60 un vairāk video un mūzikas straumēšanas statistika [2019. gada izdevums]

60 vai vairāk video un mūzikas straumēšanas statistika


Tiešsaistes straumēšana tagad ir vēlamā metode daudziem sporta, izklaides TV, filmu un mūzikas faniem visā pasaulē. Sākot no Netflix līdz YouTube līdz Spotify, gandrīz katrā valstī darbojas nacionālie un starptautiskie straumēšanas pakalpojumi.

Nepārsteidzoši, jo straumējot video straumēšanu, ir milzīgs datu daudzums, kas palīdz kvantitatīvi noteikt pieaugošo tendenci, kas sola izbeigt tradicionālās izklaides iespējas..

Lielais attēls 5 statistikā

Gandrīz nebeidzas interesantu statistiku skaits, kas saistīts ar digitālo multivides straumēšanas fenomenu. Pieaugot šai patērētāju interešu jomai, daži galvenie statistikas dati izceļ, cik populāra straumēšana patiešām ir un kāpēc tā kļūst par plaši pieņemtu alternatīvu tradicionālajiem TV un radio.

 1. Tiek lēsts, ka pasaules video straumēšanas tirgus vērtība līdz 2025. gadam ir vairāk nekā USD 125 miljardi. (Avots: MarketWatch)
 2. ASV patērētāji tagad videoklipu skatīšanai pavada gandrīz tikpat daudz laika, cik strādā. Vidējais patērētājs 40 stundas nedēļā pavada, skatoties video saturu, 15 stundas nedēļā, izmantojot video straumēšanas pakalpojumus. (Avots: Deloitte)
 3. Netflix bija labākais gads vēl 2018. gadā, tā gada ieņēmumi bija 15,794 miljardi ASV dolāru jeb par 35 procentiem vairāk nekā gadu iepriekš, un tas padara to par lielāko pelnītāju starp straumēšanas labākajiem pakalpojumiem. Salīdzinājumam, Hulu un Amazon Prime Video (tikai kanāli) nopelnīja mazāk nekā USD 3 miljardus. (Avots: Macrotrends, Motley Fool)
 4. 70 procenti patērētāju uzskata, ka tradicionālie televizori par cenu nepiedāvā labu satura kvalitāti, atspoguļojot pieaugošo vērtību atšķirību salīdzinājumā ar auklas griešanas iespējām un izdilis pakešu pakalpojumiem, piemēram, Sling TV, et. un pievienojot ieskatu, kāpēc daudzi tā vietā izvēlas tiešsaistes straumēšanas opcijas. (Avots: Deloitte)
 5. YouTube ir lielākā video straumēšanas vietne pasaulē ar vairāk nekā 1 miljardu lietotāju visā pasaulē. (Avots: YouTube)

Video straumēšanas statistika un fakti

Palielinoties interneta joslas platumam un ātrumam, straumēšanas video kļūst par reālu iespēju patērētājiem visā pasaulē. Daudzās valstīs patērētāji tagad var straumēt visu savu iecienīto video saturu, sākot no TV tiešraides līdz video pēc pieprasījuma. Šeit ir daži no populārākajiem statistikas datiem no 2017. līdz 2018. gadam, kas nosaka video straumēšanas tendences.

 • Tagad Netflix ir vairāk nekā 148 miljoni abonentu visā pasaulē. (Avots: Statista)
 • Iepriekš DVD pa pastu pakalpojums 2018. gadā saturam iztērēja vairāk nekā 12 miljardus dolāru, 85 procentus veltot oriģināla satura ražošanai. Uzņēmums 2019. gadā plāno iztērēt 15 miljardus dolāru. (Avots: Šķirne)
 • Netflix ir populārākais video straumēšanas pakalpojums ASV un lielākajā daļā pasaules, taču tam nav lielākās bibliotēkas. Amazon Prime video pārraida vairāk nekā 20 000 filmu un TV šovu ASV. (Avots: Salīdzinājums)
 • Amazon Prime ir vairāk nekā 100 miljoni abonentu visā pasaulē. (Avots: Šķirne)
 • Tiešsaistes mazumtirgotājs 2018. gadā video saturam iztērēja aptuveni USD 5 miljardus. (Avots: MediaPost)
 • Hulu, kas darbojas tikai ASV, no 2018. gada bija vairāk nekā 25 miljoni abonentu. (Avots: Wrap)
 • Ķīnas uzņēmums iQIYI 2017. gadā nopelnīja vairāk nekā 2,6 miljardus USD. (Avots: SEC)
 • iQIYI nopelnīja aptuveni 480 miljonus USD USD 2018. gada 4. ceturksnī, kas nozīmē ievērojamu ieņēmumu pieaugumu salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu. (Avots: Meklēju alfa)
 • Ķīniešu straumēšanas pakalpojumam iQIYI ir vairāk nekā 87 miljoni abonentu un vairāk nekā 420 miljoni aktīvo lietotāju katru mēnesi. (Avots: Šķirne)
 • Pakalpojums 2017. un 2018. gadā saturam iztērēja 2,5 miljardus ASV dolāru. (Avots: Wrap)
 • Saskaņā ar SEC iesniegumiem Hulu bija uz ceļa zaudēt naudas 2018. gadā, pateicoties tā satura tēriņiem. Uzņēmumam bija paredzēts ienākt ar zaudējumiem aptuveni 1,5 miljardu dolāru gadā. (Avots: Wrap)
 • Tiem, kas izvēlas video straumēšanas pakalpojumus, ir daudz iemeslu, kāpēc viņi novērtē šādus pakalpojumus salīdzinājumā ar tradicionālajām TV iespējām. 73 procentiem patīk, ka viņi var skatīties saturu, kad vēlas, 67 procentiem patīk saturs bez reklāmām, un 49 procentiem patīk gan oriģinālo satura pakalpojumu, piemēram, Netflix, kvalitāte, gan arī iespēja skatīties saturu vairākās ierīcēs. (Avots: Deloitte)

straumēšanas statistika 2019. gadsAvots: Deloitte

 • ASV patērētāji gandrīz visu darba nedēļu pavada videoklipu skatīšanās laikā. Amerikāņi katru nedēļu aptuveni 38 stundas pavada, skatoties videoklipus, no kuriem 15 stundas ir paredzētas straumēšanas video skatīšanai. (Avots: Deloitte)
 • Millennials un Z paaudze patērē straumēšanas video ar milzīgu ātrumu. Vairāk nekā 60 procenti Millennials un Gen Z patērētāju straumē video katru dienu. Salīdzinājumam - mazāk nekā 30 procenti Baby Boomers straumē video katru dienu. (Avots: Deloitte)
 • 27 procenti visu patērētāju apgalvo, ka viņiem nav “maksas TV” vai tradicionālās kabeļtelevīzijas abonementa. (Avots: Deloitte)
 • 56 procentiem no tiem, kam ir tradicionālā kabeļtelevīzijas pakete, ir tikai viens, jo tas ir iekļauts viņu interneta plānos. (Avots: Deloitte)
 • Apmēram 60 procenti Millennials un X paaudzes patērētāju abonē video straumēšanas pakalpojumus. Z paaudzei (jaunākajai pieaugušo grupai, kas dzimusi no 1990. gadu vidus līdz 2000. gadu sākumam) šis skaits ir tuvāk 70 procentiem. Tikai aptuveni 30 procenti mazuļu paaudzes un apmēram 25 procenti nobriedušu cilvēku (tie, kas dzimuši pirms 1945. gada) abonē šādus pakalpojumus. (Avots: Deloitte)
 • X paaudzes, Millennials un Z paaudzes skatās visvairāk televīzijas sēriju. Skatoties pārmērīgi, visas trīs grupas vienā sēdē skatās no 6-7 epizodēm, salīdzinot ar apmēram 4-5 4-5 paaudzēm un nobriedušajiem. (Avots: Deloitte)
 • ASV patērētāji katru mēnesi 2017. gadā iztērēja apmēram 2 miljardus ASV dolāru straumēšanas video pakalpojumam. (Avots: Deloitte)
 • Patērētāji vairāk nekā vēlas maksāt par straumēšanas iespējām mobilajās ierīcēs. Četras no piecām piecām bezspēles lietotnēm, kas 2018. gadā guva ieņēmumus, bija paredzētas video vai mūzikas straumēšanai: Netflix (# 1), Tencent Video (# 3), iQIYI (# 4) un Pandora Music. Ar azartspēlēm nesaistītas lietotnes, kas straumē lietotnes, 2018. gadā kopā nopelnīja vairāk nekā 19 miljardus USD. (Avots: Lietotne Annija)

straumēšanas statistika 2019. gadsAvots: App Annija

 • Patērētāju laiks, kas pavadīts piecās populārākajās video straumēšanas lietotnēs, no 2016. gada līdz 2018. gadam ir palielinājies par 140 procentiem. Vislielākais pieaugums Indijā bija Indijas patērētājiem - 185 procenti. (Avots: Lietotne Annija)
 • Indijas patērētāji kopumā 2018. gadā pavadīja 45 miljardus stundu straumēšanas video, izmantojot lietotnes, salīdzinot ar nedaudz mazāk nekā 20 miljardiem stundu, ko veica ASV patērētāji, un aptuveni 3 miljardus stundu, ko veica AK patērētāji. Indijas lielajam iedzīvotāju skaitam bija nozīmīga loma kopējo noskatīto stundu laikā. (Avots: Lietotne Annija)
 • Salīdzinot ar tās iedzīvotāju skaitu, Dienvidkorejas iedzīvotāji visvairāk stundu video skatījās, izmantojot top 5 straumēšanas lietotnes. Ar 2018. gadā reģistrētām 10 miljardiem stundu, kas ir gandrīz 2000 stundu uz vienu cilvēku jeb aptuveni 22 procenti gada, kas pavadīta straumēšanas video skatīšanās laikā caur lietotnēm. (Avots: Lietotne Annija)
 • Sakarā ar aizliegumu Ķīnā YouTube nav populārākā straumēšanas lietotne valstī. Tencent Video ieņem galveno vietu Ķīnā par stundām, kas pavadītas lietotnē, kam seko iQIYI, Youku, bilibili un ImgoTV. (Avots: Lietotne Annija)
 • Katrā citā valstī, kas identificēta App Annie pētījumā, YouTube ieņēma visaugstāk izmantoto video straumēšanas lietotni. Tas ietver Indiju, Brazīliju, ASV, Dienvidkoreju, Japānu, Vāciju, Franciju, Lielbritāniju un Kanādu. (Avots: Lietotne Annija)

straumēšanas statistika 2019. gadsAvots: App Annija

 • ASV 5 labākās straumēšanas lietotnes pēc pavadītajām stundām bija YouTube, Netflix, Hulu, Amazon Prime Video un Twitch. (Avots: Lietotne Annija)
 • Lielbritānijā 5 labākās straumēšanas lietotnes pēc pavadītajām stundām bija YouTube, Netflix, BBC iPlayer, BBC Sport un Amazon Prime Video. (Avots: Lietotne Annija)
 • Kanādā populārākās straumēšanas lietotnes pēc stundām, kurās pavadītas YouTube, Netflix, Twitch, YouTube Kids un Amazon Prime Video. (Avots: Lietotne Annija)
 • Lietotne Annija projektē jauno Disney straumēšanas pakalpojumu Disney +, kuru paredzēts sākt piedāvāt 2019. gadā, un tas izjauks tirgu. Tas notiek galvenokārt tāpēc, ka Disnejam jau pieder divi citi populārie straumēšanas pakalpojumi: ESPN + un Hulu (akciju kontrolpakete). (Avots: Lietotne Annija)
 • Patērētāji vairāk nekā jebkad agrāk tērē lietotņu straumēšanu. Laikposmā no 2016. līdz 2018. gadam pieaugs lietotņu veikalu tēriņi video straumēšanas lietotnēm. Par ieņēmumiem galvenokārt bija abonēšanas ieņēmumi. (Avots: Lietotne Annija)
 • Patērētāji visā pasaulē 2018. gadā tērēja vairāk nekā 2,2 miljardus dolāru top 5 straumēšanai. Arī Netflix viegli noturēja 1. vietu. (Avots: Lietotne Annija)
 • Tiešraides straumēšanas lietotnes bija galvenie ieņēmumu veicinātāji lielākajos tirgos, izņemot ASV. Neskatoties uz to, ka par abonēšanu parasti maksā vairāk, nekā pēc pieprasījuma straumēšanas pakalpojumiem, ASV neviena lietotne, kas piedāvā tiešraidi televīzijā vai tiešraides sporta veidus, nav iekļuvusi top 5 labāko tēriņu skaitā, atspoguļojot ievērojamo šāda veida pakalpojumu izaugsmes potenciālu valstī. (Avots: Lietotne Annija)
 • Lietotne Annija prognozē, ka 10 minūtes no katras stundas, kas 2019. gadā tiek patērēta, patērējot multividi, tiks pavadītas video straumēšanai. (Avots: Lietotne Annija)
 • Neskatoties uz straumēšanas popularitāti, sociālo mediju lietotnes pārspēj pat Netflix, kad runa ir par lietotņu lejupielādēm visā pasaulē. Netflix bija tikai 9. visvairāk lejupielādētā lietotne 2018. gadā. Neskatoties uz to, straumējošās video lietotnes, tostarp Netflix, iQIYI, Tencent Video, Youku un YouTube, un HBO Now, veidoja lielāko daļu patērētāju tēriņu 2018. gadā, jo lielākā daļa sociālo mediju lietotņu ir bezmaksas. (Avots: Lietotne Annija)

Mūzikas straumēšanas fakti un statistika

Mūzikas straumēšana tagad ir lielāka nekā jebkad agrāk, katru gadu mūzikas straumēšanas nozarē nonākot miljardiem dolāru. Lielākā daļa mūzikas fanu tagad izmanto abonēšanas balstītus straumēšanas pakalpojumus, piemēram, Spotify, Pandora un Apple Music, savukārt pat tādi mūzikas pakalpojumi kā YouTube ir milzīgi mūzikas fanu avoti. Statistika straumē ātrāk nekā jebkad, lai straumētu mūziku, parādot, ka šī ir nozare, kurai ir pievērsta mazliet lielāka uzmanība.

 • Digitālā straumēšana pārņem mūzikas industriju. 2017. gadā straumēšanas ieņēmumi salīdzinājumā ar gadu iepriekš bija pieauguši vairāk nekā par 41 procentu, un 54% no mūzikas pārdošanas ieņēmumiem tika novirzīti digitālajai tirdzniecībai. Tikmēr, lejupielādes ieņēmumi samazinājās par vairāk nekā 20 procentiem un fiziskie ieņēmumi - par vairāk nekā 5 procentiem, uzsverot spēcīgo pāreju uz mūzikas straumēšanu. (Avots: IFPI)
 • Straumēšanas ieņēmumi bija 38 procenti no visiem mūzikas industrijas ieņēmumiem 2017. gadā.
 • Straumēšanas ieņēmumi 2017. gadā bija aptuveni 6,6 miljardi ASV dolāru. Visi digitālā pakalpojuma ieņēmumi tajā gadā bija vairāk nekā 9 miljardi USD, digitālo ieņēmumu pieaugums par vairāk nekā 19 procentiem, salīdzinot ar 2016. gadu. (Avots: IFPI)

straumēšanas statistika 2019. gadsAvots: IFPI

 • Apmaksāti audioieņēmumu abonēšanas audio ieņēmumi 2017. gadā veidoja 70 procentus no visiem digitālās mūzikas ieņēmumiem Eiropā. (Avots: IFPI)
 • ASV apmaksāti abonēšanas audio ieņēmumi bija aptuveni 47 procenti no visiem digitālās mūzikas ieņēmumiem 2017. gadā. (Avots: IFPI)
 • 2017. gadā mūzikas apmaksātu straumēšanas abonēšanas ieņēmumu pieaugums bija par 45,5 procentiem. (Avots: IFPI)
 • Līdz 2017. gada beigām bija vairāk nekā 125 miljoni apmaksātu mūzikas straumēšanas abonēšanas kontu. (Avots: IFPI)
 • Straumēšanas mūzikas pakalpojums Deezer katru dienu straumē mūzikas ierakstus 837 gadu vērtībā, bet tā lietotāji katru gadu straumē 35 miljardus mūzikas ierakstu. (Avots: IFPI)
 • ASV bija populārākais mūzikas tirgus 2017. gadā, kam seko Japāna (# 2), Vācija (# 3), Lielbritānija (# 4), Francija (# 5), Dienvidkoreja (# 6), Kanāda (# 7), Austrālija (# 8), Brazīlija (# 9) un Ķīna (# 10). (Avots: IFPI)
 • Eda Šīrena “Shape of You” bija 2017. gada labākais digitālais singls ar 26,6 miljoniem lejupielāžu vai lejupielādes ekvivalentiem (unikālas lugas, izmantojot straumēšanas pakalpojumus). (Avots: IFPI)
 • Luisa Fonsi “Despacito” bija tuvu otrajai vietai tajā gadā ar vairāk nekā 24 miljoniem lejupielāžu vai lejupielādes ekvivalentiem. (Avots: IFPI)
 • Viena no lielākajām bažām mūzikas straumēšanas nozarē šobrīd ir vērtību atšķirība, kas ir tas, cik daudz naudas straumēšanas pakalpojumi iegūst, pirms mākslinieki saņem algu. Visā pasaulē audio straumēšana rada daudz lielākus ieņēmumus uz vienu lietotāju nekā video straumēšana, bet mākslinieki redz tikai nelielu daļu no šīs summas. Mūzikas straumēšanas ieņēmumi 2017. gadā bija ap 20 USD vienam lietotājam, salīdzinot ar aptuveni 1,5 USD par video straumēšanas lietotāju. (Avots: IFPI)

straumēšanas statistika 2019. gadsAvots: Digitālās mūzikas ziņas

 • Straumēšanas pakalpojums Napster, kas savulaik bija nelegālās mūzikas straumēšanas vieta, tagad visvairāk maksā māksliniekiem. Pakalpojums maksā 0,019 centus par lugu, kas nozīmē, ka māksliniekiem ir vajadzīgas 77 474 lugas, lai nopelnītu ASV minimālo mēneša algu USD 1 472. (Avots: Digitālās mūzikas ziņas)
 • Sliktākais mūziķu pakalpojums ir YouTube, kurā saglabājas vislielākās vērtības atšķirības. Pakalpojums maksā tikai 0,00069 centus par straumi, un māksliniekiem ir jāpieprasa vairāk nekā 2,1 miljons dziesmu atskaņojumu, lai nopelnītu ASV minimālo mēneša algu. (Avots: Digitālās mūzikas ziņas)
 • Apmaksāta audio straumēšana veidoja 23 procentus no visa straumēšanas laika pēc pieprasījuma 2017. gadā. Bezmaksas straumēšana sastādīja 22 procentus. (Avots: IFPI)
 • Latīņamerikā ieņēmumi par audio straumēšanu 2017. gadā bija gandrīz par 49 procentiem. (Avots: IFPI)
 • Straumēšanas pakalpojumam Soundcloud tagad ir vairāk nekā 177 miljoni dziesmu, vairāk nekā 10 miljoni mūzikas veidotāju un globāla lietotāju kopiena, kuras kopējais skaits ir aptuveni 1 miljards. (Avots: IFPI)
 • Kopš darbības uzsākšanas Spotify ir samaksājis vairāk nekā 9 miljardus dolāru tiesību īpašniekiem, vairāk nekā 157 miljoniem aktīvo lietotāju un vairāk nekā 70 miljonus apmaksātu abonentu. (Avots: IFPI)

straumēšanas statistika 2019. gadsAvots: IFPI

 • Mūzikas bibliotēkas lielums ir mūzikas pārdošanas straumēšanas pakalpojumu galvenais pārdošanas punkts. Daži lepojas ar diezgan iespaidīgiem numuriem: Amazon Music Unlimited - 50 miljoni dziesmu; TIDAL - 60 miljoni dziesmu; Spotify - 40 miljoni dziesmu; Pandora Premium - 40 miljoni dziesmu; Music Choice - 55 miljoni dziesmu; Apple Music - 50 miljoni dziesmu; Deezer - 53 miljoni. (Avots: Wikipedia)
 • Sākot ar 2018. gada Q4, Spotify bija lielākais maksājošo lietotāju skaits - vairāk nekā 95 miljoni ASV mūzikas fanu visā pasaulē maksāja par pakalpojuma izmantošanu. Kopš 2017. gada tas ir ieguvis 20 miljonus lietotāju. (Avots: TheVerge)
 • Balstoties uz izplatīšanas metodi (izmantojot apmaksātu TV un citas platformas), Stingray Music lepojas ar vairāk nekā 400 miljoniem abonentu vai lietotāju. Tas padarītu tās tuvāko konkurentu YouTube Music, kam nav statistikas, lai atšķirtu mūzikas video straumēšanu no citām straumēm. (Avots: Stingray)
Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

7 + 1 =

map