CyberGhost ve PureVPN karşılaştırması

CyberGhost vs PureVPN


Önemli 

Cyberghost

  • Çok yönlü ancak ucuz
  • Güçlü blok açma özelliği
  • Acemi kullanıcılar için tasarlandı

PureVPN

  • Son derece özelleştirilebilir
  • Kapsamlı sunucu ağı
  • Yüksek hızlar, iyi blok çözme

Fiyatlandırma ve indirimler

Burada, her bir VPN'nin maliyetini ve her bir hizmetin potansiyel müşterilere sunduğu abone seçeneklerini karşılaştıracağız.

Cyberghost PureVPN
Abonelik süreleri Bir ay Bir ay
Bir yıl Üç ay
İki yıl Bir yıl
Üç yıl n / a
Özel teklif 3 yıllık abonelikte% 79 indirim İki yıllık aboneliklerde% 70 indirim
Aylık en yüksek fiyat $ 12.99 10,95 $
Aylık en düşük fiyat $ 2.75 $ 2.88
Bir yıllık fiyat $ 71.88 $ 48.96
Para iade garantisi 45 günler 31 günler

CyberGhost kullanıcılara daha fazla seçenek, çeşitli abonelik seçenekleri sunar. Buna karşın, PureVPN iki kısa vadeli plan sunsa da, fiyatlandırma yapısı yıllık aboneliği olabildiğince zorlamak için tasarlanmış gibi görünüyor ve ön sipariş vermek isteyen kullanıcılar için yüksek indirimler. Bir yıl boyunca 48,96 $ 'dan abone olmak istiyorsanız, CyberGhost'un fiyatı 71,88 $' dır..

PureVPN’in planlarının her biri, özellikle cömert olan 31 günlük para iade garantisi ile birlikte gelir. CyberGhost, aylık planda 14 günlük para iade garantisi ve daha uzun aboneliklerde 45 günlük para iade garantisi sunar. Kullanmaya devam etmek isteyip istemediğinize karar vermeden önce bu hizmetleri düzgün bir şekilde değerlendirmek için yeterli zamanınız olacaktır..

CYBERGHOST DEAL: CyberGhost’un üç yıllık planıyla% 70’ten fazla tasarruf edin.PUREVPN DEAL: PureVPN’in iki yıllık planıyla% 74’ten tasarruf edin.

Özellikleri

Bu hizmetler hangi platformlarda çalışıyor? Ve daha da önemlisi, başka ne sunmaları gerekiyor?

Cyberghost PureVPN
Eşzamanlı bağlantılar 7 5
İşletim sistemi uygulamaları Windows, MacOS, Android, iOS, Amazon Fire TV / Firestick Windows, MacOS, Android, Amazon Fire TV / Firestick (iOS uygulaması şu anda kullanılamıyor)
Manuel kurulum cihazları Linux, set üstü kutular, yönlendiriciler Linux, set üstü kutular, yönlendiriciler
Bölünmüş tünel açma Hayır Evet
Ücretsiz ekstralar Reklam engelleme, kötü amaçlı yazılım tarama, Firefox ve Google Chrome için tarayıcı uzantıları Reklam engelleme, kötü amaçlı yazılım tarama, Kodi eklentisi, Firefox ve Google Chrome için tarayıcı uzantıları

VPN'inizi birden fazla cihaza yüklemek istiyorsanız, CyberGhost daha iyi bir seçimdir. Sadece PureVPN'den daha fazla eşzamanlı bağlantıya izin vermekle kalmaz, aynı zamanda çalışan bir iOS uygulaması da vardır. Şu anda, PureVPN’in iOS uygulaması kullanılamıyor ve şirket, ne zaman dönecekse, ne zaman döneceğini bilmiyor.

Bununla birlikte, PureVPN resmi Kodi eklentisine sahip tek büyük VPN'lerden biridir. Bu, LibreELEC gibi yalnızca Kodi işletim sistemlerinde güvenli bir şekilde akış yapmayı kolaylaştırır ve potansiyel olarak güvenli olmayan üçüncü taraf eklentileri kullanma ihtiyacını ortadan kaldırır. Ayrıca, herhangi bir şifreleme olmadan VPN'den geçmek için belirli uygulamaları seçmenizi sağlayan bölünmüş tünel var..

Bu VPN'lerin bazı ortak özellikleri vardır. Örneğin, hem reklamları otomatik olarak engeller hem de kötü amaçlı yazılım tararlar ve her ikisinin de Chrome ve Firefox için uzantıları vardır. VPN tarayıcı uzantıları bağımsız VPN uygulamalarıyla aynı şekilde çalışmaz ve farkı bilmek işe yarar. Tarayıcı uzantıları yalnızca tarayıcı trafiğini şifreler, başka uygulamalardan gelen trafik değil. Bu, P2P programları, sohbet uygulamaları ve internet erişimi olan diğer tüm programların tamamen korunmayacağı anlamına gelir.

Blokeyi kaldırma özellikleri

Yurt dışında coğrafi kilitli içerik akışı mı arıyorsunuz? CyberGhost ve PureVPN'in hangi platformların engelini kaldırabileceğini test ediyoruz.

Cyberghost PureVPN
Akış hizmeti
Netflix ABD, İngiltere, Almanya, Fransa ve İspanya dahil 11 ülke ABD, İngiltere, Almanya, Hong Kong, Güney Afrika
Hulu ABD, Japonya ABD, Japonya
Sky Go Evet Evet
Amazon Prime Videosu Evet Evet
BBC iPlayer Evet Hayır
ABC Evet Hayır
CBS Evet Evet
NBC Evet Evet
ITV Evet Evet
Kanal 4 Evet Evet

PureVPN, çok çeşitli akış hizmetlerinin engellemesini kaldırabilir. Ancak, bazı BBC iPlayer ve ABC ile mücadele ediyor. Ayrıca, Netflix'in engellemesini kaldırır, ancak çoğu durumda yalnızca web tarayıcısı aracılığıyla. CyberGhost yalnızca daha fazla platformun engellemesini kaldırmakla kalmaz, aynı zamanda tercih ettiğiniz cihazda da bunu yapmanızı sağlar (11 Netflix ülkesinden 3'ü iOS'ta engellenemez). CyberGhost, belirli bir hizmetin engellemesini kaldırmak için hangi sunucuların olduğunu bile söyler, bu nedenle akışa başlamak inanılmaz derecede kolaydır.

Çin

Bu VPN'lerin hiçbiri Çin'de özellikle iyi çalışmıyor. Adil olmak gerekirse, Çin’in Büyük Güvenlik Duvarı’ndaki son hükümet güncellemeleri VPN’lerin büyük çoğunluğunu engelledi, bu yüzden bu iki hizmeti etkileyen bir sorun değil. Her iki web sitesi de engellenir, hiçbirinin resmi bir aynası yoktur ve ikisi de güvenilir şekilde çalışmaz. Sonuç olarak, Çin'de CyberGhost veya PureVPN kullanmanızı önermiyoruz. Çin için bir VPN arıyorsanız, lütfen Çin için En İyi VPN'ler makalemize bakın..

Kurulum ve arayüz

Bu hizmetlerin kullanımı ne kadar kolay? Manuel kurulum gerekli mi? Hem masaüstü hem de mobil uygulamaları kullanılabilirlik açısından inceliyoruz.

Cyberghost PureVPN
Otomatik kurulum sihirbazı Windows, MacOS, Android, iOS, Amazon Fire TV / Firestick Windows, MacOS, Android, Amazon Fire TV / Firestick (iOS şu anda kullanılamıyor)
Ana konum seçimi Liste tabanlı Liste tabanlı
Ek ayar sayfaları Evet Evet
Mobil uyumlu Evet Evet

En son güncellemesinde CyberGhost, masaüstü ve mobil cihazlarda daha tutarlı bir görünüm sağlamak için uygulamalarını yeniledi. Ana sayfada artık hızlı bağlantı düğmesi ve ülke seçim menüsü var. Ayrıca, sunucuların tam listesini görmek için soldaki bir sekmeyi tıklayabilir (veya mobil cihazda sola hızlıca kaydırabilirsiniz). Yalnızca P2P özellikli sunucuları veya akış sitelerinin engellemesini kaldırmak için tasarlanmış sunucuları görüntülemeyi bile seçebilirsiniz. Menüde çok fazla seçenek yok, ancak bu sadece hizmeti yeni başlayanlar için daha da kolaylaştırıyor.

CyberGhost 7 desktop ekran görüntüsü

PureVPN’in masaüstü uygulaması, ana ekranda belirli bir ülkeyi veya şehri aramanıza olanak tanır. Ayrıca akış dostu sunuculara hızlıca bağlanın, ancak bunlardan bazıları artık çalışmaz (ABC, BBC iPlayer). Ayarlar menüsünde modu değiştirebilir (örneğin, “akış” tan “dosya paylaşımı” ya da “güvenlik / gizlilik”) ya da çok sayıda seçeneği ayarlayabilirsiniz. Çoğu kişi bu menüde fazla zaman harcamak zorunda kalmaz, ancak eklenen esnekliğin daha ileri düzey kullanıcılara hitap edeceğinden emin olabilirsiniz..

PureVPN ekran görüntüleri

PureVPN’in mobil uygulaması daha basittir ve diğer hizmetlerin tekliflerine benzer. Ekranın ortasında büyük bir bağlantı düğmesi ve üst kısımda istediğiniz konumu seçmenizi sağlayan sekmeler bulunur. Değiştirilebilir ayarların sayısı biraz azaltıldı, ancak burada hala çok fazla esneklik var.

Sunucular ve performans

Bir VPN'nin ağı kritik öneme sahiptir; burada, bu ikisinin kaç sunucusuna ve kaç ülkeyi kapsadığına bakacağız.

Cyberghost PureVPN
Sunucu ülkeleri 60 141
Toplam sunucu sayısı 3.000+ 2.100+

İlk bakışta, PureVPN burada daha iyi bir seçim gibi görünüyor. Sonuçta, CyberGhost'un iki katından fazla sunucuya sahip. Ancak, genel olarak daha az sunucuya sahip olduğuna dikkat edin; CyberGhost aslında ABD (530'a karşı 490), Kanada (138'e karşı 60), İngiltere'ye (334'e karşı 168) ve Fransa (257'ye karşı 42) gibi yüksek trafikli birçok ülkede daha fazla sayıda sunucu sunmaktadır..

PureVPN’in daha geniş erişimi bile, sanal IP adreslerinin kapsamlı kullanımı ile biraz daha kirlenmiştir. Bunları kullanan sunucular konumlar sayfasında neredeyse görünmez bir “V” simgesiyle işaretlenir ve şu anda 82 ülkede kullanılmaktadır, yani bu hizmetlerin her ikisinin de benzer sayıda konumda fiziksel sunucuları vardır. Sanal sunucular genellikle fiziksel sunucuları korumanın maliyetinin veya zorluğunun ödüle ağır bastığı ülkelerde kullanılır. Bununla birlikte, PureVPN onları Arjantin, Hırvatistan ve Pakistan gibi yerlerde barındırıyor: diğer pek çok VPN'nin gerçek sunucuları olduğu ülkeler.

Bu hizmetlerin her biri size bağlanmak için belirli bir şehir seç. Her konumun bu seçeneği yoktur, ancak ABD, İngiltere ve Avustralya gibi büyük yüksek trafikli ülkelerin aralarından seçim yapabileceği birkaç tane vardır. Bu, yalnızca ülkeye özgü coğrafi kilitli platformlara değil, aynı zamanda yerel haber yayınları veya karartılmış spor etkinlikleri gibi bölgesel olarak engellenmiş içeriğe erişmeyi kolaylaştırır.

Aşağıda, CyberGhost ve PureVPN'in sunucularının bulunduğu her ülkenin bir listesini oluşturduk:

CyberghostPureVPN
Afganistan
Arnavutluk
Angora
Cezayir
Arjantin
Ermenistan
Aruba
Avustralya
Avusturya
Azerbeycan
Bangladeş
Bahamalar
Bahreyn
Barbados
Belarus
Belçika
Belize
Bermuda
Bolivya
Bosna Hersek
Brezilya
Brunei Sultanlığı
Bulgaristan
Kamboçya
Kanada
Yeşil Burun Adaları
Cayman Adaları
Şili
Çin
Kolombiya
Kosta Rika
Hırvatistan
Küba
Kıbrıs
Çek Cumhuriyeti
Danimarka
Dominika
Dominik Cumhuriyeti
Ekvador
Mısır
El Salvador
Estonya
Etiyopya
Finlandiya
Fransa
Gürcistan
Almanya
Gana
Yunanistan
Grenada
Guatemala
Guyana
Haiti
Honduras
Hong Kong
Macaristan
İzlanda
Hindistan
Endonezya
İtalya
İrlanda
Man Adası
İsrail
Jamaika
Japonya
Ürdün
Kazakistan
Kenya
Kırgızistan
Kuveyt
Laos
Letonya
Lübnan
Lichtenstein
Litvanya
Lüksemburg
Makao
Makedonya
Madagaskar
Malta
Moritanya
Mauritius
Malezya
Meksika
Moldova
Monako
Moğolistan
Karadağ
Montserrat
Fas
Hollanda
Yeni Zelanda
Nikaragua
Nijer
Nijerya
Norveç
Umman
Panama
Papua Yeni Gine
Pakistan
Paraguay
Peru
Filipinler
Polonya
Portekiz
Porto Riko
Katar
Romanya
Rusya
Suudi Arabistan
Senegal
Sırbistan
Seyşeller
Singapur
Slovakya
Slovenya
Güney Afrika
Güney Kore
ispanya
Sri Lanka
Surinam
St Lucia
İsveç
İsviçre
Suriye
Tacikistan
Tayvan
Tanzanya
Tayland
Trinidad ve Tobago
Tunus
Türkiye
Türkmenistan
Türkler ve Caicos Adası
Birleşik Arap Emirlikleri
Birleşik Krallık
Amerika Birleşik Devletleri
Ukrayna
Venezuela
Vietnam
Virgin Adaları
Yemen

Güvenlik

Bu bölümde, her VPN’in güvenlik seçeneklerini, mevcut protokolleri ve nihayetinde trafiğinizi güvende tutma yeteneklerini vurgularız.

Cyberghost PureVPN
VPN protokolleri OpenVPN, IKEv2, L2TP OpenVPN, L2TP, PPTP, SSTP, IKEv2
OpenVPN veri şifreleme AES-256 AES-256
OpenVPN kontrol kanalı şifrelemesi RSA-4096 RSA-2048
Gizleme teknolojisi Yok Yok
Uygulama güvenliği Otomatik wifi koruması, her zaman açık öldürme anahtarı Öldürme anahtarı
DNS durumu Özel DNS Özel DNS

Bu hizmetlerin her biri OpenVPN, IKEv2 ve L2TP protokolleri üzerinden bağlanmanıza izin verir. Bununla birlikte, PureVPN ayrıca SSTP veya PPTP kullanma seçeneğini de içerir. Bununla birlikte, bu kapanımların değeri tartışmalıdır. PPTP çok eskidir ve çeşitli güvenlik açıklarına sahiptir, SSTP daha az platformda çalışır ve OpenVPN'den gerçek bir fayda sağlamaz. Her iki VPN de 256 bit şifreleme kullanır; bu yazı yazılırken etkili bir şekilde kırılmaz.

CyberGhost 7 ayarları

Hem CyberGhost hem de PureVPN, VPN ile bağlantıyı beklenmedik bir şekilde kaybederseniz tüm veri aktarımını otomatik olarak durduran bir kill anahtarı ile birlikte gelir. CyberGhost’lar, kapatılamayacağı için biraz farklıdır, böylece internete yanlışlıkla korumasız olarak göz atmamanızı sağlar. Ayrıca, belirli bir tanıdık ağa bağlandığınızda CyberGhost otomatik olarak başlayabilir. Her ikisi de özel DNS sunucuları kullanır, böylece hiçbir üçüncü taraf trafiğinize erişemez.

PureVPN ekran görüntüsü

Gizlilik

VPN'ler sizi çevrimiçi olabildiğince anonim tutmak için tasarlanmıştır. Her iki hizmetin de gizlilik üzerindeki etkilerini aşağıda inceledik.

Cyberghost PureVPN
Genel Merkez Romanya Hong Kong
Bağlantı günlükleri Biraz Yok
Etkinlik günlükleri Yok Yok
Kayıt için kullanıcı detayları E E
Anonim ödeme seçenekleri Bitcoin Çeşitli kripto para birimleri ve hediye kartları

CyberGhost, Avrupa Birliği'nin bir parçası olan Romanya'da bulunmaktadır. 2014 yılında, Avrupa Adalet Divanı, toplu verilerin saklanmasının yasa dışı olduğuna karar verdi (halkın güvenliği için bir risk olduğu durumlar hariç), bu nedenle faaliyetlerinizin izlenmesi konusunda endişelenmenize gerek yok.

PureVPN ise Hong Kong merkezli. Bu konumun kendi mevzuatı olsa da, hala teknik olarak Çin'in bir parçasıdır ve dünyanın en katı çevrimiçi sansürüne sahiptir.. Bu VPN'lerin her ikisi de anonim olarak kaydolmanıza izin verir, Ancak, bu göründüğü kadar büyük bir sorun değil.

CyberGhost, ziyaret ettiğiniz siteleri, zaman damgalarını veya IP adreslerini kaydetmez, ancak istatistiksel amaçlar için bazı verileri tutar. Özellikle, her gün giriş yapıp yapmadığınızı kaydeder. Toplam günlük giriş sayınız kaydedilmez ve bu bilgiler ayın sonunda silinir.

PureVPN’in günlük kaydı politikası biraz daha az açıktır. Kullanıcılarının anonim olduğunu iddia etmelerine rağmen, şirket 2017 FBI soruşturmasında bir kullanıcının zaman damgalarını ve kaynak IP adresini sağlayabildi. İlk olarak kullanıcılarının güvenini ihlal etmediğini söyledikten sonra, PureVPN daha sonra politikasını güncelledi ve bu bilgilerin artık kaydedilmediğini iddia ediyor. PureVPN hizmetine olan güveni yeniden oluşturmaya çalışıyor, ancak bu potansiyel müşterilerin bilme hakkına sahip olduğu bir şey.

Yapılandırma

Bu iki VPN tam olarak nasıl çalışır? İkisinden biriyle statik bir IP adresi alabilir misiniz? Burada, CyberGhost ve PureVPN'in iç çalışmalarına daha derinlemesine dalıyoruz.

Cyberghost PureVPN
Adres tahsisi Paylaşılan Paylaşılan
Statik IP adresi mümkün Evet (ek ücret) Evet (ek ücret)
DDoS koruması Hayır Evet (ek ücret)
NAT güvenlik duvarı Evet Evet

Bu hizmetlerin her biri aynı şekilde çalışır. Örneğin, hem CyberGhost hem de PureVPN paylaşılan adres ataması kullanır. Bu, aynı sunucuya bağlı herkesin aynı IP adresini paylaştığı anlamına gelir. Çoğu VPN bu yöntemi kullanır, çünkü belirli bir kullanıcının belirli bir web sitesine eriştiğini söylemek çok daha zordur.

Her iki hizmette de özel bir IP adresi alabilirsiniz. Her seferinde aynı IP'den hizmetlere giriş yapacağınızdan, bunların otomatik sahtekarlık önleme sistemlerini tetikleme olasılığı daha düşüktür. Özel IP'ler, etkinliklerinizi izlemeyi biraz daha kolaylaştırır, ancak bu hizmetlerin hiçbiri kişisel olarak tanımlanabilir bilgileri kaydetmez, endişelenecek bir şeyin yok. CyberGhost statik IP için ayda 4 dolar, PureVPN ise 1,99 dolar.

Her VPN bir dereceye kadar DDoS koruması sağlar. Genellikle, yönlendiriciniz daha fazla iş yapamayana ve kilitlenene kadar isteklerle doludur. Ancak, bir VPN kullanırken, aslında etkilenen çok daha geniş ağdır. Büyük VPN'lerin çoğu yükü sorunsuz bir şekilde dağıtabilir, ancak daha büyük ölçekli bir saldırı bekliyorsanız, PureVPN ek bir aylık ücret karşılığında premium anti-DDoS sunucularına erişim sunar. Bu koruma olmadan, PureVPN 3 TB'a kadar istekleri azaltacaktır, bu da çoğu kullanıcı için yeterli olmalıdır.

Müşteri servisi

Asla yardıma ihtiyacınız olmayabilir, ancak her durumda orada destek almak her zaman iyidir. Bu iki hizmetin aşağıdaki destek seçeneklerine göz atın.

Cyberghost PureVPN
Canlı sohbet Evet (Zendesk için dış kaynak) Evet (kurum içi)
Bilet desteği Evet Evet
E-posta desteği Evet Evet
Ortalama e-posta yanıt süresi 1 gün, 13 saat, 30 dakika 45 dakika
Telefon desteği Hayır Hayır
Aranabilir bilgi tabanı Evet Evet
Video kılavuzları Evet Evet

Bu VPN'lerin her ikisinin de 7/24 canlı sohbet desteği vardır. PureVPN’ler şirket içi bir ekip tarafından yönetilirken CyberGhost’lar dış kaynaklardan temin edilmektedir. Buna rağmen, PureVPN’in destek personeli, ayrıntılara basılmadıkça genellikle belirsiz, kopyala ve yapıştırılan yanıtlar sağladığından CyberGhost ekibinden yardım almak daha kolaydır.

Her hizmet aynı zamanda e-posta ve bilet tabanlı destek ile geniş, aranabilir bir bilgi tabanı sunar. Her ikisi de uygulamayı yapılandırmak veya bir yönlendiriciye yüklemek gibi yaygın sorunları kapsayan geniş ekran görüntüsü destekli öğreticiler yelpazesi sunar. Kısa video kılavuzları şirketlerin ilgili YouTube kanallarında bulunabilir. Bununla birlikte, bu kanallar çoğunlukla tanıtım amaçlı kullanılır ve videolar artık alakalı olmayabilir.

Ayrıca bu hizmetlerin her birine e-posta yoluyla üç soru gönderdik. Çoğu durumda, canlı sohbet yoluyla daha hızlı bir yanıt alırsınız, ancak bu, her VPN'nin canlı sohbet personelinin yardımcı olamayacağı daha teknik sorunlara olan yanıtını ölçmemize izin verdi. Aşağıdaki tablolarda, sorduğumuz soruları ve sonuçlarımızı bulacaksınız:

Cyberghost
Soru İlk tepki süresi E-posta sayısı Soru cevaplandı
DD-WRT yönlendiricime CyberGhost yükleyebilir miyim? 2 gün, 5 saat, 37 dakika 1 Evet
CyberGhost sanal sunucu kullanıyor mu?? 1 gün, 22 saat, 18 dakika 1 Evet
CyberGhost kaynak IP adresimi kaydediyor mu?? 1 gün, 8 saat, 36 dakika 1 Evet
PureVPN
Soru İlk tepki süresi E-posta sayısı Soru cevaplandı
DD-WRT yönlendiricime PureVPN kurabilir miyim? 2 dakika 1 Evet
PureVPN sanal sunucu kullanıyor mu?? 1 saat, 59 dakika 1 Evet
PureVPN kaynak IP adresimi kaydediyor mu?? 15 dakika 1 Evet

PureVPN e-posta sorgularına çok hızlı bir şekilde cevap verirken, CyberGhost sürekli olarak bir günden fazla sürdü. Geçmişte birkaç kez CyberGhost'u bu şekilde test ettik, ancak bunlar en uzun tepki süreleriydi. Bununla birlikte, bu testlerin Noel'e kadar gerçekleştirildiğini belirtmek gerekir, bu nedenle artan sorgu hacmi ve personel kıtlığı katkıda bulunan bir faktör olabilir.

Bununla birlikte, CyberGhost'un daha uzun ve ayrıntılı cevaplar vermesi daha olasıdır. PureVPN daha hızlı bir yanıt süresine sahip olsa da, cevapları çoğu zaman önceden ve sadece birkaç satır uzunluğunda hazırlandı, genellikle doğrudan herhangi bir bilgi vermek yerine destek bölümünden ilgili materyale bağlantı.  

Kazanan: CyberGhost

CyberGhost ana sayfası ekran görüntüsü

Her ikisi de yüksek kaliteli hizmetler olmasına rağmen, yan yana karşılaştırıldıktan sonra, çoğu insan için CyberGhost'un ikisinden daha iyi olduğuna inanıyoruz.

Başlamak için inanılmaz derecede çok yönlü. CyberGhost, kullanıcıların büyük akış platformlarının tek bir tıklamayla engellemesini sağlar ve hatta P2P destekli sunucularını ayrı olarak listeler. PureVPN kadar dünyayı kapsamıyor olabilir, ancak genellikle her yerde daha fazla sunucu vardır. Bu, yüksek hızlı bir bağlantı kurmanızı kolaylaştırır. Ayrıca, bu hizmetle, her sunucunun tam olarak iddia ettiği yerde olduğunu biliyorsunuz.

CyberGhost, VPN'lerde yeni olan veya özellikle teknolojiyle ilgilenmeyen kişiler için mükemmeldir. Kurulumu kolaydır, özellikle kullanımı kolaydır ve bonus olarak kapsamlı koruma (256 bit şifreleme, reklam engelleyici ve kötü amaçlı yazılım tarayıcı dahil) varsayılan olarak etkindir. Anlaşmayı daha da tatlılaştırmak için CyberGhost sizi tanımlayabilecek hiçbir bilgi kaydetmez. Bu, etkinliklerinizin izlenmesinden endişe etmeden özgürce göz atabileceğiniz anlamına gelir.

CYBERGHOST DEAL: CyberGhost’un yıllık planıyla% 70’ten fazla tasarruf edin.

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

52 − 46 =

map