ו Appstream הודעות.

הכלי יכול להבחין בין זרמי נתונים, קול ווידאו. אם אתה באמת רוצה לפנות רוחב פס כלשהו, ​​זרמי הווידיאו האלה הם שצריך ללכת אליו. לוח המחוונים כולל יכולות לעיצוב תנועה ליישום תעדוף QoS ומצערת לאחר שזיהית את התנועה שרוצה לסחוט ממנה קצת מקום.

מנתחי NetFlow מודול תכנון קיבולת מכין דוח מגמות תנועה על סמך נתונים היסטוריים, והוא יכול להראות תחזיות לאן נראה כי גידול התנועה הולך לכיוון.

מנתח ה- NetFlow זמין ככלי עצמאי, כך שתוכל פשוט להתקין את זה בלי האחרים. אבל בכדי להשיג את הטיפול ברוחב הפס שלך באמת, אתה צריך לכסות הרבה יותר גורמים מאשר רק זרימת תנועה חשופה. כדי להקל על מחסור ברוחב הפס, אתה זקוק לתובנות מעמיקות יותר כדי ליידע החלטות. ה החלף ניהול נמל קטע של OpUtils מפרק תנועה עבור כל קישור וקטע, ומעקב אחר מקורות התנועה לנקודות קצה בודדות. זה מזהה משתמשים או מכשירים ספציפיים שיוצרים תנועה מוגזמת וכן כל מכשירים סוררים או פעילות יוצאת דופן המעידים על חשבון משתמש שנפרץ.

היצירה האחרונה בפאזל בפתרון רוחב הפס של ManageEngine היא מנהל כתובות IP. כלי זה זמין ככלי עזר עצמאי, או שתוכל לקנות אותו כתוסף ל- OpManager. זה משולב גם ב- OpUtils.

ה- IPAM יפקח DHCP ו DNS שרתים ומזהים כתובות IP נטושות ברשת. כלי זה מסייע בגודל ימני לכל רשת משנה והופך את רוחב הפס לזמין במידת הצורך. הוא עוקב אחר רשומות DNS ומבטיח שכל הרשומות כוללות כתובת IP חי בפועל. זה יהיה גם לחפש חפיפה בהיקף בין שרתי DHCP מרובים ו- למנוע התנגשות של כתובות IP. כל הבעיות הללו יכולות לחסום את הרשת שלך ולגרום לה להיראות כאילו לא סיפקת מספיק רוחב פס. צמצום רשתות המשנה שלך יפחית את המחלוקת ולהפיק את המרב מרוחב הפס על ידי הסרת עיכובים בגישה לרשת לכל מכשיר.

כל הכלים הללו נכתבים לאותה פלטפורמה, כך שכולם משתלבים בצורה חלקה. אתה יכול להתקין כלים של ManageEngine ב- שרת Windows או לינוקס סביבות. ניתן להקצות את הממשק לקבוצות משתמשים שונות, תוך מתן גישה מוגבלת לקבוצות המשנה של הנתונים ובקרות לוח המחוונים למשתמשים מורשים. פירוש הדבר שאתה יכול לתת גישה לנתונים למנהלים שאינם טכניים ולאפשר לחברי הצוות הזוטרים גישה למערכת הניטור מבלי להסתכן בנזק. כל אחד מכלי השירות המופיעים בחלק זה נשלח עם דוחות סטנדרטיים שנכתבו מראש, או שאתה יכול ליצור דוחות מותאמים אישית משלך.

אתה יכול גם לכתוב תנאי התראה מותאמים אישית ל יידע אותך כאשר חורגות מספי השימוש ברוחב הפס. זה שימושי אם ברצונך לשמור על התנאים שמעוררים שימוש ברוחב פס מוגזם. התראות מופיעות בלוח המחוונים, מקודדות בצבע לפי חומרה. אתה יכול לשלוח התראות על ידי סמס או אימייל לחברי הצוות השונים על פי מקור המכשיר או סוג ההתראה. ניתן להגדיר פעולות מסוימות לפיתרון תנאי ההתראה באופן אוטומטי. זה עוזר לך להקדים את תשישות רוחב הפס גם כשאתה מחוץ למשרד - אתה יכול אפילו לגשת ללוח המחוונים דרך האינטרנט מהמכשיר הנייד שלך..

הפיתרון ManageEngine למקסום רוחב הפס של הרשת בהחלט נותן לך את התצוגות והבקרות הדרושים בכדי לשמור על זמינות הרשת ואיכות השירות..

אתה יכול להפעיל תוכנת ניהול רשת ManageEngine ניסיון חינם למשך 30 יום. הצעה זו כוללת את כל המודולים המופיעים בסעיף זה. א המהדורה החינמית של OpManager מאפשרת לך לפקח על 10 מכשירים. ה ניתן להשתמש במנהל כתובת IP בחינם עד מקסימום 50 כתובות IP. ה ניתן להשתמש ב- NetFlow Analyzer בחינם לניטור של עד שני ממשקים.

5. ManageEngine OpManager Plus

OpManager Plus

חבילת OpManager Plus מעניקה לכם את כל המודולים ManageEngine שלעיל התמזגו זה בזה. יחד עם OpManager, OpUtils והתוסף לניתוח רשת, חבילה זו כוללת מודולי ניטור יישומים ושרתים, א מנהל תצורת רשת, ו מנתח יומן חומת אש - -.

תכונת מנהל תצורת הרשת מגלה בעיות פתאומיות בציוד רשת. מודול זה אוכף את התצורות של ציוד רשת ועוקב אחר כל שינוי בהתקנות אלה. אם מתרחש שינוי לא מורשה בהתקן רשת, שינוי זה עלול לקרוע במהירות ולפגום בזמינות רוחב הפס. זה יכול גם להעיד על חבלה של חבלנים, האקרים או תוכנות זדוניות.

מנהל היישומים שמצורף לחבילת OpManager Plus מזהה יישומים ספציפיים ברשת שלך וכמה רוחב הפס כל אחד מהם משתמש. נראות זו משתרעת על שרתי יישומי ענן ותוכלו לזהות סביבות VM.

מודול מנהל השרת לא ממיין ישירות בעיות ברוחב הפס. זה מזהה את כל בעיות השרת שעשויות להאט את זמני התגובה, כולל בעיות בביצועים שאינם רוחב פס עשויים להעיב על התצוגה שלך לגבי זמינות רוחב הפס. מנתח יומן Firewall יכול לשרת מטרה דומה מכיוון שהוא יכול להדגיש גרירה במהירויות חיבור שאינן קשורות ברוחב הפס באמת.

מערכת OpManager Plus בעלת יכולת התאמה קדמית זהה לגירסה הרגילה של OpManager. כלי זה פועל גם הוא שרת Windows ו לינוקס. הצעות ManageEngine ניסיון חינם למשך 30 יום של OpManager Plus. כמו בחבילה הרגילה של OpManager, גרסה חינמית של OpManager Plus כיסויים עד 10 מכשירים.

6. Ipswitch WhatsUp Gold

לוח מחוונים של WhatsUp זהב

Ipswitch מדביקה את SolarWinds ו- ManageEngine. מוצר הכוכבים שלו הוא WhatsUp Gold, צג רשת שניתן להרחיב על ידי שילוב מודולים נוספים באותו אופן כמו Monitor Performance Performance ו- OpManager..

חבילת כלים לשיפור השימוש ברוחב הפס של הרשת תכלול מודולי ניתוח תנועה ברשת ומעקב אחר ביצועי יישומים.

WhatsUp Gold הוא מנהל ביצועים ברשת זה מתמקד בסטטוסים של ציוד רשת. המערכת מסוגלת לפקח על רשתות אלחוטיות כמו גם על רשתות LAN רגילות. זה יכול לזהות סביבות וירטואליות הכוללות גם תצורות מקומיות וגם תצורות מבוססות ענן.

לניהול רוחב פס, הדבר הראשון שאתה צריך זה מפת רשת. ההתקנה הראשונית של WhatsUp Gold מסתיימת בטאטא מערכת שמגלה את כל התקני הרשת שלך. לאחר מכן הכלי מייצר מפת רשת ממידע זה. מפת הרשת מראה כיצד כל המכשירים מתחברים זה לזה ויוצרים את הרשת כולה. כל צומת בתוכנית הוא קישור לדף של פרטי ביצועים ומצב אודות אותו מכשיר.

WhatsUp Gold משתמש SNMP העברת הודעות כדי לשמור על סטטוסים מעודכנים בכל מכשיר. למרות שתכונה זו אינה קשורה ישירות לשיפור השימוש ברוחב הפס, מצב שגיאה במכשיר רשת יתרום לבעיות ברשת. עליך לשלול את תקינות ציוד הרשת לפני שתתחיל בניתוח השימוש ברוחב הפס.

פונקציות הליבה הדרושות לך במסע שלך למקסום רוחב הפס של הרשת טמונות בתוסף Network Monitor Monitor. כלי זה מתפקד כמיפוי יציאת מתג מכיוון שלא רק שהיא תדווח על תנועת רשת, היא תפלח נתונים לפי פרוטוקול ויישום. תוכל לראות אילו קישורים עומסים יתר על המידה ואילו פרוטוקולים מוליכים את כל התנועה במורד הופ. הנראות של מערכת WhatsUp Gold מורחבת לקישורי אינטרנט שיעזרו לכם במיטוב WAN.

המודול מפרש את פרטי תפוקת התעבורה ברשת מהודעות שנתפסו המסתובבות ברחבי המערכת. סיסקו נטפלו, NetFlow-Lite ו NSEL, ג'וניפר זרימת ג'וניפר, slow ו IPFIX להפיק את ההודעות. המידע שנאסף מהם מסווג לפי משתמש, פרוטוקול ויישום. זיהוי משתמש זה הוא תוצאה של בחינת מקור יציאת המתגים של כל הודעה.

בעזרת נתונים אלה ניתן ליצור קו בסיס למקסום רוחב הפס של הרשת. בשלב הבא עליכם להחליט על מדיניות להתמודדות עם תנועה מוגזמת בקישורי רשת מסוימים. ה מתכנן קיבולת רוחב פס בוחן את השימוש הנוכחי והמגמה וזורם ברחבי הרשת. אתה יכול לדמות את ההשפעות של שינוי תצורת הרשת, העברת צמתים ממתג אחד לשני והגדלת קיבולת הקו בקטע של כבל. בעזרת מידע זה תוכלו להעריך האם הפיתרון לבעיות רוחב הפס שלכם טמון בהשקעה נוספת בתשתיות.

דוחות על אפליקציות ופעילות פרוטוקול עשויים להדגיש סיבה ברורה לבעיות הגודש שלך. דוגמאות לבעיות תנועה בוהקות שהנראות יכולה להדגיש כוללות תזמון של גיבוי נתונים או הקצאת התקני פלט, כגון מדפסות להפרדת תת-רשתות.

WhatsUp Gold תומך באסטרטגיה חלופית של עדיפות לתעבורת QoS. בשיטה זו אתה יכול להבטיח שתעבורה חיונית תמיד עוברת תחילה על נקודות עומס, מחזיקה יישומים מגהצים שאינם חיוניים או רוחב פס לטובת קהילת המשתמשים הרחבה יותר.. מתכנן הקיבולת יכול לשחק מחדש נתונים היסטוריים עם תגי תנועה עדיפים. בעזרת סימולציה זו תוכלו לבדוק את היעילות של עדיפות QoS.

ה צג זרימה המודול מפיק דוחות תובעניים על קיבולת רשת ועל שימוש מבוסס זמן. אלה יהיו חיוניים לתקשורת עם מנהלים בעת תכנון מדיניות להתמודדות עם צווארי בקבוק. כאן תוכל להחליט להעביר יישומים מסוימים לענן או לחסום את השימוש ביישומים רעבי רוחב פס, כמו הזרמת וידאו, בשעות של ביקוש שיא.

התראות המובנות במערכת ניטור התעבורה WhatsUp Gold מודיעות לך כאשר מגיעים לספי הקיבולת. זה מאפשר לך לצפות בהצטברות התעבורה בשלב החקירה שלך. לאחר שתבינו את הבעיה תוכלו למקם פתרונות, כגון מטמון ומאזני עומס.

המסך משתלב סיסקו NBAR סיווגים. NBAR הוא ה- זיהוי אפליקציות מבוסס רשת רשימה שמדרגת יישומים לפי חשיבות. מידע זה משמש מדריך לזיהוי איזו תנועת אפליקציות לתעדף אם ברצונכם לעבור בדרך QoS לפיתרון תשישות רוחב פס..

השילוב בין WhatsUP Gold לתוסף Monitor Monitor Network שלו יעניק לך תובנות על סביבות וירטואליות. למרות זאת, אם הרשת שלך משתמשת בטכנולוגיית VM בכבדותכן, אולי תשקול להשקיע ב ניטור סביבתי וירטואלי תוסיף. כלי זה נותן ניתוח מעמיק יותר של סביבות וירטואליות.

המסך מכסה VMWare ו Hyper-V יישומים ומציע נתונים חיים על הביצועים של מערכות VM. החיישן שהכי יעניין אתכם במשימת מקסום רוחב הפס שלכם הוא צג השימוש בממשק. זה יראה אם ​​VM אחד מעמיס יותר מדי על המערכת, או אם כל נקודות הקצה הווירטואליות ברשת מופצות באופן שווה, תוך שימוש בכמויות רוחב פס מקובלות. אם אתה מסתמך מאוד על וירטואליזציה, עליך לפחות לשלול מערכת זו כמקור לתשישות רוחב הפס.

צג הווירטואליזציה משתלב בלוח המחוונים הרגיל של WhatsUp Gold. ניתן לשלוח את ההתראות שלו, יחד עם התראות שהועלו על ידי המודולים האחרים סמס או אימייל כמו גם להופיע בקונסולה ובקבצי היומן.

ניתן לשלוח התראות לחברי הצוות בהתאם ליישום המקור או לחומרת מצב ההתראה. ניתן גם להתאים אישית את לוח המחוונים וניתן להקצות תצוגות שונות לחשבונות משתמש בודדים. זוהי דרך טובה להעביר תצוגות מידע על שירות עצמי למנהלים ולשתף פעולה עם מקבלי ההחלטות.

חסרון אחד בפתרון WhatsUp Gold הוא היעדר מודול מנהל כתובות IP. זיהוי קישורים עמוסים יתר הוא חלק חשוב ממקסום רוחב הפס. כלי שמארגן מחדש את רשתות המשנה שלך יכול למנוע את הצורך להשקיע בתשתיות רבות יותר.

ניתן להתקין את חבילת ה- WhatsUp Gold חלונות. אתה יכול לקבל ניסיון חינם לבדוק את זה לפני שאתה מתחייב. נקראת הגרסה החינמית של WhatsUp Gold Starter זהב. זה מאפשר לך רק לפקח חמישה מכשירים, ובמציאות, אם הרשת שלך קטנה כל כך, לא באמת תצטרך נהלי אוטומציה נרחבים או תוכנת ניטור מסובכת.

תכנון להצלחה

כמה תוספות חפוזות לרשת יכולות לגרום לרוחב פס וכאבי ראש לביצועים במשך שנים רבות. אם אתה יכול לחסוך זמן, תכנן את הרשת שלך מאפס.

קדימה, התאמצו להעביר נושאי רשת למנהלים ומקבלי החלטות בארגון שלכם. הראה שאתה יכול לעבוד כחלק מצוות בינתחומי. כאשר פרוייקט חדש מתחיל, סביר להניח שהמנהלים ישאלו את התשומות שלכם לגבי דרישות הקיבולת מהיום הראשון. תכנון הרחבה של הרשת נמנע משגיאות בזרימת התנועה שיוצרים תוספות מבוהלות.

האם יש לך כלי מועדף לניטור רוחב פס? האם הצלחת לבודד צוואר בקבוק, לפתור אותה ולהקטין את דרישות רוחב הפס של הרשת שלך? ספר לקהילה על חוויות התכנון שלך על ידי השארת הודעה בקטע ההערות שלהלן.

תמונה: חיבורי פייסבוק של טים ווקר דרך פליקר. מורשה תחת CC BY-SA 2.0

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

8 + 1 =

map