10 najlepších bezplatných blokátorov reklamy na odstránenie reklám a kontextových okien

10 najlepších bezplatných blokátorov reklamy na odstránenie reklám a kontextových okien


Blokátory reklám sú jedným z najlepších spôsobov, ako pomôcť zabezpečiť vaše súkromie online, znížiť neporiadok na webových stránkach a zabrániť spywarom infikovaným reklamám. Aj keď je určite možné nájsť platený softvér na blokovanie reklám, nie je dôvod utrácať peniaze za jeden. Väčšina z najlepších blokátorov reklám je úplne zadarmo. Tento zoznam najlepších bezplatných blokovačov reklám obsahuje zmes vysoko účinných nástrojov pre prehliadače Chrome, Firefox a ďalšie.

Najlepšie bezplatné reklamné bloky roku 2019

Z nášho výskumu sú najlepšie adblockery roku 2019:

 1. Vyjadruje spravodlivý Adblocker
 2. Prehliadač Opera
 3. AdLock
 4. AdBlock Plus
 5. uBlock Plus Adblocker
 6. Poper Blocker
 7. Trustnav Adblocker
 8. Adblocker Ultimate
 9. NoScript
 10. AdGuard (už nie vždy zadarmo)

Blokátory reklám sú zrejmé riešenie na odstránenie nežiaducich reklám na webe. Platené blokátory reklamy sú zvyčajne tou najlepšou voľbou, ak chcete niečo, čo funguje najlepšie, ale veľa bezplatných blokátorov reklamy vám môže len pomôcť..

Nižšie nájdete náš podrobný prehľad najlepších dostupných blokovačov reklamy, ktoré sú k dispozícii. Žiadny blokovač reklám však nie je dokonalý. Zistíte preto, že bude potrebné vyskúšať viacero možností, aby ste našli ten pravý obrázok.

Poznámka: Ak sa všetko, čo hľadáte, zbavuje nepríjemných vyskakovacích reklám, pozrite si nášho sprievodcu najlepšie blokátory automaticky otváraných okien.

Typy reklám a metódy hodnotenia

Nielenže existuje viacero typov reklám, na ktoré by ste mohli naraziť, ale aj niekoľko spôsobov, ako blokovať reklamy. V konečnom dôsledku nezáleží na tom, ako blokovanie reklám blokuje reklamy, ak to nebráni vašej schopnosti účinne prehliadať web a nenarúša vaše súkromie. Dobrý blokovač reklamy navyše zablokuje väčšinu typov reklám.

Pri skúmaní najlepších bezplatných blokátorov reklamy sme hľadali nasledujúce kritériá

 • Vždy zadarmo, bez výplaty pre dôležité funkcie
 • Dobré užívateľské hodnotenie
 • Na používanie služieb sa nevyžaduje účet
 • Naposledy aktualizované (za posledných 12 mesiacov)
 • Ľahko dostupné ako doplnok pre najmenej jeden prehliadač alebo operačný systém
 • Bloky „grafické reklamy“ (plávajúce, kontextové okná, banner, video, statický obrázok, tapety, textové reklamy)
 • Blokuje streamovanie videoreklám (napríklad na YouTube)

Pôvodne sme testovali aj dočasné reklamy a intersticiálne reklamy (tie, ktoré načítajú obrazovku pred vašim obsahom a často obsahujú odpočítavanie). Keďže však spoločnosť Google do prehliadača Chrome spustila vstavaný blokovač reklám a začala trestať webové stránky vo vyhľadávaní Google za nepriaznivé reklamné praktiky, väčšina renomovaných webov tento štýl reklamy znížila alebo vylúčila, takže je ťažké nájsť efektívne testovanie. Spomenieme ich iba v prípade, že sú k dispozícii, ale nezahrnuli sme ich do ratingových hľadísk.

Náš test použil na testovanie najmä niekoľko vybraných stránok s rôznymi typmi reklám. Medzi ne patrili stránky Forbes.com, Fark.com, YouTube a OrlandoSentinel.com. V prípade Orlando Sentinel sme zistili, že táto webová stránka využíva pomerne agresívne reklamy, ktoré väčšina blokátorov reklamy blokuje. V skutočnosti iba niekoľko blokátorov reklám v našom zozname účinne zablokovalo všetky reklamy na serveri Orlando Sentinel.

Nižšie uvedené blokátory reklám sa nemuseli stretávať všetko kritérií na vytvorenie zoznamu, ale čo najviac. Skóre každého bezplatného blokovania reklám sme ohodnotili na základe týchto kritérií a pridelili sme mu skóre na základe efektívnosti. Okrem toho, s výnimkou modulu Stojaci Fair Adblocker, sú všetky nižšie uvedené blokovacie moduly softvér s otvoreným zdrojovým kódom.

Pozri tiež: Ako zastaviť poskytovateľa internetu pri sledovaní vašej činnosti

Najlepšie doplnky na blokovanie reklám - doplnky a aplikácie prehliadača

Najlepšou možnosťou blokovania reklám je inštalácia doplnku prehliadača alebo použitie webového prehľadávača, ktorý už má zabudovaný blokovač. Doplnky prehliadača alebo vstavané blokovače reklám môžu interagovať s webmi, ktoré používate, omnoho presnejšie ako samostatný program fungujúci na pozadí vášho počítača..

Vyjadruje spravodlivý AdBlocker

Tento blokovač reklám iba pre prehliadač Chrome je doplnok s nízkym dosahom, ktorý presne robí to, čo má robiť. Pomocou tohto doplnku môžete blokovať všetky typy reklám. Najviditeľnejším obmedzením však je, že je k dispozícii iba ako doplnok Chrome. Stojan Fair AdBlocker nie je navrhnutý na blokovanie veľkoobchodných reklám, aj keď ho môžete použiť na tento účel. Spoločnosť verí v spravodlivú reklamu a povzbudzuje používateľov, aby zaradili určité reklamy z rôznych stránok na bielu listinu.

bezplatný blokovač reklám

Našťastie spoločnosť Stands dodržiava svoj prísľub blokovania reklám. Patria sem agresívnejšie reklamy nájdené na serveri Orlando Sentinel, ako aj ďalšie grafické reklamy, automatické prehrávanie videoreklám a reklamy v službe YouTube..

skóre: 7/7

Najlepšie vlastnosti: Blokujte reklamy na Facebooku a vyhľadávajte reklamy na Google.

Pracuje s: chróm

Prehliadač Opera

Ak hľadáte komplexný spôsob blokovania reklám bez problémov s doplnkami, prehliadač Opera je vynikajúcim zdrojom. Opera je jedným z najrýchlejších a najkomplexnejších prehliadačov v okolí a bola medzi prvými webovými prehliadačmi, ktoré majú vstavaný blokovač reklám..

bezplatné blokátory reklám

Funkcie blokovania reklám opery tiež fungujú. Po jeho zapnutí v nastaveniach zablokujete takmer každú reklamu, na ktorú narazíte. Jedinou výnimkou, ktorú som našiel, bolo to, že nedokázala zablokovať intersticiálne reklamy bežné pre Forbes (reklama s citátom, ktorá sa často objaví pred prečítaním článku). Väčšina ostatných blokovaných reklám blokovala túto reklamu od spoločnosti Forbes. Opera teda blokuje všetky ostatné typy reklám, ktoré sme testovali, vrátane reklám na serveri Orlando Sentinel.

skóre: 7/7

Najlepšia vlastnosť: Zabudovaný do webového prehľadávača, jednoduché pridanie na bielu listinu

Pracuje s: chróm

AdLock

AdLock je najnovší záznam v našom zozname, ale jeho účinnosť ho vyniesla až na vrchol našich odporúčaných možností. AdLock nie je len doplnkom prehliadača, ale ponúka aj nástroje Windows a Android, ktoré pomáhajú blokovať reklamy vo vašich aplikáciách. Má dokonca rodičovský nástroj v dielach, ktoré nás budú zaujímať, keď budú k dispozícii. Ako bezplatný doplnok prehliadača v prehliadači Chrome sme zistili, že AdLock je extrémne výkonný a agresívny nástroj správnymi spôsobmi.

adlock zadarmo blokátory reklamy

Služba AdLock je navrhnutá tak, aby sa zbavila všetkých foriem reklám. Až na jednu výnimku sa odstránili všetky reklamy, ktoré sme testovali na rôznych weboch. Jediná webová stránka, ktorá riadila silu prostredníctvom filtra AdLock, bola na webovej stránke Orlando Sentinel. Zistili sme, že táto stránka sa objavila aj na takmer všetkých ostatných nástrojoch na blokovanie reklám na našom zozname, takže to nebol obrovský úder proti službe AdLock. V takom prípade služba AdLock zablokovala každú ďalšiu reklamu na testovaných stránkach vrátane reklám na stránkach YouTube, automatických videoreklám a automaticky otváraných reklám..

Nástroj je v predvolenom nastavení navrhnutý tak, aby blokoval všetky možné typy reklám, s ktorými sa môžete stretnúť. Web môžete ľahko zaradiť na bielu listinu kliknutím na „Nastavenia“ a potom na „Zoznam povolených položiek“. Ak sa tak rozhodnete, budete môcť prepínať aj niekoľko ďalších nastavení filtra. Je však pravdepodobné, že ich budete pravdepodobne chcieť nechať na pokoji.

AdLock je spoločnosť, ktorá sleduje a získava vysoké známky na základe našich kritérií. Jeho platené nástroje by sa mali oplatiť zvážiť, ale bez bezplatnej skúšobnej verzie na ich vyskúšanie vám odporúčame držať sa bezplatných možností pre prehliadač Chrome, Windows a Android Chrome..

skóre: 6,5 / 7

Najlepšie vlastnosti: Filter spywaru

Pracuje s: Chrome (zadarmo), Windows (zadarmo a platené), Android (zadarmo a platené)

Adblock Plus

S viac ako 10 miliónmi stiahnutí v prehliadači Chrome sám, Adblock Plus je najobľúbenejší softvér na blokovanie reklám v okolí. Bezplatný a otvorený zdrojový projekt z oka / o. Adblock Plus je primárny zdrojový kód pre mnoho ďalších bezplatných blokovačov reklamy tu.

bezplatné blokátory reklám

Adblock Plus nie je v predvolenom nastavení navrhnutý tak, aby blokoval všetky reklamy, iba tie, ktoré sa považujú za rušivé alebo potenciálne škodlivý softvér. To znamená, že sa budete stále stretávať s niektorými reklamami, pokiaľ si neporadíte nastavenia. Ak chcete zablokovať všetky reklamy (vrátane videoreklám na automatické prehrávanie), musíte prejsť na možnosti a v dolnej časti obrazovky zrušte výber možnosti „Povoliť nejakú neintruzívnu reklamu“. Ani vtedy nie je ABP dokonalá. Blokoval väčšinu reklám, ktoré som našiel, ale bol medzi mnohými blokovačmi reklám, ktoré by zrejme nemohli riešiť žiadnu z reklám na Orlando Sentinel. Bohužiaľ, dokonca ani funkcia „blokového prvku“ ABP na nich nefungovala. ABP je dobrá a obľúbená, ale zďaleka nie je dokonalým riešením.

skóre: 6,5 / 7

Najlepšie vlastnosti: Zahŕňa filter proti zablokovaniu

Pracuje s: Chrome, Firefox, Microsoft Edge, Internet Explorer, Opera, Safari, Yandex Browser, iOS, Android

uBlock Plus Adblocker

Najväčšou nevýhodou tohto doplnku je to, že je menej užívateľsky prívetivý v rozhraní orientovanom dopredu. V používateľskom rozhraní existuje niekoľko prepínačov nastavení, ale väčšinu práce s gruntom je potrebné vykonať v skutočných nastaveniach. To znamená, že program uBlock Plus Adblocker účinne zastavil všetky reklamy, ktoré sme testovali, vrátane videí na automatické prehrávanie.

bezplatné blokátory reklám

Aj keď väčšina nastavení sedí za ponukou nastavení, s týmto blokátorom môžete urobiť veľa. Možno jedným z najväčších lákadiel pre program uBlock Plus Adblocker je zahrnutie veľkej knižnice filtrov tretích strán. Doplnok má tiež pokročilé užívateľské nastavenia, ktoré vám okrem iného umožňujú vytvoriť si vlastné filtre obsahu.

Aplikácia uBlock Plus Adblocker sa stará o väčšinu reklám, ale zápasila s reklamnými pruhmi Orlando Sentinel, ktoré zakopli najviac o všetky ostatné blokované reklamy, ktoré sme testovali..

skóre: 6,5 / 7

Najlepšie vlastnosti: Filtre s veľkými prvkami a filtre s nesprávnymi reklamami

Pracuje s: chróm

Poper Blocker

Nový prírastok do blokovania automaticky otváraných okien. Poper Blocker je k dispozícii pre webové prehliadače Chrome aj Firefox. Tento doplnok bol ocenený ako najlepší blokovač automaticky otváraných okien na trhu niekoľkými ďalšími technologickými stránkami, čo je spravodlivé tvrdenie, aj keď nie nevyhnutne prípad našich testov. Poper Blocker je vysoko kvalitnou možnosťou, ktorú si napriek tomu môžete prezrieť, pretože je veľmi účinná v tom, čo robí.

najlepší blokátory automaticky otváraných okien 2019

Verzie tohto doplnku pre prehliadač Chrome aj Firefox fungujú dobre, aby blokovali nielen kontextové okná, ale aj prekrytia webových stránok, ktoré sú mimoriadne bežné. Tento doplnok umožňuje odstrániť prekrytia kliknutím pravým tlačidlom myši, zatiaľ čo iné typy automaticky otváraných okien sa automaticky odstránia. A rovnako ako u iných blokátorov je k dispozícii zoznam povolených adries, ako aj možnosť hlásenia v prípade, že sa blokovanie automaticky otváraných okien zablokuje doplnkom..

Poper Blocker vyhovuje väčšine kritérií, ktoré v blokátore hľadáme. Je úplne zadarmo používať a nezablokuje žiadne zo svojich funkcií za výplatnou bránou. Nevyžaduje sa žiadna registrácia, takže na ich použitie nemusíte poskytovať ani osobné údaje. Jediná vec, ktorá vás môže znepokojovať, je skutočnosť, že program Poper Blocker zbiera a používa anonymizované údaje - ale môžete sa odhlásiť zo služieb zberu údajov, aby ste získali ešte väčšie súkromie..

Iba 2 milióny používateľov v prehliadači Chrome vyskúšalo program Poper Blocker, zatiaľ čo vyše 73 000 týchto používateľov sa spojilo, aby doplnku poskytlo pomerne vysoký 4,8 z 5 hviezdičiek. Zdá sa, že spoločnosť, ktorá stojí za programom Poper Blocker, aktualizuje aplikáciu pomerne často. Od tohto času písania bol naposledy aktualizovaný v októbri 2019 (a pravdepodobne novšie, v závislosti od toho, kedy čítate tento článok.)

Pokiaľ ide o úspech jeho blokovania, naše vlastné skúsenosti boli pozitívne, ale zmiešané. Niektoré kontextové okná boli úspešne blokované zakaždým po použití možnosti „Odstrániť prekrytie“. Zistili sme však, že to na niektorých stránkach vždy neblokuje rovnaké kontextové okná. Napríklad prekrytie na stránke Forbes.com sa vrátilo po obnovení stránky. Blokovanie prekrytia spôsobilo, že predná strana Forbes bola nefunkčná. Toto zlyhanie pomohlo znížiť skóre pre túto možnosť len o kúsok.

skóre: 6/7

Najlepšia vlastnosť: Blokovanie prekrytia

Pracuje s: Chrome a Firefox

AdBlocker Genesis Plus

Ak ste použili alebo máte záujem o štýl blokovania reklám uBlock Origin alebo AdBlock Plus, tento doplnok môže byť pre vás vhodný. AdBlocker Genesis Plus je vidlička iných populárnych doplnkov, čo znamená, že používa rovnaký základný kód, ktorý sa dostatočne zmení na to, aby bol jedinečným programom. Používateľské rozhranie sa mierne líši, ale funkcie blokovania reklám sú väčšinou rovnaké. Konkrétnejšie, vývojár tohto nástroja na blokovanie reklám hovorí, že konkrétne odstránil kód sledovania z pôvodného kódu uBlock / AdBlock Plus, aby zaistil viac súkromia.

bezplatné blokátory reklám

Do tohto blokovania reklám sa zapojilo aj veľa ľudí. Môže sa pochváliť vysokým hodnotením (4,34 z 5) a vyše 100 000 používateľmi. Aj keď používa rovnaký kód ako niektoré z najpopulárnejších možností, zistil som, že program Genesis Plus neblokoval všetky reklamy na stránke. Blokovala jednoduché grafické reklamy na jednej testovanej stránke (Fark.com), ale nedokázala zablokovať veľkú grafickú reklamu na serveri Orlando Sentinel. Túto reklamu však možno zablokovať tlačidlom „blokovať prvok“.

skóre: 6/7

Najlepšie vlastnosti: Odstránenie kódu sledovania z dôvodu zvýšenia ochrany súkromia, jednoduché tlačidlo na bielu listinu, tlačidlo „blokovať prvok“

Pracuje s: chróm

Trustnav Adblocker

Trustnav je antivírusová spoločnosť od spoločnosti Andorra, ktorá poskytuje kombináciu adblockera a antivírusového doplnku Google Chrome. Antivírusové riešenie, ktoré je prémiové a stojí 1,99 dolárov mesačne, momentálne nie je k dispozícii. Zatiaľ môžete bezplatne používať doplnok samostatného adblockera.

10 najlepších bezplatných blokátorov reklamy na odstránenie reklám a kontextových okien

Trustnav má v súčasnosti tiež doplnok Chrome „Safesearch“, ktorý je oddelený od blokovača adblock. Verziu adblockera nainštalujte priamo z prehliadača Chrome.

Pokiaľ ide o funkčnosť, Trustnav predstavuje veľmi ľahko použiteľný adblocker s výborným používateľským rozhraním. Vo väčšine vecí je to jednoduché a efektívne. Najväčší problém, ktorý nájdete u tohto blokovača adb, je však v tom, že nemôžete upraviť veľa nastavení. Trustnav vám umožňuje prepínať, či je blokovací modul zapnutý alebo vypnutý, či blokuje všetky reklamy alebo len niektoré reklamy a či chcete dostávať upozornenia. Okrem toho neexistuje žiadne jemné doladenie, žiadne skutočné zoznamy povolených adries a žiadny spôsob, ako zobraziť všetky vaše štatistiky blokovania adries mimo toho, koľko reklám bolo zablokovaných na stránkach, ktoré v tom čase navštevujete..

Pozitívne blokuje reklamy ako majster, s výnimkou niektorých videoprehrávok s automatickým prehrávaním. Zdalo sa, že skĺzli priamo za jeho filter bezo zmeny. Napriek tomu efektívne zasiahne väčšinu kľúčových kontrolných bodov nášho systému hodnotenia a skóre sa dokonale blíži na všetkých frontoch.

skóre: 6/7

Najlepšia vlastnosť: Jednoduché rozhranie

Pracuje s: chróm

Adblocker Ultimate

Ďalším projektom s otvoreným zdrojom, AdBlocker Ultimate, je dobrý nástroj na odstránenie väčšiny reklám, s ktorými by ste sa mohli stretnúť. Pri testovaní sa jej podarilo rozptýliť reklamy na YouTube a väčšinu grafických reklám na rôznych testovaných stránkach. Tento blokovač reklám sa tiež často používa a má vysoké hodnotenie. Má 4,84 z 5 skóre od používateľov prehliadača Google Chrome a viac ako 600 000 inštalácií.

bezplatné blokátory reklám

To znamená, že stále zápasila s grafickými reklamami Orlando Sentinel spolu s väčšinou ostatných blokovaných reklám, ktoré sme testovali. Nepodarilo sa zablokovať žiadnu z reklám na stránke tohto webu. Pre tých, ktorí chcú blokovať väčšina reklamy, je to dobrá voľba. Bohužiaľ, tento doplnok nebol aktualizovaný o niečo viac ako rok, takže jeho skóre sa dostane o niečo ďalej.

skóre: 6/7

Najlepšie vlastnosti: Rýchla funkcia „blokovať prvok“ na okamžité zablokovanie všetkých reklám, ktoré sa cez ne dostanú

Pracuje s: chróm

NoScript

Tento blokovač reklám iba pre prehliadač Firefox nie je ani tak blokovaním reklám, ale blokovaním skriptov. NoScript zabraňuje načítaniu všetkých typov skriptov na vaše webové stránky: Javascript, Java, Flash a množstvo ďalších doplnkov. Môžete povoliť určité typy skriptov, ale služba v predvolenom nastavení vyžaduje trochu ťažkú ​​ruku.

zadarmo adblock

Výsledkom je, že zablokujete väčšinu grafických reklám, na ktoré narazíte. Patria sem agresívne reklamy spoločnosti Orlando Sentinel, ktoré sa väčšina ostatných možností na našom zozname snažila zablokovať. NoScript však nemá nie neblokuje vôbec reklamy na videách ani neblokuje väčšinu automatických videoreklám. Vďaka tomu je blokovanie jedného typu reklamy veľmi dobré, ale blokovanie ostatných nie je dobré.

skóre: 5,5 / 7

Najlepšia vlastnosť: Kompletné blokovanie skriptov

Pracuje s: Firefox

AdGuard

Na svoje zásluhy robí AdGuard presne to, čo chcete. Môžete blokovať všetky typy reklám, ktoré sme testovali, čo je pozitívne. Najväčšou nevýhodou tohto nástroja na blokovanie reklám je však jeho prémiová verzia. AdGuard bohužiaľ ponúkala bezplatnú aj platenú verziu, to však už neplatí. Namiesto toho dostanete 14-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu, ktorá vás následne zablokuje z poskytovania služieb.

Táto služba okrem toho poskytuje širokú škálu možností a funguje dobre - ale môžete byť sklamaní z toho, že budete musieť platiť neskôr.

bezplatné blokátory reklám

Okrem toho majú používatelia radi AdGuard. Má viac ako 4 milióny stiahnutí v prehliadači Chrome s vysokým stupňom zhody, vďaka čomu je bezplatná verzia užitočnou možnosťou. A pri našom testovaní to bol jeden z mála reklamných blokátorov, ktorý nielen účinne blokoval reklamy na serveri Orlando Sentinel, ale dokonca aj blokoval reklamné rámčeky slovom „reklama“, ktoré väčšina ostatných stále mohla načítať..

skóre: 5/7

Najlepšie vlastnosti: „Invertovaný biely zoznam“ (zmena na bielu listinu), blokovanie reklám s vlastnou propagáciou (niekedy nefunguje)

Pracuje s: Chrome, Firefox, Safari, Opera, Microsoft Edge, Yandex.Opera

Prečo chýba Badger and Ghostery?

Možno ste už počuli o populárnych blokovačoch reklám Badger and Ghostery. Hoci tieto dva blokátory reklám máme radi a rešpektujeme, ani jedno z nich nespĺňalo naše kritériá na základe toho, ako fungujú. Ani jeden z týchto doplnkov nie je navrhnutý tak, aby blokoval reklamy konkrétne, ale aby poprel reklamy na webe a ďalšie prvky webových stránok, ktoré znižujú súkromie používateľov. Výsledkom bude zablokovanie oboch niektorí reklamy niektorí času, ale primárne sa zameriavajú na ochranu súkromia ako na internetovú bezpečnosť.

To znamená, že z týchto doplnkov nedostanete blokovanie reklám, ktoré by ste mohli chcieť. Okrem toho vám nedovoľujú veľkú kontrolu nad typom reklám, ktoré blokujú, vzhľadom na to, že si to želajú dobrý reklamy, ktoré prechádzajú a neblokujú veľkoobchodné všetky reklamy.

Google Block Blocker

Zdá sa, že zabudovaný blokovač reklám spoločnosti Google napriek svojmu zdesenému strachu veľa nerobí. Po vykonaní rovnakých testov ako ostatné vyššie uvedené blokátory reklám povolil každú reklamu, ktorú sme našli. Vstavaný blokovač reklám je tiež veľmi obmedzený. Dokonca bolo ťažké nájsť webovú stránku, na ktorej boli blokované reklamy. Keďže blokovanie reklám v prehliadači Chrome je určené iba na blokovanie určitých typov reklám, väčšina reklám, ktoré nájdete, nie je blokovaná, obzvlášť ak ide o reklamy pochádzajúce z vlastného reklamného krídla spoločnosti Google.

bezplatné blokátory reklám

Je to takmer samozrejmé, ale blokovanie reklám spoločnosti Google je trochu vtipom. Niektoré webové stránky by mohli prinútiť niektoré z nich, aby úmyselne dotierali reklamu, trochu úmyselne rušivejšie, ale na blokovanie reklám ich nebudete môcť použiť..

Poznámka k blokovaniu reklám a výnosom z webových stránok

Reklamy prichádzajú v mnohých variantoch, od kontextových reklám po reklamy na stránke a ďalšie. Niektoré webové stránky dokonca začali hádzať na svoje stránky samostatnú stránku (napr Forbes) alebo pomocou automatického prehrávania videoreklám ihneď po načítaní stránky.

Spotrebitelia vo všeobecnosti nenávidia reklamy z rôznych dôvodov vrátane:

 • Môžu spomaliť načítanie stránky
 • Mnohé z nich sú dnes rušivé a nepríjemné
 • Môžu využívať cenné údaje pre tých, ktorí majú internetové plány s obmedzenými údajmi
 • Reklamy sú často irelevantné pre záujmy používateľov
 • Reklamy môžu prerušiť prehliadanie alebo prezeranie videa (najmä reklamy na webových stránkach na streamovanie videa, ako sú Hulu alebo Crunchyroll).
 • Mnoho reklám obsahuje sledovacie súbory cookie, ktoré odosielajú správanie používateľov späť tretím stranám

Kvalita reklám je taká zlá, že dokonca aj spoločnosť Google teraz vo svojom prehliadači Chrome obsahuje blokovač reklám, ktorý zacieľuje na „neštandardné reklamy“. Zámery spoločnosti Google by však mohli byť trochu podozrivé, pretože spoločnosť prevádzkuje veľké a pravdepodobné veľké reklamné krídlo. neblokuje zo služby AdSense žiadne reklamy pochádzajúce od spoločnosti Google.

Napriek tomu si vďaka reklamám môžeme užiť väčšinu obsahu, ktorý sledujeme a čítame online zadarmo, ale reklamy majú rôzne nevýhody. Môžu tiež slúžiť ako vektor pre počítačové vírusy alebo hacky tretích strán.

Skôr ako sa pustíte do blokovania reklám na svojich obľúbených webových stránkach, chceli by sme zdôrazniť, že tie webové stránky, ktoré používate, sa často spoliehajú na príjem z reklamy, aby prežili. Zatiaľ čo mnoho webových stránok v súčasnosti diverzifikuje svoje toky výnosov (často z dôvodu zvýšeného využívania blokovania reklám), príjmy z reklamy sú stále hlavným zdrojom príjmu mnohých webových stránok. Použitie blokovačov reklamy viedlo v posledných rokoch k odhadovaným stratám na webových stránkach vo výške 15,8 miliardy dolárov.

Ak sa vám páčia služby, ktoré dostávate z určitých webových stránok, ktorým dôverujete, odporúčame vám tieto stránky zaradiť do zoznamu povolených v nastaveniach blokovania reklám. Whitelisting je opakom čiernej listiny. Namiesto toho, aby ste blokovaniu reklám povedali, aby blokoval určité stránky, hovoríte, že zoznam stránok sú tie, ktoré nechcete blokovať..

Whitelisting je dobrý spôsob, ako pomôcť zaručiť, že sa vám stránky páčia, a ktorým dôverujete, a získať tak príjmy z reklamy, ktoré potrebujú. Aj keď na reklamy nikdy nekliknete, mnoho stránok získava určité výnosy zo zobrazení stránok, takže pre tieto weby je stále prospešné, ak povolíte zobrazovanie svojich reklám..

Čistenie blokovania reklám Google

Začiatkom leta 2018 Google odstránil zo svojho obchodu Chrome desiatky blokovačov reklám. Dôvod? Mnohé z týchto blokátorov reklamy boli škodlivé, ukladali údaje o používateľoch do botnetov a umožňovali komukoľvek na druhom konci získať kontrolu. V mixe bolo tiež zachytených niekoľko veľmi populárnych, široko stiahnutých a vysoko cenených blokátorov reklamy, vrátane SuperBlock a AdRemover pre Google Chrome..

Podozrivé blokátory reklamy nainštalovalo vyše 20 miliónov používateľov, z ktorých mnohí jednoducho naklonili legitímny kód z iných oficiálnych blokovačov reklamy. Niektoré používali veľmi podobné názvy.

Ak ste si stiahli jeden zo škodlivých blokovačov reklamy, vyčistenie od spoločnosti Google by blokovanie reklám zakázalo vo vašom prehliadači Chrome.

Pokiaľ vieme, jediné blokovanie reklamy, ktoré zostalo v obchode Google Chrome Store, je úplne legitímne. Všetky možnosti doplnku Chrome, ktoré sú momentálne na našom zozname, prešli procesom preskúmania spoločnosti Google. Nezabudnite však dvakrát skontrolovať históriu a bezpečnosť vývojárov, ktorých program si chcete nainštalovať ako doplnok do svojho prehliadača.

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 3 = 4