8 najlepších riešení a nástrojov RMM

8 najlepších riešení a nástrojov RMM


Čo je RMM?

Remote Monitoring and Management (RMM) je softvér bežne používaný poskytovateľmi spravovaných služieb, ktorý im umožňuje vzdialene monitorovať a zhromažďovať údaje na pracovných staniciach a serveroch svojich klientov odkiaľkoľvek z ich vlastných priestorov. Tento súbor nástrojov však môže byť užitočný aj pre internú podporu IT. RMM môže skutočne urýchliť váš systém podpory používateľov a zároveň zvýšiť bezpečnosť vášho systému.

V nástrojoch, ktoré uvádzame nižšie, uvádzame veľa podrobností, ale ak máte iba čas na rýchle zhrnutie, tu je náš zoznam 8 najlepších nástrojov RMM:

  1. SolarWinds RMM (SKÚŠKA ZADARMO) Súčasť súboru zariadení zameraných na poskytovateľov riadených služieb.
  2. Atera (SKÚŠKA ZADARMO) Cloudová RMM pre MSP s PSA, Remote Access a len pre model s platbami za technik.
  3. Monitorovanie servera Site24x7 (BEZPLATNÁ SKÚŠKA) Komplexný online monitorovací systém, ktorý by fungoval dobre na vzdialené monitorovanie klientskych sietí a serverov.
  4. Monitor siete Paessler PRTG Zjednotený monitor siete, servera a aplikácií, ktorý obsahuje funkcie vzdialeného monitorovania.
  5. Comodo One Bezplatný RMM a monitorovací systém siete, ktorý ponúka technický gigant zabezpečenia.
  6. ConnectWise Automate Monitorovanie systémov s dôrazom na automatizáciu procesov.
  7. Pulseway RMM, PSA a antivírusové služby všetko v jednom balíku.
  8. Kaseya VSA Systém vzdialeného monitorovania a správy, ktorý obsahuje automatickú podporu úloh.

Ak prevádzkujete poskytovateľa spravovaných služieb (MSP), získanie priameho prístupu k zákazníckym zariadeniam na správu softvéru nie je len o riešení problémov. Systém môžete použiť na palubu používateľov; je obzvlášť užitočné, ak vaši klienti implementujú zásadu „prineste si vlastné zariadenie“ (BYOD) alebo ak svojim zamestnancom používajú mobilné zariadenia.

RMM rozšíri vaše procesy automatizovanej správy systému na vzdialené alebo klientske weby a pomôže vám obmedziť variácie konfigurácie a chyby, ktoré sú bežné pri manuálnej implementácii. Tieto nástroje tiež znižujú náklady, pretože nemusíte udržiavať technický personál ani vzdialený personál. Výhody systému RMM sú z dôvodu zabezpečenia systému, pretože obsahujú efektívne zabezpečenie diaľkového pripojenia a odstraňujú tiež nebezpečenstvo návštevy málo známych technických pracovníkov na miestach - situácia, ktorá by mohla byť darom maskujúceho votrelca.

Získanie softvéru RMM má veľký zmysel pre podniky, ktoré centralizujú správu zariadení pre prevádzku na viacerých pracoviskách, virtuálne podnikanie, ktoré zamestnáva nezávislých dodávateľov, zamestnancov pracujúcich doma alebo MSP..

Viac informácií o týchto možnostiach nájdete v nasledujúcich častiach.

Najlepšie RMM nástroje

Prvky vzdialeného monitorovania a správy, ktoré musíte hľadať pri skúmaní tejto kategórie softvéru, sa budú líšiť v závislosti od situácie vašej firmy. Ak plánujete obnoviť všetok softvér na správu systému, mali by vás prilákať nástroje, ktoré fungujú ako moduly v širších systémoch riadenia infraštruktúry. Môžete hľadať čisto RMM funkcie, ktoré pomáhajú centralizovaným IT oddeleniam, ak chcete pripraviť vaše interné oddelenie podpory. Systémy RMM, ktoré sú súčasťou širších podporných systémov MSP, by vás mali zaujímať, ak je vaša spoločnosť poskytovateľom služieb.

Šesť systémov v našom zozname najlepších nástrojov RMM obstaráva rôzne špecializované trhy. Nasledujúce opisy by vám mali umožniť vybrať ten správny softvér RMM pre váš podnik.

1. SolarWinds RMM (BEZPLATNÁ SKÚŠKA)

SolarWinds RMM

SolarWinds je popredný výrobca nástrojov na správu IT infraštruktúry a vyrába balík softvéru špeciálne zameraného na MSP. Medzi systémami MSP SolarWinds nájdete Diaľkové monitorovanie a správa modul.

Ako nástroj, ktorý je špeciálne navrhnutý tak, aby umožnil zamestnancom MSP prístup k zariadeniam klientskych spoločností, prichádza SolarMind RMM s veľmi ľahko použiteľnou operátorskou konzolou. Prístup k vzdialeným zariadeniam nie je obmedzený na operácie s obsluhou. Automatizované procesy môžu mať tiež prístup k zákazníckej infraštruktúre na účely monitorovania, diagnostika výkonu, a správa softvéru. To zahŕňa kontrolu firmvéru a operačného systému a zahŕňa správcu opráv a antivírusový monitor.

Monitorovanie zabezpečenia môžete vylepšiť pridaním modulu SolarWinds Risk Intelligence. Zabezpečenie pošty systému SolarWinds modul rozširuje bezpečnostnú ochranu vašich e-mailových systémov a môžete zákazníkom ponúkať služby obnovy prostredníctvom internetu Zálohovanie systému SolarWinds modul. Služby MSP ponúkané spoločnosťou SolarWinds sú vykonávané správcom MSP a SolarWinds preberajú kontrolu, ktorý ponúka diagnostické nástroje. Všetky tieto moduly sú určené na spoluprácu s obslužným programom RMM, aby vytvorili súpravu správy IT služieb (ITSM). Všetky tieto nástroje sa však predávajú samostatne a môžu fungovať ako samostatné nástroje, takže sa môžete jednoducho držať použitia RMM bez nutnosti kupovať ďalšie moduly..

Konzola pre túto službu je webový, nemusíte sa teda obávať, že softvér nemusí byť kompatibilný s operačným systémom vášho hostiteľa. Vzdialené zariadenia, ktoré je možné monitorovať pomocou systému RMM, môžu tiež používať akékoľvek operačné systémy a môžu tiež sledovať virtualizáciu. RMM môže monitorovať stolové počítače, notebooky, servery, a mobilné zariadenia.

Prístrojová doska centralizuje všetky nástroje, ktoré vaši pracovníci podpory potrebujú, aby mohli správne spravovať klientske zdroje. Obrazovky palubnej dosky obsahujú drag-and-drop funkcie prideliť úlohy zdrojom a automatizovať mnohé procesy riadenia, ktoré budú vaši zamestnanci vykonávať. Táto funkcia prideľovania sa rozširuje aj na funkcie riadenia zamestnancov, čo umožňuje vedúcemu tímu prideľovať projekty zamestnancom prostredníctvom palubnej dosky.

Funkcie správy a sledovania sa rozširujú o podmienky zabezpečenia a výkonu na infraštruktúre klienta, ktoré sa zobrazia na ovládacom paneli operátora ako výstrahy. Tieto stavy sa môžu tiež automaticky registrovať prostredníctvom systému modul hlásenia.

Môžete vyskúšať SolarWinds RMM na a 30-dňová bezplatná skúšobná verzia. Táto skúšobná ponuka sa vzťahuje aj na ďalšie prvky balíka SolarWinds MSP.

SolarWinds RMMStart 30-dňová skúšobná verzia ZDARMA

2. Atera (BEZPLATNÁ SKÚŠKA)

Atera

Atera je cloudová platforma zameraná na malé a stredné spoločnosti. Je to perfektný nástroj pre poskytovateľov spravovaných služieb, pretože kombinuje nástroje RMM s automatizácia profesionálnych služieb (PSA) funkcie. To znamená, že tento nástroj poskytuje všetky prvky potrebné pre MSP s cieľom podporiť klientov a vyúčtovať ich za čas strávený.

Prístup k prostrediu on-line takže sa nemusíte starať o údržbu serverov alebo softvéru Atera. Balík sa spoplatňuje na základe predplatného za sedadlo, takže podnik s jediným operátorom získava všetky skvelé zariadenia, ktoré má veľká korporácia z tohto prostredia, bez toho, aby musel kupovať veľké množstvo peňazí vopred. Ako sa vaše podnikanie rozrastá a prijímate viac zamestnancov, stačí pridať ďalšie odbery na váš účet Atera.

Vďaka flexibilite cenovej politiky systému Atera a online konfigurácii je to veľmi atraktívny návrh pre malé MSP, ktoré sa spoliehajú na voľnej nohe pre pohotovostný personál. Nepotrebujete ani poskytovať kancelárske priestory pre svojich pracovníkov technickej podpory a môžete najímať strategicky lokalizovaných operátorov po celom svete, aby ste svojim klientom poskytovali 24-hodinovú podporu svojim klientom pri minimálnych nákladoch.

Okrem základného sledovania zariadení ponúka Atera aj niekoľko automatizácia procesov možnosti. Monitorované zariadenia sa pravidelne skenujú a generujú údaje v reálnom čase v riadiacej konzole o problémoch s výkonom a potenciálnymi problémami. Balenie obsahuje správa záplat a monitorovanie zásob tiež.

Atera sa ponúka v troch vydaniach. Nazýva sa najlacnejší plán pre a poskytuje všetky nástroje, ktoré budete potrebovať na monitorovanie a údržbu zariadenia na vzdialenej lokalite vášho klienta.

Nazýva sa nasledujúci balík rast. To umožňuje viac súbežných relácií. Zahŕňa monitorovacieho agenta, ktorý sa inštaluje na počítačoch Mac a tiež vám poskytuje mobilnú aplikáciu na prihlásenie do konzoly pre správu. Balík Rast tiež obsahuje chatový systém, ktorý uľahčuje podporovaným používateľom kontaktovať vašich operátorov.

Nazýva sa najvyšší plán ponúkaný spoločnosťou Atera Moc. To zahŕňa funkcie podpory databázy, ako je napríklad ukladanie snímok a replikácia pre zabezpečenie kontinuity prevádzky, čo vám umožňuje ponúkať svojim klientom ďalšie služby ochrany údajov..

Všetky plány Atera vám dávajú dvojfaktorová autentifikácia chrániť vašu komunikáciu s klientmi a so systémom Atera. Toto zabezpečenie sa rozširuje na 2FA pre e-mail. Každý z plánov je k dispozícii na 30-dňová bezplatná skúšobná verzia.

AteraStart 30-dňová bezplatná skúšobná verzia

3. Monitorovanie servera24x7 (BEZPLATNÁ SKÚŠKA)

8 najlepších riešení a nástrojov RMM

Monitorovanie servera24x7 obslužný program je k dispozícii vo viacerých vydaniach a jedno z nich je prispôsobené pre MSP. Celkový balík nástrojov na monitorovanie infraštruktúry v tomto systéme by fungoval veľmi dobre pre spoločnosti, ktoré ponúkajú zmluvy o systémovej podpore. Dôvodom je, že Site24x7 je cloudový systém. Pomocou tohto nástroja môžete monitorovať akúkoľvek sieť kdekoľvek na svete, pokiaľ je táto sieť pripojená k internetu.

Cenový model pre túto službu je na báze predplatného. To robí pre MSP veľmi zaujímavý návrh v tom, že poplatky nie sú vyrovnávané podľa jednotlivých technikov. Namiesto toho sú zarovnané na každý server alebo adresu URL. Spoločnosť ponúka štyri ceny na úrovni služieb, ale môžete rozšíriť svoj balíček o málo peňazí a pridať tak ďalšie monitorovanie servera. To by sa mohlo ukázať ako veľmi ekonomické pre MSP, ktoré obsluhujú viacerých klientov.

Site24x7 nielen monitoruje servery, ale tiež veľmi dobre funguje na monitorovanie webových stránok. Táto úloha zahŕňa sledovanie správania sietí, odkazov, sieťových služieb, serverov a aplikácií.

Tento balík vás upozorní na akékoľvek hrozby stavu. Tieto výstrahy môžete sledovať v online konzole a nechať si ich posielať ako e-maily alebo textové správy. Táto služba zahŕňa prístup pre mobilné zariadenia prostredníctvom aplikácie, takže môžete sledovať výkonnosť infraštruktúry, aj keď ste mimo kancelárie.

Ako online služba môže byť týmto nástrojom prístup z ľubovoľného operačného systému prostredníctvom prehliadača. Je schopný monitorovať fungovanie zariadení Windows, Windows Server, linux, Zadarmo BSD Unix, a OS X. Keďže monitoruje siete, aplikácie a servery, server Site24x7 je veľmi vhodný na monitorovanie virtualizácie. Môže komunikovať Microsoft Hyper-V a VMware virtualizácia a Dokovacie kontajnery.

Ako vzdialene prístupný systém nemá server Site24x7 žiadny problém s monitorovaním výkonu ostatných cloudové služby. Ak na svojej infraštruktúre neponechávate žiadnu svoju infraštruktúru, na sledovanie výkonu môžete stále používať server 24/7. Je schopný sledovať online Microsoft Azure servery a Webové služby Amazon.

Site24x7 je k dispozícii v štyroch úrovniach služieb, ktoré sú štartér, pre, klasický, a podnik. Súčasťou každého vyššieho plánu je viac služieb. Môžeš dostať 30-dňová bezplatná skúšobná verzia kompletnej služby Site24x7. Ak sa rozhodnete nezaplatiť na konci skúšobného obdobia, váš účet sa automaticky prepne na bezplatný balík Site24x7. Toto je obmedzené na sledovanie až piatich adries URL alebo piatich serverov.

Monitoring serverov24x7Start 30-dňová skúšobná verzia ZDARMA

4. Sieťový monitor Paessler PRTG

Paessler PRTG

Monitor siete Paessler PRTG je jednotný systém monitorovania infraštruktúry. Zahŕňa siete, servery a aplikácie. Aj keď je systém ponúkaný v cenových pásmach, každý zákazník dostane dodávaný rovnaký softvérový balík. Cena softvéru závisí od toho, koľko častí balíka aktivujete.

V terminológii Paesslera, monitorovací nástroj sa nazýva „senzor“. Softvér prispôsobíte vašim potrebám výberom senzorov, ktoré sa majú aktivovať. Architektúra PRTG sa hodí na používanie MSP. Monitor je schopný sledovať udalosti na vzdialených stránkach. Táto schopnosť slúži ústrednému oddeleniu správy IT viacmiestnych WAN. Preto nemusíte na všetkých svojich stránkach udržiavať technický personál IT. Rovnaký scenár platí pre MSP, takže Paessler môže byť spustený ako ITSM na správu infraštruktúry klientov.

Aby bolo možné získať úplnú podporu MSP, musí byť aplikácia RMT PRTG doplnená o systém riadenia podpory tretej strany Help Desk. Je to z toho dôvodu, že monitorovací systém Paessler nezahŕňa funkcie riadenia tímu a potvrdzovania úrovne služieb v prípade všetkých riešení MSP.

Aj keď nedostatok monitorovania úloh je slabou stránkou PRTG, táto možnosť má so sebou značné výhody. Integrovaný prístup PRTG znamená, že automaticky získate všetky sieť, server, a nástroje na monitorovanie aplikácií , ktoré potrebujete na zabezpečenie výkonu infraštruktúry vzdialených lokalít. Prístrojová doska vám môže ukázať toky informácií v reálnom čase po klientskej sieti a dokonca aj spojenia medzi vašou stránkou a klientskou sieťou.

PRTG zahŕňa vynikajúce funkcie mapovania topológie siete a zahŕňa vizualizáciu zásobníka aplikácií, ktorá ilustruje závislosti medzi užívateľským softvérom a základnými službami a hardvérom, ktorý ich podporuje. Táto funkcia ponúka skvelý spôsob, ako okamžite zistiť, ktorý prvok systému spôsobuje problémy s výkonom.

Paessler nerozlišuje medzi vlastníctvom stránok, takže ak máte licenciu na PRTG a aktivujete senzory vzdialeného monitorovania, môžete pomocou softvéru spravovať zariadenia klientskych spoločností rovnako rýchlo, ako môžete monitorovať svoje vlastné vzdialené stránky. Umožňujú vám prístupové mechanizmy Paesslera definovať rôzne skupiny používateľov s pridelenými úrovňami prístupu. Toto umožňuje MSPs udeľovať práva na prezeranie pracovníkom klientov, čo vám umožňuje dať svojim zákazníkom istú kontrolu nad vlastným monitorovaním systému. Môžete dokonca ponúknuť PRTG ako agentúru, čím získate úplnú kontrolu nad personálom zákazníka, čo vám umožní ponúknuť balík so softvérom iba s možnosťou podpory.

Schopnosť zdieľať implementáciu PRTG so svojimi zákazníkmi je uľahčená voľbou Software-as-a-Service (SaaS) tohto nástroja. toto Cloudová verzia systému Paessler odstraňuje nutnosť inštalácie softvéru konzoly na klientske weby. Na zhromažďovanie údajov však budete musieť mať na všetkých serveroch nainštalovaný softvér agenta. Môžete získať 30-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu PRTG založenú na cloudu s neobmedzeným počtom senzorov. Alternatívne si môžete zvoliť inštaláciu softvéru PRTG na mieste. Balík beží na systéme Windows Server. K dispozícii je tiež 30-dňová bezplatná skúšobná verzia miestneho PRTG s neobmedzeným počtom snímačov. Po uplynutí skúšobnej doby môžete pokračovať používať softvér zadarmo ak aktivujete iba 100 senzorov.

Sieťový monitor Paessler PRTGStiahnite 30-dňovú skúšobnú verziu ZDARMA

5. Comodo One

Comodo RMM

Comodo je významným hráčom na trhu Zabezpečovacie služby pripojenia. Spoločnosť vytvorila bezplatnú platformu pre vzdialené monitorovanie a správu s názvom Comodo One. Ide o nástroj „freemium“, pretože základný systém sa môže používať zadarmo, musíte však zaplatiť za ďalšie funkcie, ako sú napríklad funkcie zabezpečenia pripojenia. Keďže RMM je o vzdialenom prístupe cez verejné médium internetu, je nepravdepodobné, že by akákoľvek spoločnosť túto službu niekedy používala bez zabezpečenia. Takže, kruhovým objazdom, nakoniec platíte za Comodo One. Vzhľadom na to, že Comodo má vynikajúcu reputáciu pre svoje produkty kybernetickej bezpečnosti, za ochranu v systéme Comodo One stojí za to zaplatiť.

Systém Comodo One sa ponúka ako cloudová služba. Môže monitorovať LAN, WAN, ďalšie cloudové služby a hybridné systémy. Tento nástroj je tiež účinným monitorom Webové aplikácie. Keďže je služba Cloud, je operačný systém neutrálny. Môžete ho použiť na monitorovanie linux, windows, a Mac OS počítače a tiež operačné systémy mobilných zariadení.

Comodo One obsahuje modul vzdialeného monitorovania a správy. Má tiež možnosť správy mobilných zariadení, správcu mobilných aplikácií, automatizovaného správcu opráv a zariadenie na diaľkové ovládanie a prístup. Toto je veľmi komplexné ITSM suite.

Okrem všetkých týchto zariadení, ktoré sú zaujímavé pre MSP, Comodo One ponúka aj nástroje na monitorovanie systému, ktoré zahŕňajú monitor výkonu siete, utilitu na hodnotenie rizika, systémový audit a manažér zásob, mapovač topológie a zariadenie na dodržiavanie pravidiel..

Súčasťou modulu RMM je automatizácia profesionálnych služieb (PSA), ktorá vám poskytuje možnosti predaja lístkov a sledovania úloh pre potreby riadenia vášho tímu. Tento nástroj umožňuje vzdialený prístup a zdieľanie pracovnej plochy, čo technikom umožňuje manuálne riešiť problémy na vzdialených zariadeniach.

Kým konzola pre správu je prístup cez internet prostredníctvom webového prehľadávača, monitorované koncové body musia mať nainštalovaného agenta. Takže môžete monitorovať akékoľvek zariadenie kdekoľvek, pokiaľ je v ňom nainštalovaný vzdialený agent. Obe tieto komunikačné cesty by museli byť šifrované, aby sa zabezpečila dôvernosť, a to je, keď sa tí, ktorí Comodo spoplatňujú.

Siete s nainštalovaným vzdialeným agentom je možné mapovať a auditovať automaticky pomocou aplikácie Comodo One. Fáza zisťovania vedie k sieťovému inventáru, ktorý poskytuje trasu pre vzdialený prístup. Systém Comodo One bude nepretržite monitorovať prihlásené zariadenia, hľadať slabé miesta zabezpečenia a neautorizované zmeny konfigurácie pomocou 18 testov systému. Medzi užitočné doplnkové služby patrí Ochrana DDoS, Služby DNS, Cloud-ové úložisko, správa mobilných zariadení, a automatizované zálohovanie údajov.

6. ConnectWise Automate

Connectwise Endpoint Management

ConnectWise Automate je systém riadenia siete, ktorý obsahuje Zariadenia RMM. Tento nástroj vám umožňuje vzdialene sledovať koncové body, siete, servery a softvér. Je to vynikajúci systém pre podporu IT, pretože obsahuje výstrahy o stave a priamy vzdialený prístup. Vzdialený prístup sa môže poskytnúť automatizovaným procesom, ako je napr správa záplat, riadenie konfigurácie, a zavádzanie aktualizácie softvéru.

Schopnosť používať tento nástroj na priamy vzdialený prístup osôb znamená, že ho možno použiť na podporné úlohy typu one-on-one. To zahŕňa rozhovory s používateľom a umožňuje technikovi opraviť chyby systému priamo. Tento scenár tiež umožňuje použitie nástroja na školenie, tímové úlohy a semináre.

Ako napovedá názov tohto produktu, ústredným prvkom pomôcky je schopnosť automatizovať veľa procesov skriptovaním, ktoré môžu byť napísané aj vykonané v prostredí. Skripty sa dajú použiť aj ako pracovné postupy a súčasťou balíka sú šablóny a vopred napísané procesy. Ide teda o flexibilný nástroj, ktorý je ideálny pre MSP alebo oddelenia technickej podpory IT, ktoré slúžia mnohým vzdialeným používateľom.

Moduly správy používateľov balíka vám umožňujú nastaviť procesy na palube, ktoré spúšťa používateľ po e-maile. Prostredníctvom skupinové politiky aby sa zabezpečilo vynútenie pevnej a kompatibilnej konfigurácie na všetkých zariadeniach rovnakého typu a funkcie. ostatné samoobslužné funkcie systému umožňujú používateľom kontrolovať stav svojich účtov a vykonávať administrátorské úlohy, ako napríklad samotnú zmenu hesiel. Tieto obslužné programy vám pomôžu znížiť počet bežných úloh, ktoré sa očakávajú od technikov podpory IT.

ConnectWise Automate sa ponúka ako cloudová predplatená služba. Tento cenový model robí systém úplne škálovateľným a prístupným pre všetky typy podporných organizácií od služby pre jednu osobu až po veľké tímy MSP obsluhujúce viaceré organizácie. Službu si môžete stiahnuť ako 14-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu.

7. Pulzná dráha RMM

Pulseway

Pulseway bol navrhnutý na podporu MSP. Balík je rozdelený do troch modulov: Pulseway RMM, Pulseway PSA, a Pulseway Antivirus. Modul PSA vám pomôže priraďovať úlohy tímom vrátane prístupu pre používateľov vstupeniek a sledovania pokroku. Modul RMM poskytne vášmu tímu nástroje na efektívnu správu vzdialených systémov.

Toto je cloudová služba, takže nemusíte inštalovať konzolu na svoje vlastné servery. Nástroj môže sledovať linux, windows, a Mac OS systémy a je obzvlášť efektívny pri sledovaní aplikácií a webových služieb. Pulseway sa integruje s vašimi existujúcimi systémami riadenia prístupu, ako je napríklad Active Directory, a je schopný ho monitorovať VMWare, Citrix, a Hyper-V Virtualizations.

Medzi servisné prvky Pulseway patrí workflow a automatizácia úloh na základe skriptov, správa záplat, riadenie konfigurácie, Výstrahy o stave SNMP, inštalácia softvéru, a správa aktualizácií. Modul PSA presadzuje politiky a audity dodržiavania SLA a dodržiavania bezpečnostných štandardov.

Prístrojová doska služby je prístupná cez aplikácia pre mobilné zariadenia, Preto je veľmi vhodný pre jednotlivých dodávateľov, ktorí chcú poskytovať služby 24 hodín denne. Znamená to tiež, že môžete dostať svoj technický tím vonku z terénu alebo sa potulovať zo svojich stolov bez straty kontaktu.

Cenový model služby je založený na predplatnom a účtuje sa za sledovaný koncový bod. Vďaka tomu je Pulseway mimoriadne škálovateľný. Zaoberá sa jednotlivcami, malými a veľkými podnikmi vrátane MSP, ktoré slúžia mnohým klientom.

Funkcie sledovania výkonnosti tímu zahŕňajú aj výstrahy, aby sa zabezpečilo dodržiavanie harmonogramu úloh a umožnenie pridania ďalších zdrojov k úlohám, ktoré podľa všetkého zaostávajú. pre priebežné monitorovanie systému, zdravie vašej vlastnej internej siete a zdravia vašich klientov vám môžu pomôcť prispôsobené upozornenia kombinujúce výkonnostné podmienky. Umožňujú čeliť krízam a prideliť ďalšiu infraštruktúru alebo prerozdeliť existujúce zdroje. Medzi ďalšie služby, ktoré ponúka Pulseway, patria služba zálohovania údajov v cloude a špecializovaná ochrana webového servera.

Monitorovanie služieb klientom a výkonnosti členov tímu podporuje systém podávania správ v Pulseway. Systém obsahuje štandardné vopred napísané správy a môžete si tiež zostaviť vlastné formáty správ.

Tam je bezplatná verzia Pulseway pre individuálne použitie, ktoré vám umožňuje podporovať dva koncové body. Nazýva sa širšia platená verzia tím, je k dispozícii na 14-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu. Môžete sa tiež rozhodnúť získať Team ako lokálnu verziu. Tím obsahuje viac účtov a skupinových pravidiel pre účty technikov, ktoré vedúcom tímu umožňujú kontrolovať prístupové práva.

8. Kaseya VSA

Kaseya VSA

Kaseya je cloudový monitorovací systém IT infraštruktúry ktorý má schopnosti RMM vo výrobku VSA.  Modul vzdialeného prístupu aplikácie Kaseya VSA sa nazýva Live Connect. Tento systém umožňuje priame, manuálne pripojenia a tiež pripojenia, ktoré slúžia automatizovaným procesom.

VSA umožňuje veľa automatizácie štandardných úloh, ktoré majú MSP a jej zamestnanci vykonávať. Tento zoznam úloh obsahuje palubných používateľov. Nástroj bude spravovať inštalácia softvéru a bude sledovať dostupnosť opráv a aktualizácií pre operačné systémy, firmvér a softvér klienta.

Kaseya VSA nespravuje iba bežné úlohy. Výstražný systém v nástroji upozorní vašich zamestnancov akýchkoľvek problémov so stavom zariadení v sieťach vašich zákazníkov. Táto funkcia znamená, že nemusíte čakať, kým sa používatelia dovolajú so sťažnosťami, kým zistíte, že sieť je pod tlakom.

Veľmi užitočným modulom aplikácie Kaseya VSA je AssetIQ. Toto je dokumentačná platforma, ktorá vám umožňuje nastaviť online pomoc pre používateľov, písať podporné skripty pracovných postupov pre technikov alebo dokonca poskytnúť interaktívne školiace príručky. Kaseya VSA tiež zahŕňa Audit dodržiavania SLA a bezpečnostných štandardov. Medzi ďalšie funkcie patrí zálohovacie zariadenia a online úložisko a modul, ktorý koordinuje váš antivírusový softvér, aby sa zabezpečilo pravidelné aktualizovanie databázy softvéru a hrozieb..

MSP by tiež mali zvážiť inštaláciu Kaseya BMS popri VSA. Systém BMS vám poskytne funkcie PSA na dodanie lístkového systému, sledovača úloh a fakturačného systému.

Kaseya VSA je vhodný pre individuálnych nezávislých technikov podpory a pre interných pracovníkov IT podpory. Vďaka online službe Kaseya založenej na predplatnom je služba úplne škálovateľná - platíte len za taký počet koncových bodov, ktorý podporujete. Môžete získať 14-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu Kaseya VSA. Ak ste MSP, mali by ste z inštalácie Kaseya VSA a Kaseya BMS úžitok. Môžete tiež získať 14-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu systému Business Management System.

Výber nástroja RMM

Na trhu existuje veľa skutočne dobrých nástrojov RMM. Mnohé z nich sú veľmi podobné a je veľmi ťažké si medzi nimi vybrať. Dobrým príkladom tejto situácie je podobnosti medzi Kaseya VSA, Pulseway, a ConnectWise Automate.

Pri rozhodovaní medzi kandidátskymi systémami je dobré začať, keď zistíte, či by ste mali lepšie možnosti cloudová služba alebo ak by ste radšej nainštalujte softvér na svoj vlastný server. Vyskúšaním požiadaviek na operačný systém vašich kandidátskych systémov sa tiež zúžia vaše možnosti a povedie vás k RMM, ktoré sú napísané na prácu v systéme vášho servera..

Bezplatné skúšky a bezplatné možnosti ponúkané nástrojmi odporúčanými v našom zozname vám tiež pomôžu rozhodnúť sa, ktorý systém je pre vás najvhodnejší. Využite tieto bezplatné možnosti testovania aby ste zaistili, že systémy, ktoré zvažujete, budú spĺňať všetky vaše požiadavky.

Používate RMM? Odporučili by ste systém, ktorý prevádzkujete, ostatným? Už ste vyskúšali niektorý z nástrojov v tomto zozname? Zanechať odkaz v Komentáre nižšie a zdieľajte svoje skúsenosti s komunitou.

Nástroje vzdialeného monitorovania a riadenia sú nevyhnutné pre poskytovateľov spravovaných služieb a tiež sa ukážu ako užitočné pre centralizované interné IT oddelenia.

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

72 + = 75

map