Netflix zablokoval vašu sieť VPN? Odpoveďou môže byť inteligentný DNS

Odblokujte Netflix


Netflix nedávno začal blokovať takmer všetky pripojenia VPN, aby zákazníci zabránili sledovaniu relácií, ktoré nie sú k dispozícii v ich domovských krajinách (AKTUALIZÁCIA, 18. októbra 2016: ExpressVPN stále pracuje so spoločnosťou Netflix a ponúka 30-dňovú záruku vrátenia peňazí, takže môžete vyskúšať bez rizika. Taktiež sa dostali do kontaktu a ponúkli čitateľom porovnávacieho programu 3 mesiace navyše zdarma v rámci svojho 12-mesačného plánu - podrobnosti nájdete tu). Mali sme správy o blokovaní Netflixu: Unblock-US, Unlocator, Unotelly, Tunlr, ZenMate, Súkromný prístup k internetu (PIA), Prehrávač, StrongVPN, GetFlix, CyberGhost, Bez blokovania, NordVPN, Tunnelbear, IPVanish, TorGuard, Hola, Astrill, HideMyAss (HMA), Hotspot Shield a PureVPN s rôznymi úrovňami úspechu. Ak je vaša sieť VPN zablokovaná, zobrazí sa táto správa od spoločnosti Netflix: Zdá sa, že používate odblokovač alebo server proxy. VPN boli populárnym prostriedkom pre ľudí žijúcich mimo USA a Veľkej Británie na získanie prístupu k väčšiemu archívu relácií dostupných pre Američanov a Britov. Aby však spoločnosť Netflix dodržiavala obmedzenia týkajúce sa licencovania geografického obsahu, riešenie sa skončilo. Udržiavame tu aktualizovaný zoznam fungujúcich služieb Netflix VPN.

Našťastie existuje alternatíva. Zoznámte sa s inteligentným DNS, typom proxy služby, ktorá zakrýva IP adresu - a tým aj umiestnenie - používateľa, čo umožňuje obísť geografické obmedzenia. Netflix priniesol kladivo nadol na VPN, zdá sa však, že stále zatvára oči pred inteligentným DNS. Inteligentné DNS je známe aj ako DNS proxy.

Potvrdili sme, že inteligentné DNS funguje počas nášho testovania IronSocket, plateného poskytovateľa VPN, ktorý tiež zahŕňa službu inteligentného DNS špecificky pre prístup k webovým stránkam s streamovaným videom vo svojom pláne predplatného. Na webe je k dispozícii celý rad bezplatných a platených služieb inteligentného DNS a nemali sme čas otestovať celé množstvo vecí, ale osobne som bol schopný sledovať útok na Titan a parky a rekreáciu, dve prehliadky nie sú dostupné z môjho domova v Bogota, Kolumbia. AKTUALIZÁCIA, 6. júla 2016: dostali sme niekoľko pripomienok o nekonzistentných prepojeniach so spoločnosťou IronSocket a naše vlastné testovanie potvrdzuje, že IronSocket nepracuje pre Netflix so všetkými zariadeniami, takže teraz odporúčame ExpressVPN ako najbezpečnejšiu možnosť (tento odkaz vám poskytuje 3 mesiace zadarmo s 12 mesačným plánom).

Niektorí používatelia hlásili, že aplikácia systému Netflix pre Android nefunguje so službami Smart DNS, pretože namiesto toho núti používateľa na službu Google DNS. UnoTelly, Unblock-Us a najnovšie Uflix hlásili, že ich Netflix zablokoval, takže sa zdá, že Netflix je v procese zákroku. Zdá sa však, že inteligentný server DNS stále funguje na iných platformách. Ak sa tak zmení, tento príspevok aktualizujeme.

Nezabudnite, že služba Smart DNS nie je úplnou náhradou siete VPN. Nešifruje internetový prenos, a preto mu chýba veľa bezpečnostných prvkov VPN. Keďže však chýba šifrovanie, inteligentný DNS je zvyčajne rýchlejší ako VPN, čo znamená toky vyššej kvality a menej vyrovnávacej pamäte.

Nastavenie inteligentného DNS

Nastavenie inteligentného servera DNS sa môže líšiť v závislosti od toho, ktorý poskytovateľ si vyberiete. Najskôr musíte autorizovať IP adresu vášho počítača, aby poskytovateľ mohol overiť, či ste zákazníkom. To sa deje na webových stránkach poskytovateľa. Toto je rýchly návod na použitie služby IronSocket v systéme Windows 10 po autorizácii vašej adresy IP.

Najprv kliknite pravým tlačidlom myši na ikonu wifi alebo ethernet na paneli úloh a potom kliknite na položku „Otvoriť Centrum sietí a zdieľania“.

smart dns tut 1

Kliknite na odkaz s názvom „Wifi“ alebo „Ethernet“ vedľa položky Pripojenia.

smart dns tut 2

Kliknite na položku Vlastnosti.

smart dns tut 3

Zrušte začiarknutie políčka Internet Protocol Version 6 (TCP / IPv6). Kliknite na internetový protokol verzie 4 (TCP / IPv4), aby sa zvýraznil, a potom kliknite na položku Vlastnosti.

smart dns tut 4

V dolnej polovici nasledujúceho okna začiarknite políčko „Použiť nasledujúce adresy servera DNS:“. Vložte preferované a alternatívne servery DNS (servery by mali byť v Spojených štátoch), ktoré by vám mal poskytnúť poskytovateľ inteligentných DNS..

smart dns tut 5

Stlačte tlačidlo OK a reštartujte počítač. Teraz by ste mali byť schopní používať Netflix, akoby ste boli v USA.

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 + = 11