הסבר על מונחי מהירויות אינטרנט ופס רחב

פס רחב


עם המאבק על ניטרליות נטו שעדיין בוער בארה"ב ובמקומות אחרים, צרכנים רבים מתמודדים כעת פנים מול פנים עם תנאים לא מוכרים. מצערת? פס רחב? DSL? סיבים? העלאת מהירויות והורדה? נראה כי המילה מרק מתגברת מדי יום, ואפילו בהקשר הנושאים עדיין יכולים להיות מבלבלים. עבור מישהו שמחפש תוכניות אינטרנט מספקים שונים, זה יכול להיות קשה להבין מדוע כל זה חשוב. ובהינתן מידע רב בדרך כלל מגיע ישירות מספקי האינטרנט שמנסים למכור לך תוכניות אינטרנט, זה יכול להיות קשה לדעת על מי לסמוך אפילו.

למרבה המזל, אינך זקוק לתואר מתקדם במדעי המחשב או ברשת כדי ללמוד את היסודות המשמעותיים. מדריך מוחלט זה אמור לעזור לך להבין טוב יותר מה המשמעות של כל מונחי האינטרנט האלה באמת - ומדוע הם חשובים כשאתה מחפש שירותי פס רחב..

הבנת מהירויות אינטרנט ומינוחים

במדריך זה אנו מתמקדים בעיקר בכל מה שקשור ל"פס רחב ". עם זאת, אנו נכנסים לפרטים גדולים לגבי משמעותם של מהירויות אינטרנט וטרמינולוגיה באופן כללי.

כפי שתמצא, מהירויות אינטרנט נמדדות ב קצת, עם קילוביט בדרך כלל להיות המדידה הקטנה ביותר של מהירות, ו מגה-ביט להיות המדידה הנפוצה ביותר. עם זאת, ספקי שירותי אינטרנט רבים מציעים כעת מהיר-על ג'יגאביט מהירויות אינטרנט המסוגלות להוריד סרטי HD תוך שניות.

אולם למטרות המדריך שלנו, ההתמקדות בו פס רחב הוא החשוב ביותר, כיוון שחיבור האינטרנט המהיר והמתמיד הוא סוג האינטרנט שרוב הצרכנים משתמשים בו כעת.

מנקודת מבט פשוטה, מהירות האינטרנט היא רק מדידה של כמה מהר אתה יכול להוריד או להעלות מידע דרך האינטרנט. לדוגמה, הדאגה הגדולה ביותר שלך עשויה להיות אם אתה יכול להזרים סרטון מ- Netflix ב- HD ללא חציצה. לשם כך תצטרך כמות מסוימת של מהירות (משהו שאנחנו מדברים עליו בהמשך מאמר זה).

לשם הכיף, אנו ממליצים למדוד את מהירות האינטרנט שלך כנקודת מוצא להבנת מהירויות אינטרנט ומונחי פס רחב.

להלן מספר אתרים שבהם תוכלו להשתמש בכדי לעשות זאת:

Speedtest.net

speedtest.net

InternetHealthTest.org

מבחן בריאות באינטרנט

Fast.com

fast.com

מבחן המהירות של גוגל

מבחן המהירות של גוגל

ביצוע מספר מבחני מהירות ייתן לך מושג טוב כיצד נראית מהירות האינטרנט. אולי אפילו תרצה לבצע כמה הורדות בדיקה של תוכניות בטוחות כדי לראות כמה זמן לוקח לך להוריד קובץ באופן כללי. עם זאת, רעיון טוב איך נראית מהירות האינטרנט שלך ברגע זה ייתן לך בסיס טוב לדיונים שמתרחשים להלן.

מצעד הפס הרחב

התנאי פס רחב נזרק לעיתים קרובות למדי בימינו ללא תשומת לב רבה לפרטים. כשרובנו שומעים את המונח "פס רחב", אנחנו בדרך כלל חושבים "אינטרנט מהיר". בלי להכנס לפרטי פרטים, זו כנראה הדרך הקלה ביותר לחשוב על זה. אף על פי כן, מהירויות האינטרנט המתאימות למונח פס רחב יכולים לעשות שינוי, כפי שהגדרתו מוגדרת לעתים קרובות על ידי רשויות הרגולציה (כגון ה- FCC).

כדאיות בפס רחב

מקור: סטפנו דה סאבאטה ומארק גרהם תחת CC ב -3.0

מבחינה טכנית, "פס רחב" הוא רשת העברת נתונים עם "רוחב פס רחב". כאשר היא מיושמת על גישה לאינטרנט, הפס הרחב חייב להיות, לכל הפחות:

 • תמיד פועל
 • מהיר יותר מחיבורי אינטרנט בחיוג (נקרא פס צר)

בהתחשב בשני הקריטריונים המינימליים הללו, קל לראות מדוע המונח פס רחב מתרגל לנטישה כל כך פזיזה. ולמרבה הצער, מכיוון שהתכונות המגדירות את מה שגורם לפס רחב משהו כל כך דלילות, קל לצרכנים לחשוב שהם מקבלים אינטרנט מהיר רק בגלל שספק שירותי האינטרנט מכנה את השירות שלו "פס רחב".

ספקי שירותי אינטרנט (ספקי שירותי אינטרנט)

כל הגישה לאינטרנט בפס רחב מועברת על ידי מה שמכונה ספקי שירותי אינטרנט, או ספק שירותי אינטרנט. חברות אלה מספקות גישה לאינטרנט לצרכנים, עסקים וממשלות המשתמשות במגוון גדול של טכנולוגיות שונות.

מרבית הצרכנים מכירים ספקי שירותי אינטרנט באמצעות חברות כבלים כמו Comcast, Sky או Verizon. עם זאת, חברות טלפון סלולרי יכולות להיחשב כעת גם לספקיות אינטרנט. הצגת פס רחב נייד 3G ו- 4G פירושה שחברות שירותי סלולר רק, כמו T-Mobile או Sprint, הם גם מהגדרת ספקי האינטרנט.

הפס הרחב בארה

מקור: GeoISP.com

לרוב, אם תרצו גישה לאינטרנט, תצטרכו לרכוש אותה מספק שירותי אינטרנט. ישנם כמה חריגים מוגבלים, אך אלה נדירים במיוחד.

מהירויות פס רחב: ארה"ב, בריטניה, קנדה ואוסטרליה

 • בארה"ב, ההגדרה הפדרלית של מהירות הפס הרחב היא 25 מגה לשנייה למטה, 4 מגה לשנייה למעלה. עם זאת, ממשלת FCC הנוכחית הצהירה על כוונתה נמוך יותר הגדרת המהירות הזו עד 10 מגהביט לשנייה.
 • בבריטניה קבעה אופקום 10 מגהביט לשנייה כזכות חוקית לעסקים ומשפחות. לפני כן, הממשלה ראתה 2 מגהביט לשנייה כזכות בסיסית אוניברסאלית. ממשלת בריטניה מגדירה גם "פס רחב מהיר" ככל מהירות שמעל 24 מגהביט לשנייה.
 • בקנדה הממשלה "רוצה" שלכל האזרחים והעסקים תהיה גישה למהירויות הורדה של לפחות 50 מגהביט לשנייה. עם זאת, לרגולטור הטלקום הקנדי, CTRC, אין דרישה או מנדט מינימלי ובשנת 2016 הכריז על גישה לאינטרנט במהירות גבוהה כזכות בסיסית "הכרחית לאיכות החיים" עבור אזרחים ותושבים קנדים..
 • באוסטרליה יש רשת פס רחב ארצית בבעלות ממשלתית, שממנה ספקי האינטרנט רוכשים את הזכות להשתמש ולמכור גישה ללקוחות. המדיניות הרשמית של ממשלת אוסטרליה היא לספק לפחות 25 מגהביט לשנייה לכולם, כאשר 50 מגהביט לשנייה עומדים לרשות 90 אחוז מהאזור.

מהירויות פס רחב קבועות

סוגי הפס הרחב

אמנם מהירויות פס רחב ודרישות מינימום יכולות להשתנות ממדינה למדינה, אך אותן טכנולוגיות קיימות לרוב בכל מקום. אין דרך אחת לספק גישה לאינטרנט בפס רחב, כאשר חוקרים ומהנדסים מפתחים באופן קבוע טכנולוגיות חדשות בכדי לספק מהירויות מהירות יותר.

הסוגים הנפוצים של טכנולוגיות פס רחב באינטרנט כוללות את הדברים הבאים:

DSL

עבור צרכנים רבים הוותיקים די הצליחו להשתמש באינטרנט בחיוג עם מודם של קול קולי (זה עם צלילי הצווחה בזמן שהחיבור נוצר), DSL היה השלב הבא מעבר לחיוג. קו מנוי דיגיטלי, או DSL, הוא אחד האיטרציות המוקדמות ביותר לאינטרנט בפס רחב.

DSL הוא מונח כללי לגישה לאינטרנט במהירות גבוהה דרך קווי טלפון נחושת מסורתיים. ישנן טכנולוגיות שונות במשפחת DSL שיכולות לספק מהירויות של עד 100 מגהביט לשנייה. עם זאת, מהירויות DSL ממוצעות נוטות להתבייש בהרבה מהאפשר מבחינה טכנית, ובדרך כלל ליפול איפשהו בין 128 Kbps ל- 2 Mbps.

בתוך משפחת DSL, שתי הטכנולוגיות הנפוצות ביותר כוללות:

ADSL (קו מנוי דיגיטלי אסימטרי)

ADSL היא שיטת פס פס נחושת בה מועברים מהירויות ההורדה וההעלאה באופן לא סימטרי, כאשר עדיפות מהירויות ההורדה. כתוצאה מכך משתמשי מגורים עם קו ADSL משיגים מהירויות הורדה מהירות יותר, אך מהירויות העלאה מינימליות, מה שהופך אותה לאופציה פחות עדיפה למי שרוצה לבצע העלאה רבה. גרסה זו של DSL הוצגה לראשונה בשנת 1998 עם מהירויות הורדה של 8 Mbps. האיטציה הנוכחית שלה, ADSL2 +, מאפשרת להוריד 24 מגהביט לשנייה. עם זאת, ADSL אינו נדיר, ובמיקומים שבהם הוא מוצע, הוא לרוב יקר לפי קצב סיביות. רצוי מכיוון שניתן להשתמש בו לשאת חיבורי אינטרנט וקולי קול באותה קו, מה שמייתר קו טלפון שני.

ADSL מגיע גם במספר סוגים, כולל RADSL, שיכולים להתאים את קצב הסיביות על פי תנאי קו, ו- ADSL Lite, המספק שיעורי סיביות נמוכים בהרבה וטווח קצר של בערך 18,000 רגל מספק השירות..

SDSL (קו מנויים דיגיטלי סימטרי)

שלא כמו ADSL, SDSL דורש מהמשתמשים קו טלפון נפרד כדי שהשירות יעבוד. ובעוד ADSL מעדיף מהירויות הורדה, SDSL מאפשר למשתמשים להוריד ולהעלות בקצב סיביות שווה. SDSL הוא גם קצר יחסית, הדורש קרבה של בערך 10,000 רגל מספק השירות.

טכנולוגיות DSL סימטריות אחרות כוללות HDSL (קצב סיביות גבוה) המספק מהירות מהירה יותר בהשוואה ל- SDSL, ו- VDSL (קצב סיביות גבוה מאוד) המציע את מהירויות ה- DSL המהירות ביותר של עד 100 מגהביט לשנייה, אך יש לו גם קצב מאוד קצר טווח 300 מטר מהספק.

בין ארה"ב, קנדה, בריטניה ואוסטרליה, צרכנים באוסטרליה נוטים יותר למצוא אפשרויות DSL. במדינות רבות אחרות, DSL פינה את מקומה לכבלים, סיבים אופטיים או לוויין.

מהירויות DSL ממוצעות

כבל

כבל הוא כיום השיטה הנפוצה ביותר לגישה לפס רחב במספר גדול של מדינות בהן ניתן להשיג פס רחב. במדינות כמו ארה"ב, קנדה ובריטניה, חברות טלוויזיה בכבלים החלו להציע גישה לאינטרנט כחלק מעסקה ארוזה.

אינטרנט מסוג זה עושה שימוש במודם עם כבל קואקסיאלי מחובר. הכבל הקואקסיאלי המוחדר למודם הוא זהה שתמצא מחובר לתיבת הטלוויזיה בכבלים שלך. בדומה לחוטי טלפון, חוטי כבלים קואקסיאליים מבוססים על נחושת, אך בשל תכנונם, הם מסוגלים לספק נתונים משמעותיים יותר לאורך הקו..

אינטרנט בכבלים יכול לספק מהירויות של עד 10 ג'יגה-ביט לשנייה ומעלה בעזרת טכנולוגיה נוספת המיושמת (למשל שילוב טכנולוגיות קואקסיאליות וסיבים תזונתיים). בנוסף, המהירויות הכוללות שאתה עשוי ליהנות מהן באמצעות מודם כבלים מוגבלות בעיקר על ידי מספר הערוצים שאתה מציע דרך המודם שלך. ככל שתציעו ערוצי העלאה והורדה רבים יותר, כך מהירויות ההורדה המשולבות שלכם גבוהות יותר.

לוויין

אינטרנט לוויני, שהוצע בראש ובראשונה לאלה במקומות כפריים יותר, משתמש בלוויינים גיאוסטציונריים בכדי לספק גישה לאינטרנט במהירות גבוהה. המשמעות היא שהלוויינים נמצאים במיקום קבוע בחלל, ולא מקיפים את כדור הארץ.

פס רחב לוויני עובד באותה צורה כמו טלוויזיה בלוויין. העברת נתונים בין הלוויין לצלחת הקליטה היא קבועה, וכתוצאה מכך דרישת "תמיד מופעל" לאינטרנט בפס רחב. עם זאת, גורמים מסוימים יכולים להשפיע על חוזק החיבור, כמו קו ראייה, מזג אוויר ומכשולים אחרים.

איך עובד הלוויין

מקור: HughesNet

המהירויות הזמינות לאינטרנט לוויני מוגבלות רק על ידי השימוש בטכנולוגיה בלוויין ש- ISP משתמש באותה עת. שיעורי ההורדה הממוצעים הם 1 מגהביט לשנייה, בעוד שחלק מהלוויינים של ספקי האינטרנט החדשים ביותר יכולים להציע מהירויות אינטרנט של Gigabit (בעלות גבוהה מאוד). עם זאת, עבור אלה המתגוררים ביישובים כפריים, אינטרנט לוויני עשוי להיות האופציה היחידה בגלל ספקי שירותי אינטרנט מסורתיים המסרבים לבנות תשתית יקרה עבור מספר מצומצם של לקוחות ומעט החזר השקעה..

סיבים

בין הטכנולוגיות החדשות והמהירות ביותר בפס רחב באינטרנט, "סיבים" הם קיצור של "סיבים אופטיים". כבלי סיבים אופטיים נושאים מידע באמצעות אותות אור, וככאלה מעבירים נתונים במהירות האור. שיטה זו מאפשרת חיבורי נתונים מהירים ומרחיבים יותר. סיבי הזכוכית הם קטנים ביותר (בערך רוחב שיער אדם), וסיב אחד יכול לשאת כמות משמעותית של נתונים במהירות גבוהה בטכניקות מרבב שונות..

ישנם כמה מגבלות על כמה מהר יכול להיות חיבור סיבים. רוב אפשרויות האינטרנט של Gigabit מועברות באמצעות סיבים תזונתיים (או במקרים מסוימים שילובים של סיבים / קואקסיאלים). עם זאת, כמה חוקרים הוכיחו כי סיבים יכולים להציע מהירויות נתונים טרטוריות, כאשר קבוצה אחת משיגה 255 כ"ס עם סיב בודד. לצורך פרספקטיבה, אפילו כ- 1 כ"ס יספיקו בכדי להוריד בערך 250 סרטי HD בשנייה אחת.

מכיוון שהאפשרויות של סיבים אופטיים עדיין חדשות יחסית, הן בדרך כלל זמינות רק באזורים עם אוכלוסיה צפופה. גישה כפרית לסיבים תזמן ככל הנראה זמן רב, אם בכלל. בדומה לאינטרנט בכבלים, העלות להפעלת קווים לאזורים כפריים במקרים רבים אינה גורמת לכך ש ספקי הרווח לטווח הקצר או בינוני מחפשים להפוך את הפרויקט ליקר..

נייד (3G, 4G, 4G LTE ו- 5G)

אם אתה מקבל נתונים בטלפון כשאתה בחוץ, סביר להניח שאתה משתמש בחיבור אלחוטי 3G או 4 חס וחלילה. הפס הרחב הנייד עושה שימוש במגדלי טלפון סלולרי כדי להעביר נתונים לטלפון ולמכשירים אחרים שלך. כל דור של טכנולוגיית נתונים סלולרית מסומן על ידי "דור", או "G". לפני 3G, נתונים ניידים לא יכלו להתאים בצורה יעילה למונח "פס רחב" מכיוון שהמהירויות לא היו מהירות מספיק.

ניתן להעלות על הדעת כל מכשיר המחובר לאינטרנט בפס רחב נייד, כל עוד הוא כולל את החומרה המתאימה.

במקרים רבים, מי שלא יכול לגשת לפס רחב תקין דרך כבל או DSL עשוי לקבל גישה לפס רחב נייד באמצעות התקני נקודה חמה. מכשירים אלה פשוט מתחברים ל- 3G או 4G ופועלים כמו נתב, ומקפיץ את האות למכשירים אחרים בסביבתך.

מהירויות חיבור דור שלישי יכולות לנוע בין 348 ביט לשנייה לערך 7 Mbps. עם זאת, ניתן לחיבורי 3G להשיג בערך 50 Mbps בסטנדרטים חדשים יותר. בדרך כלל חיבורי 4G ממוצעים בסביבות 14 מגהביט לשנייה, אך הם יכולים להגיע עד 100 מגהביט לשנייה. כמה טכנולוגיות 4G (שאינן זמינות כרגע לצרכנים) יכולות לפגוע בג'יגה-ביט 1.

באשר ל- 4G LTE (אבולוציה ארוכת טווח), סביר להניח שתבחין בכמה שיפורי מהירות לעומת 4G בסיסי. LTE הוא למעשה יותר מונח שיווקי מאשר טכנולוגיית 4G נפרדת. במקום זאת יש לציין שספק הנייד מציע מהירויות 4G מעט יותר מהירות. כך גם ב- 4G LTE-A.

ההתרגשות האמיתית בפס רחב הנייד כעת, לעומת זאת, היא ב- 5G. האיטרציה הבאה של הפס הרחב הסלולרי תשתמש בסימני טלוויזיה מהאוויר הפורקים כדי להעביר נתונים. אותות אלה יכולים לשאת נתונים הרבה יותר בקצב מהיר יותר מ- 3G או 4G אך הם בעלי טווח קצר בהרבה. 5G מבטיחה מהירויות אינטרנט של 1 ג'יגה-בייט כבסיס, עם פוטנציאל לספק 4-5 ג'יגה-ביט לשנייה ומעלה. בנוסף, מכיוון שניתן להעביר אותות ולהעביר אותם דרך מגדלי טלפון סלולריים קיימים, חלק מההפצות עבור 5G ייקח פחות זמן. עם זאת, מכיוון שאותות 5G יהיו בעלי מרחק קצר יותר, יותר מגדלי תאים יידרשו לכיסוי טוב יותר (כלומר כן, יישובים כפריים עשויים להשאיר שוב את הגבול).

WISPs (ספקי שירותי אינטרנט אלחוטיים)

ספקי שירותי אינטרנט אלחוטיים, או WISP, הם סוג ISP מעט נדיר שנוצר במקור כדי לספק גישה לאינטרנט ליישובים כפריים שבהם אפשרויות אחרות לא היו קיימות.

מכשירי WISP יכולים לכלול רשתות רשת wifi רחבות יותר או מגדלים המשתמשים בכלים לשליחת נתונים דרך להקות אולטרה גבוהה בתדרים (בדומה לטלוויזיה באוויר). בדומה ללוויין, לרוב ב- WISP יש בעיות קו ראיה, מכיוון שלעתים קרובות הם משתמשים בכלי טווח בינוני כדי לשלוח נתונים באופן יבשתי. בנוסף, WISPs מוגבלים בכמה המהירות שהם יכולים לספק, ולעתים קרובות מגיעים למקסימום 15 מגהביט לשנייה.

מהירויות האינטרנט הוסברו

כשמדובר בדיון באינטרנט ובעיקר פס רחב אינטרנט, המונח הנפוץ והנפוצה ביותר הוא לא מובן מהירות. מה זה אינטרנט ומהירות פס רחב, בכל מקרה?

ביטים, ביטים ומגה-בייט

מהירות, ככל שזה קשור לחיבור האינטרנט שלך, זה נוגע במהירות האפשרית להוריד או להעלות מידע. שני ההיבטים של מהירות האינטרנט מוצגים בדרך כלל בנפרד, אך הם עדיין חשובים, אם כי מהירות הורדה הוא החשוב יותר מבין השניים עבור רוב האנשים.

ביטים וקטעים

מקור: אוניברסיטת פלורידה

מהירות האינטרנט שלך נמדדת בכמה פיסות נתונים מועברות כל שנייה. כל אחד קצת נתונים הוא אבן הבניין הבסיסית של מידע מחשבים. א קצת, וזה קיצור של ספרה בינארית, זה 0 או 1. כאן הדברים עשויים להתוודע. כנראה ששמעת שכל הנתונים ברמת הבסיס שלהם הם שילוב של 0s או 1s, מערכת המכונה בינארי. חשוב על א קצת כמו שאתה עשוי לחשוב על DNA אנושי. זהו אבן הבניין הבסיסית של המידע שהופכת נתונים למה שהם, אבל כמו DNA, סיבית אחת לא עושה הרבה. אתה צריך הרבה מזה כדי ליצור משהו.

כשאתה משדרג את אלה פיסות נתונים ולארגן אותם בדרכים מסוימות, אתה מתחיל לקבל מידע שימושי. יותר חתיכות יש לך, יש לך יותר מידע. ככל שקובץ גדול יותר, כך גדול יותר חתיכות זה מורכב מ. ככל שגודל הקובץ שלך גדל, לעתים קרובות הוא מפסיק להתחשב חתיכות ומתחיל להימדד בקבוצות של 8, המכונות א בתים.  

אם אתה זורם סרט מנטפליקס בהגדרה סטנדרטית, החיבור שלך יצטרך להוריד בכתובת 3 מגה-ביט לשנייה (Mbps), או 3 מיליון ביטים בשנייה להגדרה סטנדרטית. כל פחות מזה וסביר להניח שתיתקל בבעיה שנקראת חציצה (הידוע גם כעקרון קיומך הזורם).

שים לב שאתה עשוי לראות מספרים המתוארים ב- מגה בייטס גם כן. מגה בייט מקבלים B גדול (MB / s) במקום b קטן (Mbps). ספקי שירותי אינטרנט כמו Comcast, Verizon, Sky, Spectrum ואחרים ישתמשו במגה-בייט השניה המקובלים יותר לשנייה (Mbps) לחישוב מהירויות אינטרנט. מכיוון שגדלי קבצים נוטים להיות גדולים בימינו, תמצא שהורדות קבצים מסומנות בדרך כלל במגה-בתים (מגה-בתים) ולא במגה-ביטים (Mb). אם ברצונך להמיר את מהירות האינטרנט שלך למגה-בייט, אתה יכול לחלק את המהירות שלך (מצוינת ב- Mbps) ב -8. לדוגמה, 25 מגה-ביט לשנייה המחולק ב -8 היה שווה ל- 3.12 מגה-בייט לשנייה (מגהבייט / שניות).

מכיוון שמרבית המחשבים בימינו מכילים כמויות גדולות של שטח, אתרים כמעט ולא טורחים לחשוף עוד גודלי קבצים. בנוסף, ככל שמהירויות האינטרנט גדלות בהרבה, הופך פחות חשוב לספק מידע על גודל הקובץ או זמני ההורדה. למרות זאת, מכשירים ניידים עדיין מוגבלים בשטח, כך שסביר להניח שתמצאו גדלי אפליקציות זמינים דרך חנות האפליקציות שלכם ותראו היכן הם מסומנים במגה בייטים:

מגה בייטלאפליקציית אנדרואיד זו יש את הגודל שמוצג במגה בייט.

כניסה לאתר האינטרנט של כל ספק שירותי אינטרנט ובדיקת חבילות השירות תגלה בקלות כיצד הם מודדים את המהירויות באמצעות מגה-ביט:

מהירויות אינטרנט ותמחור

מקור: קומקסט אקספיניטי

(למרות שהתמקדנו ב- Megabits עבור מהירות אינטרנט, במקומות מסוימים מהירויות אינטרנט יכולות להגיע ליותר מ- 1,000 מגהביט לשנייה. בשלב זה זה נקרא Gigabit. נכון לעכשיו, מהירויות אינטרנט של Gigabit הן נדירות ולעיתים קרובות יקרות עבור צרכנים בודדים , כך שלא סביר שתצטרכו לדאוג מהבנתם של זה לפחות עשור נוסף, עם זאת, אם אתם רוצים לדעת יותר על אפשרויות האינטרנט של ג'יגה-ביט, לחץ כאן למפה של ערים אמריקאיות בהן האינטרנט של ג'יגאביט זמין).

אז מהי מהירות אינטרנט טובה? זה ניתן למחלוקת ובעיקר תלוי במה שאתה עושה באינטרנט.

אם כל מה שאתה משתמש בו באינטרנט הוא גלישה באינטרנט, סביר להניח שלא תזדקק ליותר מ- 5 Mbps, אם זה. עם זאת, אם אתה רוצה לעשות משהו קצת יותר קפדני, כמו הזרמת וידאו, מוסיקה או משחק מקוון, תצטרך הרבה יותר מהירות ורוחב פס.

נטפליקס מצידה ממליצה על מהירויות האינטרנט הבאות:

 • 0.5 Mbps לרמה המינימלית החשופה של הזרמת וידיאו (צפו בווידאו ובאחסון באיכות נמוכה)
 • 1.5 Mbps הוא המינימום המומלץ (סרטון באיכות נמוכה, עלול להופיע מעט חציצה)
 • 3.0 Mbps לסרטון באיכות SD
 • 5.0 Mbps עבור וידאו באיכות HD
 • 25 מגהביט לשנייה לזרמי וידיאו באיכות UHD

אמנם יותר טוב בהחלט, אך יש דבר כזה לרכוש מהירות אינטרנט רבה יותר ממה שאתה באמת צריך. בכל זאת, מרשתת מהירות הוא רק חלק מהר ככל שתוכל להוריד או להעלות והאם תיתקל בבעיות באגירת וידאו או לא. המהירות שלך מושפעת גם מה שנקרא פינג או חביון.

פינג וחביון

פינג ו חביון הם בין שני מושגי הפס הרחב הקשים ביותר להבנה. עבור המשתמש המזדמן, הם גם הרבה פחות חשובים להבנה ממגה-ביט. עם זאת, פינג ו חביון יכולה להיות השפעה מובהקת על כמה מהר אתה יכול להוריד או להעלות מידע דרך האינטרנט, במיוחד אם אתה מתחבר לשרתים מרוחקים דרך רשת פרטית וירטואלית (VPN). והם יכולים להיות התוצאה הישירה שלך חציצה גם בעיות.

למרות ששני המושגים הללו נפרדים, הם עובדים יחד. בפשטות ביותר במונחים, פינג הוא האות שהמחשב שלך שולח למחשב אחר (בדרך כלל לאתר או לשירות שאתה מנסה לגשת אליו).

חביון היא המילה בה אנו משתמשים כדי לתאר כמה זמן לוקח לקצה אחר של הקו להחזיר תגובה מוצלחת. דרך נוספת לחשוב על השהיה היא כמדד לעיכוב הזמן שקיים בינך ממתין לשרת ולקבל תגובה. ככל שמספר החביון והפינג יורד כך ייטב, מכיוון שהחיבור בינך לבין האתר או השירות שאליו אתה מנסה לגשת הוא חזק ומהיר גם יחד. כששניהם פינג ו חביון הם טובים, זה אומר שיש לך חיבור מוצלח לאתר או לשירות שאליו אתה מנסה לגשת.

ברוב המקרים תראה רק את זמן התגובה המוצג באלפיות השנייה. ככל שהמספר נמוך יותר, כך ייטב.

מפת פינגמפת פינג זו מ- MapLatency.com מראה כמה זמן לוקח לפינג ל- Comparitech.com ממקומות שונים ברחבי העולם.

מהירויות ההורדה וההעלאה שלך יכולות להיות מושפעות על ידי חביון גרוע. ובשביל זה ישנם מספר גורמים שונים שיכולים לגרום לבעיות. למרות שהנתונים נעים ביעילות במהירות האור בימינו, המרחק עדיין יכול להשפיע. אם אתה מנסה להתחבר לאתר באוסטרליה כשהוא נמצא באלסקה, באופן טבעי ייקח זמן רב לטעון אתר.

כאשר משתמשים בו כמונח בודד, חביון מקבל משמעות אחרת. ניתן להשתמש בו גם לתיאור מספר בעיות חיבור שיכולות לגרום לעיכוב בהעברת נתונים ברשת.

אם אתם מתמודדים עם חציצה, רוחב פס נמוך עשוי להוות בעיה. עם זאת, בעיות השהיה עשויות לגרום גם להפחתה ברוחב הפס שלך. ככל שנתונים נתפסים במהלך תהליך החיבור, זה יכול לגרום לצוואר בקבוק שתביא לרוחב פס רב יותר ולכן, יותר חציצה.

כל מה שאתה עושה באינטרנט לא ידרוש פינג או חביון טוב. לדוגמה, אם אתה פשוט מחפש מידע בוויקיפדיה או עונה על דוא"ל, דפי האינטרנט שלך עדיין יטענו מכיוון שאתה לא צריך להעביר נתונים רבים. עם זאת, אם אתה עוסק בפעילויות הדורשות תגובה מהירה, כגון צ'אט וידאו או משחק מקוון, אתה זקוק לחביון טוב. בפעילויות הקשורות בווידיאו, חביון לקוי פירושו שתחוו יותר קטעי וידאו, איגום, ומדי פעם ניתוק בין האודיו לפלט החזותי. כשמדובר במשחקים, חביון גרוע בדרך כלל פירושו הרבה פיגור (וכמות משמעותית של "שריון פיגור", וזה עשוי להיות טוב במקרים מסוימים).

בסופו של דבר, רשת לא מוסתרת אמורה לגרום לחביון נמוך, אך אם ישנם מספר גדול של אנשים שניגשים לאתר בו זמנית, הדבר עלול לגרום לבעיות בסופו של דבר..

בנוסף, אם אתה משתמש במערכות פס רחב אלחוטיות, כגון לוויין או WISP, תחווה איחור רב יותר.

רוחב פס, יחס מחלוקת

כשמדובר בכמה ממהירות האינטרנט המפורסמת הזו תוכלו למעשה ליהנות, רוחב פס הוא הגורם החשוב ביותר.

כדי להבין בצורה הטובה ביותר את רוחב הפס, טוב לחשוב על חיבור האינטרנט שלך כמו כביש מהיר (אולי אוטוסטרדת מידע? אבל אני סוטה). דרך דו-מסלולית עם הגבלת מהירות של 60 מייל לשעה יכולה להיות מהנה ומהירה לנסיעה בה, כל עוד אין הרבה אנשים אחרים בכביש. אבל ככל שיותר אנשים שייסעו בכביש באותו זמן כמוך, כך תהיה עומס יותר וכולם איטי יותר בסופו של דבר ללכת.

מהירות האינטרנט שלך דומה. אם מהירות האינטרנט המפורסמת שלך היא "עד 25 מגהביט לשנייה", ייתכן שאפשר יהיה להוריד במהירות זו. אבל אם יש לך מספר מכשירים הפועלים ברשת הביתית שלך, כל הזרמת וידאו HD מ- Netflix, תקבל עומס רב, ותאט את המהירות האפקטיבית שלך.

רוחב הפס הוא המונח שאנו משתמשים בו כדי לתאר כמה מהמהירות האינטרנטית הזו אתה באמת יכול ליהנות. אם יותר מחשבים ומכשירים משתמשים באותו חיבור מוגבל, רוחב הפס שלך יקטן וההורדות שלך ייקח זמן רב יותר. כמו כן, יש סיכוי גבוה יותר שתחווה זמני טעינה ארוכים יותר לסרטונים ובעיות חוצץ ברגע שהסרטונים יתחילו להזרים.

אתה לא תמיד יכול להאשים את הילדים שלך באכילת כל הדברים רוחב פס, למרות זאת. אמנם מוקצה לך רוחב פס מסוים באמצעות ספק שירותי האינטרנט שלך, אך אתה משתף את רוחב הפס הזה עם כל מי שסביבך משתמש באותו ספק שירותי אינטרנט. במהלך שעות השיא בשימוש באינטרנט, סביר להניח שתחוו האטות נוספות בעת הזרמת סרטונים או הורדה והעלאה ברשת שלך.

לדוגמה, אני משלם עבור "עד 100 Mbps" מ- Comcast. כך נראה תוצאת בדיקת מהירות האינטרנט עבורי:

הסבר על מונחי מהירויות אינטרנט ופס רחב

כפי שאתה יכול לראות, אני לא מתקרב לשום 100 מגהביט לשנייה. למעשה, מעולם לא פגשתי כל כך הרבה, אפילו לא בתנאים אידיאליים ובשעות השיא. זה משהו שצריך לקחת בחשבון כשאתה קונה לתוכניות שירות האינטרנט שלך. הודות לבעיות רוחב פס, שבסופו של דבר בלתי נמנעות, בדרך כלל ניתן לצפות להשיג מחצית או פחות ממחצית המהירות המרבית המפורסמת.

אז האם יש מונח מפואר למספר האנשים שמשתפים רשת יחד? כמובן! זה כן יחס מחלוקת (או פחות פופולרי, יחס מינוי יתר). יחס המחלוקת הוא המונח המשמש לתיאור מספר המשתמשים בו זמנית שחולקים את אותה קיבולת נתונים. כפי שאתה יכול לנחש, ככל שהיחס נמוך יותר, איכות השירות טובה יותר. יחס המחלוקת הוא הסיבה שאנשים רבים יותר ברשת גורמים להאטה במהירות האפקטיבית של כולם. זו גם הסיבה לכך שתצטרך לשקול רכישת מהירויות גבוהות יותר מהספק שלך אם אתה בעקביות מקבל פחות ממה שאתה משלם עבורו.

ספקי שירותי האינטרנט מפחיתים לרוחב הפס המוקצב של כולם בשעות העומס כדי להגביל את סוג סתימת הרשת הנובעת מגידול ביחס למחלוקת. עם זאת, אתה עדיין תרגיש את הצביטה בגלל הביקוש האוניברסלי הגובר לרוחב הפס. ובארה"ב, ספקיות האינטרנט איטיות עד כאב בשדרוג הרשתות שלהן על מנת להסביר תנועה רבה יותר. כלומר, סביר להניח שאתה תיאלץ לשלם תעריפים גבוהים יותר עבור יותר מהירות ורוחב פס אם ברצונך להימנע מנושאים בזמן הזרמת.

האינטרנט האיטי שלך יכול להיות בגלל המחשב שלך

אמנם אנו בנושא רוחב הפס, אך חשוב להדגיש אי הבנה נפוצה לגבי מהירות האינטרנט. אם אתה מוצא שאתה טוען דפי אינטרנט באופן קבוע, אך עדיין משלם עבור פס רחב, אתה עשוי לחשוב שיש משהו לא בסדר בחיבור שלך. במקום זאת אתה יכול להתמודד עם מחשב איטי.

גיל המחשב יכול להשפיע על חווית הגלישה באינטרנט. מהירות האינטרנט חשובה, אך כך גם החומרה של המחשב שלך. אם יש לך כמויות מוגבלות של זיכרון וכוח עיבוד במחשב שלך, האינטרנט המהיר לא יתכוון לעקוף זאת. המחשב שלך עדיין צריך להיות מסוגל לעבד את הנתונים שהוא מקבל, גם אם הוא מקבל אותם במהירות של 25 Mbps.

לפני שתנסה למצוא שירות חדש בפס רחב או להזמין את ספק שירותי האינטרנט שלך כדי להתלונן, מומלץ לנסות לזרז את המחשב שלך תחילה.

הצטיידות בחיבור שלך

החלק האחרון להבנת הפס הרחב הוא הציוד האמיתי בו אתה משתמש. בין אם אתה משתמש בכבלים, בסיבים אופטיים או בפס רחב נייד, תצטרך את הציוד המתאים בבית שלך כדי שהכל יעבוד כראוי..

מודם

מודם הוא מכשיר שמקבל אותות נתונים מהספק שלך והופך אותם אותות לשימוש לשידור למכשירים שלך. ללא מודם, שולחן העבודה, המחשב הנייד והתקנים אחרים המחוברים לאינטרנט בביתך לא היו מסוגלים לקבל ולהשתמש ביעילות באינטרנט של ספק שירותי האינטרנט שלך..

מודם מוטורולה

מקור: אמזון

מודם נדרש רק אם אתה משתמש באחד מהכמה קווי אפשרויות אינטרנט: DSL, כבל או סיב.

ברוב המקרים, אם אתה רוכש גישה אינטרנטית קווית מספק שירותי אינטרנט, הם יציעו לשכור לך מודם. עם זאת, אתה פחית ו כנראה שצריך רכוש מודם משלך. הבעיה היא ש- ISP ישכיר לך את המודם הזה ללא הגבלת זמן, ללא קשר אם נתת להם מספיק כסף כדי לשלם את עלות רכישת המכשיר.

קנייה ושימוש במודם משלך יכולה לחסוך לך מעל 100 $ לשנה. ניתן לרכוש מודם איכותי הגון עבור פחות מ 100 $, כלומר שתתחיל לראות את החיסכון האלו די מהר. בנוסף, אתה יכול לקחת את המודם איתך כשאתה עובר. ספקי שירותי אינטרנט מסוימים יהיו בעלי מודמים מאוד ספציפיים שיעבדו עם השירות שלהם. ככאלה, תצטרך לוודא שאתה מברר אילו מודמים עובדים עם ספק שירותי האינטרנט שלך לפני שאתה יוצא וקונה מודם. יתכן שתוכל גם לרכוש את המודם ישירות מספק האינטרנט שלך. עם זאת, אנו ממליצים לבצע תחילה השוואת מחירים על מנת להבטיח כי ספק שירותי האינטרנט אינו כולל סימון מחירים.

למרבה הצער, חלק מספקי שירותי האינטרנט ידרשו ממך להשתמש (לשכור) את המודם שלהם כדי להשתמש בשירות שלהם. הקפד לברר את ספק שירותי האינטרנט שלך לפני שתבצע את השינוי.

נתב אלחוטי

אלא אם כן אתה מתכנן לחבר את המחשב ישירות למודם שלך, תצטרך נתב כדי לשדר את חיבור האינטרנט שלך ברחבי הבית שלך. נתב עושה את מה ששמו מציע: מנתב את חיבור האינטרנט שלך למכשירים אחרים.

נתב wifi - -

מקור: אמזון

נתבים אלחוטיים מאפשרים לך לשדר את האינטרנט שלך לכל מכשיר בטווח מוגדר. טווח זה תלוי בחוזק הנתב, כאשר נתבים יקרים יותר מציעים בדרך כלל טווח רב יותר. כל עוד המכשירים שלך יכולים לקבל אות wifi, הם ככל הנראה יעבדו עם הנתב שלך.

שימו לב כי נתבים מסוימים ישפיעו מעט על חוזק חיבור האינטרנט שלכם. בדרך כלל זה שולי, אבל אם אתה רואה מהירויות איטיות בהרבה ממה שאתה צריך מהספק שלך, ייתכן שתרצה לנסות לשדרג את הנתב שלך. יכול להיות שהנתב האלחוטי שלך אינו מציע מספיק ערוצים או שהוא חסר את הטכנולוגיה העדכנית ביותר כדי לספק מהירויות מהירות יותר. בנוסף, אם נראה כי הנתב האלחוטי שלך לא מקרין אות ברחבי הבית שלך, יתכן שתצטרך לשדרג או לנסות להגדיל את הטווח בעצמך.

אולי תרצה גם לשקול מערכת נתב wifi רשת, כגון Wi-Fi של גוגל. המערכת הזאת

עושה שימוש במספר מכשירי ניתוב אלחוטיים המוצבים בביתך, ויוצרים "רשת רשת אלחוטית" המאפשרת כיסוי רב יותר בביתך ואותות חזקים יותר בכל רחבי הבית.

כמו במודמים, ספק שירותי האינטרנט שלך עשוי לנסות לגרום לך לשכור נתב. אתה צריך תמיד קנה נתב משלך במקום לשכור אחד מהספק שלך. זה גם יחסוך את הכסף שלך בכל חודש. ומכיוון שנתב מכובד עולה עכשיו פחות מ 100 $, תראה את החיסכון האלו די בקרוב. בדומה למודמים, ספקי שירותי אינטרנט מסוימים עשויים לא לאפשר לך להשתמש בנתב שלך. בדוק עם ספק שירותי האינטרנט שלך לפני שאתה רוכש נתב. עם זאת, יש מעט מגבלות על מה הנתבים עובדים עם ספק שירותי האינטרנט שלך. כל עוד הנתב הוא חדש, זה כנראה יעבוד.

אם אתה משתמש בנתב משלך, וודא שאתה משנה את הגדרות שם המשתמש והסיסמה כדי להגדיל את האבטחה. נתבים אלחוטיים לא מאובטחים יכולים להוות איום אבטחה משמעותי על הבית שלך ולאפשר לכל אחד לקפוץ לרשת הביתית שלך ולגנוב נתונים בזמן שאתה לא צופה.

וויי - פיי

המונח "wifi" משמש לרוב לזיהוי כל אות נתונים אלחוטי. זה כולל את האותות האלחוטיים שנשלחים על ידי הנתב הביתי או האלחוטית בחינם שתוכלו לאסוף בבית הקפה המקומי. יש לציין שלא את כל עם זאת, נתונים אלחוטיים הם wifi. לדוגמה, חיבורי נתונים 3G או 4G עשויים להיות "אלחוטיים", אך הם אינם נחשבים "wifi". Wifi היא טכנולוגיה ספציפית למכשירי רשת אלחוטית מקומית, כגון הנתב הביתי או מכשיר נקודה חמה ניידת.

מרגישים השכלה על פס רחב? זה יכול להיות רעיון טוב לבחון שיטות שיעזרו לאבטח את הרשת הביתית שלך. אנו ממליצים לקרוא בכמה מהרשתות הפרטיות הווירטואליות הטובות ביותר (VPN) שיסייעו לאבטח את הפס הרחב שלך מפני גנבי נתונים וספקי אינטרנט..

אולי תרצו גם ספקי רשת מהי ניטרליות נטו, מדוע זה משנה ואיך תוכלו להילחם על זה? ספקי אינטרנט הנחות טלפון ואינטרנט עבור אנשים מבוגרים ספקי רשת פרסום על פוליטיקה? - 44.6% מהאנשים מוצאים שאתה מעצבן ספקי רשת 60 סטטיסטיקות ועובדות IoT +

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

9 + 1 =