Najlepšie alternatívy BearShare a iMesh: Sprievodca streamovaním hudby a sprievodcom sťahovaním 2018

Hudobné P2P služby Bearshare a iMesh sú teraz úplne offline. Obe služby poskytovali používateľom možnosti peer-to-peer na lokalizáciu a sťahovanie hudobných a zvukových súborov všetkých typov. Najmä služba iMesh umožňuje používateľom vyhľadávať a sťahovať platenú hudbu, čo jej dáva určitú najmä legálnu funkčnosť. Toto sa zdôraznilo v roku 2004, keď spoločnosť zaplatila 4 milióny dolárov RIAA a mohla fungovať bez zásahov.


alternatívy Bearshare a imesh

Keďže však Bearshare a iMesh teraz nie sú úplne k dispozícii, bývalí používatelia môžu hľadať alternatívy. Nové prieskumy v skutočnosti ukazujú, že väčšina ľudí, ktorí navštevovali BearShare a iMesh, pravdepodobne používa legálne možnosti streamovania hudby. Je to z toho dôvodu, že existuje veľa bezplatných a legálnych alternatív Bearshare a iMesh, ktoré sa používatelia môžu obracať na počúvanie a sťahovanie hudby online..

Na prenos hudby použite sieť VPN

S streamovacími službami existuje nešťastná pravda: žiadna z nich nie je k dispozícii všade. Aj keď máte zákonné právo na prístup k hudbe, pravdepodobne nebudete schopní sa dostať k svojim zoznamom skladieb, ak cestujete do zahraničia. Tento problém rieši dobrá virtuálna súkromná sieť alebo VPN.

VPN bude obísť také bloky geografického obsahu, ktoré zaviedli služby ako Pandora, Spotify a YouTube Music. Pripojením k serveru v krajinách, kde sú tieto služby dostupné, môžete streamovať voľne a ľahko bez blokovania služieb.

VPN tiež poskytujú ochranu online pred rôznymi bezpečnostnými hrozbami, ako sú napríklad zlodeji údajov, ktorí špehujú platobné systémy, alebo útoky hrubou silou, ktoré hackerom umožňujú preniknúť do vášho počítača a ukradnúť údaje.

Z mnohých dostupných možností vám odporúčame ExpressVPN. Nielenže má servery vo viac ako 90 krajinách na celom svete, ale zistíte, že je navrhnutý špeciálne na to, aby vám umožnil prístup k webom a službám, ako je Pandora.

Snímka obrazovky domovskej stránky ExpressVPN

ČÍTAČKA PRE ČITATEĽOV: Získajte ročný plán ExpressVPN na 3 mesiace zadarmo. Zahŕňa to 30-dňovú záruku vrátenia peňazí, takže ju môžete vyskúšať bez rizika.

Najlepšie alternatívy BearShare a iMesh

Nedovoľte, aby nedostatok BearShare alebo iMesh stál v ceste dobrej hudbe! Tu sú najlepšie alternatívy oboch služieb, vďaka ktorým získate všetku hudbu, ktorú by ste mohli chcieť alebo potrebovať.

Pandora

Veľkosť katalógu: 40 miliónov skladieb *

Možnosti platby: Zdarma ad-podporované, alebo minimálne 4,99 dolárov / mesiac ad-free predplatné

Možno, že viedol v roku 2000 cestu k bezplatnému legálne dostupnému streamovaniu hudby, Pandora začala s myšlienkou, že používatelia by mohli mať radi individuálne vytvorené hudobné stanice bez toho, aby počúvali hudbu, ktorá sa im nepáči. Aj keď spoločnosť o rok neskôr minuli svoje počiatočné peniaze vo výške 2 milióny dolárov, zakladateľ presvedčil zamestnancov spoločnosti, že budú pracovať 2 roky zadarmo. Ak vezmeme do úvahy, že spoločnosť má v súčasnosti viac ako 81 miliónov používateľov a mala v roku 2016 tržby 1,6 miliardy dolárov, pravdepodobne bolo dobrým nápadom držať nezaplatené na 2 roky..

Pandora môže byť bez reklám za 4,99 dolárov mesačne, ale ak chcete sťahovať skladby, budete potrebovať predplatné 9,99 dolárov mesačne.

Bohužiaľ pre obyvateľov mimo USA je Pandora k dispozícii iba v USA. Jeho metódy blokovania však možno obísť pomocou VPN, ktorá každému umožní bezplatne streamovať Pandora.

*Veľkosť knižnice Pandory je ťažké určiť. Niektoré zdroje uvádzajú správy od 1,5 do 2 miliónov skladieb, zatiaľ čo iné tvrdia, že služba má prístup k 40+ miliónom. Rozhodli sme sa ísť s vyšším počtom.

Spotify

Veľkosť katalógu: 35 miliónov

Možnosti platby: Zdarma ad-podporované, alebo 9,99 dolárov / mesiac ad-free predplatné

Blízky konkurent spoločnosti Pandora, veľa milovníkov hudby preferuje Spotify, pretože môžete vykonávať oveľa väčšiu kontrolu nad svojím zoznamom skladieb ako s Pandorou. Bezplatná verzia Spotify je však omnoho obmedzenejšia ako ekvivalentná bezplatná voľba spoločnosti Pandora, takže používatelia môžu chcieť platiť za Spotify. Súčasťou platenej možnosti je aj možnosť stiahnuť si hudbu a vziať so sebou do zahraničia.

Zistíte, že Spotify je k dispozícii na celom svete so 180 miliónmi používateľov. V niektorých krajinách je však Spotify k dispozícii, vrátane Číny. Ak cestujete do Číny alebo žijete v Číne a chcete získať prístup k svojmu účtu Spotify, budete musieť pristupovať k sieti VPN.

prílivu

Veľkosť katalógu: 52 miliónov skladieb

Možnosti platby: Minimálne 9,99 $ mesačné predplatné

Slávne kúpil Jay-Z v roku 2015, Tidal je aplikácia na streamovanie hudby, ktorá obsahuje bezstratové zvukové a hudobné videá ako charakteristické rysy. Táto služba sa môže pochváliť viac ako 52 miliónmi skladieb, čo je viac ako väčšina ostatných možností streamovania hudby na našom zozname alternatív Bearshare a iMesh..

Najväčšou nevýhodou prílivu je cena. Neexistuje žiadna voľná možnosť pre príliv a odliv. Namiesto toho budete musieť za bezstratový zvuk s vysokou vernosťou zaplatiť buď 9,99 dolárov mesačne alebo 19,99 dolárov mesačne. Svoju hudbu si môžete tiež stiahnuť s ktoroukoľvek úrovňou predplatného.

Našťastie je Tidal k dispozícii vo viac ako 50 krajinách, ale ak žijete alebo cestujete do väčšiny Afriky, väčšiny Ázie alebo Ruska, nebudete mať prístup k službe bez obtoku..

Hudba YouTube

Veľkosť katalógu: Neznáme, ale veľké *

Možnosti platby: Zdarma ad-podporované, alebo 9,99 dolárov za mesiac predplatné

Hudba YouTube je k dispozícii iba od roku 2015, ale táto služba je spravodlivým konkurentom na trhu so streamovaním hudby. Z väčšej časti táto služba poskytuje prístup do celej hudobnej knižnice YouTube, ale má aj svoju vlastnú hudobnú knižnicu poskytujúcu nahrávacie spoločnosti. To znamená, že celkový počet titulov, ktoré sú k dispozícii v službe Hudba YouTube, je mimoriadne ťažké merať, a to najmä vzhľadom na to, že spoločnosť neposkytuje na tento účel konkrétne informácie..

Zdarma môžete zamiešať skladby od konkrétneho interpreta alebo si zahrať „rádiovú“ verziu s piesňami podobných interpretov. V skutočnosti je to lepšie ako Pandora na tvári, pretože Pandora vám nedovolí držať sa jednej pomoci jedného umelca bez platenia poistného..

Ak platíte za príplatok (YouTube Red), môžete si svoje skladby dať iba ako zvuk a tiež si ich môžete stiahnuť.

Hoci je služba YouTube k dispozícii takmer vo všetkých krajinách planéty, služba YouTube Music nie je. Aplikácia je bez obtoku k dispozícii iba v Austrálii, Rakúsku, Kanade, Fínsku, Francúzsku, Nemecku, Írsku, Taliansku, Mexiku, Novom Zélande, Nórsku, Rusku, Južnej Kórei, Španielsku, Švédsku, Spojenom kráľovstve a Spojených štátoch..

* Hudba YouTube neinzeruje veľkosť svojej knižnice. Keďže však kombinuje celú hudobnú knižnicu YouTube s licenciami od nahrávacích spoločností, je to potenciálne najobsiahlejšia možnosť.

Amazon Music

Veľkosť katalógu: 2 až 40 miliónov (v závislosti od úrovne predplatného)

Možnosti platby: Vyžaduje členstvo Amazon Prime na minimálnej úrovni (99 USD / rok) alebo 7,99 USD / mesiac pre Amazon Music Unlimited

Amazon pokračuje vo svojom dlhom pochode smerom k tomu, aby mal prsty vo všetkých veciach týkajúcich sa médií. Amazon Music je tiež trochu monštrum. Používatelia môžu prehrávať „rozhlasové“ streamy rôznych žánrov alebo rôznych umelcov. Ak však chcete získať viac kurátorského zážitku, budete musieť inovovať na Amazon Music Unlimited.

Tu je však háčik: Prístup Amazon Prime k hudbe je veľmi obmedzený na funkcie a veľkosť knižnice. Ak naozaj chcete celú knižnicu a najlepšie funkcie Amazon Music, budete potrebovať predplatné 7,99 dolárov mesačne. Amazon Music je tiež veľmi obmedzená tam, kde je k dispozícii. Prístup k nemu majú iba tí z USA a územia USA.

Hudba Google Play

Veľkosť katalógu: 40 miliónov

Možnosti platby: Zadarmo podporované reklamy alebo minimálne predplatné 9,99 dolárov mesačne

Áno, hudbu na YouTube vlastní spoločnosť Google a Hudba Google Play je samostatná. Alebo je to? Existujú dôkazy o tom, že spoločnosť Google práve spája hudbu Google Play s hudbou YouTube, preto tu uvedieme iba zoznam skutočností, že hudba Google Play existuje a že obsahuje hudbu, ktorú si môžete kúpiť alebo ju streamovať mesačne. poplatok za predplatné 9,99 dolárov mesačne alebo 14,99 dolárov mesačne pre „rodinný“ účet až pre 6 osôb.

Apple Music

Veľkosť katalógu: 45 miliónov

Možnosti platby: Minimálne 9,99 $ mesačné predplatné

Pozitívne je, že Apple Music je možno jednou z lepších možností pre používateľov počítačov Mac a iOS. Dobre sa integruje so všetkými ostatnými službami a zariadeniami spoločnosti Apple, takže je to niečo bez premýšľania. Negatívom je, že vás to bude stáť naviac, ako pri takmer všetkom od spoločnosti Apple. Spoločnosť ponúka trochu štedré 3 mesiace zadarmo, ale potom sa vyplatí alebo sa posunie ďalej.

Napster

Veľkosť katalógu: 30 miliónov

Možnosti platby: Minimálne predplatné 4,99 dolárov mesačne

Nie, necestoval si späť v čase. Napster naozaj robí stále existuje, a na rozdiel od BearShare alebo iMesh, v skutočnosti postavil svoje P2P za sebou a vyvinul plne legitímnu službu streamovania. Bohužiaľ tu nejestvuje žiadne bezplatné streamovanie, takže Napster nie je presne bezplatná služba sťahovania a streamovania hudby, ktorá bola späť za deň. Napriek tomu, za 4,99 dolárov mesačne, Napster ľahko porazí Pandora zadarmo vďaka neobmedzenému počtu preskočení.

Napster je k dispozícii vo väčšine európskych a severoamerických krajín, ako aj vo viacerých krajinách južnej a strednej Ameriky. Ak žijete alebo cestujete kamkoľvek inde a na prístup k svojmu účtu budete potrebovať sieť VPN.

SoundCloud

Veľkosť katalógu: 120 miliónov (30 miliónov prémiových stôp)

Možnosti platby: Minimálne predplatné 4,99 dolárov mesačne

SoundCloud má vo svojej knižnici najviac skladieb, než akákoľvek iná zákonná možnosť. Hlavným dôvodom je to, že služba sa začala ako miesto pre nezávislých a undergroundových hudobných umelcov, ktorí si môžu vytvoriť vlastnú platformu. Teraz môžete prostredníctvom SoundCloud získať veľké množstvo známych interpretov a vydavateľstiev.

Táto služba je bezplatná, ale ak chcete sťahovať hudbu alebo počúvať offline, sú k dispozícii platené možnosti, za predplatné musíte zaplatiť, počnúc od 4,99 $ mesačne. Týchto 30 miliónov „prémiových“ skladieb (špičkových hudobných umelcov) je k dispozícii natrvalo, iba ak zaplatíte predplatné za 9,99 $ mesačne.

SoundCloud si môžu vychutnať v USA a na jej teritóriách, vo viacerých európskych krajinách, Austrálii, Novom Zélande a Kanade. Každý iný bude musieť použiť inú službu alebo použiť VPN na obídenie blokovania geografického obsahu.

Hype Machine

Nemáte náladu hľadať na rôznych hudobných serveroch veci, ktoré chcete? Najlepšie alternatívou BearShare a iMesh môžu byť iba stránky indexovania.

Hype Machine je ako vyhľadávací nástroj Google pre hudbu. Indexuje skladby zo stoviek hudobných serverov a umožňuje vám presne vedieť, kde nájdete požadované skladby. Hype Machine môže byť práve tým miestom, kam chcete ísť najprv ak hľadáte konkrétne skladby.

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

74 − = 73